Halix
Elita
- Poruka
- 16.199
Evo dokaza! 
02.05.2011 23:14
Teorija zavere: Osama bin Laden je živ?!
Na internet forumima ceo dan se „vodi bitka“ o istinitosti vesti da je likvidiran lider Al Kaide. Dok jedni veruju u zvaničnu verziju ubistva Bin Ladena, ima i onih koji smatraju da je reč o – prevari.
„Lider terorističke organizacije Al Kaida nije ubijen u Pakistanu“.
„Telo koje su Amerikanci bacili u more jer, navodno, niko nije hteo da ga preuzme, pripada beskućniku“.
„Bin Laden se odavno podvrgnuo nizu plastičnih operacija, promenio je lični opis i živi pod drugim identitetom u nekoj od islamističkih zemalja“.
Ovo su samo neke od teorija zavere koje prate današnju vest o likvidaciji Osame bin Ladena, vođe Al Kaide i najozloglašenijeg teroriste na svetu. Internet forumi zatrpani su „teorijama zavere“ o, kako kažu, navodnoj smrti „promotera Džihada“, „glavnog krivca“ za rušenje Svetskog trgovinskog centra u Njujorku i smrtnom neprijatelju Amerike.
Činjenica da je najpre osvanula potresna fotografija za koju se spekulisalo da je napravljena po okončanju atentata američkih vojnika na Bin Ladenovu bazu u Pakistanu, da bi potom stigao demanti, pustila je mašti na volju onima koji ne žele da poveruju da je vođa Al Kaide mrtav. Njihove sumnje dodatno je podgrejala vest kako Bin Ladenovo telo, navodno, nije nije želeo da preuzme, pa su Amerikanci, „poštujući islamske običaje“, odlučili da „obave sahranu“ - u moru.
Nedugo zatim, stigla je vest da je DNK analizom utvrđeno kako se 99,99 odsto radi o najozloglašenijem svetskom teroristi koji je, gle čuda, pružao otpor prilikom otkrivanja skrovišta, pa je „morao da bude likvidiran“.
„Gledao je svoje ubistvo“?
Brzina činjenja koja je pratila objavljivanje vesti o ubistvu Bin Ladena, smatraju forumaši širom planete, samo je nemušt pokušaj one srpske narodne poslovice „da se Vlasi ne dosete“. Mnogi od njih smatraju da je čitavu medijsku pompu oko „svog ubistva“ Osama bin Laden posmatrao iz neke vile preko ogromnog plazma-ekrana, kao čovek koji već godinama živi pod drugim identitetom i kome su vrhunski plastični hirurzi maestralno „izmenili lični opis“.
Vešta „igra skrivanja“ odigrala se, navodno, pre nekoliko godina, kada je Bin Laden shvatio da ga se Amerikanci neće tako lako okanuti. Prema tim istim nagađanjima, „odrešio je kesu“, odrekao se starog načina života i odlučio da sebi pruži novu šansu. U tome su mu, smatraju ljubitelji teorije zavere, pomogli njegovi sledbenici, obezbedivši mu da nesmetano „odšeta“ sa „kritičnog područja“ i započne novi život, daleko od razjarene Amerike.
Sve je laž?
Postoji, naravno, i druga grupa forumaša, koja sumnja da je napad na „bliznakinje“ bio isceniran zbog velike odštete na ime osiguranja; shodno tome, „jurnjava SAD za Bin Ladenom“ bila je isključivo – medijska! Pozivajući se na brojne novinske napise, ali i na dokumentarac koji je snimljen o napadu na „bliznakinje“ (a koji pobija teoriju o terorističkom napadu), forumaši tvrde da je Bin Laden odavno „zbrisao na sigurno“, shvativši da mu Amerikanci „pakuju smrt“.
Broj onih koji ne prihvataju da je Bin Laden ubijen ne umanjuje radost onih koji veruju u zvaničnu verziju njegove likvidacije. Ali, poruka koju šalju svetski vojni analitičari, ali i sama Amerika – da borba protiv terorizma nije okončana Bin Ladenovom smrću – ujedinjuje svet. I nije, kao bilo koja fotografija, sklona fotomontaži.
