srbijadamus
Primećen član
- Poruka
- 661
Na predlog omladine DS upućen je zahtev vladi Srbije za izmenu zakona o zapošljavanju .
Kako tvorac ovog amndmana Slađana Zdravković kaže "Naš je prodlog da se ispravi greška u velikoj većini konkursa za posao u Srbiji naime primetili smo da većina poslodavca prave grešku i umesto da napišu II stepen (tj dva razreda srednje škole) oni greškom pišu VII stepen .
Budući da u omladini DS niko nije znao šta zapravo znači VII stepen ,kontaktirali smo omladinu SNS ,LDP,SPS,DSS,NS i opet ništa .
Mada je jedan od članova odbora DSS čuo u kafiću kod Vuka da VII stepen u stvari završen državni fakultet ,ova glasina je odbačena u samom startu jer to bi značilo da neko mora da završi fakultet pa da se zaposli ,a ne obrnuto kako je to već dugogodišnja praksa .
Sem toga na državnim fakultetima nema ispita sa triodnim odgovorima (1)da,2)Ne,3)možda) tamo te pitaju nešto iz knjiga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Strašno
Stoga predlog je da prilikom zapošljavanja poslodavac mora da da posao svakom ko ima završena dva razreda srednje škole ,nižu muzičku ,kurs za traktoristu ,kurs za mesara .itd
Naravno da se neće priznavati kurs za tkalje i prelje jer ipak treba postaviiti granicu .
Kako tvorac ovog amndmana Slađana Zdravković kaže "Naš je prodlog da se ispravi greška u velikoj većini konkursa za posao u Srbiji naime primetili smo da većina poslodavca prave grešku i umesto da napišu II stepen (tj dva razreda srednje škole) oni greškom pišu VII stepen .
Budući da u omladini DS niko nije znao šta zapravo znači VII stepen ,kontaktirali smo omladinu SNS ,LDP,SPS,DSS,NS i opet ništa .
Mada je jedan od članova odbora DSS čuo u kafiću kod Vuka da VII stepen u stvari završen državni fakultet ,ova glasina je odbačena u samom startu jer to bi značilo da neko mora da završi fakultet pa da se zaposli ,a ne obrnuto kako je to već dugogodišnja praksa .
Sem toga na državnim fakultetima nema ispita sa triodnim odgovorima (1)da,2)Ne,3)možda) tamo te pitaju nešto iz knjiga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Strašno
Stoga predlog je da prilikom zapošljavanja poslodavac mora da da posao svakom ko ima završena dva razreda srednje škole ,nižu muzičku ,kurs za traktoristu ,kurs za mesara .itd
Naravno da se neće priznavati kurs za tkalje i prelje jer ipak treba postaviiti granicu .

