Britanski Telegraph objavljuje:
Finski izbori: nacionalisti ostvarili visoko postignuce
Finland election: nationalists make huge gains
http://www.telegraph.co.uk/news/wor...nd-election-nationalists-make-huge-gains.html
Konzervativna narodna koalicija osvojila tesnu pobedu na parlamentarnim izborima u Finskoj koji su obelezeni blistavim usponom nacionalisticke partije "Pravi Finci" koja je treca u konacnom obracunu.
Vodja Timo Sioni partije "Pravi Finci" proslavlja sa pristalicama posle saopstenja prvih preliminarnih rezultata glasanja na parlamentarnim izborima u Finskoj
Partija harizmaticnog vodje Tima Soinija je pravi pobednik nedeljnih izbora, nakon sto je sa samo 4,1% glasova ostvarenih pre cetiri godine, sada stigla do neverovatnih 19%.
Kiviniemijeva "Partija centra" (finski liberali) su daleko najveci gubitnici, posto su izgubili prvo mesto i pali na daleko cetvrto, nesto sto u predizbornim anketama nije predvidjeno.
Finski izbori: nacionalisti ostvarili visoko postignuce
Finland election: nationalists make huge gains
http://www.telegraph.co.uk/news/wor...nd-election-nationalists-make-huge-gains.html
Konzervativna narodna koalicija osvojila tesnu pobedu na parlamentarnim izborima u Finskoj koji su obelezeni blistavim usponom nacionalisticke partije "Pravi Finci" koja je treca u konacnom obracunu.
Vodja Timo Sioni partije "Pravi Finci" proslavlja sa pristalicama posle saopstenja prvih preliminarnih rezultata glasanja na parlamentarnim izborima u Finskoj
Partija harizmaticnog vodje Tima Soinija je pravi pobednik nedeljnih izbora, nakon sto je sa samo 4,1% glasova ostvarenih pre cetiri godine, sada stigla do neverovatnih 19%.
Kiviniemijeva "Partija centra" (finski liberali) su daleko najveci gubitnici, posto su izgubili prvo mesto i pali na daleko cetvrto, nesto sto u predizbornim anketama nije predvidjeno.




,pa je svejedno dali brzo ili sporo,ali opet procitaj za svaki slucaj...u Nemackoj ekstremista parkticno i nema i po svim mogucim anketa i poslednjim pokrajinskim izborima su "zeleni" u ogromnoj ofanzivi i imaju oko 24% podske u narodu...a oni su pogotovu poznati po tome sto podrzavaju "diktaturu i totalitarene rezime",isti je slucaj i u Francuskoj gde su socoijalisti u ogromnoj prednosti u odnosu na konzervatince..isti je slucaj i u mnogim drugim zemljama EU,kao sto je npr. Spanija ,gde su isto tako socijalisti na vlasti...prema tome 
.. IDI ,BRE ... 