Quantcast

Izmišljenom platom od 400 evra država širi lažni optimizam

Poruka
22.664
Izmišljenom platom od 400 evra država širi lažni optimizam
Srna | 28. 01. 2011. - 08:59h | Komentara: 58

Predsednik Saveza samostalnih sindikata Vojvodine Milorad Mijatović kaže da država širi lažni optimizam izmišljenom prosečnom platom u Srbiji od 40.000 dinara (oko 384 evra).

"Lažnom prosečnom platom od skoro 400 evra država kod građana samo budi lažni optimizam o boljem standardu. Te plate su zapravo katastrofalno niske i obične ljude bacaju u glad i očaj. Jedina je istina da trenutno u Srbiji dobro žive samo tajkuni i političari", izjavio je Mijatović za novosadski list "Nacionalni građanski".

On je objasnio da je Republički zavod za statistiku kod obračunavanja prosečne plate uzorkovao 900.000 radnika iz preduzeća sa većim platama, dok je u Srbiji trenutno zaposlenih gotovo 1,9 miliona.

"Uzorkovali su samo firme s većim platama. Svakog decembra ponavlja se ista slika u Srbiji kada je reč o izračunavanju prosečne plate, jer pojedina preduzeća daju svojim radnicima trinaeste plate ili neke akontacije. Lažna decembarska statistička slika povećanog životnog standarda sruši se, međutim, u prva tri meseca naredne godine, a realna plata baci veliki broj radnika u očajanje", konstatovao je Mijatović.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/232127/Izmisljenom-platom-od-400-evra-drzava-siri-lazni-optimizam
Mislim da oko 90% građana i ne mora da bude obaveštena da loše živi....oni to znaju kad treba da plate režije,stanovanje,školovanje dece itd. i to sve od 200 eura plate.:aha:

milanrsfc

Zainteresovan član
Poruka
197
Pa zvanicno je prosecna plata u Srbiji oko 35000. Ja imam 22 000 i od vecine prijatelja imam vecu.
Pre par godina kada se realno primalo izmedju 10000 i 15000, pitase jednog ministra zasto se u nasu zemlju dovode Rumuni i Bugari da rade pored tolike nezaposlenosti, i on je rekao: ,,To je zato sto nas narod nece da radi za PROSEČNU PLATU OD 25 000!"
Ne verujem ti da od vecine prijatelja imas vecu platu. A i zvanicna prosecna plata u Srbiji nema veze sa mozgom. nije isto imati 35.000 na Novom Beogradu ili na salasu u Hajdukovu kraj Subotice

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
Pa zvanicno je prosecna plata u Srbiji oko 35000. Ja imam 22 000 i od vecine prijatelja imam vecu.

Pre par godina kada se realno primalo izmedju 10000 i 15000, pitase jednog ministra zasto se u nasu zemlju dovode Rumuni i Bugari da rade pored tolike nezaposlenosti, i on je rekao: ,,To je zato sto nas narod nece da radi za PROSEČNU PLATU OD 25 000!"
pa to jedino ako uzimaju prosek plate jedne prodavacice iz maksija i recimo, direktora vodovoda :)

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
Pa jeste ali on mora da kupi seme da bi zasejao tu baštu,mora da ima da kupi hranu za sve te životinje...tako da su na istom.;)
pa i nije bas. msm krava ne jede hranu iz pet shopa, nju pustis na livadu da pase, a seno opet ne kupujes jer ga sam i proizvodis ;)
isto vazi i za kokoske, jer je daleko zdravije da kljucaju po dvoristu nego da im trpas koncentrate i kojekakve hemikalije.
seme je vrlo jeftino u odnosu na cenu na primer glavice kupusa na pijaci :)

veliki problem u srbiji je to sto ljudi beze iz sela u grad a nisu ni svesni koliko bi na selu mogli lepse da zive. msm nikako mi nisu jasni likovi koji ostave imanje i sve sto imaju zarad nekog suterena u centru beograda i kriminalno niske plate... negde mi se cini da zato i jesmo u ovakvoj poziciji jer smo kao nacija lenji.

KianyRiws

Ističe se
Poruka
2.747
Pa jeste ali on mora da kupi seme da bi zasejao tu baštu,mora da ima da kupi hranu za sve te životinje...tako da su na istom.;)
Nije isto,jer da je isto ne bi videla po BG pijacama za vikend tablice kamiona iz unutrasnjosti Srbije,nego bi onda svako prodavao kod sebe i gotovo.Ne bi mu se isplatilo da putuje iz Leskovca za BG kada bi isto kostalo.Nije isto i tesko da ce ikada biti isto.Za vreme hiperinflacije,kum mi je pricao da su Djermu penzioneri posle 15h skupljali otpale listove kupusa ne bi li nesto skuvali i tako preziveli,a onaj ko je imao svoju basti i posejao nesto(bez obzira sto je kupio seme,malo djubra,polivao vodom,pokrio najlonom) taj nije imao ni s od straha da li ce biti gladan.Selo ima svoje prednosti i ovo je ipak bogom dana zemlja za proizvodnju hrane,pa stoga mislim da ce seljak biti najmanje zabrinuti gradjanin ove zemlje sto se tice neke osnovne egzistencije.

KianyRiws

Ističe se
Poruka
2.747
pa i nije bas. msm krava ne jede hranu iz pet shopa, nju pustis na livadu da pase, a seno opet ne kupujes jer ga sam i proizvodis ;)
isto vazi i za kokoske, jer je daleko zdravije da kljucaju po dvoristu nego da im trpas koncentrate i kojekakve hemikalije.

veliki problem u srbiji je to sto ljudi beze iz sela u grad a nisu ni svesni koliko bi na selu mogli lepse da zive. msm nikako mi nisu jasni likovi koji ostave imanje i sve sto imaju zarad nekog suterena u centru beograda i kriminalno niske plate... negde mi se cini da zato i jesmo u ovakvoj poziciji jer smo kao nacija lenji.
Slazem se sa svakom tvojom konstatacijom.Danas ne bi imali ma ni 5% ovih problema da su ljudi ostali na selu da zive i rade,a ne sto su hteli mnogi samoda pobegnu od motike.Zato danas idu vikendom na selo da zicaju hranu,posto su u gradovima zaglavili do kraja.No,to je vec za temu za raspravu.Jos jednom,bravo za post!!!

Uraghan

Domaćin
Poruka
3.158
Da, automobil je sastavljen od cetiri tocka i neke limene kutije postavljene na nekim osovinama nista komplikovano, mogli bi na tome da baziramo nasu industriju. Imam jos bolju ideju da kreiramo operativni sistem, MS zaradjuje milijarde na svom os-u, os nije nista do grafickog okruzenja u kome "trce" neke niti, mogli bi i operativni sistem da napravimo. Ne, bolja ideja je da kreiramo procesor to je samo parce silicijuma, pesak mozemo nabavljati direktno iz Morave...

Poslednja izmena:

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
Da, automobil je sastavljen od cetiri tocka i neke limene kutije postavljene na nekim osovinama nista komplikovano, mogli bi na tome da baziramo nasu industriju. Imam jos bolju ideju da kreiramo operativni sistem, MS zaradjuje milijarde na svom os-u, os nije nista do grafickog okruzenja u kome "trce" neke niti, mogli bi i operativni sistem da napravimo. Ne, bolja ideja je da kreiramo procesor to je samo parce silicijuma, pesak mozemo nabavljati direktno iz Morave...
alo jedno je automobil a drugo je krava. ne reci mi da si od onih koji su prodali imanje zarad zivota u nekom memljivom podrumu u centru grada :cool:

Uraghan

Domaćin
Poruka
3.158
alo jedno je automobil a drugo je krava.
Gde se mogu nabaviti te krave od vrste perpetual motion? :mrgreen:

ne reci mi da si od onih koji su prodali imanje zarad zivota u nekom memljivom podrumu u centru grada :cool:
Zivim u gradu(nije Beograd, jedan od manjih gradova je u pitanju) u kome sam se rodio. Naravno da ne bih menjao stan od 70 kvadrata za 15 kvadrata stambenog prostora u Beogradu.

gost 114587

Elita
Poruka
23.801
Gde se mogu nabaviti te krave od vrste perpetual motion? :mrgreen:

Zivim u gradu(nije Beograd, jedan od manjih gradova je u pitanju) u kome sam se rodio. Naravno da ne bih menjao stan od 70 kvadrata za 15 kvadrata stambenog prostora u Beogradu.
e pa vidis, masa njih menja hektare za budjavi podrum. a za kravu ti ne treba hi tehnologija da bi je hranio. niti ti treba terminator da je pomuze. :mrgreen:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.