Izbirljivi,probirljivi...

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.932
Kada odete u goste,kod svojih prijatelja,rodbine,kod svojih roditelja na rucak,veceru...Da li pojeete i ono sto vam se ne dopada,a da ne uvredite domacina/domacicu? Da li izvoljevate ili govorite ono tipa :"Ja bas tu supu ne volim,bas ovaj kolac ne volim sa orasima,zasto u varivu ima luka" itd. ...
Sto bi rekli,da li u gostima "brljate"kao klinci ili i pojedete ono sto kuci nikada ne biste,jer prosto to ne volite da jedete?
Pa,da cujemo....:)
 
Kada odete u goste,kod svojih prijatelja,rodbine,kod svojih roditelja na rucak,veceru...Da li pojeete i ono sto vam se ne dopada,a da ne uvredite domacina/domacicu? Da li izvoljevate ili govorite ono tipa :"Ja bas tu supu ne volim,bas ovaj kolac ne volim sa orasima,zasto u varivu ima luka" itd. ...
Sto bi rekli,da li u gostima "brljate"kao klinci ili i pojedete ono sto kuci nikada ne biste,jer prosto to ne volite da jedete?
Pa,da cujemo....:)

Pa bliski prijatelji i rodbina uglavnom znaju šta ne volim da jedem (mada inače nisam nešto izbirljiva) pa onda u skladu sa tim i naprave ručak. Naravno da nikada ne bih uvredila domaćicu neprikladnim komentarima, a u slučaju da baš baš ne mogu nešto da pojedem ja ne jedem. Bolje i to nego da mi posle još ne bude dobro. A užasno me nerviraju gosti koji recimo dođu prvi put nekome na ručak i odmah krenu da izvoljevaju i zanovetaju, to je po meni nekultura. Ćuti i nemoj jesti ako baš ne možeš, a domaćica će već skontati pa možda ponuditi nešto drugo ili u krajnjem slučaju neće to više spremati dotičnom gostu. Ja obično svoje goste pitam šta vole, a šta ne vole da jedu, posebno ako mi dolaze izdaleka a ja se trudim i pripremam, da li neko posti, pa bolje da znam, i ja sam srećna kad mogu nekome da udovoljim kad se već kuvam u kuhinji:D
 
Ono što ne volim - ne jedem. Bez mnogo objašnjavanja. Jednostavno se zahvalim i to je to.
A ako mi se ne svidi preterano nešto što sam uzela da pojedem, ne komentarišem i trudim se da sve pojedem. Zato uvek prvo sipam po malo od svega pa posle dodajem ono što mi se posebno sviđa.
 
Ne volim jagnjetinu i nikada je ne jedem ako je u ponudi, ako ima neki prilog ili drugo jelo, jedem to
ali ne komentarišem.... Ima još par jela koje ne jedem, ali niko i ne sprema boraniju kad mu
dolaze gosti na ručak :D
Takođe, ako pozovem na ručak, pitam šta ljudi ne jedu, što zbog toga jer ne vole, ili zbog raznih
alergija koje su danas sveprisutne...
 
''За добру свињу нема лоших помија!'' ;):mrgreen:
Једем све и не правим питање...:)
Ако баш из неког разлога не могу нешто - онда тако и кажем.
Не волим да ми неко други сипа, тако да сипам сама онолико колико ћу појести...
А ако се баш заломи да ми увале, на пример, парче преслатке торте...онда се мучим па поједем, да баш не оставим на тањиру....:confused:
 
Kada odete u goste,kod svojih prijatelja,rodbine,kod svojih roditelja na rucak,veceru...Da li pojeete i ono sto vam se ne dopada,a da ne uvredite domacina/domacicu? Da li izvoljevate ili govorite ono tipa :"Ja bas tu supu ne volim,bas ovaj kolac ne volim sa orasima,zasto u varivu ima luka" itd. ...
Sto bi rekli,da li u gostima "brljate"kao klinci ili i pojedete ono sto kuci nikada ne biste,jer prosto to ne volite da jedete?
Pa,da cujemo....:)

Ako je na tanjiru, pojedem - isto kao kod kuće - a ako spazim nešto što se mi ne jede (u teoriji, jer u praksi skoro uvek želim da jedem, sve) kažem pre nego što mi serviraju da nisam zainteresovana... A inače smatram da je preterano detaljisanje (ovo ne volim, od ovoga mi je muka, masno nije zdravo isl.) nepristojno.
 
