Quantcast

Измене закона о емиграцији: нова правила за усељење у Немачку

pivosok

Elita
Poruka
21.626
pa sirotinja u srbiji vozi auto od 1000evra. Zasto u nemackoj moras da vozis nesto bolje. I u srbiji kad bi uzeo novo vozilo isto bi te kostalo brdo novca icela plata. Posto troskovi su malo manji nego u nemackoj. Mozda bi te izaslo 500 evra u odnosu na 800. Sve u svemu ako u Srbiji imas kucu sredjenu ok je ostati. Ako u srbiji zivis u stanu, onda ce za tebe nemacka biti raj na zemlji.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.939
samo ako je on za volanom i subotom i nedeljom a ona posle radnog vremena ide po kucama i cisti do ponoci, e onda mogu da prezive.
Plata cistacice 1200 evra plata vozaca 1600 evra , stan 1000 evra, Auto 800 evra , hrana 1000 evra...........
Na crno mogu zaraditi jos par stotina evra i to im je da popune razliku od siromaha do ivice egzistencije......sto znaci i dalje bez letovanja na moru, bez skijanja u alpama, bez posete pozoristu, bioskopu, muzeju, bez odlaska kod frizera, bez poseta prijateljima jer to kosta, bez proslave rodjendana u restoranu,
....................................u suprotno sam i ja verovao dok nisam otisao tamo...........I NAJVAZNIJE: OVO STO PISEM VAZI ZA NEMCE...........nasi su za 30 posto u losijoj situaciji............dakle u bar 80 posto slucaja teski socijalni problemi.
Ovoliko ni ja ne trosim na hranu iako pijem iskljucivo dobra vina, 400 evra puna kapa za dvoje ljudi.
Zasto bi nekoga auto kostao 800 evra mesecno, ne kosta ni dvesta.
Plata vozaca je od 1800 do 3.500 evra ( kamiondzije koji rade i na praznik, danju nocu imaju naravno
i vise), cistacica kao zanimanje ne postoji, Sve rade na crno i zaradjuju za 5 sati dnevno rada oko 2.500,00 neto.
Nego mora da se radi.

a bre Milun

Elita
Poruka
17.589
Ovoliko ni ja ne trosim na hranu iako pijem iskljucivo dobra vina, 400 evra puna kapa za dvoje ljudi.
Zasto bi nekoga auto kostao 800 evra mesecno, ne kosta ni dvesta.
Plata vozaca je od 1800 do 3.500 evra ( kamiondzije koji rade i na praznik, danju nocu imaju naravno
i vise), cistacica kao zanimanje ne postoji, Sve rade na crno i zaradjuju za 5 sati dnevno rada oko 2.500,00 neto.
Nego mora da se radi.
jedva cekam da odem u penziju pa da sa svojih 320 evra penzije odem u Nemacku i zivim ko car. Moze i bez "iskljucivo dobrih vina".

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.