S media
http://www.smedia.rs/vesti/vest/633...re-Teorija-zavere-Osama-bin-Laden-je-ziv.html

02.05.2011 23:14
Teorija zavere: Osama bin Laden je živ?!
Na internet forumima ceo dan se „vodi bitka“ o istinitosti vesti da je likvidiran lider Al Kaide. Dok jedni veruju u zvaničnu verziju ubistva Bin Ladena, ima i onih koji smatraju da je reč o – prevari.
„Lider terorističke organizacije Al Kaida nije ubijen u Pakistanu“.
„Telo koje su Amerikanci bacili u more jer, navodno, niko nije hteo da ga preuzme, pripada beskućniku“.
„Bin Laden se odavno podvrgnuo nizu plastičnih operacija, promenio je lični opis i živi pod drugim identitetom u nekoj od islamističkih zemalja“.
Ovo su samo neke od teorija zavere koje prate današnju vest o likvidaciji Osame bin Ladena, vođe Al Kaide i najozloglašenijeg teroriste na svetu. Internet forumi zatrpani su „teorijama zavere“ o, kako kažu, navodnoj smrti „promotera Džihada“, „glavnog krivca“ za rušenje Svetskog trgovinskog centra u Njujorku i smrtnom neprijatelju Amerike.
Činjenica da je najpre osvanula potresna fotografija za koju se spekulisalo da je napravljena po okončanju atentata američkih vojnika na Bin Ladenovu bazu u Pakistanu, da bi potom stigao demanti, pustila je mašti na volju onima koji ne žele da poveruju da je vođa Al Kaide mrtav. Njihove sumnje dodatno je podgrejala vest kako Bin Ladenovo telo, navodno, nije nije želeo da preuzme, pa su Amerikanci, „poštujući islamske običaje“, odlučili da „obave sahranu“ - u moru.
Nedugo zatim, stigla je vest da je DNK analizom utvrđeno kako se 99,99 odsto radi o najozloglašenijem svetskom teroristi koji je, gle čuda, pružao otpor prilikom otkrivanja skrovišta, pa je „morao da bude likvidiran“.
„Gledao je svoje ubistvo“?
Brzina činjenja koja je pratila objavljivanje vesti o ubistvu Bin Ladena, smatraju forumaši širom planete, samo je nemušt pokušaj one srpske narodne poslovice „da se Vlasi ne dosete“. Mnogi od njih smatraju da je čitavu medijsku pompu oko „svog ubistva“ Osama bin Laden posmatrao iz neke vile preko ogromnog plazma-ekrana, kao čovek koji već godinama živi pod drugim identitetom i kome su vrhunski plastični hirurzi maestralno „izmenili lični opis“.
Vešta „igra skrivanja“ odigrala se, navodno, pre nekoliko godina, kada je Bin Laden shvatio da ga se Amerikanci neće tako lako okanuti. Prema tim istim nagađanjima, „odrešio je kesu“, odrekao se starog načina života i odlučio da sebi pruži novu šansu. U tome su mu, smatraju ljubitelji teorije zavere, pomogli njegovi sledbenici, obezbedivši mu da nesmetano „odšeta“ sa „kritičnog područja“ i započne novi život, daleko od razjarene Amerike.
Sve je laž?
Postoji, naravno, i druga grupa forumaša, koja sumnja da je napad na „bliznakinje“ bio isceniran zbog velike odštete na ime osiguranja; shodno tome, „jurnjava SAD za Bin Ladenom“ bila je isključivo – medijska! Pozivajući se na brojne novinske napise, ali i na dokumentarac koji je snimljen o napadu na „bliznakinje“ (a koji pobija teoriju o terorističkom napadu), forumaši tvrde da je Bin Laden odavno „zbrisao na sigurno“, shvativši da mu Amerikanci „pakuju smrt“.
Broj onih koji ne prihvataju da je Bin Laden ubijen ne umanjuje radost onih koji veruju u zvaničnu verziju njegove likvidacije. Ali, poruka koju šalju svetski vojni analitičari, ali i sama Amerika – da borba protiv terorizma nije okončana Bin Ladenovom smrću – ujedinjuje svet. I nije, kao bilo koja fotografija, sklona fotomontaži.
S media
http://www.smedia.rs/vesti/vest/633...re-Teorija-zavere-Osama-bin-Laden-je-ziv.html



