Izmišljaju se bolesti/ "hir- dijagnoze" savremenog društva

Antihejter

Aktivan član
Poruka
1.929
Zdravo svima.
Evo samo ukratko da vam kažem.Prvo danas naletim na temu kako danas izgleda Meg Rajan koja je dijagnoza "zavisnost od plastičnih operacija" i komentari da izgleda "užasno".
Svima bih rekao da uzmu u obzir da je ona (proguglao sam) 1961. godište i da bi izgledala užasno kako god okreneš, "ne može od babe devojka" i tačka.
Drugo na šta sam naleteo je dijagnoza "Traženje pažnje" kao neka valjda nova dijagnoza, ,"najnovija bolest" a opet se radi o tome da je jedna žena koja je postala baba izgubila mesto centra pažnje i to je sada "bolest".

Samo sam hteo da kažem da je onda sve živo dijagnoza i boleština. Razmaženost ljudi u današnje vreme je strašna. Doduše i usamljenost.
Niko ne ume da stari dostojanstveno, sada se vrišti ako nisi u centru pažnje sa 60 godina, ide se pod nož, piju se lekovi...

Da sam Giga Moravac iz "Boljeg života" pa na takve "hir-dijagnoze" odgovor je "More, motika vama treba!"

Motka ili motika, može oboje :lol:

Samo sam to hteo da kažem, treba stati na kraj ovom ludilu dok nas zaista sve ne "proguta".

LokiMacak

Domaćin
Moderator
Poruka
4.366
Nije tu toliki problem što se tako nešto etiketira kao bolest već što živimo u kulturi koja stvara takvu atmosferu gde se ljudima ostavlja utisak da je fizički izgled nekako ono najbitnije na osnovu čega se dobija pažnja i da kada to počne da odlazi ljudi gube vrednost i postaju nebitni...naročito ako su ženskog pola...Naravno da u tom kontekstu javne ličnosti kao što su glumice i pevačice počinju da panično sebe podvrgavaju svakojakim operacijama i tretmanima samo da održe svoj izgled na nekom nivu koji je društvu prihvatljiv a to isto društvo ih ismejava zbog toga.

gospodja čuknuta

Zainteresovan član
Poruka
300
1652375731750.png

Miki Rurk, čisto da se vidi da to ne rade samo žene.

pikax

Poznat
Moderator
Poruka
9.716
Jasan mi je taj momenat besmisla i uzdizanja fizičkog izgleda kao must have savremenog doba , jer otišli smo predaleko , na negativan način ( da ne budem eksplicitna ) kao društvo. Samo mi nije jasno zašto su glumci i glumice , koje ne smatram neinteligentnim ljudima , generalno, pristali na takav izopačeni trend.Žalosno i to jesu neke dijagnoze .

snowtrooper

Legenda
Poruka
60.100
Zene u Holivudo posle 40 tesko dolaze do dobrih uloga, ima ih daleko manje i retko gde su u glavnoj ulozi. Uglavnom su to sporedne uloge.
Kod muskih je situacija malo bolja ali i njih par preko 50 jos uvek snima.

Forsira se izgled, da sve izgleda sto lepse a bitno se zaboravlja.

Miki Rurk i Meg Rajan su primeri lose uradjenih operacija a realno nisu im trebale.

Antihejter

Aktivan član
Poruka
1.929
Jasan mi je taj momenat besmisla i uzdizanja fizičkog izgleda kao must have savremenog doba , jer otišli smo predaleko , na negativan način ( da ne budem eksplicitna ) kao društvo. Samo mi nije jasno zašto su glumci i glumice , koje ne smatram neinteligentnim ljudima , generalno, pristali na takav izopačeni trend.Žalosno i to jesu neke dijagnoze .
Kad se poveže boldovano dobije se zašto-zato...
Besmisao.

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
87.270
Nije tu toliki problem što se tako nešto etiketira kao bolest već što živimo u kulturi koja stvara takvu atmosferu gde se ljudima ostavlja utisak da je fizički izgled nekako ono najbitnije na osnovu čega se dobija pažnja i da kada to počne da odlazi ljudi gube vrednost i postaju nebitni...naročito ako su ženskog pola...Naravno da u tom kontekstu javne ličnosti kao što su glumice i pevačice počinju da panično sebe podvrgavaju svakojakim operacijama i tretmanima samo da održe svoj izgled na nekom nivu koji je društvu prihvatljiv a to isto društvo ih ismejava zbog toga.
Vidiš..Ima istine..Ali kako onda ne utiče ta kultura na sve?
Ovde možemo napraviti podelu na normalne osobe
koje prihvataju prolaznost vremena i idiote.

Posebna kategorija idiota su mlade osobe koje se napumpaju svim i svačim ,
iseckaju , pa se sastave ,štancovane , sve iste , samo silaze sa pokretne trake..
..... čemu?

