Quantcast

Izgradnja puteva dovodi investitore?

brajko

Zainteresovan član
Poruka
334
Često se čuje na tv-u da je izgradnja autoputeva najsigurniji način da privučemo investitore, da je to sigurna dobit i da ta investicija ne propada.
To maltene predstavljaju kao neku vrstu aksioma.
A ja pitam ko garantuje da će investitori doći, i ko garantuje da će ekonomija oziveti,ako se izgrade putevi?

Poruka
22.665
Često se čuje na tv-u da je izgradnja autoputeva najsigurniji način da privučemo investitore, da je to sigurna dobit i da ta investicija ne propada.
A ja pitam ko garantuje da će investitori doći, i ko garantuje da će ekonomija oziveti,ako se izgrade putevi?

Pa niko ne može da ti garantuje sa sigurnošću da će doći strani investitor jer kako sam već negde rekla, njih ne zanima jeftina radna snaga već uređeno poslovno okruženje, što mi trenutno nemamo.A samim tim ni ekonomija jedne države ne zavisi samo od puteva, tako da su to priče za malu decu.:kafa:

Poslednja izmena:

brajko

Zainteresovan član
Poruka
334
Pa niko ne može da ti garantuje sa sigurnošću da će doći strani investitor jer kako sam već negde rekla, njih ne zanima jeftina radna snaga već uređeno poslovno okruženje, što mi trenutno nemamo.A samim tim ni ekonomija jedne države ne zavisi samo od puteva, tako da su to priče za malu decu.:kafa:
Онда се поставља питање шта су министри економије радили ових десет година?
Ако је то услов свих услова да би инвеститор дошао зашто ниједан министар није средио пословно окружење?Зашто није поједноставио процес издавања докумената где би све могло на један шалтер?

Ако сви у влади вичу да је најважније довођење инвеститора, онда ми ти њихови (не)потези нису у складу са логиком.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.882

da bi Srbija privukla strane investitore, neophodno je potrebno da IZVRSI HITNO RESTITUCIJU!

Stranci MORAJU BITI SIGURNI da se njihov ulozen kapital nece naci u TUDJIM RUKAMA, kao sto se danas JOS UVEK kapital mnogih porodica nalazi u tudjim rukama u Srbiji.

Dok se to ne dogodi - tesko da ce biti ozbiljnijeg ulaganja od strane stranaca i nasih ljudi u inostranstvu u pravno nestabilno i nedefinisano podrucje.

KianyRiws

Ističe se
Poruka
2.747

da bi Srbija privukla strane investitore, neophodno je potrebno da IZVRSI HITNO RESTITUCIJU!

Stranci MORAJU BITI SIGURNI da se njihov ulozen kapital nece naci u TUDJIM RUKAMA, kao sto se danas JOS UVEK kapital mnogih porodica nalazi u tudjim rukama u Srbiji.

Dok se to ne dogodi - tesko da ce biti ozbiljnijeg ulaganja od strane stranaca i nasih ljudi u inostranstvu u pravno nestabilno i nedefinisano podrucje.
Pobrkao si redosled resavanja problema.Puteve moramo da imamo zbog sebe,a posle i zbog drugih.Putevima ide roba,koja je protuvrednost za neciji ulozeni novac i pruzeni rad i usluge.Znaci,infrastruktura je neophodna,ali paralelno se moraju resavati i druge stvari.Najveci problem kod nas je sto smo toliko zaglibili,da nam je bukvalno sve prioritetno.Mi smo tj. nasa Vlada je imala novac koji je mogla da ulozi u auto-puteve,ali ona ga je spiskala na druge stvari,tako da sa ovim ekonomskim modelom,stizemo pravo u propast.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.