Izgled zene

Evo,kazem sad drugarici da zene koje su radjale starije djeluju.Sta vi mislite?Ona kaze glupost.
Ne mogu tvrditi samo ne vjerujem da je tako. Moze biti i to sta ti pises. Nije isto ako se neka zena ubija od posla dode doma umorna. Mora onako umorna skuhati rucak (pri tome mora paziti koliko potrosi izmedu ostalog) jer joj je muz balkanjeros, a usput more pisati s djecom zadacu uz niz drugih obaveza koje joj je balkanski metalitet donio.
S druge strane je dobrostojeca zena kojoj dijete odgaja odgajateljica (djelomicno se slazem), ne mora kuhati, prati. Ide u teretanu, zdravo se zivi i nema nekih opterecenja.

Moj zakljucak. Da je napraviti laboratorijski test dvije identicne osobe samo u razlicitim uvjetima dovelo bi do sasvim drugih rezultata, a nisam spomenuo ovdje psihicko stanje koje je jako bitno u cijeloj prici.
 
Ne mogu tvrditi samo ne vjerujem da je tako. Moze biti i to sta ti pises. Nije isto ako se neka zena ubija od posla dode doma umorna. Mora onako umorna skuhati rucak (pri tome mora paziti koliko potrosi izmedu ostalog) jer joj je muz balkanjeros, a usput more pisati s djecom zadacu uz niz drugih obaveza koje joj je balkanski metalitet donio.
S druge strane je dobrostojeca zena kojoj dijete odgaja odgajateljica (djelomicno se slazem), ne mora kuhati, prati. Ide u teretanu, zdravo se zivi i nema nekih opterecenja.

Moj zakljucak. Da je napraviti laboratorijski test dvije identicne osobe samo u razlicitim uvjetima dovelo bi do sasvim drugih rezultata, a nisam spomenuo ovdje psihicko stanje koje je jako bitno u cijeloj prici.
Tako jeste.
 
Kako se osećaš, tako i izgledaš.Mislim da nema nikakve veze sa rađanjem dece, niti sa time da li se bavi kućnim poslovima ili samo odmara . Postoje žene koje idu na posao, rade kućne poslove , ne hrane se zdravo ali su zadovoljne sobom i svojim životom, a to se na njoj i vidi . Naravno i genetika je bitni element .
 
Poslednja izmena:
Više mi je pitanje kako neki ljude lepše stare, nego što mi je zašto neki izgledaju starije za svoje godine.
Starenje je neminovno, ali postoje ljudi koji ne mogu da priušte, ili iz principa ne žele da rade na sebi estetske zahvate kako bi duže uživali u mladalačkom izgledu, pa ipak izgledaju lepo u svojim godinama,
a neki kao da ih je život nemilosrdno žvakao. Naravno, ne žvaće nas život, već žvaćemo sami sebe.
Pobrojano sve je tačno: genetika, ishrana, kvalitet života, lična higijena, briga o silueti, uspeh borbe sa stresom, način odevanja i šminkanja;

Imam pretpostavku koju potkrepljuju razni i brojni primeri, ali je ipak samo pretpostavka, da eksplozivni ljudi generalno stare primetnije, da ne kažem brže od onih koji su... stabilni, smireni, staloženi;
Kod žena je problem što u nekom trenutku porodičnog života, sebe počnu nenormalno da zanemaruju. Ne moramo na plastičnu hirurgiju, ali možemo imati neko malecko vreme u danu za sebe kad namažemo kremu na lice, celo telo losionom ili uljem nakon tuširanja;
 
Šminkanje je loš pomoćnik u odbrani od starosti.
Primetim ponekad, mada, meni je dioptrija u minusu, i svi, baš svi mi sigurno izgledaju mlađi nego što jesu jer ne nosim naočari i ne zapažam lako i mnogo, da žene trpaju mnogo šminke na svoja lica, što ih samo dodatno stari. Npr. puderi kojima se pokrivaju čitava lica, plus matiranja, konturisanja itd, imaju tendenciju da od obične bore smejalice naprave kanjon Kolorado na sve strane, ako ne odmah, onda ono... kako dan odmiče!
 
