IZIT: Treba otpustiti najmanje 50% budzetskih parazita

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.924
IZIT: Otpustiti polovinu činovnika
5. oktobar 2009. | 13:29 | Izvor: Beta
Beograd -- Država bi sklopu reforme javnog sektora, trebalo da otpusti najmanje 50 odsto činovnika, a ne samo najavljenih 10 odsto, ocenjuju u IZIT-u.

Predstavnici Instituta za tržišna istraživanja (IZIT) iz Beograda ocenili su danas da bi alternativa tolikom otpuštanju, koje bi zahtevalo visok iznos otpremnina, bila "drugačija raspodela društvenog proizvoda između privrede i vanprivrede".

Direktor IZIT-a Miloje Kanjevac ocenio je da bi bilo realno da ta rasporedela bude u odnosu "65 odsto za privredu, a 35 procenata za vanprivredu".
Kanjevac je rekao da bi takvom raspodelom, privreda koja stvara dohodak "bila načisto sa tim šta je njeno i čime može da raspolaže, za ličnu potrošnju, odnosno plate i za administraciju, dok bi vanprivreda raspolagala sredstvima po merilima koje bi sama utvrdila".

On je ponovio je da bi hitno trebalo dovesti kurs u realni odnos, što bi imalo efekte na izvoz, odnosno što bi omogućilo veći dohodak izvoznicima, veću zaposlenost i manju zavisnost od stranih kreditora.

Saradnik IZIT-a Saša Đogović ocenio je da Srbija i dalje "zataškava ekonomsku krizu", jer i dalje ima virtuelnu makroekonomsku stabilnost koja se zasniva na navodno "stabilnim deviznim rezervama i kursu".

Makroekonomska stabilnost je virtuelna, kako je dodao "zahvaljujući stalnim i sve većim zaduženjima" kod međunarodnih finasijskih institucija i banaka.

Devizni kurs domaće valute u odnosu na evro uopšte ne prati kretanje inflacije u ovoj godini, dodao je Đogović i naveo da inflacija trenutno iznosi oko 9,1 odsto, dok je kurs dinara depresirao oko pet odsto.


http://www6.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=05&nav_category=9&nav_id=384864

----------------------------

znaci da bi se izbegao bankrot treba otpustiti najmanje 50% Tadicevaca - tj nabiti im nogu u dupe. U slucaju da 50% ne popije otkaz sledi u najboljem slucaju sadasnji rumunski scenario tj smanjenje plata i penzija za najmanje 50% kada se potrose sve pare i kada vise nigde ne bude mogao da se uzme kredit.

Sve u svemu sa Tadicem na vlasti srpski narod ceka haos, beznadje, otkazi, glad, beda, siromastvo...

Kako ste glasali - tako ste i dobili
 
sve ono sto prica Tihi potvrdjuju i kolege iz IZIT-a

makroekonomska stabilnost je virtuelna i odrzava se samo privremeno jos koji mesec po osnovu enormnih zaduzivanja u inostranstvu. Nakon toga naravno - potop

Kurs je takodje vestacki i katastrofalan po srpsku privredu

Makroekonomska stabilnost je virtuelna, kako je dodao "zahvaljujući stalnim i sve većim zaduženjima" kod međunarodnih finasijskih institucija i banaka.

Devizni kurs domaće valute u odnosu na evro uopšte ne prati kretanje inflacije u ovoj godini, dodao je Đogović i naveo da inflacija trenutno iznosi oko 9,1 odsto, dok je kurs dinara depresirao oko pet odsto.

lepo narod kaze - pametan se uci na tudjim greskama a glup na svojim

Zao mi je sto moj srpski narod spada u te glupe narode koji ce morati da se uci na sopstvenim greskama.
 
pa ja znam da se ovo nece desiti

zato je bankrot drzave, i realno smanjenje plata svim budzetlijama za najmanje 50% realnija varijanta

samo na vreme izvucite stednju iz banaka jer kad se ovo desi, 99% ce vam tadicevci zamrznuti pare jer nece imati vise deviza za servisiranje obaveza prema inostranstvu

a kad drzava nema pare uzme od onog ko ima zarad "visih ciljeva" z:D
 
I zapošljavaju se među sobom...Čitave dinastije rade isti posao,bez obzira da li ih uopšte zanima i šta su završili:roll:

tako je. cale/keva ode u peMziju i uglave na isto mesto sina/ceru/zeta....

a vlast ne dozvoljava kompjuterizaciju drzavne uprave i njenu automatizaciju upravo zato sto bi morali da otpuste 80% cinovnika a oni i njihove porodice su jelte - njihovi glasaci

zato idemo napred sve do totalnog bankrota.
 
Bolje da ih ne otpustaju, ojadice budzet po osnovi i pravu na otpremnine,

tako da ce biti skuplja dara nego mera?!

A naravno kad prodje guzva posle MMF-a, opet ce da se pozaposljavaju preko ranijih,

familijarno-politickopartijskih veza veza

taj problem je lako resiv . promenis zakon i odredis da zaposleni nema pravo ni na kakvu otpremninu kao i u privatnom sektoru

u privatnom sektoru kad dobijes otkaz, dobijas otpremninu u vidu shut karte , noge u dupe, jednog sendvica i mlakog caja a ovi oce otpremnine od 5-20.000 evra

more kako bi ja to cistio sa zadovoljstvom
 
sve ono sto prica Tihi potvrdjuju i kolege iz IZIT-a

makroekonomska stabilnost je virtuelna i odrzava se samo privremeno jos koji mesec po osnovu enormnih zaduzivanja u inostranstvu. Nakon toga naravno - potop

Kurs je takodje vestacki i katastrofalan po srpsku privredu



lepo narod kaze - pametan se uci na tudjim greskama a glup na svojim

Zao mi je sto moj srpski narod spada u te glupe narode koji ce morati da se uci na sopstvenim greskama.

Ti iz IZIT-a ne cuvaju ovce da bi bili kolega sa tobom........a i da li su te oni savetovali da je 3x14=52....
 
taj problem je lako resiv . promenis zakon i odredis da zaposleni nema pravo ni na kakvu otpremninu kao i u privatnom sektoru

u privatnom sektoru kad dobijes otkaz, dobijas otpremninu u vidu shut karte , noge u dupe, jednog sendvica i mlakog caja a ovi oce otpremnine od 5-20.000 evra

more kako bi ja to cistio sa zadovoljstvom


Licno poznajem coveka koji je radio u dve drustvene firme i u obe(ne znam na koju foru),

je uzeo otpremnine u vrednosti od nekih 500.000din,

i sta mislis gde sad ponovo radi.....................?!

naravno.... opet u drzavnoj firmi!!!!
 

Back
Top