Izbegavanje ljudi

Sve ja to znam da postoji jos odavno...ali koncentracija takvih i da li se uzdrzavaju ili sire je jako bitna..

Broj se povecavao, ali tek u kovidu sam naglasio da se desava ekspancija losih odnosa i selekcija, jer dobijaju novcana sredstva dok druge varijante ne...
Sad je post covid , plus naplata inflacije, pa je totalni grabez, a mozda ce se videti jos vise od ovog sad..

Ono sto je zanimljivo , mada nije preterano vazno , je da se nikad u Srbiji nije radilo u samom narodu na smanjivanju bahatosti....
Jeste vlast radila u SFRJ na tome, zato ih svi danas mrze...

Ali ovo je posebno razdoblje, 30 godina bez morala, to je ipak fenomen..
 
Izuzetno sam komunikativan, sta god mislili ovde na forumu.
Umem da koristim reci , nijanse, procitao sam jos do studija 10 000 knjiga literature, ziveo sam iznad biblioteke..
Ekstrovertan sam..
Pa opet izbegava mi se i posao i bilo kakvi ugovorni , dogovorni , pa ljudi smo odnosi sa ljudima u Srbiji danas...

Ono sto je tema...
Sta rade osobe koje imaju socijalne fobije, a znam da postoje na forumu....?
Ako ja koji sam bez fobija izbegavam, kako taj problem resavaju oni koji imaju fobije, anksioznost prema drugim ljudima?

Drugo pitanje a isto , prema suprotnom polu, ili polu koji ganjate...
Zene kao pol volim, zene kao osobe volim, ali zene kao drustvena bica ne volim...
Prvo su mi starije zene i babe po zgradi govorile e bre mnogo si zahtevan ili tezak ili tako nesto..
Sad mi pricaju pametno , kud ode ovaj svet, a polovina ima cerke...more vise od pola...3/4 imaju cerke...
Naravno to je zato sto u socijalnim odnosima kod suprotnog pola ja udaram na zene pa zavisim i primecujem zene...
Verovatno ponuda po kaficima i klubovima nije bolja ni za zene, tj ponuda muskaraca...Jer sve koje ja znam , oni ne izlaze po javnim mestima..uvece...
Prvi pasus si dobro rekao...

Drugi pasus vrv nisi. Nisu sve žene iste. Valjda i za tebe ima neka, kompatibilna tebi. Posle si dodao.

Na dodato da dodam i ja, mislili smo da možemo sve a ono, možemo samo ono što zaista i možemo, kako u životu tako i u MŽ odnosima.
...
 
Poslednja izmena:
A kakve fajde da se upoznaš sa rdjom?

Dok sam bio naivan nekako mi bilo intrigantno po firmama da sam uspostavio komunikaciju sa recimo 20 od 24 kolege...

Prvo misliš nesigurni, stidljiviji, povučeni..

RDJA!

Taktički ćuti, zna šta radi...
jazavci...
Pa ljudima bude neprijatno da pričaju površno ili ne znaju poslovnu komunikaciju. Lako je biti sa pajdama i zajebavati se, ali ajde ti budi kao uglađen i fin, na silu.
Ili ajde ti pričaj površno, a ne da ti se.
Ili ajde se otvori nekome koga viđaš svaki dan 8h, a ne znate se zapravo dubinski haha.

Ili ili ili... Nije ti to rđa, samo neka vrsta poznavanja sebe, i situacije.

Ali lijepo od tebe, samo ne brini se više tako o drugima. Ljudi šute jer su umorni itd.

https://i.imgflip.com/61vn4t.jpg
 
Pa ljudima bude neprijatno da pričaju površno ili ne znaju poslovnu komunikaciju. Lako je biti sa pajdama i zajebavati se, ali ajde ti budi kao uglađen i fin, na silu.
Ili ajde ti pričaj površno, a ne da ti se.
Ili ajde se otvori nekome koga viđaš svaki dan 8h, a ne znate se zapravo dubinski haha.

Ili ili ili... Nije ti to rđa, samo neka vrsta poznavanja sebe, i situacije.

Ali lijepo od tebe, samo ne brini se više tako o drugima. Ljudi šute jer su umorni itd.

https://i.imgflip.com/61vn4t.jpg
ok slažem se, ali ja sam bio u drugom miljeu ljudi i pojava

jedno su mamini manekeni drugo prekršioci zakona ili nesrećnih u sebi pa da napakoste i drugom
 
Auh, zvuči kao sud za prekršaje ili slično...

