Izmene u Bibliji

No Limit

Obećava
Poruka
97
Gde je Mojsijev (Musin a.s.) zakon o necistom mesu koje ne sme da se jede, u novom zavetu? Jedan od zakona je i da se ne sme jesti svinjetina, jer je necista. U starom zavetu ga ima, a u novom ne. Vidi se da se Biblija vremenom menjala... Sumnjam da je Bog prvo rekao kroz Mojsija (Musu a.s.) da se ne sme jesti svinjetina a da je posle kroz Isusa (Isu a.s.) rekao da sme. Nije logicno ljudi, verujte mi.
 
Propovedanje Jesue bin Jozefa i Isusa nije isto. Rano hrishcjanstvo (gnostizicam) je etiketirano kao jeres. Jehova (hrishcjanski bog) je okarakterisan kao "zao" bog u gnosticizmu, a u pavlovljevom hrishcjanstvu kao "otac".
Bukvalno je pojedinac mogao da prochita da Gnosticizam za zadatak ima da od choveka napravi boga (po uchenjima Jeshue bin Dzozefa), a po pavlovljevom hrishcjanstvu da napravi - roba. Uostalom, novokomponovano hrishcjanstvo je bio odlichan politichki potez. Teshko je drzhati individualce pokorne, lakshe ih je bilo pretvoriti u sluge.
Biblija sama sebe kontradiktuje na milijardu mesta. Povlachi se pitanje, da li su nazrecjaninovi sledbenici imali shizofreniju, ili nazrecjanin zapravo chini tri choveka?! Mnogo jevandjelja je izbacheno, a biblija je menjana milion puta. Hrishcjanstvo je smeshno.
 
Harborym:
Propovedanje Jesue bin Jozefa i Isusa nije isto. Rano hrishcjanstvo (gnostizicam) je etiketirano kao jeres. Jehova (hrishcjanski bog) je okarakterisan kao "zao" bog u gnosticizmu, a u pavlovljevom hrishcjanstvu kao "otac".
Bukvalno je pojedinac mogao da prochita da Gnosticizam za zadatak ima da od choveka napravi boga (po uchenjima Jeshue bin Dzozefa), a po pavlovljevom hrishcjanstvu da napravi - roba. Uostalom, novokomponovano hrishcjanstvo je bio odlichan politichki potez. Teshko je drzhati individualce pokorne, lakshe ih je bilo pretvoriti u sluge.
Biblija sama sebe kontradiktuje na milijardu mesta. Povlachi se pitanje, da li su nazrecjaninovi sledbenici imali shizofreniju, ili nazrecjanin zapravo chini tri choveka?! Mnogo jevandjelja je izbacheno, a biblija je menjana milion puta. Hrishcjanstvo je smeshno.

Po Pavlovljevom hrišćanstvu da napravi roba? A po gnosticizmu da od čoveka učini boga? Da, da, voleo bi čovek da bude bog, al nije... Jedva da šta zna. Ograničen je, ne poznaje dobro ni sebe, nit zna kako svojoj smrti da se suprotstavi, a hteo bi bog da bude? Zanimljivo.

Isto kao što je zanimljivo tumačenje da je hrišćanstvo imalo za cilj da individualce pokori pretvarajući ih u sluge? Eh, nisi ti baš čitao Sveto Pismo... Il ako jesi, nisi ti tu ništa razumeo.

Biblija je menjana milion puta?! Vidi se da si, ako ništa drugo, od skoro na forumu. Nema knjige koja je preceznije prepisivana i čuvana, itd...
I na kraju, kažeš, hrišćanstvo je smešno. Satanizam nije? Šta nije smešno ako je hrišćanstvo smešno?
 
U rano vreme Novog zaveta, knjiga Novi zavet jos nije bio napisan. Kada apostoli pozivaju na autoritet Pisma, tada oni zapravo pozivaju ljude na autoritet Starog zaveta.

Bog nije sam sebi protivrecan, niti ima labilan karakter pa da tvrdi jedno a zatim nesto tome suprotno.

Ako je hrana bila necista u smislu nezdrava pre Hrista, onda je ona takva i posle Hristove zrtve.

Ako je upotreba svinjetine, jedenje crkotina, kontakt sa obolelima od zarazbih bolesti bio greh ranije, itd, onda je to on i sada.
 
Chovek naravno da je duhovno degradirao, zato shto je drevno znanje unishteno, stari bogovi proterani, biblioteke spaljene, itd. Duhovno smo abominalni.

