IZJZV: Odvedite dete na vakcinaciju kod pedijatra da bismo izbegli epidemiju u Novom Sadu i Vojvodini

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
207.811
Dakle đavo je pokucao i na naša vrata.

Prvi slučaj u Novom Sadu: Male boginje potvrđene kod devetogodišnjeg deteta
Iz tog teksta pored ostalog smo saznali i da je Novi Sad je, prema zvaničnim podacima, grad koji je u Srbiji zabeležio najgori obuhvat u vakcinaciji dece MMR vakcinom. Obuhvat je 2021. godine bio samo 24,4 odsto.
Onda je iz zvanične medicinske ustanove stiglo upozorenje:

IZJZV: Odvedite dete na vakcinaciju kod pedijatra da bismo izbegli epidemiju u Novom Sadu i APV​


Epidemiološka služba upravo sprovodi ispitivanja kontakata devetogodišnjeg deteta iz Novog Sada, a kod kog su ustanovljene male boginje. Ovo je saopštio Institut za javno zdravlje Vojvodine.
Epidemiolozi Instituta mole sve roditelje koji do sada nisu vakcinisali svoju decu da iz odvedu kod izabranog pedijatra u cilju suzbijanja moguće epidemije malih boginja u Vojvodini i Gradu Novom Sadu.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...smo-izbegli-epidemiju-u-Novom-Sadu-i-APV.html

Znači višegodišnje tolerisanje antivakserskih aktivnosti kojima je ugroženo zdravlje dece je stiglo na naplatu.


 
Da kažemo ovako. Višegodišnje nepoverenje u vlast i doktore stiglo na naplatu.
Jeste, ali nema opravdanja da zbog AV ne želiš da se vakcinišeš, pa još da ugrožavaš i zdravlje svog deteta, i druge dece - da nije bilo obaveznih vakcinacija velike boginje i tuberkuloza bi još uvek kosile.
 
Moji su te dečije sve primili , ove kovid neću da komentarišem.
Racionalno razmisli, koja je razlika između dečjih i Kovid vakcina? Zaboravilo se kako se nekad jurio streptomicin pre TB vakcina a epidemija variole bila samo jednom, možda bi se ljudi lakše odlučivali.
 
Racionalno razmisli, koja je razlika između dečjih i Kovid vakcina? Zaboravilo se kako se nekad jurio streptomicin pre TB vakcina a epidemija variole bila samo jednom, možda bi se ljudi lakše odlučivali.
razlika je u tome što su dečije u upotrebi decenijama i testirane su minimum 5 godina pre početka korišćenja
a i za razliku od ovih drugih rade.
 
razlika je u tome što su dečije u upotrebi decenijama i testirane su minimum 5 godina pre početka korišćenja
a i za razliku od ovih drugih rade.
Pre variole nije bilo testiranja i svejedno smo svi vakcinisani. Neizmerno sam zahvalan tadašnjim vlastima što nikog nisu pitale. Time su svakako spasile mnoge živote, možda i moj.
 
razlika je u tome što su dečije u upotrebi decenijama i testirane su minimum 5 godina pre početka korišćenja
a i za razliku od ovih drugih rade.
Ovo mutira malo prebrzo, ali nije moguće ne primetiti koliko se smanjila smrtnost otkako je krenula vakcinacija. Pa i vakcine za velike boginje su bile nekad nove. Pa polio vakcina, koliko je samo ona speečila slučajeva dečje paralize, a bila je i ona nekad nova.
 
Ovo mutira malo prebrzo, ali nije moguće ne primetiti koliko se smanjila smrtnost otkako je krenula vakcinacija. Pa i vakcine za velike boginje su bile nekad nove. Pa polio vakcina, koliko je samo ona speečila slučajeva dečje paralize, a bila je i ona nekad nova.
Korona je nezgodna 100 nekih sojeva, ja sam se vakcinisao i preležao jednom koliko znam.
Posle toga sam prestao da pratim.... kada su najavili prvi buster nekako sam je ghostovao.
 
Korona je nezgodna 100 nekih sojeva, ja sam se vakcinisao i preležao jednom koliko znam.
Posle toga sam prestao da pratim.... kada su najavili prvi buster nekako sam je ghostovao.
Ne brini, ja sam se ovde vakcinisao dva puta u dve razne jurisdikcije po tri puta, naplašila me drugarica kojoj je školska drugarica ostala i bez oca i bez majke od korone, a ona sama jedva preživela. Nije uopšte nešto opasno vakcinisati se, uvek krenu glasine pa se ljudi i njima sluđuju, kao da onako grozna epidemija nije dovoljna sama po sebi.
 
Što sam ranije ja zlo prošao povodom svinjskog gripa - kad se pojavio svinjski grip, ponude oni vakcine (i protiv gripa i protiv svinjskog gripa posebno) i ja se vakcinišem sa obe, a onda zla ne sluteći stavim objavu na FB, zajedno sa flajerom koji poziva na vakcinaciju. Posle par sati na FB divota - meni na profilu okačeni gifovi kako mutiram u svinju. Pola godine su mi se raspitivali da li sam već mutirao u nekog prasca ili tek počinjem. 😃
 
Što sam ranije ja zlo prošao povodom svinjskog gripa - kad se pojavio svinjski grip, ponude oni vakcine (i protiv gripa i protiv svinjskog gripa posebno) i ja se vakcinišem sa obe, a onda zla ne sluteći stavim objavu na FB, zajedno sa flajerom koji poziva na vakcinaciju. Posle par sati na FB divota - meni na profilu okačeni gifovi kako mutiram u svinju. Pola godine su mi se raspitivali da l0i sam već mutirao u nekog prasca ili tek počinjem. 😃
E, pa to je, društvene mreže su tu odigrale veoma negativnu ulogu i značajno doprinele da procenat vakcinisanih bude manji. Lično nisam tamo ništa objavljivao baš zato da se ne bih svađao s budalama od kojih neke i uživo poznajem.
 
E, pa to je, društvene mreže su tu odigrale veoma negativnu ulogu i značajno doprinele da procenat vakcinisanih bude manji. Lično nisam tamo ništa objavljivao baš zato da se ne bih svađao s budalama od kojih neke i uživo poznajem.
I naročito u Srbiji jer nije bilo nikakvog mašinskog prepoznavanja suludih postova na srpskom kojima su izludivani ljudi. Na engleskom i većim jezicima je to detektovano i brisano bez problema, potpuno automatski. Koliko je samo pomrlo ljudi zbog onih “Kovid kola”, jedne nedelje igraju, druge već na intenzivnoj, i mnogi više i ne izađu.

Ljudi uopšte ne shvataju da ono što su prvo čuli ili pročitali uopšte ne mora da bude tačno.
 
Poslednja izmena:

Back
Top