Izbegavajte kupovinu ovih 10 automobila koji će se verovatno pokvariti nakon 100.000 milja

Najviše sto se vidi na ulicama od novih automobila, sto bi se reklo da obican svet kupuje su: Toyota i Honda, Jeep, Mercedes, BMW. razni pick-up.
Svi hibridni i električni automobili su sve više zastupljeni, ne sto misle da će uštedeti pare nego zbog razvijene svesti o potrebnoj reciklaži, ocuvanju prirode i karbonske emisije. Samim tim, velikoj vecini kupaca električnih automobila, uopšte nije bitna računica koliko su platili i jeste li neki dizel/benzinac isplativiji.
Na žalost, za Srbiju gde se uglavnom kalkuliše kako najisplativije utrošiti svaki dinar, onda su jako bitne statistike koliko koji auto može da predje bez ulaganja.

Zaista su druge relacije, i ne moze da se meri šta Americki a šta Srpski kupac trazi.
Puno lakše je uzeti kredit ili lizing, i ta rata je znacajno manja u procentu plata/troškovi.

Naravno, ima puno njih koji ne prolaze dobro finansijski, i voze nevidjene krseve, a sa druge strane ima i ogroman broj luksuznih automobila.
Generalno je sve znacajno poskupelo posle kovid, i svi ovde komentarišu da su im troškovi života znacajno uvećani a da plate ostale iste ili vrlo slicne

Subvencije su od $2.5k do max $7.5k, uz gomilu uslova, od gde je auto proizveden do ličnih primanja.
Sto se tiče ekologije, koliko god mi mislili Ameri i Kanadjani glupi, oni svoju zemlju daleko bolje paze nego mi svoju.
tako je..........inace nas Yugo 45 ne bi video ameriku da je skart.

bas juče sam pričao sa nekim amerom (učitelj) i imao dosta poslovnih kontakta sa ljudima iz naših predela.
Kaže da je imao Yugo tih godina, zabavan auto kaže 😂

Imam osecaj da prosecan amer ili kanadjanin nije toliko u "materiji" oko automobila, u smislu to im je prevozno sredstvo i koliko kosta.
Naravno pricamo o vrlo prosecnim automobilima sto bi ovde bilo od recimo $25k-$40k.
Vise ih zanima kakav je deal, koliko je mesecna rata i sl. Tako da me ne bi cudilo da ne raspoznaju marke automobila. Cak mislim da velika vecina i ne zna koja marka iz koje zemlje dolazi....japanac ili koreanac ili sta god.

Naravno da oni koje automobili zanimaju, i te kako znaju sta kupuju. (ja samo navodim one koji meni zapadnu za oko, naravno da ima mnogo marki vise automobila na ulicama)
Generalno za sve "pristojne" automobile jeste da su jako opremljeni, sve moguce gadget-e im ugrade, plus po porudzbini sve moze da sa naknadno dogradi.

Mladji (koji nemaju toliko novca a vole automobile) po mom misljenju kupuju nove sportske honde, scion, Nissan neki sportski (zaboraviO kako se zove), polovne BMW, cak i polovne Porsche Panamera.
Srednja klasa kojoj treba dnevni auto, kupuju recimo Audi Q5, BMW X1-X5, Honda Pilot, Toyota Camry, Hyundai Telluride, Toyota 4runner, Toyota Rav4, Mercedes GLEi GLS, Lexus - manji modeli, Porsche Macan, Ford Bronco, Jeep razni, VW Atlas, Acura...
Visa klasa vozi Mercedes G klase (ne vidjam mnogo S) Range Rover, Cadillac Escalade, AUDi X8, Porsche Cayenne, Porche 911, Mercedes sportske, BMW X7, LEXUS razni, Volvo, Lincoln navigator,
Ima i Ferrari i ostalih egzoticnim, ali to nisu svakodnevni do posla automobili. I naravno, sve zavisi u kom gradu zivis, neki krajevi amerike su znacajno bogatiji od drugih.
Pick-up svih vrsta, i jako su opremljeni, maltene su vise luksuzni automobili nego mazge za tovarenje.
Elektricni Tesla, Hyundai, Kia, BMW, Polestar, Rivian, Ford Mustang, Lucid...i cini mi se da ih ima sve vise (skoro svaka marka nudi sad hibridni model)

Naravno da ima i puno americkih brendova, ja nisam neki ljubitelj pa ih nesto i ne zapazam. Takodje imam osecaj da puno americkih modela pripadaju rent-a-car i drzavnim organima.

Kanadjani, tj Vancouver gde ja povremeno radim, ima puno azijata i persijanaca sa mnogo, mnogo novca, i oni su generalno ljubitelji evropskih skupih brendova. Range Rover, Mercedes, BMW, Maserati, Porsche, Jaguar, Volvo, Aston Martin, ...grad je prepun takvih automobila, prosto ti nije jasno gde si to dosao i odakle toliko novca na jednom mestu.
Cesto moze se videti na primer neki novi Lamborghini sa decijim lutkicama na sofersajbni i znakom N na poledjini, sto znaci New Driver, gde uglavnom bogati kinezi kupuju svojoj deci sto se skoluje u Kanadi nove skupocene automobile ( a vozacke sposobnosti blagi uzas). Kinezi su malo nalik na nas, u smislu kad imas pare onda svi to moraju da vide :)

Izinjavam se na gramatickim greskama, kuckam dok cekam na aerodromu, a i srpska tastatura na Mac bas i nije nesto sofisticirana :)

A da, vidim na nekoj drugoj temi volite da pominjete Alfa Romeo, ima i poneki taj skupi Stelvio i Giulia. Lepi i preskupi (novi) :)

