Quantcast

Izlasci u Novom Sadu (koji ne podrazumevaju kej, setanje pasa i igranje saha) za 40+

Ana A.

Početnik
Poruka
4
Dragi Novosadjani/poznavaoci Novog Sada,

Imam 43 godine i pre mesec dana sam se, iz Nemacke u kojoj sam rodjena, privremeno preselila u Novi Sad kako bih brinula o baki koja nazalost vise nije u mogucnosti da to cini sama. Uskoro mi iz zapadne Evrope u posetu dolaze neki prijatelji i rodjaci (od kojih su najmladji u kasnim tridesetim, a najstariji u ranim sezdesetim godinama) koji su dosta slusali o nocnom zivotu u Srbiji (posebno, o nocnom zivotu Novog Sada) i koji ne mogu da docekaju da isti iskuse, medjutim moj problem je u tome sto ja zaista nemam ideju o tome gde da ih izvedem. Ovde ne poznajem nikoga, a sajtovi vecine restorana, klubova i kafana su vrlo sturi sa informacijama o profilu njihovih gostiju.

Naravno, jasno vam je da sve ovo ne bi bio problem da smo svi mi (bar :)) duplo mladji, ali, nazalost - nismo. Stoga vas molim da mi date neke osnovne informacije o tome gde izaci na popodnevnu kafu (konkretno me interesuje Zmaj Jovina sa okolnim ulicama, odnosno sta je tu trenutno najbolje/najpopularnije mesto) ili veceru sa zivom muzikom (na osnovu onoga sto sam imala prilike da vidim, Lazin Salas mi se cini kao fino mesto, medjutim nekako imam utisak da bismo tamo po godinama dosta odskakali od ostatka gostiju).

Unapred veliko hvala svima! :heart:

Duboko u tebi

Domaćin
Poruka
3.376
Ima na Novom Naselju staracki dom prave valjda svakog petka ili subote zuraju :lol: dodju babe i dede sredjeni full :lol: otkinu se... :malav:

Sala! :mrgreen:

Neki dan sam bio u kafani/restoranu "Sesir" (to je neko mesto od ranije ne znam stari naziv)... To bas nije tipican nocni zivot u NS, ali imas zivu muziku, tamburase, i ok hranu.
Ma slican fazon je i kafana "Biblioteka" tu sam isto bio i deluje mi skroz OK... Proveri samo da li ima klope...
Vidi onaj neki restoran na tvrdjavi ne znam kako se zove "Sat" ili tako nesto, to mi nesto palo na pamet, ne znam kako je uvece, ali sumnjam da je lose, a mozda ima i muzika...
"Lazin salas" mi nekako deluje kao sminka, mislim u toj ulici je sve nekako izvestaceno... Cast izuzecima...

Taj cuveni nocni zivot svakako nije za njih bas bas da bi im se svideo ako imaju 60ak najstariji... To su klubovi sa tehno muzikom :lol: ili sa zivim svirkama, i tako dalje, ali koliko to njih zanima.
E sada ako mozda hoce ko zna, mozda da ih odvedes na neku zivu svirku... :lol:

- - - - - - - - - -

Imam 43 godine i pre mesec dana sam se, iz Nemacke u kojoj sam rodjena, privremeno preselila u Novi Sad
:zper:

Ana A.

Početnik
Poruka
4
Ima na Novom Naselju staracki dom prave valjda svakog petka ili subote zuraju, dodju babe i dede sredjeni full, otkinu se...

Sala!
Dragi Duboko u tebi,

Od sveg srca ti zahvaljujem na odgovoru (odnosno vremenu i trudu koje si ulozio u isti), uprkos tome sto ovu tvoju salu zaista ne nalazim smesnom. (Sto, opet, ne mora nuzno biti do same sale, vec i do mog germanskog mentaliteta - iako se, bez lazne skromnosti, mogu pohvaliti perfektnim poznavanjem srpskog jezika, ovdasnji nacini razmisljanja i zivota za mene su i dalje jedna velika nepoznanica...)

Primera radi, sa istim drustvom (koje sada treba da mi dodje u posetu) sam prethodnih nekoliko godina u par navrata boravila u Grckoj i zaista ne pamtim da smo se ikada u zivotu bolje proveli (pri tom, imajte u vidu da smo 90-ih i ranih 00-ih zarili i palili najprestiznijim evropskim klubovima!) nego prosle godine u jednom modernom Bouzoukia klubu na Glifadi gde je prosek tamosnjih gostiju bio upravo oko 50 godina!

Sad, ja i dalje odbijam da verujem da su u Srbiji za ljude srednje zivotne dobi (sreca vasa da cete vi zauvek ostati u vasim dvadesetim i ranim tridesetim godinama! :super:) jedina mesta za provod javni parkovi i penzionerski domovi. U redu, razumem da ovdasnje finansijske prilike nisu bas najsjajnije (eufemizam), ali nekako ne mogu da prihvatim da je to glavni razlog ucmalosti tradicionalno veselog i dobrom provodu sklonog srpskog naroda te vas, shodno tome, molim da mi to pojasnite: da li (nocni) zivot u Srbiji zaista pestaje u 40-im godinama?!!

