Izdao nas je Aleksandar II Karađorđević

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Srbin1000%

Aktivan član
Poruka
1.462
Aleksandar II Karađorđević je čestitao Borisu Tadiću na hapšenju generala Ratka Mladića!Svaki normalan Srbin bi trebao takvog gesta da se stidi.
Razumem da neke političke partije (ds,spo,sps...) su srećne zbog hapšenja,ali ne razumem da jedan prestolonaslednik čiji su se preci borili za Srbiju ovako nešto izjavi,pa bih vas zamolio da ocenite ovakav izdajnički gest.......
 
Aleksandar II Karađorđević je čestitao Borisu Tadiću na hapšenju generala Ratka Mladića!Svaki normalan Srbin bi trebao takvog gesta da se stidi.
Razumem da neke političke partije (ds,spo,sps...) su srećne zbog hapšenja,ali ne razumem da jedan prestolonaslednik čiji su se preci borili za Srbiju ovako nešto izjavi,pa bih vas zamolio da ocenite ovakav izdajnički gest.......

Naši heroji, vaši zločinci vaši heroji, naši zločinci...
 
Aleksandar II Karađorđević je čestitao Borisu Tadiću na hapšenju generala Ratka Mladića!Svaki normalan Srbin bi trebao takvog gesta da se stidi.
Razumem da neke političke partije (ds,spo,sps...) su srećne zbog hapšenja,ali ne razumem da jedan prestolonaslednik čiji su se preci borili za Srbiju ovako nešto izjavi,pa bih vas zamolio da ocenite ovakav izdajnički gest.......

Vaši heroji, naši zločinci, a naši heroji, vaši zločinci
 
Заслужује сваки презир и као човек и као потомак српских краљева. Стидели би га се и Краљ Петар Први и Краљ Александар. Уместо патриоте и вође, родио им се трут који не воли, не разуме и нема никаквог осећаја за српски народ. Треба му послати карту у једном правцу за Лондон и објашњење на енглеском, јер српски не би разумео. Укратко, за мене више не постоји.
 
Aleksandar II Karađorđević je čestitao Borisu Tadiću na hapšenju generala Ratka Mladića!Svaki normalan Srbin bi trebao takvog gesta da se stidi.
Razumem da neke političke partije (ds,spo,sps...) su srećne zbog hapšenja,ali ne razumem da jedan prestolonaslednik čiji su se preci borili za Srbiju ovako nešto izjavi,pa bih vas zamolio da ocenite ovakav izdajnički gest.......

Хехе... Он је одувек био на страни папске ЕУ и наших крвника. Будала је ко је очекивао ишта друго од издајника. Ја лепо кажем да он треба да се протера и нека га његова кума удоми.
 
Šta traži malteški krst na srpskoj zastavi
Prestolonaslednik Aleksandar malteški vitez!?


Mnogi posetioci sajta NJegovog kraljevskog visočanstva Aleksandra Karađorđevića na Internetu bili su iznenađeni strelama koje su se protegle preko srpske zastave. Još veće čuđenje pri tom izaziva činjenica da te strele predstavljaju u stvari - malteški krst!

Po tradicionalnim i strogo poštovanim pravilima Malteškog reda, njihova obeležja mogu da koriste isključivo pripadnici Reda, te se postavlja tom prilikom i krucijalno pitanje: da li je srpski prestolonaslednik ujedno i malteški vitez!?

Ono što se za sada zna jeste činjenica da su Malteški vitezovi naslednici tri velika monaško-ratnička rimokatolička reda (Hospitalaca Sv. Jovana od Jerusalima - osnovani 1113. godine; templara, osnovani 1128. i Teutonskih vitezova, osnovani 1143. godine).



Krst skinut sa sajta!

Malteški krst koji se nalazio nekoliko dana na naslovnoj strani sajta kraljevske porodice (na adresi www.royalfamily.org) skinut je sa srpske zastave - bez ikakvog objašnjenja. Međutim, "Glas" poseduje snimak sajta od pre nekoliko dana, a srpska zastava sa malteškim krstom može se naći i na istoj adresi kraljevskog doma samo na pres klipingu.





NJima uvek, identično, kao i kod masona rukovodi Veliki Majstor. Pomenuti krst, koji se dao videti i na srpskoj zastavi ovih dana, preuzeli su od templara. Iz njihove dalje istorije zna se da su posle ukidanja templara 1302. hospitalci postali gospodari Rodosa od 1309. do 1522. kada ih je proterao Sulejman Veličanstveni.

Sa Rodosa beže na Maltu i tako postaju Malteški red, naslednik reda hospitalaca i templara. Kasnije, posle propasti Svete germanske imperije, Teutonci takođe sebe utapaju u Malteški red.