Угојена особа изгледа старије. Премршава особа такође. Треба наћи средину и ње се држати.
Начин хода много говори. Није исто да ли се неко вуче или лако хода. Праћење вести и свега новог подмлађује. Ништа горе од жене која зна да прича само о храни и деци.
 
Uslovi u kojim neko živi su ipak najvažniji.Ko je proveo život radeći teske poslove po suncu ne može stariti istim tempom kao neko ko je imao lagan posao i zivot.
Dakle:
"Pradedovi i dedovi, prababe i babe, očevi i majke, hvala vam jer živimo životima koji nas sporije baždare?" :)
Jedna generacija ne pravi sjajne uslove života, to je sigurno, to se generacijama akumulira;
Gledamo ljude koji su niotkud negde stigli... e, pa, iskijaće na razne načine.
Naravno da uslovi u kojima živimo imaju udela u tome. U mnogom smo za uslove zahvalni precima, a ima i ono gde smo sami kreatori tih svojih uslova, oni koji nadograđuju priču.
Rad u polju i na suncu danas mogu biti čak i reverzibilna stvar, da to ustvari podmlađuje i prolepšava, obzirom da smo mahom veliki deo svog života u kancelarijama, gde sunce ne sija.
 
Dakle:
"Pradedovi i dedovi, prababe i babe, očevi i majke, hvala vam jer živimo životima koji nas sporije baždare?" :)
Jedna generacija ne pravi sjajne uslove života, to je sigurno, to se generacijama akumulira;
Gledamo ljude koji su niotkud negde stigli... e, pa, iskijaće na razne načine.
Naravno da uslovi u kojima živimo imaju udela u tome. U mnogom smo za uslove zahvalni precima, a ima i ono gde smo sami kreatori tih svojih uslova, oni koji nadograđuju priču.
Rad u polju i na suncu danas mogu biti čak i reverzibilna stvar, da to ustvari podmlađuje i prolepšava, obzirom da smo mahom veliki deo svog života u kancelarijama, gde sunce ne sija.
Rekreativan rad u bašti i rad u polju kao jedini način da zaradiš za život su različiti. Ne može nikako to biti lakše od kancelarije.
 
Rekreativan rad u bašti i rad u polju kao jedini način da zaradiš za život su različiti. Ne može nikako to biti lakše od kancelarije.
Pa;
Nisam do kraja ubeđena da rad u polju prevremeno stari ljude, čak ni one koji od toga primarno žive.
Taj rad u polju u odnosu na rad jednog, npr., Novaka Đokovića, je... čak mnogo lakši.
Razlikuje ih stvar da neko voli to što radi, a neko ne voli.
Šta ako se delimo na sledeće grupe:
1.Bez obzira kakav mi je život, volim ga. I posao volim, i ljude volim, i sve ovo što mi se dešava ima veliko značenje!
2. Kakav god da mi je život, uvek ima bolje i više. Ne volim posao, ljude ne volim, ovo što živim nema baš nikakvog smisla!
Ko izgleda mlađe?
Pa, onaj ko... Okej, ostavljam svima da o tome ako žele, naravno, porazmisle.
 
Pa;
Nisam do kraja ubeđena da rad u polju prevremeno stari ljude, čak ni one koji od toga primarno žive.
Taj rad u polju u odnosu na rad jednog, npr., Novaka Đokovića, je... čak mnogo lakši.
Razlikuje ih stvar da neko voli to što radi, a neko ne voli.
Šta ako se delimo na sledeće grupe:
1.Bez obzira kakav mi je život, volim ga. I posao volim, i ljude volim, i sve ovo što mi se dešava ima veliko značenje!
2. Kakav god da mi je život, uvek ima bolje i više. Ne volim posao, ljude ne volim, ovo što živim nema baš nikakvog smisla!
Ko izgleda mlađe?
Pa, onaj ko... Okej, ostavljam svima da o tome ako žele, naravno, porazmisle.
Nije stvar u tome da li volis nesto sta radis. Mozda i rudar voli svoj posao ali su mu uslovi rada jako teski.
 

Back
Top