Joj, ako jesi!
pa gde možeš najčešće sresti low level kada hitno tražiš posao a kod takvih poslova uvek otvoren konkurs?

magacini raznih firmi

ok, postoje preduzeća koja vode računa ali većinu baš briga - samo da im neko unese podigne spusti deklariše prepakuje i pošalje...

jednom sam se nasmejao oglasu, eto, naknadna pamet posle loših iskustava (potežu se tu i noževi, džaba kamere u trećoj smeni) pa stavili napomenu: osobe sklone alkoholu i opojnim drogama da se ne javljaju
 
Poslednja izmena:
Izuzetno sam komunikativan, sta god mislili ovde na forumu.
Umem da koristim reci , nijanse, procitao sam jos do studija 10 000 knjiga literature, ziveo sam iznad biblioteke..
Ekstrovertan sam..
Pa opet izbegava mi se i posao i bilo kakvi ugovorni , dogovorni , pa ljudi smo odnosi sa ljudima u Srbiji danas...

Ono sto je tema...
Sta rade osobe koje imaju socijalne fobije, a znam da postoje na forumu....?
Ako ja koji sam bez fobija izbegavam, kako taj problem resavaju oni koji imaju fobije, anksioznost prema drugim ljudima?

Drugo pitanje a isto , prema suprotnom polu, ili polu koji ganjate...
Zene kao pol volim, zene kao osobe volim, ali zene kao drustvena bica ne volim...
Prvo su mi starije zene i babe po zgradi govorile e bre mnogo si zahtevan ili tezak ili tako nesto..
Sad mi pricaju pametno , kud ode ovaj svet, a polovina ima cerke...more vise od pola...3/4 imaju cerke...
Naravno to je zato sto u socijalnim odnosima kod suprotnog pola ja udaram na zene pa zavisim i primecujem zene...
Verovatno ponuda po kaficima i klubovima nije bolja ni za zene, tj ponuda muskaraca...Jer sve koje ja znam , oni ne izlaze po javnim mestima..uvece...
Grešiš u startu, nisu žene da pričaš sa njima, nego da ebeš, a kad je do priče - one pričaju, ti ćutiš i slušaš (ili se praviš da slušaš).
A za priču nađeš neko lepo kafanče sa kariranim stolnjacima i limenim pikslama, naručiš piće i bistriš sve teme, od sporta, preko politike do filozofije.
Poslušaj ti čika Goluba, da vidiš kako će ti život bidne lep.
 
Posle kazite da treba da se pise ili navodi posebno situacija za zene...
Ne treba. Ocigledno da ne treba jer onda sve postane o zenama, i zenama i nekim muskarcima..

Sve teme koje nisu o MZ odnosima treba odmah operisati zbog ogranicenja publike od specificnosti vezanih za zene...I onda se desava da uskoci masa ljudi i jos vise zena koje odmah krenu da pljuju i relativizuju znacaj ili tacnost izrecenog...

Zamislite kako bi izgledalo predavanje iz bilo kog predmeta u srednjoj skoli ako bih tako radio...prvo objasnis gradivo za muskarce, kao stariji brat, a onda za devojke kao da si im brizan otac....

Ne. Negde mora da se postavi granica....a to znaci ako vec vecina ne moze da razmislja a da im se komad mesa ne klati ispred vidika, pustis ih da budu ukljuceni u pricu, ukljucujuci tu i zene koje ce ubaciti svoje glediste tipa, pa nisi nas dovoljno pomenuo u vezi sa vaznoscu ili procentom koji cinimo u populaciji.

Ali zato onda postanes Srpski nepismen, nejasan, kako je moguce da pomenes zene a da nije o MZ odnosima, ili nije o zenama...
To je jedna sporedna okolnost, totalno nebitna za temu , da nije uticajnosti zena , bila bi 0 vaznost. Ovako je ipak indicija sta se tu desava, konglomerat zenskog tracarenja i muske zainteresovanosti za edi pij i ebi podignut na nivo nauke i svega sto je jedino bitno.
I utisnuta sloboda da sve sto nije u takvom formatu nije ni vredno...E ovo poslednje je vazno kao uticaj na ljude...Nesto sto je normalno , MZ odnosi je pretvoreno u nesto jedino vazno i na kraju opsesivno vazno...i tu nastupa manipulativnost preko toga...Ali dzaba trenutno....kakofonija, jedina rec koju Srbi lako uce ovih dana...kaka pu kaka i fonija kao pricanje, baljezganje...
 
Uzmite matematicara.....opisuje pojavu....masovno pretvaranje ljudi u nepozeljna bica za dogovor, a to je ovde tema , i podtema, kako socijalni fobijasi izlaze na kraj sa tim kad ja koji nisam ne mogu da izadjem na kraj sa tim...

Zatim uzmite tog matematicara i kazite mu , brate nemoj da posmatras 100% populacije, nego samo 40% populacije, tj samo muskarce....
Ocigledno ce takav da trazi razloge zasto svaka drustvena teorija mora da bude operisana od zena, tj zasto zene ubacivati samo ako je seks u pitanju...Ova tema delimicno po razvoju pokazuje zasto je to potrebno, ali nedovoljno za matematicara.

Zatim mu recite, dobro ako ubacis kako pojava deluje na tih 60% populacije, da znas da ce proraditi projekcije i jednih i drugih, tj ono sto nije proradilo dok si uzimao u obzir samo 40% populacije..
Pazi efekta, ako pises samo o pojavama koje se tumace kroz muskarce onda pises o pojavama koje deluju na ljude, a ako ubacis i kako pojava deluje na zene, onda vise nije o ljudima nego o zenama i seksu i onda se odmah ubacuje i feminacizam i picopacenistvo , apsolutno odmah...neizostavno..

Dobro , ovde takva pojava moze pomoci nekima da shvate koliko su zene instrumenat u postizanju sukoba i nekomunikacije u drustvu danas, ali ce mnogima i zamaskirati sta se tu desava ustvari....tj oni ce i dalje zene tretirati kao zainteresovane samo za provod, novac i seks i da ih dogovori , ugovori , ponasanje u svakodnevici ne interesuje, tj one sto su u prevozu samo kao cute i ne uspostavljaju kontakt, one na poslu ne vrse dogovor, one u prodavnici ne pokusavaju prevaru i da naplate duplo....
Jeste ima bar 30% muskaraca koji ovako razmisljaju o zenama, totalno neukljucujuci ih iako itekako uticu , u svakodnevni neebacki momenat u zivotima...

Pri tome takvi muskarci nisu zenomrsci zenama, ali to su vec posebne price i poremecaji percepcije i nedoraslost iste i kod muskaraca i kod zena..

Ali zagusuju svaki odnos i svaku komunikaciju...namerno postoje u drustvu...namerno i od strane onih koji to huskaju i uvode, a po volji onih koji tu vide prostor da iskazu ono sto je njima normalno ...zene su za zabavu....i hoce zabavu ......i odlicne su za reklamu da se pokaze da je nesto lako raditi, npr ako zena zavaruje laser metodom, to znaci da to moze i malo dete....ako zena vozi traktor, to znaci to moze i malo dete...sto se tice vestine, a sto se tice naopakosti , ako zena kaze da je garderoba in, onda je sigurno top vrednost garderobe...
Stereotipi koji se hrane, ni malo dobri, ali nisu toliko od uticaja na temu...Jesu na ono o pratnerskim odnosima...Zenama nece prijati ako ih muskarci tretiraju kao pozudne igracke koje su vrh namcorosti...jesu kraljice, jesu uticajne ali su u sustini bimbace , seksi glupacice...i zacudo mnogima ne smeta takva postavka jer se uzdaju u seljacki pristup i odnose, ebace tebi majku bili....tj vratice tebi ta bimbaca debelo sto se zaebavas...
Jedino ovo je bitno od svega....uspostavljanje MZ odnosa i frustracija u njima na temelj seljackih osvetnickih i projektovanih odnosa...Jedino to stvara da se isti zalet koristi i kod svih drugih odnosa...Dominantna seljacka podkultura postaje dominantna sveopsta podkultura samim tim i mass kultura i tu je veza sa temom...

Bez da ulazim sta je starije, da li su prvo nastali svi su seljaci u Srbiji ili je nastalo imalo dosta seljaka a poluseljaci , varosani i malogradjani su onda presli u seljake jer tako opstaju odnosi MZ u ovom okruzenju, drugacije ne opstaju jer se posvadjaju odmah i m i z...
Seljacka logika zaebavaj sad ali vratice ti bili daje priliku za intimizaciju i emotivno uvezivanje...koje moze da potraje...promeni se ili zensko pa postane seljanka ili musko pa postane seljak....i veza opstane, a seks je tu motiv i izvor emocija...ne neka dubina i duhovnost, hajde gde sad o duhovnosti..
Medjutim ako izjavis odvojeno od teme da je na sceni savez seljastva i feminizma, ljudi ce gledati to kao na teoriju zavere...
Ne vredi ni da cekas....evo sad je doslo vreme da je ocigledno da su prevare dobar dan, pakosti dobar dan, ljutnja dobar dan...i nema sanse da mnogo ljudi to poveze sa uspesnim modelom stvaranja MZ veza...a to je seljacko feministicki model...model uzdrzanosti i osvete...tj sebicnosti i narcisoidnosti u vremenu dok se ne pokaze ko koga jase i ko projektuje da jase onog drugog (jedan stvarno jase a drugi svoje sitne osvete projektuje u ono da jase i da dominira, tj da je smetnja i ometanje takodje moc, sto je tacno, jeste moc)
 
Uzmite npr ovo

1583184177187


Ono sto je precutano je da mora da postoji ceo tim koji ce cistiti ovakav sistem od prestupa...tj mora da postoji organizacioni i kontrolni tim...
Inace ce ovakav sistem da se urusi, jer postoje ljudi koji cene npr kapital vise od ovog ovde..
Pa onda nece laganica koja zamaskira sustinu i otvara apetite da se podrzi do kraja , da drzi vodu..
 

Back
Top