Izmedju ljubavi i mrznje linija je tanka...

Nađeš se pred osobom koju prezireš i pokušavaš da je ignoriš. Ugledaš je i okrećeš glavu. Trud. Nađete se u istom društvu, ti napuštaš. Ili ostaješ, ali ga/nju ne slušaš. I makar rekla nešto što je ti godi - a ako si je voleo, ona to ume i čini i bez posebnog povoda - a ti se ponašaš indiferentno prema tome. Nije ti smešno, zabavno, razumno, ne utiče na tebe - jer se trudiš da tako bude. Ne daj bože da ti se obrati, možda čak da nešto od tebe zatraži, nešto što ne bi odbio drugima, ali ne, ti je prezireš i to ne činiš. Ovako ja to vidim, tako se zbilo nekoliko puta, meni ili nekim drugim ljudima, i iz toga se izrodilo moje mišljenje. Teško je bez truda održati poseban stav prema nekome, kao što je prezir - ukoliko se neko na taj način već ne odnosi prema većini ljudi, normalni nivo.

Мени ово више личи на поступке некога ко ГЛУМИ презир, ко жели ДА ПОКАЖЕ презир јер мисли да ће га то издићи...а не на прави презир....
 
....prilicno proze i poezije napisano na ovu temu....svi smo bar nekoliko puta prelazili "crtu" ili/i je brisali, pa iznova "crtali"...
dakle, da li je moguce da se iz jednog stanja brzinski prebacimo u drugo, sta je tome uzrok, koji su nam motivi i da li su ove dve stvari zaista uzrocno-posledicno povezane ili mi ne umemo da rasclanimo iste....tj. nasa osecanja....pitam vas ja u ove sitne sate...

ja na ovo mogu samo da kazem da je stvarno tako..i da je granica izmedju ljubavi i mrznje stvarno jako tanka..meni se desila velika ljubav iz mrznje,i nazalost jos uvek traje..:(
 
Strah od prihvatanja da je gotovo, da nas boli, da smo razočarani - svoju pažnju neko tada usmeri ka mržnji, zavare se da je tako lakše kanalisati žal za onim što je bilo i iza toga se krije od sebe u tom trenutku, da ne bi priznao kako se oseća slabim, iskorištenim, prevarenim, kako ko i kad, a moguće i da ne bi priznao sebi kako je tako verovatno najbolje, u tom trenutku i za te ljude.
 
Mržnja je zaklon od straha, ne od bola. Bol prolazi, kao što rekoh: ožališ svoje i nastavljaš dalje - ali da bi on prošao moraš ga prihvatiti i podneti.



Strah od prihvatanja da je gotovo, da nas boli, da smo razočarani - svoju pažnju neko tada usmeri ka mržnji, zavare se da je tako lakše kanalisati žal za onim što je bilo i iza toga se krije od sebe u tom trenutku, da ne bi priznao kako se oseća slabim, iskorištenim, prevarenim, kako ko i kad, a moguće i da ne bi priznao sebi kako je tako verovatno najbolje, u tom trenutku i za te ljude.

Кажеш да мржња није заклон од бола, него заклон од страха од бола...:roll:

Мени то звучи исто... Управо на све што си навео сам и мислила када сам рекла ''заклон од бола''.
 
....prilicno proze i poezije napisano na ovu temu....svi smo bar nekoliko puta prelazili "crtu" ili/i je brisali, pa iznova "crtali"...
dakle, da li je moguce da se iz jednog stanja brzinski prebacimo u drugo, sta je tome uzrok, koji su nam motivi i da li su ove dve stvari zaista uzrocno-posledicno povezane ili mi ne umemo da rasclanimo iste....tj. nasa osecanja....pitam vas ja u ove sitne sate...
Ne mogu da mrzim nekoga koga sam volela. Mogu da budem ravnodusna, ali nista vise. Ali ni to ne moze brzo..Treba doooosta vremena da prodje..
 

Back
Top