Subvencije su od $2.5k do max $7.5k, uz gomilu uslova, od gde je auto proizveden do ličnih primanja.
Sto se tiče ekologije, koliko god mi mislili Ameri i Kanadjani glupi, oni svoju zemlju daleko bolje paze nego mi svoju.

bas juče sam pričao sa nekim amerom (učitelj) i imao dosta poslovnih kontakta sa ljudima iz naših predela.
Kaže da je imao Yugo tih godina, zabavan auto kaže 😂
bolji i od mnogih danasnjih zapadnih automobila te klase.
Svaka domacica je mogla da ga popravi a ove danasnje automobile, radi crknute lampe na prednjim svetlima, mora menjas u servis celu prednju stranu auta ........................pa umesto da platis sijalicu 6 evra ti platis 300 evra .
YUGO 45 je bio po meri coveka a ovi danasnji automobili, po meri kapitalistickog profita.

bolji i od mnogih danasnjih zapadnih automobila te klase.
Svaka domacica je mogla da ga popravi a ove danasnje automobile, radi crknute lampe na prednjim svetlima, mora menjas u servis celu prednju stranu auta ........................pa umesto da platis sijalicu 6 evra ti platis 300 evra .
YUGO 45 je bio po meri coveka a ovi danasnji automobili, po meri kapitalistickog profita.
Ja na 205 zamenim ceo far za 20 evra i to od stakla a ne od plastike,.
Gledam cene nekih laserskih cudesa to ide i preko 1000 evra.

ja racuno, platim auto 20 000 evra i za 10 godina voznje platim jos tolko za odrzavanje, popravke, tehnicke, ............
Autoindustrija ne zivi od cene automobila vec od odrzavanja automobila.

ja racuno, platim auto 20 000 evra i za 10 godina voznje platim jos tolko za odrzavanje, popravke, tehnicke, ............
Ja ne mogu da zamislim da neko cudo prepuno elektronike i gedzeta, tableta moze ikada da bude klasik ili oldtajmer.
Nekada se automobili pre nego sto izadju u serijsku proizvodnju testirali godinama a sada kompjuter i simulacija odradi i ajde pravimo gotov proizvod.

Ja ne mogu da zamislim da neko cudo prepuno elektronike i gedzeta, tableta moze ikada da bude klasik ili oldtajmer.
Nekada se automobili pre nego sto izadju u serijsku proizvodnju testirali godinama a sada kompjuter i simulacija odradi i ajde pravimo gotov proizvod.
da, Stojadin je testiran mesecima na putu KRAGUJEVAC - KILIMANDZARO a danas ti prodaju auto pa ga ti testiras, pa prave opoziv za sve modele tog i tog auta jer je otkrivena greska u volanu (na osnovu par saobracajnih udesa) , pa te zovu posle godinu dana da to poprave............a sta je do tada moglo da te snadje .........sacuvaj boze.

Sve ovo kod nas na oglasu što se prodaje od polovnih elektromobila je stiglo pokvareno pa su zamenjene 1-2 ćelije i trenutno je auto u funkciji. Već kroz mesec dva riknjava sledeća ćelija i ide opet demontaža, lociranje pokvarene ćelije i zamena iste drugom polovnom pa montaža nazad na vozilo.

To se isplati ako sve sam radiš i imaš stubnu dizalicu za auto.

Nije za sve brendove održavanje preskupo (u smislu usluge (ruke)).
Ali zato svi imaju te planirane servisne intervale prepune nekih zamena, dopuna, rotacija i to se svaki put nakupi.
Plus neće više ništa da popravljaju, odmah se menja ceo sklop. Na primer, nema više da menjas koči one paknove, nego mora set, diskovi, packmovi i kaliperi.
Sto rekoste, tako zaradjuju pare jer na prodaji novih verovatno imaju male marže.

Zamena baterije na Tesli je od 5000 do 22000$ nakon isteka garancije , tj nova baterija, tako da ih ne vidim kao popularne polovnjake kod nas.
Valjda će te cene baterija pasti, to je bas mnogo para za zamenu.
Znam par ljudi koji voze Teslu, ali niko još nije došao do zamene baterija.
Drugo, Tesla je veoma agresivna sa prodajnom politikom, na primer sa zamenom staro za novo, daće ti za tvoj stari krš top $$$.

Koliko tvoj auto vredi i koliko vredi taj sa laserskim farom onda mu onih 1000€ dodje jeftinije nego taj tvoj far od 20€.
Kakvih 1000 evra i do 7000-8000 evra idu laserski farovi za BMW.
Sam sebe demantujes?
Srecom postoje otpadi pa kao sto sam rekao taj tvoj far od 20€ je preskup naspram ovih 150€ za auto koji kosta preko 20k eura.
https://www.kupujemprodajem.com/aut...-laser-led-far-adaptive-desni/oglas/158472400

Koliko tvoj auto vredi i koliko vredi taj sa laserskim farom onda mu onih 1000€ dodje jeftinije nego taj tvoj far od 20€.

Sam sebe demantujes?
Srecom postoje otpadi pa kao sto sam rekao taj tvoj far od 20€ je preskup naspram ovih 150€ za auto koji kosta preko 20k eura.
https://www.kupujemprodajem.com/aut...-laser-led-far-adaptive-desni/oglas/158472400
Pošto je taj far iz oglasa razbijen i ne vredi ništa, uz tvoju površnost i kvarnost dolazimo do toga da je far za 205 mnogo vredniji.
IMG_20231108_184626.jpg

Back