Izoliraanje zida od kamena.

slobodan11

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima. Imam pitanje za ljude koji se razumeju u gradjevinu. Prizemlje kuce je oblozeno prirodnim kamenom a ja bih sada da prizemlje izoliram stiroporom,da li je potrebno skinuti kamen ili ce imati efekta lepljenje na kamen.
 

Prilozi

  • IMG-20220420-WA0001.jpg
    IMG-20220420-WA0001.jpg
    160,1 KB · Pregleda: 30
zasto bi vadio kamen?
jel znas koliko je to posao?

ne vidim razlog zbog kog ne bi ostao kamen? zalepi preko stiropor, kamen ti nista ne smeta... cak ce i on nesto doprineti da se toplota sporije provodi, tj. da bude toplije u kuci.
Мхм, може. Кад крене да му пуца зид за коју годину онда ће да се хвата за главу.
 
Pozdrav svima. Imam pitanje za ljude koji se razumeju u gradjevinu. Prizemlje kuce je oblozeno prirodnim kamenom a ja bih sada da prizemlje izoliram stiroporom,da li je potrebno skinuti kamen ili ce imati efekta lepljenje na kamen.
Kamen ti je dodatni izolator ,zasto bi skidao kamen?
Kao i cigla takodje ..
Ne lepi se direktno preko kamena nego mora da se omalterise taj deo pa se onda lepi.
 
То може да се одради, никаав проблем. Пуцаће зид и тачка. Изолација се ради искључиво на основном зиду!
a ti to tvrdis na osnovu cega?
vidovit si?

Pa kako mislis na tu grbavu podlogu lijepiti nesto da bude ravno?
Sve i da ispadne ravno, vremenom ce popucati.
kao sto sam vec gore napisao, deblji sloj lepka ili malterisanje, pa onda lepljenje na malter.

Uradi unutrasnju izolaciju ✌🏼
to je vrlo lose resenje, iz mnogo razloga:
○ zid (sve do izolacije) je konstantno hladan
○ zid sve do izolacije je mokar jer upija vlagu od spolja - nema parnu barijeru kao kada se npr. stavi spolja izolacija
○ nema mogucnosti da se akumilira toplota u zidovima, tako da cim ugasis grejanje i otvoris prozor da provetris za 5 min. imas unutra temp. istu kao i napolju
○ smanjenje povrsine prostorije uz to nije ni jednostavno da to izvedes jer moras sve utikace, razvodne kutije, radijatore, cevi itd. da pomeras + izolacija je uglavnom meka, pa moras jos jedan sloj preko da planiras (gips, mrezica, lepak, gletovanje, krecenje),...
○ povecana sansa da se formiraju plesni na zidovima unutra jer izolacija ne moze skoro nista vlage da upije, pa je vazduh vlazan
○ izuzetno lose u letnjem periodu, ako nemas klimu u toj sobi sa unutrasnjom izolacijom, mozes u njoj saunu da pravis :)
itd. itd.
 
a ti to tvrdis na osnovu cega?
vidovit si?


kao sto sam vec gore napisao, deblji sloj lepka ili malterisanje, pa onda lepljenje na malter.


to je vrlo lose resenje, iz mnogo razloga:
○ zid (sve do izolacije) je konstantno hladan
○ zid sve do izolacije je mokar jer upija vlagu od spolja - nema parnu barijeru kao kada se npr. stavi spolja izolacija
○ nema mogucnosti da se akumilira toplota u zidovima, tako da cim ugasis grejanje i otvoris prozor da provetris za 5 min. imas unutra temp. istu kao i napolju
○ smanjenje povrsine prostorije uz to nije ni jednostavno da to izvedes jer moras sve utikace, razvodne kutije, radijatore, cevi itd. da pomeras + izolacija je uglavnom meka, pa moras jos jedan sloj preko da planiras (gips, mrezica, lepak, gletovanje, krecenje),...
○ povecana sansa da se formiraju plesni na zidovima unutra jer izolacija ne moze skoro nista vlage da upije, pa je vazduh vlazan
○ izuzetno lose u letnjem periodu, ako nemas klimu u toj sobi sa unutrasnjom izolacijom, mozes u njoj saunu da pravis :)
itd. itd.
Ada...lupila sam za unutrasnju... ovo zadnje sto si napisao...ne mora da znaci...
 
a ti to tvrdis na osnovu cega?
vidovit si?


kao sto sam vec gore napisao, deblji sloj lepka ili malterisanje, pa onda lepljenje na malter.


to je vrlo lose resenje, iz mnogo razloga:
○ zid (sve do izolacije) je konstantno hladan
○ zid sve do izolacije je mokar jer upija vlagu od spolja - nema parnu barijeru kao kada se npr. stavi spolja izolacija
○ nema mogucnosti da se akumilira toplota u zidovima, tako da cim ugasis grejanje i otvoris prozor da provetris za 5 min. imas unutra temp. istu kao i napolju
○ smanjenje povrsine prostorije uz to nije ni jednostavno da to izvedes jer moras sve utikace, razvodne kutije, radijatore, cevi itd. da pomeras + izolacija je uglavnom meka, pa moras jos jedan sloj preko da planiras (gips, mrezica, lepak, gletovanje, krecenje),...
○ povecana sansa da se formiraju plesni na zidovima unutra jer izolacija ne moze skoro nista vlage da upije, pa je vazduh vlazan
○ izuzetno lose u letnjem periodu, ako nemas klimu u toj sobi sa unutrasnjom izolacijom, mozes u njoj saunu da pravis :)
itd. itd.
Vise sam mislio na termicke karakteristike,da li ce kamen da pravi neki prekid ili tako nesto,a lepljenje mislim da nece biti problem i na kamen?
 
Vise sam mislio na termicke karakteristike,da li ce kamen da pravi neki prekid ili tako nesto,a lepljenje mislim da nece biti problem i na kamen?
Ne treba da malterises nista,samo dobru vrstu lepka i nek naleze stirodur,gde naleze,ako i ostane prostora izmedju,vaduh je dobar i toplotni i zvucni izolator.Bitno je da materijal,sa kojim radis ima dovoljno nalezanja na kamen da drzi izolator.Posle preko toga tanji sloj lepka,pa mrezica,pa onda sloj preko mrezice da je dobro pokrije i izolacija ce biti veom dobra.
 

Back
Top