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
31.927
Recimo to ovako....drustva u kojima se krecu mladi slicno funkcionisu kao i sva druga drustva u pravcu trenda, a posto je trend "must have" i "wanabe" na njih se trajno vrsi pritisak da prate ostale u tom drustvu, nesto slicno je i ova tema " eto nama se ne svidja ili ja ne bih", a svakako da je pocetak u "kako ih nije sramota" sto moracete priznati stize direktno sa klupe na soru "vidi onu zorinu i onog perinog". Nessto sto je u Srbiji nestalo cak i u selima, pa se vratilo sa kulturom napredne civilizacije. Zavirivanje kroz tudj prozor da se vidi kako drugi zive.

Antihejter

Aktivan član
Poruka
1.929
Recimo to ovako....drustva u kojima se krecu mladi slicno funkcionisu kao i sva druga drustva u pravcu trenda, a posto je trend "must have" i "wanabe" na njih se trajno vrsi pritisak da prate ostale u tom drustvu, nesto slicno je i ova tema " eto nama se ne svidja ili ja ne bih", a svakako da je pocetak u "kako ih nije sramota" sto moracete priznati stize direktno sa klupe na soru "vidi onu zorinu i onog perinog". Nessto sto je u Srbiji nestalo cak i u selima, pa se vratilo sa kulturom napredne civilizacije. Zavirivanje kroz tudj prozor da se vidi kako drugi zive.
Ubij me ako se sećam zašto sam ovo morao da kažem 🤣
Nisam otvorio temu u onom klasičnom smislu, da se razgovara o tome, nema ni o čemu, već sam (kao što sam napisao u uvodnom postu) osetio potrebu da kažem naglas to što sam rekao.
Nisam ni očekivao odgovore, kad eto ima. Loki čovek tako dobro objasnio. Mislio sam daleko šire nego što sam napisao. U suštini, da su mnoge današnje takozvane "dijagnoze" izostanak "motike", u prenesenom značenju, naravno.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Traženje pažnje svi ponekad ispoljavamo kakvi god da smo, ali to se do skoro zvalo ''drama queen'' kad se preteruje, a usputno i po malo nije opasno.
Neka se javi svako ko misli da nikada nije tražio pažnju!
Ali, estetski hirurzi postoje i spadaju u najprestižnija zanimanja odavno, i koga takve stvari interesuju, lako će naći svog kasapina/umetnika.
Iskreno, mene to mnogo ne dotiče. Skoro sam čula da je devojka koju skoro svaki dan viđam ''izoperisana'', a ja sam mogla umreti i nikad znati da je bilo šta radila. Ma, i sad kad znam, baš me briga.
Neko bi je na mom mestu pažljivije osmatrao, ali ne i ja.
Poznate ličnosti su ionako magneti za pažnju, pa ako im se priča šta su od sebe napravile, njima je na neki način ostvarena funkcija. Ako idu kod psihića da se ''izleče'', neka idu, nije to loše, a ako ne... pa, neka rade i dalje to što već rade. :zcepanje:

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Sve teme su ''izmišljanje tople vode'', tako da, ne daj se isprovocirati.
Mnogo je teško smisliti temu koja se još nigde na svetu nije vodila. ;)
Tema je vrlo aktuelna jer se na poznate ličnosti koje su u mladosti bile pojam, a danas kao sredovečni ljudi žele da povrate mladost, ugledaju mladi ljudi koji bi upravo sad trebalo da su pojam duhom i stvaralaštvom, a ne nezadovoljni sobom, a ponajviše izgledom.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Na neki način se čak divim ljudima koji su spremni da se stave pod nož da bi izgledali 'vako-'nako, jer i kad me ubode šivaća ugla, rastajem se sa dušom, boli, kakvi... pazim sledeći put da se to ne desi.
Psihološki momenti gde ljudi fizički muče sebe zbog bilo čega su mi nepoznat pojam. Gledala sam neki ''lak'' zahvat na Instagramu, a da bi se obrve podigle i pogled bio nešto više seksi... to neke sajle rade potkožno u predelu čela, došlo mi je bilo da se ispovraćam!
I na Pinku ima neka emisija/akcija da se depresivni ljudi maknu sa mrtve tačke vađenjem celulita i sl. Fuj, fuj, fuj! Kako to sve agresivno, mučiteljski izgleda... podseća me na svinjokolje koji su me kao dete terali u sobu, u krevet i mrak od užasa! Šta trpe ljudi!

gospodja čuknuta

Zainteresovan član
Poruka
300
Ja sam gledala one doktore što ispravljaju loše operacije.Od tada i da imam para nikad ne bih radila plastičnu operaciju. Radije bih dala za kvalitetnu negu kože(kreme),masaže,zdrava ishrana i slično. Plastična hirurgija je izmišljena da bi ljudi sa nekim deformitetom mogli to da isprave ali jbg valjda sve ode u nekom neželjenom pravcu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.