Izbor kulera

Sviđaju mi se oba, izgledaju dobro. Čini mi se da ovaj pod 1 može da protera više vazduha kroz rešetke dok je 2 masivniji, teško je odgovoriti koji, ako im cena nije ista onda jeftiniji a ako je ista onda to dodatno komplikuje izbor.

A možda oba pa ih menjaj. :mrgreen:
 
Sviđaju mi se oba, izgledaju dobro. Čini mi se da ovaj pod 1 može da protera više vazduha kroz rešetke dok je 2 masivniji, teško je odgovoriti koji, ako im cena nije ista onda jeftiniji a ako je ista onda to dodatno komplikuje izbor.

A možda oba pa ih menjaj. :mrgreen:

1 je masivniji i tezi od 2!
2 imam trenutno u pc-u a 1 imam nameru(i mogucnost) da ga "jeftino" kupim(za 40€)..
 
nadj testove oba po googlu i uporedi...
zzzzz.......sad sam se probudio i pogledao na eBay...uzeo sam onaj pod 1!;)
Ostavio bih ja ovaj 2 ali ima one glupe "pins" kad se namesta na maticnu dok je ovaj pod 1 bez toga i malo se lakse montira a i malo "bolje" rezultate pokazuje,tako da kad mi stigne i kad ga montiram javljam kolika mi je temperatura!
 
A zasto izbor samo od ta dva ???

Jeftiniji je recimo OCZ vendeta 2 koji kosta 30e i daje iste rezultate kao najskuplji cooleri plus minus 2stepena
Kako zasto?Pa ako si citao onaj pod 2 imam a pod 1 sam hteo da kupim(u medjuvremenu sam ga vec kupio) i to za ovoliko:
 

Prilozi

  • Kuler.jpg
    Kuler.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 16
Evo napokon nadjoh malo vremena da ocistim(nije bas najbolje uradjeno jer imam jos dosta toga na mom radnom stolu i oko pc-a da uradim) moj pc(a bilo je prasine toliko da sam razmisljao da dam oglas ko ce da je kupi i to na veliko :per: ) i evo sta se desilo:
sa ovim drugim,mocnijim,"boljim" kulerom su mi vise temperature nego sa predhodnim :(:eek: i to jos ociscen od prasine,procesor premazan sa termalnom pastom Zalman ZM-STG1 i o5 nista.
Da li je to moguce?
Pogledajte temperature(slika 1 sa starim kulerom i sa "prasinom" a slika 2 sa novim i bez prasine):
 

Prilozi

  • Temperatura 05.12.2009.jpg
    Temperatura 05.12.2009.jpg
    28,6 KB · Pregleda: 16
  • temperature.JPG
    temperature.JPG
    42,2 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Ne vidi se bog zna šta na slikama. Najbitnije je kako hladnjak naleže na procesor, ima li dobar pritisak... Mada, često su oni BOX kuleri bolji od tih čudesa koji imaju dobar vizuelni efekat ali što se hlađebja tiče.... 80% su samo za šminkanje kućišta.
 
tu nesto ne valja, ima bakarne heat pajpove i deluje masivno, i dva ventilatora...
to mora da dobro odvlaci toplotu..
moze biti da pasta ne valja, i da ne naleze kako treba na procesor..
i ima jedna izreka..ne popravljaj ono sto vec radi ;)
jer moz se desi ovo sto se desilo..:)
 
tu nesto ne valja, ima bakarne heat pajpove i deluje masivno, i dva ventilatora...
to mora da dobro odvlaci toplotu..
moze biti da pasta ne valja, i da ne naleze kako treba na procesor..
i ima jedna izreka..ne popravljaj ono sto vec radi ;)
jer moz se desi ovo sto se desilo..:)
I ja to mislim...video si 2 ventilatora...onaj gornji(12cm) "ubacuje" a ovaj donji(14 i to je original od kulera) "izbacuje".Medjutim izgleda da sam se zeznuo...trebalo je obrnuto(jer je hladan vazduK dole) a i ovaj gornji ima oko 1200 obrtaja dok njegov original(donji) ima 500 obrtaja.A moze biti kako ti kazes da nije dobro nalegao(jer mi onaj prodavac nije poslao srafove koji dolaze izmedju maticne i onih "zakacaljki" za kuler pa sam morao sam nekako da "krpim").Pasta nije sigurno...nova je a i jedna od najboljih a i lako se razvlaci tako da ni to ne moze biti uzrok: http://www.tweaknews.net/reviews/zalmanthermalgrease/
Evo koje srafove mi nije poslao: (moracu to ovih dana jos jednom sve lepo da proverim da li je sve to cvrsto i da li dobro naleze)
 

Prilozi

  • srafovi.JPG
    srafovi.JPG
    20 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
e pa ako si krpio, ondak zna se sta je..
originalni srafovi prave veliki pritisak metala na procesor..to sto si ti krpio verovatno ne..
a to koj gde uvlaci vazduh moze da promeni stanje za pola stepena..
 
e pa ako si krpio, ondak zna se sta je..
originalni srafovi prave veliki pritisak metala na procesor..to sto si ti krpio verovatno ne..
a to koj gde uvlaci vazduh moze da promeni stanje za pola stepena..

Izgleda da si bio u pravu....vratio sam "stari" kuler(pod 1) i pogledaj sad "rezultate":
 

Prilozi

  • Temperatura.JPG
    Temperatura.JPG
    41,8 KB · Pregleda: 9

Back
Top