Pored toga, svaga duga sugestija za izlazak u NS-u je vise nego dobrodosla. :heart:

proka

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.192
život tek počinje u 40+ :ok:

slobodno se prošetajte centrom, zmaj jovinom, pasažima, sokacima i vidicete da uvek negde ima žive svirke
od alternativnih bendova do tamburaša

a sad dok je leto , preporucujem štrand, našu plažu na dunavu, dva kilometra belog peska gde ceo dan i dobar deo noći je žurka
ima par terasa na štrandu gde je živa muzika, gde se organizovano gledaju utaknice, gde se pleše uz pomoć neke od gradskih plesnih škola i td

ako želite DJ onda pratite OTG partz, svaki vikend druga lokacija

slobodno pitajte za sve što vas interesuje

pozdrav

:bye:

Duboko u tebi

Domaćin
Poruka
3.376
Dragi Duboko u tebi,

Od sveg srca ti zahvaljujem na odgovoru (odnosno vremenu i trudu koje si ulozio u isti), uprkos tome sto ovu tvoju salu zaista ne nalazim smesnom. (Sto, opet, ne mora nuzno biti do same sale, vec i do mog germanskog mentaliteta - iako se, bez lazne skromnosti, mogu pohvaliti perfektnim poznavanjem srpskog jezika, ovdasnji nacini razmisljanja i zivota za mene su i dalje jedna velika nepoznanica...)
Ma nema veze sa nepoznavanjem jezika, draga Ana :) nego sa smislom za humor. :mrgreen: Ali drago mi je da se nisi uvredila.

Primera radi, sa istim drustvom (koje sada treba da mi dodje u posetu) sam prethodnih nekoliko godina u par navrata boravila u Grckoj i zaista ne pamtim da smo se ikada u zivotu bolje proveli (pri tom, imajte u vidu da smo 90-ih i ranih 00-ih zarili i palili najprestiznijim evropskim klubovima!) nego prosle godine u jednom modernom Bouzoukia klubu na Glifadi gde je prosek tamosnjih gostiju bio upravo oko 50 godina!

Sad, ja i dalje odbijam da verujem da su u Srbiji za ljude srednje zivotne dobi (sreca vasa da cete vi zauvek ostati u vasim dvadesetim i ranim tridesetim godinama! :super:) jedina mesta za provod javni parkovi i penzionerski domovi. U redu, razumem da ovdasnje finansijske prilike nisu bas najsjajnije (eufemizam), ali nekako ne mogu da prihvatim da je to glavni razlog ucmalosti tradicionalno veselog i dobrom provodu sklonog srpskog naroda te vas, shodno tome, molim da mi to pojasnite: da li (nocni) zivot u Srbiji zaista pestaje u 40-im godinama?!!
Ma kako ne razumes, zivot ne prestaje, naprotiv, ali ne tako da odes jedes pijes i provedes se. Prvo jedes i pijes, a posle mozes u provod. U bilo kojim godinama mozes da udjes skoro u bilo koji klub, kafic, pab, nece te cak ni gledati cudno. Uopste nije los nocni zivot u NS... Na kraju krajeva izadji sama ili sa nekim prvo par puta pre nego sto ti dodju gosti i videces i sama...

Duboko u tebi

Domaćin
Poruka
3.376

Imam 43 godine i pre mesec dana sam se, iz Nemacke u kojoj sam rodjena, privremeno preselila u Novi Sad kako bih brinula o baki koja nazalost vise nije u mogucnosti da to cini sama. Uskoro mi iz zapadne Evrope u posetu dolaze neki prijatelji i rodjaci (od kojih su najmladji u kasnim tridesetim, a najstariji u ranim sezdesetim godinama) koji su dosta slusali o nocnom zivotu u Srbiji (posebno, o nocnom zivotu Novog Sada) i koji ne mogu da docekaju da isti iskuse, medjutim moj problem je u tome sto ja zaista nemam ideju o tome gde da ih izvedem. Ovde ne poznajem nikoga, a sajtovi vecine restorana, klubova i kafana su vrlo sturi sa informacijama o profilu njihovih gostiju.

Naravno, jasno vam je da sve ovo ne bi bio problem da smo svi mi (bar :)) duplo mladji, ali, nazalost - nismo. Stoga vas molim da mi date neke osnovne informacije o tome gde izaci na popodnevnu kafu (konkretno me interesuje Zmaj Jovina sa okolnim ulicama, odnosno sta je tu trenutno najbolje/najpopularnije mesto) ili veceru sa zivom muzikom (na osnovu onoga sto sam imala prilike da vidim, Lazin Salas mi se cini kao fino mesto, medjutim nekako imam utisak da bismo tamo po godinama dosta odskakali od ostatka gostiju).

Unapred veliko hvala svima! :heart:
I sta bi od ovoga na kraju?

krvolok

Poznat
Poruka
8.278
Uskoro mi iz zapadne Evrope u posetu dolaze neki prijatelji i rodjaci (od kojih su najmladji u kasnim tridesetim, a najstariji u ranim sezdesetim godinama) koji su dosta slusali o nocnom zivotu u Srbiji (posebno, o nocnom zivotu Novog Sada) i koji ne mogu da docekaju da isti iskuse,
:heart:
Unapred veliko hvala svima!
Jel' u uniformama ?!? :eek: