Излаза нема без промене система!

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Излаза нема без промене система!

А то, између осталог, значи:

1. Да се нова власт не формира од партијских чланова и „кадрова“, него ЈАВНИМ КОНКУРСОМ од стручних људи, који се нису компромитовали учешћем у претходним властима, а ако постоје изузеци, да се такви јавно ограде од партија и коалиција којима су припадали.

2. Да се оснују локална
 
Poslednja izmena:
Ni car Dušan nije narod potpuno isključivao iz političkog života,
Pročitaj malo njegov Zakonik.
Pa, stalezi su jedini prirodni reprezenti drustva. Jedino tako radni narod ima ucesca u politickom zivotu.

Mada najverovatnije spamuješ temu...
LDP-ovac?:per:
Uuuu, ne dao Bog!...

Pa, to namerno kazem bas zbog tih LDP-ovaca jer oni to sve podvode pod "klerofasizam". Video si zeleni smajli.
 
Pa, stalezi su jedini prirodni reprezenti drustva. Jedino tako radni narod ima ucesca u politickom zivotu.

Uuuu, ne dao Bog!...

Pa, to namerno kazem bas zbog tih LDP-ovaca jer oni to sve podvode pod "klerofasizam". Video si zeleni smajli.

A ko su umni, nekompromitovani, sposobni ljudi nego svojevrstan stalež? Ali, daj malo "osvežite" retoriku...:)

A, inače, na LDP-ovce, DS-ovce, SNS-ovce i druge -ovce, ne bih da gubim ni vreme ni energiju.
Isuviše je ozbiljan čas da se vreme i energija trati na ljubitelje političara.

Uključite se u promenu sistema ili čekajte boljitak od onih koji od kojih nema 'leba.
Ni "danas i odmah", ni sutra, ni ikad.
Ni ninje, ni prisno, ni vo vjeki vjekov:)

 
Svi koji zele da postanu deo nekog staleza, to mogu.
A ako mislis na predstavnike staleza (u opstini, gradu, drzavi) onda tu ima tri kriterijuma.
Eticnost (visoka moralnost), strucnost i uspesnost u svom esnafu (zanimanju) i mesto rodjenja.

A kako da znamo ko je dovoljno strucan, moralan, uspesan...ko to moz da odredi i po kom kriterijumu.

Mislim na postojanje Nadzornog odbora koji ce da utvrdi adekvatno biranje takvih kvalitetnih ljudi.
 
A kako da znamo ko je dovoljno strucan, moralan, uspesan...ko to moz da odredi i po kom kriterijumu.

Mislim na postojanje Nadzornog odbora koji ce da utvrdi adekvatno biranje takvih kvalitetnih ljudi.
E, taj "Nadzorni odbor" je elita.
Ali, posto mi jos nemamo pravu elitu, ona ce morati da se stvori iz borbe sa ovom pseudo-elitom (sadasnji vlastodrzi).
Oni koji se prekale u toj borbi postaju elita.
I ta elita (sa vodjom na celu) dalje "regrutuje" ljude iz naroda, dokazane po moralu i znanju kao predstavnike staleza. :)
 
E, taj "Nadzorni odbor" je elita.
Ali, posto mi jos nemamo pravu elitu, ona ce morati da se stvori iz borbe sa ovom pseudo-elitom (sadasnji vlastodrzi).
Oni koji se prekale u toj borbi postaju elita.
I ta elita (sa vodjom na celu) dalje "regrutuje" ljude iz naroda, dokazane po moralu i znanju kao predstavnike staleza. :)

Uh ovo i ne deluje lose u teoriji, samo se plasim da se kod nas ta elita zbog uzasnog obrazovanja i manjka ideja ne pojavi uopste.
 
Pa da, na neki nacin... Ali, moraju biti oslobodjeni i od ideoloskih zabluda, slobodni ljudi sasvim, niciji patroni.

Nije dovoljno samo promeniti sistem, treba pronaci prave ljude!..:rtfm:

Verovatno si hteo da kažeš: poltroni?

A naravno da su oslobođeni ideologije kad nisu petljali po strankama sa poltičarima.

Sistem se i mnenja preko ljudi ili pomoću njih.
NARODNIM DOGOVOROM se postiže konsenzus za promenu, a samu promenu vrše oni opisani pod tačkom 2, vođeni principom, a postojaće i (poslo)vođa promene.
 
Verovatno si hteo da kažeš: poltroni?

A naravno da su oslobođeni ideologije kad nisu petljali po strankama sa poltičarima.

Sistem se i mnenja preko ljudi ili pomoću njih.
NARODNIM DOGOVOROM se postiže konsenzus za promenu, a samu promenu vrše oni opisani pod tačkom 2, vođeni principom, a postojaće i (poslo)vođa promene.
Da, niciji poltroni a moze i patroni (meci za ispaljivanje).
Dace Bog ostalo!...
 

Back
Top