Quantcast

Izgoreo Hilandar!!!!!!

• Začetnik teme Jelena _Becej
  • Datum pokretanja
J

Jelena _Becej

Gost
Upravo sam cula na vestima da je izgorelo vise od pola kompleksa citavog Hilandara i da su izgorele mnoge slike i vredne stvari iz 16-tog i 17-tog veka.Mnogi kazu da je STETA NEPROCENJIVA!!!!!
Dakle moje pitanje glasi:Kako ce to uticati na nas i nasu naciju,jer su tako vredne istorijske stvari jednostavno utihnule u pozaru!!!!!

ancika

Iskusan
Poruka
5.414
Po meni, pozar je zaista bio podmetnut. Secate li se kako je izgorelo Jugoslovensko dramsko pozoriste, pa su onda trazili donacije od nas, Srba, da se sve renovira? Drzava nema para za renoviranja, a tim "slucajnim" pozarima izazivaju sazaljenje u narodu i nema te osobe koja ne bi makar dva dinara uplatila na ziro racun. Samo, sa Hilandarom su otisli predaleko. Ne smem ni da pomislim kako ce nam Bog suditi... Nece biti dobro ako nastavimo da palimo i ostale srpske manastire. Brisemo svoju veliku istoriju, a ostavljamo onu malu i sramnu (poslednjih 15 godina). :lol:

ancika

Iskusan
Poruka
5.414
Cudno je to sto mnogo objekata gori u isto vreme: i Hilandar i z.s. u Madridu i zgrada vlade u Sofiji i cula sam da je i u Rusiji nesto veliko izgorelo. Sto bi rekao jedan moj prijatelj:"Isuvise je slucajno da bi bilo slucajno". :lol:

S

SRBENDA

Gost
JA IPAK MISLIM DA JE HILANDAR IZGOREO DA BI NAM BOG NAJAVIO DA CE GORETI SVE NASE SVETINJE PO SRBIJI!! TO JE KAO ONO:

BOZE MILI CIDA VELIKOGA;
KADA GRMNU NA SVETOGA SAVU!!

SAMO JE SAD:

BOZE MILI CUDA VELIKOGA
KAD IZGORE SRPSKI HILANDAR;
IZGORESE I ...........

G

GRRRRR

Gost
Jelena _Becej:
Ja ne znam sta da kazem....Mozda je stvarno podemetnut,ko zna.Cula sam i da ce drzava prestati da placa EXIT da bi se placalo za hilandar!!!!

Pa zar to nije nesto normalno. :roll:
Sramota je da drzava uopste placa EXIT i slicne manifestacije sada kada nema pola Hilandara, Ljeviske niti prizrenskih Arhandjela. A i po Srbiji bi se trebalo pre baciti na obnovu zapustenog i ruiniranog spomenickog nasledja urbanu rekonstrukciju uopste nego li na gluposti koje za cilj imaju da okupljaju supljoglave morone.

Jelena _Becej

Početnik
Poruka
29
GRRRRR:
Jelena _Becej:
Ja ne znam sta da kazem....Mozda je stvarno podemetnut,ko zna.Cula sam i da ce drzava prestati da placa EXIT da bi se placalo za hilandar!!!!

Pa zar to nije nesto normalno. :roll:
Sramota je da drzava uopste placa EXIT i slicne manifestacije sada kada nema pola Hilandara, Ljeviske niti prizrenskih Arhandjela. A i po Srbiji bi se trebalo pre baciti na obnovu zapustenog i ruiniranog spomenickog nasledja urbanu rekonstrukciju uopste nego li na gluposti koje za cilj imaju da okupljaju supljoglave morone.
Da to je sasvim OK,ali kako ce ovi mladi reagovati,jer ce im se ukinuti skoro jedini festival takve muzike kao sto su neki rekli(ne ja):"zbog nekog tamo manastira".Ja to uopste ne podrzavam niti idem na EXIT ali zar mladima da uskrate barem to sto im jedino drzava placa

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.