Quantcast

Izbor za najluđeg gosta YouTube kanala Balkan Info

Ko je po vašem mišljenju najluđi gost YouTube kanala Balkan Info?

• Miroljub Petrović - osnivač i direktor "Centra za prirodnjačke studije"

glasova: 16 51,6%
  • Velimir Abramović - naučnik i mislilac.

glasova: 2 6,5%
  • Bernard Ljubas - ufolog i istraživač paranorlmanog.

glasova: 3 9,7%
  • Dragan Ljubotić - teolog iz Toronta.

glasova: 1 3,2%
  • Tomislav Terzin - profesor genetike.

glasova: 1 3,2%
  • Dragan Jovanović - novinar i književnik.

• Nikola Aleksić - izvršni direktor Ekološkog pokreta Novi Sad.

• Spasoje Vlajić - diplomirani inženjer kristalografije i stručnjak za tehnologiju svesti.

glasova: 3 9,7%
  • Slaviša K. Miljković - stručnjak za srpski jezik

glasova: 5 16,1%
  • Vladimir Lalić - profesor istorije i bodibilding trener

glasova: 8 25,8%

• Ukupno glasova
    31

savasavanovic

Poznat
Poruka
7.387
Моја чукунбаба која је родила 10...
Значи за 2 генерације је са 10 пало на 2. Баба је рађала у комунистичкој Југославији и не чуди што је родила само двоје, Србима је у том периоду јако опао наталитет.
У мом селу у метохији, просек је био 13торо деце... Србске наравно...

Комунисти су свели, прво на 5, а демократе и соцоши на 0
Хахаха

Моји драги Српчићи, нико вам не брани да изродите по 10 деце, уместо што млатите празну сламу по интернету.Нема више Тита а ни "демократа" на власти.Ево наши суграђани Роми, Бошњаци и Албанци и данас имају доста деце и нико им то не брани.

Мислим да је ваш проблем врло једноставан.Ви би хтели да се ****** а да вам не уђе.Ви би хтели капитализам, тржиште, приватну својину на средствима за производњу, али нећете да се суочите са последицама таквог друштвеног уређења и система.

Ви би хтели да неки други Српчићи живе по неким вукојебинама и рађају по 10 деце, а да ви и даље живите досадашњим начином живота и кењате по интернету и кукате за давно угашеним Српством због Тита, ДОС-а, људи-гуштера итд.Сви су криви само ви нисте.Е моје баћушке, не може то тако.

Тих других који би били толико глупи да вам рађају по 10 Српчића одавно нема.Ако и постоје такви , ви (систем који ви подржавате) им пошаљете приватне извршитеље да их иселе из куће ако не плате 3 рачуна за струју.*******, рачуни морају да се плате, нема ништа џабе, жалим случај, и ту престаје ваша брига за давно угашеним Српством и бездетним српским брачним паровима.

Зато, немојте да кењате, будите људи и прихватите последице онога за шта се залажете.Комунизам је лош, рачуни и дугови морају да се плате, нема ништа џабе, и онда је логично да Српчићи имају 1-2 детета.Ко има 10 деце и не може да плати рачуне, дугове и трошкове живота, то је његов лични проблем, неће му помоћи кењатори са интернета.

Ако хоћете да Срби имају више од 1 детета, морамо да размотримо суштинска питања, питање својине на средствима производње и медијима, социјалну политику, здравство, школство.

Ако један брачни пар има 10 деце, а други 2 деце, у издржавању 8 деце првог брачног пара учествује и други брачни пар, без обзира да ли такво друштвено-економско уређење називали капитализмом, социјализмом, феудализмом.Нема друге, неко мора да покрије трошкове издржавања разлике од 2 до 10 деце, јер 2 просечне плате могу да покрију издржавање 3-4 члана а не 12 чланова.

Дакле, дајте паре или за ваших 10 деце или за туђих 10 деце а од просеравања по интернету нема ништа.

Poslednja izmena:

Peconi123

Domaćin
Poruka
3.761
Ја никога не слушам, туђа рука свраб не чеше.