Papa Pije Peti je uz pomoć Malteškog reda uspostavio 1571. godine, Svetu Ligu. Piraneze je obnovio rezidenciju velikog majstora Malteškog reda u Rimu. Malteški krst na srpskoj zastavi sigurno će pokrenuti mnoga pitanja. A jedno od njih se svakako tiče i vere kojoj pripadnici Reda pripadaju. Pisano pravilo da član Reda mora da bude rimokatolik ne postoji, ali je to nešto što se podrazumeva.

To je tradicija. Malteški vitezovi, kao što smo rekli, potiču od hospitalaca, templara, dakle, tu su od prvog krstaškog pohoda. Sve pohode je, kao što se zna, blagosiljao papa. Malteških vitezova danas ima i u papskoj sviti. Takođe, vitezovi imaju svoje "odrede" svuda po svetu. I danas se smatraju "krstašima", "papistima", "vitezovima" bez mača, ali sa uticajem.

Svaki od pripadnika malteških vitezova ima zadatak da prevede u Red one ljude koji mu se čine od uticaja ili da imaju neku budućnost. Dakle, smatra se da u Red mogu ući i bezbožnici, slično Redu "Opus Dei", samo da budu korisni.

- Mnogi su masoni, članovi svakojakih milenarističkih sekti, tajnih udruženja i slično. Naročito je veliki plen ako neki "vitez" prevede kakvog pravoslavca. Onda mu je to veliki plus. Ovo je dvostruko opasno ako je reč o nekom knezu iz pravoslavnih zemalja prvo zbog uticaja "vitezova" jer se može izokrenuti u prozelitizam, dakle, u nastojanje da se taj narod preko tog svog čelnika pokatoliči. Drugo, jer ga na taj način večito drže u šaci i mogu uticati na politiku zemlje u kojoj taj knez gospodari - kaže jedan od dobrih poznavaoca ove tematike.

Uglavnom, ni srpska heraldika ne poznaje sličan primer da je ikada na srpsko zastavi viđeno nešto slično.

Dragan Alempijević
************************
http://www.novinar.de/2011/05/21/karadordevici-i-red-malteskih-vitezova.html


Папски војник. То су најгори људи.
 
kralj-sa-znakom.JPG
 
Aleksandar II Karađorđević je čestitao Borisu Tadiću na hapšenju generala Ratka Mladića!Svaki normalan Srbin bi trebao takvog gesta da se stidi.
Razumem da neke političke partije (ds,spo,sps...) su srećne zbog hapšenja,ali ne razumem da jedan prestolonaslednik čiji su se preci borili za Srbiju ovako nešto izjavi,pa bih vas zamolio da ocenite ovakav izdajnički gest.......

Svaka čast prestolonasledniku
 
Од енглеског официра нисам очекивао ништа добро.
Могао је да ћути , да се уопште не оглашава.
Преци му се сада обрћу у гробовима.
I ja sam isto to pomislio kad sam ga čuo!
On je izgleda zaboravio koje bio Karađorđe ili Petar I,zaboravio je da su se oni borili za Srbiju,a evo on se danas bori protiv nje!!!
Dosta nam je bilo jugoslovenske dinastije i masona kojima su pripadali!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Aleksandar II Karađorđević je čestitao Borisu Tadiću na hapšenju generala Ratka Mladića!Svaki normalan Srbin bi trebao takvog gesta da se stidi.
Razumem da neke političke partije (ds,spo,sps...) su srećne zbog hapšenja,ali ne razumem da jedan prestolonaslednik čiji su se preci borili za Srbiju ovako nešto izjavi,pa bih vas zamolio da ocenite ovakav izdajnički gest.......

Izgubio je taj odavno vezu sa srpstvom .
 
Карађорђевић се само држи политике коју су његови преци креирали, политике југословенства, утапања и нестајања српске нације. Они су уствари највећи кривци за поломе и крвопролића у 20. веку, они и њихова погубна политика. Али ето, они ту политику настављају, о трошку српског народа, живе без икаквог основа у белом двору и уживају све повластице, а нигде другде, од Словеније до Македоније нису наравно добили ништа. Словенци су им недавно одбили захтев да им се врати део Брда код Крања, Македонци још раније имовину код Ђевђелије.

Али ето, они и даље промовишу југословенство преко српских леђа..
 
Šta traži malteški krst na srpskoj zastavi
Prestolonaslednik Aleksandar malteški vitez!?


Mnogi posetioci sajta NJegovog kraljevskog visočanstva Aleksandra Karađorđevića na Internetu bili su iznenađeni strelama koje su se protegle preko srpske zastave. Još veće čuđenje pri tom izaziva činjenica da te strele predstavljaju u stvari - malteški krst!