Kada odete u goste,kod svojih prijatelja,rodbine,kod svojih roditelja na rucak,veceru...Da li pojeete i ono sto vam se ne dopada,a da ne uvredite domacina/domacicu? Da li izvoljevate ili govorite ono tipa :"Ja bas tu supu ne volim,bas ovaj kolac ne volim sa orasima,zasto u varivu ima luka" itd. ...
Sto bi rekli,da li u gostima "brljate"kao klinci ili i pojedete ono sto kuci nikada ne biste,jer prosto to ne volite da jedete?
Pa,da cujemo....:)

Ne jedem nikad ono što ne volim.
 
roditelji i prijatelji znaju šta volim, pa mi ugađaju. i ja njima ugađam. nije mi frka tri sata da se em sa nekim školjkama i marinadama....kod ovih drugih, na primer malo mi je glupavo da ako ne pijem kafu da me nude stalno kafom, a znamo se kao 20 godina...misim, pa zapamti...
 
Najbliza obitelj zna sto jedem sto ne jedem i tu nema problema, ali jako sam izbirljiva na hrani, poprilicno gadljiva i ne jedem sve kod svakoga.
Imamo prijatelje kod kojih cu uzeti sve jer znam da su ciste zene i da necu naci u hrani ono sto ne treba, a ima poznanika kod kojih ni kavu ne popijem nego eventalno uzmem keks ako je u kutiji, ne jedem slatko ali reda radi uzmem jer se gadim na sve ostalo mada ni taj keks nije siguran.Izbjegavam ici kod tih ljudi ali dogadja se da odemo ...:(
Jedem cesto po restoranima ne zelim ni razmisljati sto se dogadja u tim kuhinjama, ne mislim o tome kako bi imali di jesti u buduce:mrgreen: doduser jucer BASH MENI se dogodi da sam nasla dlaku, naravno nisu naplatili obrok ali sigurno znam da tamo vise necu uci:roll:
Ako se zadesim u gostima a tu hranu ne jedem nije mi bed reci da ne volim i posluzim se onim sto volim jer uvjek ima nesto na stolu sto volim pa makar i kruh.
Meni se dogodilo da sam spremila bakalar ljudima koji to u zivotu nisu ni vidili i dobro mi se nisu ispovracali po kuci koliko su se zgadili:rumenko::mrgreen: Znajuci da spremam "riskantnu" hranu za ljude koji nisu navikli na takvu hranu, kremenadle i bataci sa gradela su spasili situaciju;) Meni nije bilo bed zbog mene, vec zbog ljudi koji su se osjecali neugodno zbog neceg sto sam ja shvatila kao normalno, Boze moj ne vole, pa sta...
I sad kad dolaze uvik ih priupitam"moze bakalar veceras;)"
 
Kad nešto ne jedem (zbog toga što ne volim ili sam alergična) to odmah kažem, bez nekog posebnog objašnjavanja, ali me nervira što pojedini navale na mene u stilu:pa kako to ne jedeš, pa ako ne voliš to šta uopšte jedeš itd.Kad sam negde u gostima i kad mi nude da probam nešto što ne znam šta je, uvek pitam od čega se sastoji to jelo, pa ako mi odgovara, jedem.Nisam nešto probirljiva, ali recimo slabo jedem meso, neke vrste ne volim, na neke sam alergična i eto ne volim kada me ubeđuju da bi i to trebalo da jedem!
 
ako ima nesto sto nisam probala, ja kazem...da bih rado probala, ali ne garantujem da ce mi se dopasti...i ako je bas gadno...npr mnogo masno...ja se izvinim,..i kazem..neka hvala nije za mene...ili pojedem malo i kazem vec sam sita...ne volim kad me nutkaju...niti ja nekog nutkam.....i nije mi uvredljivo da nekom ne prija nesto sto ja volim...pa i ja nekad spremim nesto sto se meni ne svidja....
ne razumem...
na primer odem kod nekog..i n me posluzi sokom...a sok je coca cola...a ja to n e pijem...sta sad...treba da popijem na silu?

daleko od toga da ivoljevam...ali ta preterana gostoljubivost i trud..pa na kraju kao uvreda...ako je neka gozba, naci ce se jelo koje mi prija....a neko napravi sendvice i uvredi se sto necu...pih, svasta..
 