Пренео сам искуство мог другара, који је слушао монахе, који су му све лепо и поштено говорили.Могуће је да би исто прошао и да није ишао код монаха, ја то не могу знати.
da je slusao monahe ne bi tako prosao, a verovatno je ziveo kako ne treba i onda kad vidi da nema kud ode kod monaha jer misle da ce mu oni pomoci magicnim stapicem pa ne ide to tako...
ako imas decu sam treba da ih odgajas i sam si kriv za to kakvi su oni ne moze neki monah s kim si pricao tri puta u zivotu da bude kriv

Peconi123

Domaćin
Poruka
3.761
Хахаха

Моји драги Српчићи, нико вам не брани да изродите по 10 деце, уместо што млатите празну сламу по интернету.Нема више Тита а ни "демократа" на власти.Ево наши суграђани Роми, Бошњаци и Албанци и данас имају доста деце и нико им то не брани.

Мислим да је ваш проблем врло једноставан.Ви би хтели да се ****** а да вам не уђе.Ви би хтели капитализам, тржиште, приватну својину на средствима за производњу, али нећете да се суочите са последицама таквог друштвеног уређења и система.

Ви би хтели да неки други Српчићи живе по неким вукојебинама и рађају по 10 деце, а да ви и даље живите досадашњим начином живота и кењате по интернету и кукате за давно угашеним Српством због Тита, ДОС-а, људи-гуштера итд.Сви су криви само ви нисте.Е моје баћушке, не може то тако.

Тих других који би били толико глупи да вам рађају по 10 Српчића одавно нема.Ако и постоје такви , ви (систем који ви подржавате) им пошаљете приватне извршитеље да их иселе из куће ако не плате 3 рачуна за струју.*******, рачуни морају да се плате, нема ништа џабе, жалим случај, и ту престаје ваша брига за давно угашеним Српством и бездетним српским брачним паровима.

Зато, немојте да кењате, будите људи и прихватите последице онога за шта се залажете.Комунизам је лош, рачуни и дугови морају да се плате, нема ништа џабе, и онда је логично да Српчићи имају 1-2 детета.Ко има 10 деце и не може да плати рачуне, дугове и трошкове живота, то је његов лични проблем, неће му помоћи кењатори са интернета.
Bosanci nemaju dece kao Albanci i Romi al dobro
Da bas vidim na ovoj temi pisu sve propali biznismeni provalio si nas

Peconi123

Domaćin
Poruka
3.761
Рађале су жене и више од 10 деце, али већина деце је умирала до 5 године, па се становништво врло споро увећавало.

Такав модел породице је надградња друштвене основе, пољопривредне производње хране екстензивним методом уз велико учешће мануелног људског рада.Људи су рађали по 10 деце, процене да им већина деце неће доживети зрелост, и да би добио 2 сина који ће бити јаки и здрави за рад у пољу, мораш да родиш 10-12 деце.

Када се променила друштвена основа-начин производње, и када људи вше нису живели од мануелне обраде земље, онда се створио други модел породице, брачни пар са 1-3 деце.

Дакле, разни распопи, секташи и Мирољуби не могу чаробним штапићем да промене модел породице и да врате модел породице од пре 500 година.То је немогуће, јер модел породице зависи од друштвене основе-начина производње и производних односа.

Шта би данас радили да 90% Срба и Српкиња имају по 10 деце?Ко ће да чува ту децу када родитељи оду да раде, и како ће 2 човека да зараде довољно да издржавају толику децу?
mentalni sklop je ono sto odredjuje koliko ces dece imati a ne manuelna obrada zemlje
sto onda Albanci koji rade na zapadu i dalje imaju toliko dece da ne idu mozda da obradjuju zemlju tamo?

Poruka
4.070
Хахаха

Саво, опет оптужијеш Србе ко и Мики петровић, уместо комунизам и безбожништво за ову тоталну пропаст нашег народа?... управо си постао као онај кога критикујеш СРБООКРИВЉАВАЧ, комуноадвокат, властообожавалац...

Твоји комићи су створили немогуће економске услове за подизање великих србкских породица и субвенционишете само ганције и арбанасе да се коте, то је стара српска тајна српских комуниста... Ранковић ју је платио главом (због Косова)

Дакле, ви сте приморали србске домаћине да и њихове жене морају да иду да рмбаче по фабрикама ЗБОГ БЕДНИХ НАДНИЦА и вештачких несташица...