Naravno da je po hrishcjanstvu da od choveka napravi roba. Pogledaj malo jehovine sadistichke igrarije u starom zavetu i kako se on zapravo zabavljao muchecji ljude. Izgleda da smo mi po njemu samo jedna igrachka kojoj on mozhe da se podsmeva. Ochito uzhiva u muchenju.
Mogu ja da pishem o tome kako chovek IMA potencijal za bozhanstvo, ali dzaba kada pretpostavljam da to ne bi shvatila. Ili bi?
Hocjesh da kazhesh da biblija nikada nije promenjena, da jevandjelja nikada nisu izmenjena i izbachena? Pa ovo je stvar koju chak i monasi potvrdjuju.

Hrishcjanstvo, kao i obrnuto hrishcjanstvo jesu smeshni za mene. Ali, neko ipak preferira da bude rob i da zhivi u strahu od svog "boga". Svakome svoje.
Svoje mishljenje o Satanizmu sam napisao i postovao na ovome forumu. Prochitaj i reci mi shta mislish, ako zhelish :D
 
HADIS 2 Ebu Hurejre r.a. prenosi da je Allahov Poslanik s.a.v.s. rekao: "Uzvišeni Allah kaže: ”Covjek Me porice, a to mu nije dozvoljeno, covjek Me vrijeda, a to mu nije dozvoljeno! Porice Me kada govori: Allah me nece ponovno stvoriti kao što me je prvi puta stvorio! A prvo stvaranje nije ni malo lakše od ponovnog proživljenja! Vrijeda Me kada govori: Allah ima sina! A ja sam Jedan, utocište svakome! Nisam rodio niti sam roden, i niko Mi nije ravan!” Bilježe Buhari i Nesai.
 
Мухамеданство је у право у томе контрадикторно, јер:

1. Признаје да је Марија Дјева безгрешно зачела.
2. Тиме признаје да је Исус Христос зачет од Бога и Марије Дјеве.
3. Не признаје да је Исус Христос - Син Божји, иако је зачет од Бога.


Ето смејурије мухамеданске. :lol:
 
MaranAta:
Мухамеданство је у право у томе контрадикторно, јер:

1. Признаје да је Марија Дјева безгрешно зачела.
2. Тиме признаје да је Исус Христос зачет од Бога и Марије Дјеве.
3. Не признаје да је Исус Христос - Син Божји, иако је зачет од Бога.


Ето смејурије мухамеданске. :lol:

Hehe, zar je to Uzvisenom Allahu tesko da zena zacne dijete bez oca ? Zar Uzviseni Allah nekaze u Kur'anu, kada nesto zeli da uradi on samo za to kaze " kun fe jekun-budi i ono biva !

Eh jeste sejtan odradio, smatraas da Bog ima dijete, toliko ponizajes Boga, kako li se ces samo polizit pred njim racun, druga Mu pripisujes, a On kaze da je jedan, Jer sta moze "boziji sin " biti drugo do i on Bog ? Neuzubiillah gluposti zive.

Pokaj se Allahu i primi Islam da bi se spasio vatre dzehennemske.

:)
 
MaranAta:
Мухамеданство је у право у томе контрадикторно, јер:

1. Признаје да је Марија Дјева безгрешно зачела.
2. Тиме признаје да је Исус Христос зачет од Бога и Марије Дјеве.
3. Не признаје да је Исус Христос - Син Божји, иако је зачет од Бога.


