Izleti u Budimpesti

Pa idi u Budim na tvrdjavu , ceo centar , Trg Heroja (i fine art museum na njemu vredi svaki dinar), i onaj ogroman park iza sa ZOO vrtom , cene po kafana su iste kao kod nas , za šoping ima West End kod zapadne žel. stanice i novija Arena kod istočne , restoran -kafana Fotal u glavnoj Vaci Ulici je zakon za klopu i nije preskupo http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j...b12IBQ&usg=AFQjCNG2IgxewvIp2aTwV_DUKI71Ze47Bg , ja sam poslednjih godina išao uvek zimi , pa nisam baš mnogo toga obišao što se tiče open air lokacija ,leti je dobro i na Margit ostrvu u centru grada na Dunavu , a za ostalo se raspitaj po netu ,ima neki zanimljivi parkovi i kupališta u okolini ,al toga se sećam još iz detinjstva . :lol:
E da ima i neki komunistički park na periferiji gde su nabzudžile silne relikte iz sovjetskog vremena i napravili neki kao muzej na otovrenom,čuo sam da je do jaja ,al nisam lično išao,takodje pogledaj na netu ...
 
Pored dosad rečenog idi u Gelert termalno kupalište preko puta Szabadsag mosta(most čim izađeš iz Vaci Utca ka onoj pijaci),ima još jedno kod Trga Heroja ali tamo nisam bio kažu da je isto ok, Žerbo poslastičarnica u Vaci Utca, noćno krstarenje Dunavom,Tropikarijum,skokni do Sent Andreje... ima šta da se radi tamo bez brige. I ovaj Sir Lancelot restoran što je gore preporučen obavezno poseti mnogo je jaka fora :ok:
 
Hvala na preporukama, vratio sam se danas. Bio na krstarenju, bio u Sent Andreji, Ribarskom bastionu.

Bio sam u poslasticarnici toj cuvenoj, mada sam pukao na jedan kolac vise od 5 evra. :D

Trg heroja je bas lep takodje, Tropikarijum je fin, Sir Lancelot je odlican! Inace, bas mesetare na kursu, ne volim one njihove forinte. I da, u prevozu je sverc opusten hahah. :D Jedino mi je zao sto nisam stigao da obidjem njihov parlament i Margit ostrvo, ali bice prilike.
 
Hvala na preporukama, vratio sam se danas. Bio na krstarenju, bio u Sent Andreji, Ribarskom bastionu.

Bio sam u poslasticarnici toj cuvenoj, mada sam pukao na jedan kolac vise od 5 evra. :D

Trg heroja je bas lep takodje, Tropikarijum je fin, Sir Lancelot je odlican! Inace, bas mesetare na kursu, ne volim one njihove forinte. I da, u prevozu je sverc opusten hahah. :D Jedino mi je zao sto nisam stigao da obidjem njihov parlament i Margit ostrvo, ali bice prilike.

Ја сам 80 Евра пуко на те јебене колаче, хтео да испаднем шмекер пред пичкама, ******. Окрећем туре колача, као прави боем. Играо сам и рулет, али не онај електронски него прави, и то у неком клубу који је пола коцкарница пола јавна кућа. Тачно се виде собе за приватавање на којима пише "привате".
 
Ја сам 80 Евра пуко на те јебене колаче, хтео да испаднем шмекер пред пичкама, ******. Окрећем туре колача, као прави боем. Играо сам и рулет, али не онај електронски него прави, и то у неком клубу који је пола коцкарница пола јавна кућа. Тачно се виде собе за приватавање на којима пише "привате".


Nisi probao tamosnju tajladnsku masazu??:lol:
 
Preporuke za hostel Israel, blizu je centra, dve osobe tri nocenja 75e zajedno s boravisnom taksom. Recepcioner je maksimalno usluzan i mozete se obratiti za bilo sta. Imaju nekih zilion dosadnih pravila koje ako prekrsite gubite depozit, ali ne bi trebalo biti nikakvih problema oko toga.
U sve u Budimpesti sam se zaljubila, mozda je pentranje na Citadelu bilo najzanimljivije. Mi smo obisli sem nje i bunkera Parlament i ulice oko njega, Baziliku (obavezno otici na vrh), jos nekoliko crkava i sinagogu, Andrasijevu ulicu, presli i Chain bridge i Erzebetin, Oktogon, tvrdjavu i dooobar deo Budima, zooloski a jedino nismo uspeli da stignemo i park iza, ondaTrg heroja... i jos kojesta. Pesaka je divan osecaj, stopala krvava ali je grad tvoj.
Jedva cekam da odem opet.:heart:
 
Jel neko bio za NG u Budimpesti. Razmisljam da idem ove god, reci te mi da li rade kafici za tu noc i da li je moguce uci ili mora da se plati ulaz kao kod nas u vecini kafica? Nesto mi se ne placa organizovan docek od 80 EUR preko agencije....
 

Back
Top