.... у комунизму жене уместо да седе код куће и васпитавају буљуке деце, јер им је за то Бог дао велику силу и умеће... постају амазонке, које ће и рођено дете да поједу, само да би очУвале стечено место које се лако губи у држави дебила...

И онда ти, који као браниш робове и жене у монархији и оптужујеш неког за експлуатацији и понижавање жена (ко да су мушкарци мање понижени) ПРОНАЛАЗИШ КРИВИЦУ СРБА.???

шоу си Саво...

savasavanovic

Poznat
Poruka
7.387
Дошли смо до једног закључка да је за спас Српства неопходно да просечан српски брачни пар мора да има 3 или више деце.Просечна примања омогућавају да 2 медијалне плате намирују потрошачку корпу за 3-члану породицу(2 родитеља и 1 дете).

Неко мора да намири разлику од 1 детета до 3 детета, дакле 2 детета,.Дакле, Српчићи мора да се определе ко ће да намири ту разлику, да ли су спремни своју потрошњу да жртвују зато да се Српство обнови и очува.

У време социјализма, ту разлику је намиривала цела друштвена заједница, дакле сви ми.Ко је био бездетан, плаћао је највише, јер је био такав порески и фискални систем да је фаворизивао оне са више деце, они су први добијали станове, посао, кредите итд.

Да би се тај систем одржавао, била је потребна стална репресија, једнопартијска диктатура, прогон политичких противника итд.

MARUV

Zainteresovan član
Poruka
364
.... у комунизму жене уместо да седе код куће и васпитавају буљуке деце, јер им је за то Бог дао велику силу и умеће... постају амазонке, које ће и рођено дете да поједу, само да би очУвале стечено место које се лако губи у држави дебила...
Zar ti stvarno misliš da je i tad i sad nekoj ženi ideal da sedi kući i vaspitava decu?
Znaš li uopšte koliko su žene pre dolaska komunizma bile uključene u život van kuće?
I nisu samo žene odgovorne za vaspitavanje dece.

savasavanovic

Poznat
Poruka
7.387
Саво, опет оптужијеш Србе ко и Мики петровић, уместо комунизам и безбожништво за ову тоталну пропаст нашег народа?... управо си постао као онај кога критикујеш СРБООКРИВЉАВАЧ, комуноадвокат, властообожавалац...

Твоји комићи су створили немогуће економске услове за подизање великих србкских породица и субвенционишете само ганције и арбанасе да се коте, то је стара српска тајна српских комуниста... Ранковић ју је платио главом (због Косова)

Дакле, ви сте приморали србске домаћине да и њихове жене морају да иду да рмбаче по фабрикама ЗБОГ БЕДНИХ НАДНИЦА и вештачких несташица...

И онда ти, који као браниш робове и жене у монархији и оптужујеш неког за експлуатацији и понижавање жена (ко да су мушкарци мање понижени) ПРОНАЛАЗИШ КРИВИЦУ СРБА.???

шоу си Саво...
Да није било "комића" све би било слично као данас.Неки владар би вршио индустријализацију земље и те велике фирме и комбинати би били у номиналном приватном власништву али би зависили од државе.Људи би морали да се селе из сеоских средина у градске и да раде у фабрикама, јер више није било потребне за толиким ангажовањем радне снаге у пољопривреди(трактори, комбајни итд..

Људи више не бе могли да рађају 10 деце већ 2-3, јер и муж и жена морају да раде и не би имао ко да чува децу и да их издржава.Животни век се продужио и људи сада раде до 65 године, па им деде/бабе не могу помоћи у чувању деце, јер морају да раде на својим радним местима.Рад је обавеза, у СССР-у када радник не докази на посао 2-3 дана, дође патрола милиције и одведе га на радно место.Ако неће да ради, одведу га у затвор.у СФРЈ је био другачији режим, јер је то био нхибридни режим, социјалистичко-тржишни, у којем је постајало тржиште роба и услуга, а није постојало тржиште радне снаге и капитала.

savasavanovic

Poznat
Poruka
7.387
da je slusao monahe ne bi tako prosao, a verovatno je ziveo kako ne treba i onda kad vidi da nema kud ode kod monaha jer misle da ce mu oni pomoci magicnim stapicem pa ne ide to tako...
ako imas decu sam treba da ih odgajas i sam si kriv za to kakvi su oni ne moze neki monah s kim si pricao tri puta u zivotu da bude kriv
Нисам ти испричао причу до краја.Мој другар је у почетку слушао монахе који су причали све супер, али то није имало никаквог ефекта.

После тога, мој дргар је послушао мене, и средио ситуацију у породици и бизнису.

Иначе, моји савети нису били идеолошки(комунистички), него здраворазумски а и мој другар је пре мојих савета имао намеру да уради нешто слично, али је услед прича монаха и црквењака одустајао од својих намера.Мој савет је био да послуша себе а не неке појце из манастира.

Ја сам му саветовао да узме мотку, и да своје потомке не штити, него да их препусти чарима нашег кривичноправног система, да им не да ни динар док се не опамете.После 3-4 године робије, уз благотворну помоћ мотке све се довело у ред.

Poslednja izmena:
Poruka
4.070
Zar ti stvarno misliš da je i tad i sad nekoj ženi ideal da sedi kući i vaspitava decu?
Znaš li uopšte koliko su žene pre dolaska komunizma bile uključene u život van kuće?
I nisu samo žene odgovorne za vaspitavanje dece.
Превише питања...

Прост је одговор, знале су од малена где им је место, госпоје су биле госпоје а сељанке сељанке, није се правила ротација (част изузецима)...

Идеали нису били хуманистичког карактера него верског, тако да су се стремљења разликовала од стремљења данашњих фемкалица... није било потребе за идеализацијама, јер је реалност била сурова и морало је памаетније и више да се ради, а мање да се паметује...

Дакле, разлика је у оквирима верским и анти верским... а не онтолошким тј. полним

Poruka
4.070
Нисам ти испричао причу до краја.Мој другар је у почетку слушао монахе који су причали све супер, али то није имало никаквог ефекта.

После тога, мој дргар је послушао мене, и средио ситуацију у породици и бизнису.

Иначе, моји савети нису били идеолошки(комунистички), него здраворазумски а и мој другар је пре мојих савета имао намеру да уради нешто слично, али је услед прича монаха и црквењака одустајао од својих намера.Мој савет је био да послуша себе а не неке појце из манастира.

Ја сам му саветовао да узме мотку, и да своје потомке не штити, него да их препусти чарима нашег кривичноправног система, да им не да ни динар док се не опамете.После 3-4 године робије, уз благотворну помоћ моптке све се довело у ред.
Саво сад си неуспешно кваран... џаба правиш салто мортале...

savasavanovic

Poznat
Poruka
7.387
Саво сад си неуспешно кваран... џаба правиш салто мортале...
Ја стално гледам такве као ти.Ви све знате како би требало да буде, како људи треба да се понашају, шта је добро а шта није.
Међутим, у пракси, такви као ти имају 30-40 година, знају много научених фраза из дела Николаја Велимировића и Јустина Поповића, немају деце и само знају да кењају другима како треба да живе.Међутим, људи не слушају савете и наредбе таквих као ти, јер им друштвене и објективне околности то не дозвољавају.Све ваше приче не вреде ни пишљивог боба.

Ти кењаш људима како требају да имају по 10 деце а сам си бездетан, и седиш у неком манастиру и мислиш да си попио сву памет света.

У реалности, људи одрастају под утицајем корпоративних капиталистичких медија, који их уче да су приватна својина и профит једино мерило успеха и исправног понашања.Онда људи то примењују и у стварном животу, и онда добијаш садашњу ситуацију.Мушкарци се одају криминолгеном понашању а жене курвалуку, јер су тако научени од малих ногу.Не могу да имају више деце, јер морају да раде 10-12 сати дневно, нема ко децу да им чува, немају пара да издржавају 5-6 деце јер им на врата закуца приватни извршитељ чим не плате неке рачуне.

Те практичне проблеме свакодневног живота не може да разуме неки самотњак у зилотском манастиру, такви као ти могу само да кењају и ништа више.

Poslednja izmena:
Poruka
4.070
Ја стално гледам такве као ти.Ви све знате како би требало да буде, како љ
Ја и не сумњам у твој коефицијент интелигенције и здраворазумност... нити одбацујем могућност да су му ти како ти кажеш ''монаси и попови'' још више закомпликовали проблеме које је имао...

Али ти то замршавање проблема користиш као идеолошки аргумент, зато да не слушамо људе посвећене служби Богу...

Ту тебе бије бич истине, јер нит си све откријо до краја, нити то икад умеш да урадиш, док те неко не негрди речима скроз....

savasavanovic

Poznat
Poruka
7.387
Ја и не сумњам у твој коефицијент интелигенције и здраворазумност... нити одбацујем могућност да су му ти како ти кажеш ''монаси и попови'' још више закомпликовали проблеме које је имао...

Али ти то замршавање проблема користиш као идеолошки аргумент, зато да не слушамо људе посвећене служби Богу...

Ту тебе бије бич истине, јер нит си све откријо до краја, нити то икад умеш да урадиш, док те неко не негрди речима скроз....
Ја ствари уопште не постављам идеолошки.Ја сам се раније изјаснио да сам симпатизер социјалистичких учења, но ја нисам роб неких тврдих идеолошких доктрина.Ја сам више за један натуралистички и функционалистички приступ и конкретна решења која могу одступати од мојих идеолошких опртедељења.Ако та решења функционишу у садашњим условима, ја сам спреман да их прихватим без обзира што се не уклапају у моју идеологију, јер једноставно функционишу, и то их легитимише.

Дакле, ти си за то да Срби рађају по 10 деце.Ја то прихватам, и само тражим да нађемо решење ко ће издржавати ту децу.Родитељи то не могу, јер просечна и медијалне плате не дозвољавају људима да имају по 10 деце, ни у капиталистичким државама попут САД и УК , ни у социјалистичким државама попут Кореје или Вијетнама.Није реално да очекујемо од људи да се врате средњовековном начину живота, јер и за то треба доста материјалних ресурса, а која неко мора да издвоји или да га неко присили да то учини.

Дакле, само треба да пронађемо начин ко ће тај вишак деце издржавати,ко треба да да паре а не да кукамо за временима када су наше чукунбабе рађале по 10 деце.

Паре може да да онај ко их има, а ако тај не жели добровољно да их да, онда неко треба да их присили да то учини.Ако размишљамо о систему који присиљава богаташе да финансирају неке пројекте од ширег друштвеног значаја, онда расправљамо о социјализму.Можемо га назвати Душановим царством, али је то социјализам, систем у којем шира друштвена заједница(држава, друштво) присиљава богата појединце да чине нешто(милом или силом), што они не би иначе радили.

Peconi123

Domaćin
Poruka
3.761

Ја сам му саветовао да узме мотку, и да своје потомке не штити, него да их препусти чарима нашег кривичноправног система, да им не да ни динар док се не опамете.После 3-4 године робије, уз благотворну помоћ мотке све се довело у ред.
pa ti pricas o tome sta treba raditi kad zagusti
ja pricam o tome sta raditi da ne dodje do toga

Poruka
4.070
Ево још мало "туђе је боље од српског"од Жидољуба.

1)Шиптари бољи од Срба мужеви... :roll:
2)Шиптарке најбоље жене у Европи...:hahaha:
3)Јеврејке најбоље жене на свету...:mazi:

Ево бона од веље чика МОССАДА за Мики Мауса од Куча...

Ево шта је циљ:

покренути

1)Шиптарисање Срба
2)Шиптарисање Србкиња
3)Глобализовати јеврејство - ал оно усрано женско (матријархат је био само у току робовласништва на снази) где се тајо не зна само мама,

...а не јеврејски патријархат, где знаш цео родослов пре него што кренеш у школу...

Велл дан Мики Шиптарчино обрезана у Србији, а подрезана кад одеш у свет...

savasavanovic

Poznat
Poruka
7.387
pa ti pricas o tome sta treba raditi kad zagusti
ja pricam o tome sta raditi da ne dodje do toga
Ја причам о практичним и конкретним решењима, а не о теорији.У теорији успева онај ко зна виша фраза а у пракси онај чија решења могу да се примене.

Монаси у манастиру боље од мене знају како људи треба се понашају, шта је добро а шта зло, , ја боље знам како да решим конкретне проблеме.Монаси у манастиру немају жену и децу и могу да кењају 24 часа 7 дана недељно, какве ствари требају да буду, али њих заболе она ствар за стварне проблеме обичних људи.

Они су своје задњице заштитили и побегли у манастир и моле се Богу, а ми смо остали да се носимо са конкретним животним проблемима.

Peconi123

Domaćin
Poruka
3.761

Ево шта је циљ:

покренути

1)Шиптарисање Срба
2)Шиптарисање Србкиња
3)Глобализовати јеврејство - ал оно усрано женско (матријархат је био само у току робовласништва на снази) где се тајо не зна само мама,

...а не јеврејски патријархат, где знаш цео родослов пре него што кренеш у школу...

pa ko su najbolji muzevi i zene? da nisu srbi

Straks92

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.150

Ево шта је циљ:

покренути

1)Шиптарисање Срба
2)Шиптарисање Србкиња

Miroljubu se svidja što Šiptari žive u plemensko klanovsko feudalnom sistemu a Srbi su se modernizovali. Verovatno smatra da su zato Šiptari bolje organizovani.

Peconi123

Domaćin
Poruka
3.761
Ја причам о практичним и конкретним решењима, а не о теорији.У теорији успева онај ко зна виша фраза а у пракси онај чија решења могу да се примене.

Монаси у манастиру боље од мене знају како људи треба се понашају, шта је добро а шта зло, , ја боље знам како да решим конкретне проблеме.Монаси у манастиру немају жену и децу и могу да кењају 24 часа 7 дана недељно, какве ствари требају да буду, али њих заболе она ствар за стварне проблеме обичних људи.

Они су своје задњице заштитили и побегли у манастир и моле се Богу, а ми смо остали да се носимо са конкретним животним проблемима.
stvari su zapravo drugacije ali ih ti tako postavljas

Poruka
4.070
Ја ствари уопште не постављам идеолошки.Ја сам се раније изјаснио да сам симпатизер социјалистичких учења, но ја нисам роб неких тврдих идеолошких доктрина.Ја сам више за један натуралистички и функционалистички приступ и конкретна решења која могу одступати од мојих идеолошких опртедељења.Ако та решења функционишу у садашњим условима, ја сам спреман да их прихватим без обзира што се не уклапају у моју идеологију, јер једноставно функционишу, и то их легитимише.

Дакле, ти си за то да Срби рађају по 10 деце.Ја то прихватам, и само тражим да нађемо решење ко ће издржавати ту децу.Родитељи то не могу, јер просечна и медијалне плате не дозвољавају људима да имају по 10 деце, ни у капиталистичким државама попут САД и УК , ни у социјалистичким државама попут Кореје или Вијетнама.Није реално да очекујемо од људи да се врате средњовековном начину живота, јер и за то треба доста материјалних ресурса, а која неко мора да издвоји или да га неко присили да то учини.

Дакле, само треба да пронађемо начин ко ће тај вишак деце издржавати,ко треба да да паре а не да кукамо за временима када су наше чукунбабе рађале по 10 деце.

Паре може да да онај ко их има, а ако тај не жели добровољно да их да, онда неко треба да их присили да то учини.Ако размишљамо о систему који присиљава богаташе да финансирају неке пројекте од ширег друштвеног значаја, онда расправљамо о социјализму.Можемо га назвати Душановим царством, али је то социјализам, систем у којем шира друштвена заједница(држава, друштво) присиљава богата појединце да чине нешто(милом или силом), што они не би иначе радили.
Саво брате, џаба ми убацујеш у уста речи да сам ја за нешто типа повратак нна десеторо деце и сл... рекох да се у прошлости не може живети, и да је то смешан идеал, да се множимо, без да се обожимо...

Нико се са тобом не отима о васпитање деце, јер ће свако да бира саветника по свом духовном калибру...

Ти не разумеш заједништво у религији, већ само неко соцошко заједништво, и зато ти ја не могу допрети до памети са верским принципима и гледиштима...

Ја у клин, ти у плочу, то је проблем, ниси религиозан...

Poruka
4.070
Miroljubu se svidja što Šiptari žive u plemensko klanovsko feudalnom sistemu a Srbi su se modernizovali. Verovatno smatra da su zato Šiptari bolje organizovani.
Оће да нас претвори у Шипце које је лако контролисати преко једне будале, јер Шипцима је НОВАЦ главна религија и идеал...

Ово је МОССАД агент 1/1

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.