IZLASCI U NOVOM SADU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
AAAAAA CRNO PIVO U IRISHU JE ZAKON.Od kafica preporucujem London club koji je malo opustenija verzija Irisha.Nalazi se u Laze Teleckog :D
Dvoriste i Enter su super za izlaske....Hendrix,Fokstrot sve su to simpaticni kafici u kojima se pusta dobri stari Blues i rock
 
Čitam sve ovo kao preporučujete mesta za provod.Sve je to OK za one koji vole takvu muziku i takvu vrstu muzike,ali objasnite Vi meni zašto ne može da se nađe mesta u "Efici", "Dva galeba" , "Zamu", "Gardu","Ciganskoj noći","Avanturi",i drugim mestima gde ubijaju sa narodnjacima i novokomponovanim pesmama.Sve su to mlađi ljudi (pod tim mislim i na devojke i devojčice),prosek godina je oko 20.- 25.Ima ih od 15. pa do 40.Vidite niko nije spomenuo i ta mesta,svi nešto kao ono narodnjaci bljak,fuj a kad dođe vikend, čovek srednijh godina( 35.-40)ne može naći mesta da se provede sa prijateljima koji su došli sa strane u naš lepi Novi Sad, od tih i takvih koji kao fol pljuju narodnjake.Treba biti objektivan pa normalno prporučiti i druga mesta.Slažem se da su i Piping, Irski klub, Građevina, Kapija, Sport, Modena, BMB i drugi kafići trenutno IN ali spomenite i one druge koji su u Efici,Galebu,Verigama itd.Nekada, ne tako davno sam obilazio sva ta mesta radi zabave i društva,znam kako su nekada "živela" jer nisam nikada pa ni sada pripadao isključivo jednom muzičkom pravcu a imam prijateljaa koji slušaju raznu vrstu muzike,znači nisam isključiv pa sad ako neko sluša bluz nije mi drug.Svako ima pravo na svoj izbor i u tome se ogleda veličina ranijih generacija pa i moje,što smo slušali DOBRU muziku pa bilo to pop,bluz,džez,narodnjaci ili šta drugo.Uglavnom :pišite o svim mestima gde je raja i gužva i gde ne može čovek da nađe mesto od 23:00 pa do kraja(04:00).Ovaj Novi Sad, iako se nešto uspavao poslednijh godina, još uvek ima dobra mesta za provod i zabavu.
 
muka mi je od tih sto kazu "slusam dobru muziku, nije vazno koje vrste"...sta to znaci?? ako imas formiran neki muzicki ukus (u cesce neukus) onda valda preferiras neku vrstu muzike...najlakse je iskljuciti mozak i "voleti" ono sto te puca u glavu svaki dan sa tv-a...
pozdrav svima koji odlaze na dobre svirke!
 