Po tradicionalnim i strogo poštovanim pravilima Malteškog reda, njihova obeležja mogu da koriste isključivo pripadnici Reda, te se postavlja tom prilikom i krucijalno pitanje: da li je srpski prestolonaslednik ujedno i malteški vitez!?

Ono što se za sada zna jeste činjenica da su Malteški vitezovi naslednici tri velika monaško-ratnička rimokatolička reda (Hospitalaca Sv. Jovana od Jerusalima - osnovani 1113. godine; templara, osnovani 1128. i Teutonskih vitezova, osnovani 1143. godine).



Krst skinut sa sajta!

Malteški krst koji se nalazio nekoliko dana na naslovnoj strani sajta kraljevske porodice (na adresi www.royalfamily.org) skinut je sa srpske zastave - bez ikakvog objašnjenja. Međutim, "Glas" poseduje snimak sajta od pre nekoliko dana, a srpska zastava sa malteškim krstom može se naći i na istoj adresi kraljevskog doma samo na pres klipingu.





NJima uvek, identično, kao i kod masona rukovodi Veliki Majstor. Pomenuti krst, koji se dao videti i na srpskoj zastavi ovih dana, preuzeli su od templara. Iz njihove dalje istorije zna se da su posle ukidanja templara 1302. hospitalci postali gospodari Rodosa od 1309. do 1522. kada ih je proterao Sulejman Veličanstveni.

Sa Rodosa beže na Maltu i tako postaju Malteški red, naslednik reda hospitalaca i templara. Kasnije, posle propasti Svete germanske imperije, Teutonci takođe sebe utapaju u Malteški red.

Papa Pije Peti je uz pomoć Malteškog reda uspostavio 1571. godine, Svetu Ligu. Piraneze je obnovio rezidenciju velikog majstora Malteškog reda u Rimu. Malteški krst na srpskoj zastavi sigurno će pokrenuti mnoga pitanja. A jedno od njih se svakako tiče i vere kojoj pripadnici Reda pripadaju. Pisano pravilo da član Reda mora da bude rimokatolik ne postoji, ali je to nešto što se podrazumeva.

To je tradicija. Malteški vitezovi, kao što smo rekli, potiču od hospitalaca, templara, dakle, tu su od prvog krstaškog pohoda. Sve pohode je, kao što se zna, blagosiljao papa. Malteških vitezova danas ima i u papskoj sviti. Takođe, vitezovi imaju svoje "odrede" svuda po svetu. I danas se smatraju "krstašima", "papistima", "vitezovima" bez mača, ali sa uticajem.

Svaki od pripadnika malteških vitezova ima zadatak da prevede u Red one ljude koji mu se čine od uticaja ili da imaju neku budućnost. Dakle, smatra se da u Red mogu ući i bezbožnici, slično Redu "Opus Dei", samo da budu korisni.

- Mnogi su masoni, članovi svakojakih milenarističkih sekti, tajnih udruženja i slično. Naročito je veliki plen ako neki "vitez" prevede kakvog pravoslavca. Onda mu je to veliki plus. Ovo je dvostruko opasno ako je reč o nekom knezu iz pravoslavnih zemalja prvo zbog uticaja "vitezova" jer se može izokrenuti u prozelitizam, dakle, u nastojanje da se taj narod preko tog svog čelnika pokatoliči. Drugo, jer ga na taj način večito drže u šaci i mogu uticati na politiku zemlje u kojoj taj knez gospodari - kaže jedan od dobrih poznavaoca ove tematike.

Uglavnom, ni srpska heraldika ne poznaje sličan primer da je ikada na srpsko zastavi viđeno nešto slično.

Dragan Alempijević
************************
http://www.novinar.de/2011/05/21/karadordevici-i-red-malteskih-vitezova.html


Папски војник. То су најгори људи.




MALTEŠKI VITEZ

PRINC Aleksandar Drugi Karađorđević član je međunarodne organizacije Reda malteških vitezova. To je pre dve godine na javnom istupanju ovog reda u Beogradu rekao i ambasador malteških vitezova u našem glavnom gradu Flaminio Farnezi.

- Ovaj red je prvenstveno katolički - podseća Janković. - Nikada ranije, nijedan srpski visoki političar, a posebno vladar, nije bio član ovog reda.

Interesantno je i da je upravo princ Aleksandar primio visoki orden od pape, iako takvo priznanje nikada nije dobio nijedan pravoslavac pre njega. Kako kaže Miodrag Janković, pun naziv je stalno rimokatoličko odlikovanje kraljevske kuće Dveju Sicilija - svešteni vojnički konstantinovski red svetog Đorđa.

- Ovo priznanje princ Aleksandar dobio je 1984. godine - dodaje Janković. - Po pravilu, orden se može dodeliti samo osobi koja izjavi lojalnost aktuelnom rimskom papi!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top