izbor ploce

D

doca

Gost
Pomozite u resavanju trileme: Abit NF7-S, EPOX EP-8RDA3+ ili Gigabyte 7N400Pro2? Naravno, sve to uz AMD 2500+ (ili vise) Barthon... :? Hvala unapred!
 
Ja bih ti preporucio Abit-a, na skoro svim testovima je veoma hvaljen;idi na http://www.tomshardware.com/, dolazi u "bogatom" pakovanju, VEOMA je stabilna i brza ploca, a iako ranije kudjen; sam Abit se veoma uozbiljio sa novim plocama sa novim cip-setovima. Licno imam Abit IC7 sa Intelom 2.6Ghz, i ceo sistem funkionise fantasticno, nijednom nisam primetio bilo kakvu anomaliju, "pucanje" ili bilo sta slicno - jedino sto "Abit" zahteva da se dobro postave parametri u bios-u (ne default) po custom-u, da bi sve besprekorno funkcionisalo.
 
Ako cemo da poredimo ploce po kvalitetu onda tu sigurno spadaju Gigabyte i Asus, pa tek sve ostalo.

Moj savet je da uzmes Gigabyte, jer ces sigurno dobiti stabilnu plocu, sa kojom neces imati ni najmanjih problema.
 
To za kvalitet, mozda vazilo do pre par godina, ali sad bash i nije tako...
Ne kazem da Asus ili G... nisu kvalitet, nego da trenutno na tronu stoji josh par proizvodjacha,...Abit...Epox...Albatron je takodje imao par sjajnih izdanja-mali bug sa SATA, ali sve ostalo radi fantastichno....
 
prijatelji, jako je NEOZBILJNO sto se ova diskusija odvija na prepucavanju ciji JE FAVORIT bolji i ocigledno je da postoji (psiholoska) pristrasnost od strane svakog za odredjenu kompaniju, a cije negodovanje smatraju veoma licno. Prosto, danas je ABIT ispred konkurencije, i predstavlja najbolji izbor U OVOM TRENUTKU. Cinjenica. to je kao kad bi danas neko na sva usta hvalio 3dfx kartice, ili NVidia-u, PowerVR, ili bilo koji cip koji je pre par godina bio "najjaci", a npr. jedan ATI nikad ne bi u to vreme uzeo. Danas kad Redeon generacija GPU-a prosto razbija bilo kakvu konkurenciju u ekonomskoj (ili i high-end) klasi - 3dfx cak ni ne postoji kao izbor(kupljen).
 
Anonymous:
Alexandro:
ABIT i EPOX.... obe jako kvalitetne.
A Gigabyte... Licno iskustvo: nisam video jednu jedinu koja ne pravi probleme.
mora da si vrlo "iskusan" ...
A i ti mora da si jako "iskusan",ja imam EPOX i zadovojan sam ali sam kod druga na ABIT-u dobio bolje rezultate,imam Bartona 2500+ i Abitovu GeForce 4 Titanium 4200 i dobio sam 14345 u 3Dmark 2001SE.Kada je Gigabyte imao neku kvalitetnu plocu...Ako ne ABIT onda u svakom slucaju EPOX,a o GA nemoj ni da razmisljas.
 
Matori, sve si SAM REKAO UMESTO MENE. Kazes da TI imas Epox-ovu plocu, pa je i, naravno, branis. Skor u Madonion 3d benchmark 2001 SE ti je relevantan za procenu ploce? hahahah!!! Prijatelju, pa ne mozes suditi o PLOCI na osnovu jednog testa koji je prevashodno pravljen za IGRICE. tu dolazi do izrazaja 70% GPU GRAFICKE kartice i 30 % CPU-a, a ne ploca! kompjuter nije (samo) igracka konzola. Stabilnost u radu, multitasking, podrzani protokoli...etc....gde se to meri u 3d mark-u? Nemoj brkati loncice. Lepo idi na Tom's hardware page ili bilo koji relevantan i pouzdan sajt, pa pogledaj testove ABIT ploca i sam izvuci zakljucak.

P.S. ...A i sto se tice 3d benchamarka, pa i ja dobijam slicno na mom p4 2,6 gz,1 gb ddram 500mhz, abit IC7, Radeon 9600 pro.
 
Anonymous:
Alexandro:
ABIT i EPOX.... obe jako kvalitetne.
A Gigabyte... Licno iskustvo: nisam video jednu jedinu koja ne pravi probleme.
mora da si vrlo "iskusan" ...

"Nepotpisani", ako ne razumes srpski jezik, gore pise da je moje licno iskustvo sa GB plocama. Imao sam jednu i kod par ljudi video jos nekoliko i nigde nije radilo kako valja. Licno koristim ASUS, MSI i ABIT i rade besprekorno vec dugo vremena., a EPOX 8RDA+ sam imao 2 meseca i pokazala se kao jako stabilna, ali sam je prodao jer AMD ne ispunjava moje zahteve.

The End!
 
Deco, nemojte se svađati ovde na forumu, ovakve rasprave su uvek smešne.

Sve ploče će raditi ok a razlike u performansama biće minimalne, odluči prema nameni i dodatnoj opremi koju dobijaš uz svaku od njih.

Ako si zainteresovan za ekstremne performanse uzmi Abit jer sa njim možeš overklokovati Barton 2500 na preko 2800Mhz, naravno - uz vodeno hlađenje. (Standardnim hlađenjem do oko 2500, što je takođe fantastično.)
 

Back
Top