Ето смејурије мухамеданске. :lol:
JOJ jesi ti nepisemen covek. Kako to ako nije imao fizickog oca onda je bog. Pa ako si vernik onda verujes i da smo mi svi potomci Adama i Eve a njih je bog stvorio od zemlje to jest nemaju ni oca ni majku. Sto onda njih ne smatras za Bogovima. Stvarno treba biti malouman pa pobijati neke jasne stvari.
Kod vas se kaze u ime oca, sina i svetog duha to cini trojstvo. A znasli ti koje u stavri sveti duh pa niko drugi nego andjeo (melek Dzibrail) a on samo izvrsava naredjenja boga i bio je zaduzen da prenosi bozije reci poslanicima. Ako je onda on sveti duh onda su svi andjeli sveti dusi jer gledano sa tvog aspekta tako nekako to dolazi. Pa bi u molitvama trebalo reci u ime oca,dva sina i cerke, i onda nabrojati sve andjele sa dodatkom sveti dusi itd.
Najgluplja stvar u hriscanstvu je to trojstvo jer stvarno je najlakse ga pobiti i opovrgnuti. Kada je devica marija ostala trudna da je po vasoj prici da je isus bog ona je morala da spava sa bogom a ako devica marija nije zelela tog sina a ja verujem da nije jer nije poznavala boga onda izlazi da je bog silovao devicu mariju kako mozete u to da verujete to stvarno izlazi iz svakog kruga verovanja. Sta ce bogu sin pa nije on covek i nema iste potrebe kao on posto postoji nezavisan od nas i bilo koga i sve se njemu pokorava nije rodjen niti je rodio i nece nikad nestati jer nije smrtan. Hocete li reci da i İsus ima sve te odlike. A posto kao sto reko Bog nije taj koji silazi na zemlju i pravi decu kao sto vi govorite a poslao je 'svetog duha' da to obavi umseto njega kao sto opet vi kazete onda İsusu nije sin boziji nego sin 'svetog duha' joj stvarno mi je ovo toliko smesno da nemogu da verujem da ima ljudi koji u ovo veruju. İsa je sin MEjremin i kad je dobila vest da ce ostat trudna zapitala je kao cu da ostanem trudna kad me nijedan muskarac nije dotakao Dzibrail joj odgovra Allah kad nesto hoce on samo kze budi i ono bude. Prost stvar zar sumnjate da je onaj koji je sve ovo stvorio oko nas i koji je stvori prvog coveka i prvu zenu nesposoban da stvori i İsusa bez oca. NAravno da je İsusus dete zaceto bez polnog odnosa i naravno da je bio boziji poslanik ali nemojte ljudi da ulazite u neverstvo i da ga smatrate bogom jer odma dolazi da ima tri boga a to vise nije monoteizam vec nesto drugo zadta se i sam İsus borio da iskoreni ato je priznavanje da pored boga postoji jos neki bog. Alah nema druga nije rodjen niti je rodio.
 
Abdurrahman:
MaranAta:
Мухамеданство је у право у томе контрадикторно, јер:

1. Признаје да је Марија Дјева безгрешно зачела.
2. Тиме признаје да је Исус Христос зачет од Бога и Марије Дјеве.
3. Не признаје да је Исус Христос - Син Божји, иако је зачет од Бога.


Ето смејурије мухамеданске. :lol:

Hehe, zar je to Uzvisenom Allahu tesko da zena zacne dijete bez oca ?

Moze, Alah moze, ali je zaboravio pa dete ostvio u besici.
kakav je to Bog koji nezna ni gde se deca nose?


Zar Uzviseni Allah nekaze u Kur'anu, kada nesto zeli da uradi on samo za to kaze " kun fe jekun-budi i ono biva !

Eh jeste sejtan odradio, smatraas da Bog ima dijete, toliko ponizajes Boga, kako li se ces samo polizit pred njim racun, druga Mu pripisujes, a On kaze da je jedan, Jer sta moze "boziji sin " biti drugo do i on Bog ? Neuzubiillah gluposti zive.

Pokaj se Allahu i primi Islam da bi se spasio vatre dzehennemske.

:)
 
Harborym:
Veruju u jednog boga, a mrze se 8)

I to u istog... sto je najsmesnije, muslimani priznaju da Biblija nije cista izmisljotina, a hriscani zovu Kuran satanskom knjigom... A gleda ih satanista pa im se smeje...

Ah, kako mi je drago sto ne verujem u sve ta mitske bajke, ljude i 'natrpirodna' bica... Verujem u sebe, a niko ne moze da opovrgne da postojim ;)

'... I know, I know for sure,
That life is beautiful around the world...'

A samo se vi svadjajte ;)
 
MaranAta:
Мухамеданство је у право у томе контрадикторно, јер:

1. Признаје да је Марија Дјева безгрешно зачела.
2. Тиме признаје да је Исус Христос зачет од Бога и Марије Дјеве.
3. Не признаје да је Исус Христос - Син Божји, иако је зачет од Бога.


Ето смејурије мухамеданске. :lol:

Ti si smejurija. Bog je stvorio coveka, zar ne? Bog moze stvoriti coveka opet, Bog moze stvoriti sta god pozeli. Mejrema nije imala kontakt sa Bogom (SubbhanAllah), kao sto ti tvrdis, On je samo stvorio zivot u njoj. Rodila je sina, Isu a.s., koji i u Bibliji tvrdi da on nije Bog.
 