Kada odete u goste,kod svojih prijatelja,rodbine,kod svojih roditelja na rucak,veceru...Da li pojeete i ono sto vam se ne dopada,a da ne uvredite domacina/domacicu? Da li izvoljevate ili govorite ono tipa :"Ja bas tu supu ne volim,bas ovaj kolac ne volim sa orasima,zasto u varivu ima luka" itd. ...
Sto bi rekli,da li u gostima "brljate"kao klinci ili i pojedete ono sto kuci nikada ne biste,jer prosto to ne volite da jedete?
Pa,da cujemo....:)

moja malenkost jede sve redom....dakle, nisam izbirljiva, jer idem u posete zbog druženja....ali, nervira me mm kad krene da upoređuju kuhinju domaćice tj. njena jela, sa mojim...ybote, to me baš dovodi do nervnog sloma nekad...naročito kad znam da je žena sve naručila da se napravi, a on krene da hvali kako je spretna i odmerena u začinjavanju...
pojma nema.:confused:
 
Мене једино нервира када ми, рецимо, секу парче торте, а ја проценим да не могу појести много и лепо замолим да ми дају мало парче, а они мисле да сам стидљива па ми кркну парчекању у фазону:''Ми не штедимо!'' :dash:
 
kada sam bila mala, imala sam obicaj da komad prsuta isjecem na desetine i onda pojedem samo one djelove tih desetina koji su skroz crveni
sada mi vise niko ne uvaljuje meso na tanjir
neko vrjeme sam se vadila i na to da drzim djetu ali nakon dezerta se lako vidi nda to nije slucaj :mrgreen:

mislim da je nutkanje gostiju nekulturno, odbijanja jela je neizbjezna posledica
 
Мене једино нервира када ми, рецимо, секу парче торте, а ја проценим да не могу појести много и лепо замолим да ми дају мало парче, а они мисле да сам стидљива па ми кркну парчекању у фазону:''Ми не штедимо!'' :dash:

Tototototot

Kad odem kod mame..pa kao dodju gosti, njeni...i sad ja sam kao poslusna cerka...i ona..Zvezdo,skuvaj nam kafu...ja ponudim..oni kazu nece...a keva..ma ipak skuvaj...a ja mislim...kome bre da kuvam, valjda ljudi imaju usta da kazu jel im se pije ili ne...:mrgreen:
 
То.

И кад ми сипају сок, ја попијем, а они крену опет да наливају, а ја кажем:''Хвала, заиста не могу више'', а они:''Ма ааајде, немој да се стидиш!'', па ми опет налију....
После мени непријатно кад треба да оставим пуну чашу сока непопијену...
 
Мене једино нервира када ми, рецимо, секу парче торте, а ја проценим да не могу појести много и лепо замолим да ми дају мало парче, а они мисле да сам стидљива па ми кркну парчекању у фазону:''Ми не штедимо!'' :dash:

A mene jer mi daju tortu a ja ne jedem tortu!:besna::besna::besna::besna::besna::besna:
I uvik ista prica:"Ne, nemam secer, ne ne pazim na liniju, jednostavno ne volim slatko" a posto obicno budu nekakva slavlja onda dodatna pitanja i pod pitanja od ostalih "Ne volis slatko?:eek:, Od kad?"...me izlude:besna:
Od kad ne volim?:roll:Od kad sam se rodila:cool:
 
Зависи где одем. Код маме завирим у лонац па ако ми се не свиђа, узмем нешто друго.
Код родбине ћутим и гутам.
А пријатељи знају шта волим а шта не.
 

Back
Top