Izlasci (skitanje) udatih zena i savesnih majki :D

moja milica

Iskusan
Poruka
6.902
:zper: ala mi je opak naziv teme
E ovako imam ja jednu dilemu, jedna moja drugarica ima dete od 6 godina i jos ni jednom se nije odvajala od njega, uvece ne izlazi sa muzem ni u ludilu jer mora ONA da uspava dete iako ima svekrvu i majku blizu, znaci ima ko da joj uspava dete a ona malko da skita ali to ne dolazi u obzir, jer pobogu ONA je MAJKA niko ne moze dete da uspava kao ONA, niko ne moze da mu da veceru kao ONA, jedna je majka :mrgreen::lol:

Da ne tupim vise, pitanje je sledece da li vi vasu decu ostavljate bakama i dekama na cuvanje da bi provele malo vremena sa svojom jacom polovinom nasamo :zper:
Ili smatrate da je to pogresno, jer niko ne moze kao MAJKA da strpa dete u krevet :lol:
 
:eek: kako bre to sad
nisam mislila da ostavi dete 20 dana kod babe i da je boli uvo
u pitanju je jedan odlazak u bioskop? zar udata zena, majka nema pravo na to? :sad2:

Paaaa..ne:rumenko::lol:salim se naravno..al ono jasno nam je da se daje 95% sebe u tom slucaju i dobro bi bilo da se ne izgubi taj korak sa svetom..aj sto ruzno izgleda nego sto njima nije lako da se opuste posle izvesnog vremena ne izlazaka
 
Nekako mi to gledanje na babu kao besplatnu dadilju uvek bilo odvratno.

Ako joj se vec "skita" nek plati dadilju.

Procitaj uvodni post jos jednom, nije problem ko ce da cuva dete, neka to bude i dadilja problem je sto ona NECE da ostavi dete na 2 sata :neutral: smatra da niko ne moze kao ona da ga cuva. To jeste tacno niko ne moze kao majka, ali zar nije malo bolesno da se bas nikad ne razdvaja od deteta?
 
:zper: ala mi je opak naziv teme
E ovako imam ja jednu dilemu, jedna moja drugarica ima dete od 6 godina i jos ni jednom se nije odvajala od njega, uvece ne izlazi sa muzem ni u ludilu jer mora ONA da uspava dete iako ima svekrvu i majku blizu, znaci ima ko da joj uspava dete a ona malko da skita ali to ne dolazi u obzir, jer pobogu ONA je MAJKA niko ne moze dete da uspava kao ONA, niko ne moze da mu da veceru kao ONA, jedna je majka :mrgreen::lol:

Da ne tupim vise, pitanje je sledece da li vi vasu decu ostavljate bakama i dekama na cuvanje da bi provele malo vremena sa svojom jacom polovinom nasamo :zper:
Ili smatrate da je to pogresno, jer niko ne moze kao MAJKA da strpa dete u krevet :lol:

a sto mora sa svojom?
 
Procitaj uvodni post jos jednom, nije problem ko ce da cuva dete, neka to bude i dadilja problem je sto ona NECE da ostavi dete na 2 sata :neutral: smatra da niko ne moze kao ona da ga cuva. To jeste tacno niko ne moze kao majka, ali zar nije malo bolesno da se bas nikad ne razdvaja od deteta?

Onda ta tvoja drugarica ima problem neki :lol:

Nije zdravo ni za nju ni za dete da stalno budu zajedno, sta ce da radi kad krene dete u skolu? Osim ako nije prosvetar, onda znam sta ce :lol:

Elem, ebes izlazak od 2 sata :mrgreen:
 
Ovo mi dođe varijanta ili.. ili ...
Nikad nisam ostavljala decu dok ih sama ne nahranim,sama ne spremim za spavanje ...jedino ih nisam uspavljivala ...
Ne zato što ja to najbolje radim ,već da ne opterećujem svekrvu/majku.
Kad decu uhvati san, mm i ja smo već sa druge strane vrata.(brzinom svetlost)
 
Poslednja izmena:

e onda se lakse odlucujem na izlazak:mrgreen:
kod mene je slicno kao dasti,deca su mi kao mala bila u krevetu vec u 8,9 sati,uzivala sam u tome da im pevam uspavanke i sada to radim mladjem
izlasci su i onako kasnije...
znaci nije mi problem bio da ostavljam decu,ali ne precesto.naravno uvek su to bile bake,jer su se i same otimale oko toga.
 
e onda se lakse odlucujem na izlazak:mrgreen:
kod mene je slicno kao dasti,deca su mi kao mala bila u krevetu vec u 8,9 sati,uzivala sam u tome da im pevam uspavanke i sada to radim mladjem
izlasci su i onako kasnije...
znaci nije mi problem bio da ostavljam decu,ali ne precesto.naravno uvek su to bile bake,jer su se i same otimale oko toga.

Ne znam na koliko malu decu mislis? :think:
Moj sin od 6 godina ne spava u osam sati ni u ludilu
 
:think:Ma ova ti prijateljica nije dozrela kao majka..pa moras dete navikavati na svoje odsustvo :rtfm:

Slazem se, neka bude da baba ne moze kao ona, ali zasto nece da ostavi dete kod muza pa da izadje sama sa drugaricama? Sta sad ni otac ne moze kao ona?
I dete joj ima 6 godina, ne pricamo o bebi. Ja prvih godinu dana koliko sam dojila decu nisam bukvalno mrdnula iz kuce, i kad sam isla negde preko dana njih sam vukla kao prikolice :lol:
 
mozda nije mesto,al doslo mi da se pozalim,sad mi tata zamera da uvece izlazim,kao imas decu,a muz me podrzava...

Joj, morala sam na ovo da odreagujem. Meni se isto desilo. Moj brat živeo još u kući s roditeljima i pravio žurku. Ja navratila, jer poznajem svo to njegovo društvo, da ih vidim malo, donela palačinke. Muz ostao sa decom, a živimo na 5 minuta. Kad me je moj otac video, izgrdi me, šta ću ja tu, isto kao smokvičicin, imaš muža decu....

Ali ajde i o temi, kao iskusna žena i majka velike dece, koja već razmišlja i o mogućnosti da bude baka. Žena apsolutno mora da ostane u kontaktu sa svetom i normalnim životom. Ako se svega živog odrekne kad tad će postati nezadovoljna i onda nikom neće valjati takva, a najmanje sebi. Treba decu ponekad ostaviti i navići ih zbog njih samih i na druge ljude. Ima žena koje nastave da izlaze kao da i nemaju decu. To isto ne podržavam.
 
Stariju cerkicu sam jako retko ostavljala.Bas kad je neka prilika i kad moram da idem.Za to vreme babe su je uspavale,nahranile.....imam poverenja u svoje najblize ali sam ipak po celo vece bila u strahu kako je ona,jel.place....Sa mladjom je vec malo lakse.Sa godinu dana je prvi put baba cuvala.....Idem samo kad su u pitanju svadbe,rojendani dok klasicni izlascke bas i ne praktikujem.Uglavnom drustvo dolazi kod mene pa nam tako vise odgovara.
U svakom slucaju mislim da nije bas najpametnije da je majka stalno uz dete ali ipak je tesko odvojiti se.Kad ih par sati nevidim prazna mi je kuca :)
 

Back
Top