geek:
muka mi je od tih sto kazu "slusam dobru muziku, nije vazno koje vrste"...sta to znaci?? ako imas formiran neki muzicki ukus (u cesce neukus) onda valda preferiras neku vrstu muzike...najlakse je iskljuciti mozak i "voleti" ono sto te puca u glavu svaki dan sa tv-a...
pozdrav svima koji odlaze na dobre svirke!
Ej mučni, nije tebi muka od ovakvih ljudi, nego od samog sebe jer ti ne možeš da se snađeš i pronađeš u drugoj i drugačijoj okolini, nesposoban si da uživaš u ŽIVOTU.Kao prvo ne sudi o nekom kad ga ne poznaješ, za tvoju informaciju ja sam muzičar,to mi je posao,hleb itd.Objasni ti meni kako da ja odbijem gosta i kažem da ne znam svirati stvari od ,recimo Željka Joksimovića ili od Miroslava Ilića kad on(mislim gost)to od mene traži.Ranijih godina sam svirao i himne poput "Bože pravde","Lijepa njihova",i "Hej sloveni" sve zajedno,pa onda blok četničkih pesama,pa malo kafanskih a onda Riblja čorba,Bjelo dugme itd.Šta ja sad treba da kažem : Ne zman ili možda ne želim da sviram jer nije po mom muzičkom ukusu.Ako bih to uradio ne bih zaradio ni za čašu vode.Što su rekli u komentaru : Nije bitno gde si već sa kim si.Ako ti imaš ekipu koja zna da uživa i živi, nije bitno dali peva Šemsa,Pavaroti ili neki klinac koji sebe naziva DJ i uništava neke stare ploče a ritam mašina bije TUC-TUC.Prisustvovao sam na tzv rejv žurkama.Čoveče to ti je isto kao u Africi,bubnjevi biju i stotinak klinaca se klati u ritmu,kao fol nešto uživaju.OK nemam ništa protiv to je njihov izbor i vidiš meni nije MUKA od njih.Svoje držim a POŠTUJEM tuđe izbore.Nije reč bilo o tome nego da se ne spominju sva mesta u gradu gde se sve može provesti.Mlađe generacije ne znaju šta su prave svirke,ali prave, kad dođe po 5 - 6 hiljada ljudi,pa ozvučenje po 60.000W itd. O tim i takvim svirkama možete samo slušati i zamišljati, e to su prave svirke.Žalim ove mlade jer su uskraćeni za mnoge i mnoge stvari ali opet,treba uževati u ovome što se ima a težiti ka boljem.Dakle treba spomenuti sve lokale,kafiće,prostore i kafane gde se može provesti u Novom Sadu a ne samo provod za jednu vrstu mladih koji i nisu u većini nego su nametljivi pa okupirali ovaj topic.Za sada toliko.
 
Meni licno nije jasno sta se ustvari desilo sa svim onim ljudima koji su nekad odlazili u Contast, Big mamu (dok je valjala), OUT cafe i House, sta se desilo ljudi ?! zasto vise nema takvih mesta u gradu, sta sad ta ekipa radi, sedi kuci i kuka (kao neki od nas :oops: ) ili su odavno odselili negde u potrazi za dobrim provodom ?! npr u BG ?
 
raindog:
Meni licno nije jasno sta se ustvari desilo sa svim onim ljudima koji su nekad odlazili u Contast, Big mamu (dok je valjala), OUT cafe i House, sta se desilo ljudi ?! zasto vise nema takvih mesta u gradu, sta sad ta ekipa radi, sedi kuci i kuka (kao neki od nas :oops: ) ili su odavno odselili negde u potrazi za dobrim provodom ?! npr u BG ?

ZIVEO CONTRAST!!!
(a takodje i potraga za provodom u Bg-u!)
INSOMNIA npr...
ns je dotakao dno i pretvorio se u mulj!
 
E, mili moji Novosadjani, onaj ko vas cita (kao sad ja) a ne zivi u Novom Sadu (ili ne zivi vec dugo) nije pametan gde da ode?! Ja pripadam generaciji preko 40 godina i kad god dodjem rado bih da slusam Cigane ili barem prave tamburase. To mi bas ne polazi za rukom, jer nema (ili ne znam) mesta gde bih se to moglo cuti i uzivati, onako "momacki". Omladina uvek sebi nadje mesto, mada mi ih je zao, jer u tim godinama smo se mi mnogo bolje provodili i bez kafica, al dobro, sad, necu da popujem i miniram temu, nego recite vi meni, gde da ja izvedem moje goste, koje dovodim u maju u moj lepi Novi Sad, a to su i stranci i domaci, al' ne Novosadjani. Ima li neki salas ili nesto sto ima sva obelezja nase Vojvodine od ica, pica i muzike???
Ajd' budite drugari, pa mi preporucite, bicu vam od srca zahvalna! :cry:
 
Dodjoska:
E, mili moji Novosadjani, onaj ko vas cita (kao sad ja) a ne zivi u Novom Sadu (ili ne zivi vec dugo) nije pametan gde da ode?! Ja pripadam generaciji preko 40 godina i kad god dodjem rado bih da slusam Cigane ili barem prave tamburase. To mi bas ne polazi za rukom, jer nema (ili ne znam) mesta gde bih se to moglo cuti i uzivati, onako "momacki". Omladina uvek sebi nadje mesto, mada mi ih je zao, jer u tim godinama smo se mi mnogo bolje provodili i bez kafica, al dobro, sad, necu da popujem i miniram temu, nego recite vi meni, gde da ja izvedem moje goste, koje dovodim u maju u moj lepi Novi Sad, a to su i stranci i domaci, al' ne Novosadjani. Ima li neki salas ili nesto sto ima sva obelezja nase Vojvodine od ica, pica i muzike???
Ajd' budite drugari, pa mi preporucite, bicu vam od srca zahvalna! :cry:

1. Salas 137 (na Ceneju, kod NS-a)
2. Vinski podrum u Pasicevoj ulici

pozdrav!
 
jfnj:
Istina je da u novome sadu ima malo mesta za izlazak i da gde god se okrenes klinci su tu.Svi su kao nesto FANCY,ali kad bolje pogledas kad vidis ribu u tom fazonu kazes da je ruzna?Zar ne? :shock: A svi vi muskarci bi voleli da imate takvu jednu.Uglavnom se izlazi u Sobu,Latino,SPORT I Times na bul.gde sve vrbi od dece,Rene i okolina spensa za Fensere.Za narodnjake:verige,zam i 2 galeba,madera.A za one koji vole Tehno muziku tu je Gradiliste koje se polako puni sa klincima kao i paradizo,a tunel je pretvoren u fegget place!!!!!!!Najbolji izlazak je da idete u Rumu u najvecu diskoteku na balkanu NARCIS provod zagarantovan,niske cene i sve vrste muzike :D


najgori pinkovski fazon, taj Narcis.....
 
DOKONI UM:
Ajmo za one koji su iz N.Sad da malo prodiskutujemo o mestima za izlaske u N.Sadu, a za one koji nisu tek da znaju sta ih gde ocekuje.

Koje je mesto dobro za izlaske?
Gde izlazite?
Gde se krecu najbolje devojke?
Gde najbolji momci?

Modena? MK Fashion ?
Soba? Verige? La chanse ?
Hmmm....komplikovana pitanja...vrlo komplikovana....
Hajd redom...
1. Mesto MENI dobro za izlaske je definitivno neko sa dobrom muz (znachi za mene rock '60ih '70ih i eventualno '80ih, ali mogu i punk i metal da dodju u obzir iako ih neslusham...) i opustenim ljudima....Ali sa obzirom na to da se ceo NS pretvorio u veliku dolinu sponzorusa nema vishe takvih mesta....Tj. ima ali izuzetno malo...A sto se mene tiche irish je onako naj naj naj sve mada i neka druga mestasca dolaze u obzir...
2. Izlazim u dvoriste, gajbu, big mamu i irish (na ovo pitanje sam vec odgovarala, al ko mari)
3. Devojke??? Pa iako sam zensko imam tachno odredjen stav kakve devojke su za mene dobre...I njih najvishe ima u dvorishtu....Ali zbog kafica koje si naveo dole, ne bih bash rekla da bi ti se svidele crne devojke u martinama, nego pretpostavljam da preferirash plavushaste barbike, a njih mozes natji na svakom koraku, jer kao sto rekoh, nema vishe mesta gde izlaze da se tako izrazim "normalni" ljudi...posto normalu definise vecina (u nashem gradu fenseraja), tako da mi "normalni" vishe nismo normalni :))
4. Momci.....Pa prestala sam da ih posmatram pre godinu i po dana, kada sam pronasla svog voljenog, najdivnijeg mog sadasnjeg decka...I za mene je on najlepshi u NSu i stvarno nema lepseg od njega...Tako da neznam....Tj. znam samo da mrzim rolkice i kozne jaknice, sto te pocaste picem, provozaju kolima i sl. volim opushtene tipove a njih srecem na svirkama, koncertima i gore pomenutim mestima :)
pozdrav...
od vrlo iskrene novosadjanke
 
Neko je spominjao da je NS dotakao dno sto se tice clubbing-a. Pa meni od nove godine i nije tako strasno,
cesto ima zurki u Aquarius-u, otvorio se ponovo Queen, evo dolazi Green Velvet u Paradiso u petak, naravno BG ima bolji nocni zivot ali nema Exit.

U Modeni, Verigama, La Chance i sl. nisam bio i ne zelim ni da zalazim. Smesni su mi likovi koji sede u izlogu od Modene. A jos smesniji su mi oni sto u udju u kafic i kad im zvoni mobilni izadju i stanu na vrata od kafica i onda mucu u mobilni, kao sredjuju neke poslove .
 
realno u NS-adu nema gde posteno da se izadje, zbog gomile zategnutih mesta, izvestacenih i izopacenih devojaka (cast izuzetcima) koje se tuda i pomalo okolo krecu, nadam se da ce predstojeci exit odskociti od sivila i camotinje u koju je nas lepi grad zapao
 
VERIGE , Subota 01 h :

Kristijan Golubovic sa 11 telohranitelja (čitaj debila koji provode 5 sati na benču)
Brutalna demostracija nekulture, neukusa, nevaspitanja, razmetanja novcem i bezobrazlucima.
Kreteni koji ga kao "obezbeđuju" sa tetoviranim ruzama na vratu...

Imao sam utisak da je u VERIGE svratio lično premijer velike britanije Toni Bler...mislim zbog obezbeđenja... :lol:

No dobro...svemu dođe kraj...mnogi koji su paradirali ovim gradom sa grupom ludaka koje oni zovu "obezbeđenje" sada mirišu cveće odozdo ili mirišu zatvorske zidove što u Hagu što u Beogradu. :wink:

Dakle, nije sve u NS fenseraj ima i kriminogene patologije !!! :idea:
 
'Ajde sad malo ozbiljno o ovoj temi. Svi stalno vrtite iste price. Pa nema ko u NS ne zna ko izlazi u Times, ko u Modenu, ko u Irish itd. Kazite vi meni gde moze da izadje neko ko ima oko 25 godina, a pritom ne slusa ni narodnjake, a ni rok, vec neku normalnu domacu muziku i voli djuskanje. Da vam ja odmah kazem - nigde. :roll:
 
cecic:
'Ajde sad malo ozbiljno o ovoj temi. Svi stalno vrtite iste price. Pa nema ko u NS ne zna ko izlazi u Times, ko u Modenu, ko u Irish itd. Kazite vi meni gde moze da izadje neko ko ima oko 25 godina, a pritom ne slusa ni narodnjake, a ni rok, vec neku normalnu domacu muziku i voli djuskanje. Da vam ja odmah kazem - nigde. :roll:

definisi malo preciznije pojam "normalna domaca muzika" :D
 
underwater:
cecic:
'Ajde sad malo ozbiljno o ovoj temi. Svi stalno vrtite iste price. Pa nema ko u NS ne zna ko izlazi u Times, ko u Modenu, ko u Irish itd. Kazite vi meni gde moze da izadje neko ko ima oko 25 godina, a pritom ne slusa ni narodnjake, a ni rok, vec neku normalnu domacu muziku i voli djuskanje. Da vam ja odmah kazem - nigde. :roll:

definisi malo preciznije pojam "normalna domaca muzika" :D
Jao, zasto sam znala da ce neko da se uhvati za tu rec? O.K. mozda nisam bas najsrecnije izabrala termin(naravno da je za mene normalna, kad je ja slusam :wink: ). Pa, mislila sam na neku komercijalnu muziku, nesto sto nije ni rok, a ni turbo folk (ustvari, uopste nije folk :wink: ).Ne mogu bas da precizno definisem na sta mislim, posto se radi o sirokom opusu. Prosto, nisam nesto striktno opredeljena u tom smislu.
I nije bas sasvim tacno da ne volim rok, ali recimo da bih ga izbegla u izlasku. A i narodnjake (mada njih stvarno ne slusam, osim na zurkama, kad moram).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top