Incognito:
Harborym:
Veruju u jednog boga, a mrze se 8)

I to u istog... sto je najsmesnije, muslimani priznaju da Biblija nije cista izmisljotina, a hriscani zovu Kuran satanskom knjigom... A gleda ih satanista pa im se smeje...

Ah, kako mi je drago sto ne verujem u sve ta mitske bajke, ljude i 'natrpirodna' bica... Verujem u sebe, a niko ne moze da opovrgne da postojim ;)

'... I know, I know for sure,
That life is beautiful around the world...'

A samo se vi svadjajte ;)

Muslimani NE priznaju Bibliju kao Boziju rijec ,a zasto ako se pitas, imas sve odgovore na temi " Indzil ( tzv Biblija ) je izmjenjena knjiga kao i Tevrat". I saznaces pravu istinu.
 
Abdurrahman:
Incognito:
Harborym:
Veruju u jednog boga, a mrze se 8)

I to u istog... sto je najsmesnije, muslimani priznaju da Biblija nije cista izmisljotina, a hriscani zovu Kuran satanskom knjigom... A gleda ih satanista pa im se smeje...

Ah, kako mi je drago sto ne verujem u sve ta mitske bajke, ljude i 'natrpirodna' bica... Verujem u sebe, a niko ne moze da opovrgne da postojim ;)

'... I know, I know for sure,
That life is beautiful around the world...'

A samo se vi svadjajte ;)

Muslimani NE priznaju Bibliju kao Boziju rijec ,a zasto ako se pitas, imas sve odgovore na temi " Indzil ( tzv Biblija ) je izmjenjena knjiga kao i Tevrat". I saznaces pravu istinu.

Jeli,abdi koliko je dugo SOTONA diktirao KURAN Muhamedu... :roll:
 
Incognito:
Harborym:
Veruju u jednog boga, a mrze se 8)

I to u istog... sto je najsmesnije, muslimani priznaju da Biblija nije cista izmisljotina, a hriscani zovu Kuran satanskom knjigom... A gleda ih satanista pa im se smeje...

Ah, kako mi je drago sto ne verujem u sve ta mitske bajke, ljude i 'natrpirodna' bica... Verujem u sebe, a niko ne moze da opovrgne da postojim ;)

'... I know, I know for sure,
That life is beautiful around the world...'

A samo se vi svadjajte ;)

Neverovatno je to kako ja mogu do sutra da pricham (normalno) sa skepticima i tvrdokornim ateistima (ili agnosticima) a sa religioznim judeo-hrishcjano-muzlim ljudima nikako.
Jel verujesh u mocj uma? A ja sa stanovnishtva Satanizma mogu da kazhem - Satan needs study, not worship. Mozhemo da prelistamo bibliju i kuran pa da vidimo shta sve jahve trazhi svojim sledbenicima.

"I ALLOW EVERYONE TO FOLLOW THE DICTATES OF HIS OWN NATURE" - Al Jilwah.
 
Harborym:
Incognito:
Harborym:
Veruju u jednog boga, a mrze se 8)

I to u istog... sto je najsmesnije, muslimani priznaju da Biblija nije cista izmisljotina, a hriscani zovu Kuran satanskom knjigom... A gleda ih satanista pa im se smeje...

Ah, kako mi je drago sto ne verujem u sve ta mitske bajke, ljude i 'natrpirodna' bica... Verujem u sebe, a niko ne moze da opovrgne da postojim ;)

'... I know, I know for sure,
That life is beautiful around the world...'

A samo se vi svadjajte ;)

Neverovatno je to kako ja mogu do sutra da pricham (normalno) sa skepticima i tvrdokornim ateistima (ili agnosticima) a sa religioznim judeo-hrishcjano-muzlim ljudima nikako.
Jel verujesh u mocj uma? A ja sa stanovnishtva Satanizma mogu da kazhem - Satan needs study, not worship. Mozhemo da prelistamo bibliju i kuran pa da vidimo shta sve jahve trazhi svojim sledbenicima.

"I ALLOW EVERYONE TO FOLLOW THE DICTATES OF HIS OWN NATURE" - Al Jilwah.

Pa slažete se jer i ATEISTI odričući se Boga,prihvataju nesvesno Satanu za gospodara.... :shock:
 
Da bi prihvatio Satanu kao "gospodara" treba da radish mnogo toga. Recimo, da pochnesh da VERUJESH u njega.
Mi nemamo "gospodare", mi nismo "robovi bozhiji". Satanizam i individualizam idu rame uz rame.
 

Back
Top