Izazov: idealni meni za 1 dan

nonaligned

Elita
Moderator
Poruka
18.823
Da li mozete da napravite dnevni meni:

2 obroka: 600 + 600 kalorija
ili
3 obroka: 300 + 500 + 400 kalorija

koji ce:
1. zadovoljiti dnevni unos masti, ugljenih hidrata i proteina (odnos zavisi od preferencije)

2. zadovoljiti dnevni unos vitamina i minerala

3. + dodajte kriterijum po zelji

na ovom linku je dnevna doza minerala/vitamina:
https://www.stetoskop.info/medicinski-kalkulatori/preporuceni-dnevni-unos-zastitnih-materija

sto se tice kalorija onaj ko unosi vise - moze da prilagodi sebi

• Podržavam
Reactions: Red

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
57.084
1. Доручак,

3 јаја + 200 грама јогурта. (једно јаје 155 калорија, три комата 465 калорија (ако пржимо на уљу, само мало уља, површински, а то мало диже калорије), а јогурт 120 калорија, укупно 585 калорија

2. Ручак - 200 грама белог меса, то је 240 калорија.
Уз бело, нпр. 200 грама грашка, то је 160 калорија. или пиринач кувани, нпр. 100 грама, то је 360 калорија. (укупно, са грашком 400 калорија, а са пиринчем 600 калорија.

3. Ужина уз поподневни филм ако са швалерком или женом гледамо филм

кокице спремљене на врелом ваздуху (не знам колико то испадне у калоријама, али оне се надују, па испада да се заситимо), уз кока кола зеро или уз киселу воду - ова ужина уз филм дође нешто мало калорија, не знам колико, јер не знам колико кукуруз кокичар теж. Ставим једну мерицу малу, а оно испадне огромна количина кокица.

4. вечера.

100 грама сира, један парадајз и једна паприка. Ту нема ни 400 калорија, тако да можемо да појачамо нечим по свом избору, јер смо до сада израчунали око 1400 калорија + кокице за које не знам колико имају, али имају минимално.

nonaligned

Elita
Moderator
Poruka
18.823
1. Доручак,

3 јаја + 200 грама јогурта. (једно јаје 155 калорија, три комата 465 калорија (ако пржимо на уљу, само мало уља, површински, а то мало диже калорије), а јогурт 120 калорија, укупно 585 калорија

Уз бело, нпр. 200 грама грашка, то је 160 калорија. или пиринач кувани, нпр. 100 грама, то је 360 калорија. (укупно, са грашком 400 калорија, а са пиринчем 600 калорија.

кокице спремљене на врелом ваздуху (не знам колико то испадне у калоријама, али оне се надују, па испада да се заситимо), уз кока кола зеро или уз киселу воду - ова ужина уз филм дође нешто мало калорија, не знам колико, јер не знам колико кукуруз кокичар теж. Ставим једну мерицу малу, а оно испадне огромна количина кокица.

4. вечера.

100 грама сира, један парадајз и једна паприка. Ту нема ни 400 калорија, тако да можемо да појачамо нечим по свом избору, јер смо до сада израчунали око 1400 калорија + кокице за које не знам колико имају, али имају минимално.
odakle ti da je jaje tako puno kalorija?
zar nije 75 tako nesto

Vitis

Aktivan član
Poruka
1.165
Jao sto imas dobar avatar, razljutio sam se. 🥰

dorucak: tri przena jaja, nekolika parceta prsute, paradajz i malo sira…mozda i salata
rucak: punjene paprike
uzina: malecni tost sendvici sa sirom i sunkom
vecera: slatke palacinke sa cokoladom, plazmom i bananom

tokom cijelog dana nesto voca kao i tri litra vode.

nonaligned

Elita
Moderator
Poruka
18.823
Dorucak :
2 banane- 160 kalorija
proteinski seik - 200 kal

Rucak:
150gr air fried belog mesa- 165 kalorija
supa od ljubicastog kupusa (1 tanjir) -60 kalorija
Salata od 300 gr paradajza +50 gr luka= 54+21= 75
40 gr borovnica- 23 kalorije
Nije idealno ali sam pojela i slatkis od 150 kalorija (bela cokolada i keks)

2 kafe- 100 kalorija

Ovo je 933 kalorija- to sam danas jela i uopste nisam gladna.:eek:
Supa i salata su valjda uradili svoje.

nonaligned

Elita
Moderator
Poruka
18.823
1. Доручак,

4. вечера.

malo sam racunala i dosla do nekih zakljucaka:
-jaja su strava - svasta nesto hranljivo je u njima
-imala sam razlicite info za kolicinu u gramu
-u tabeli je sve u miligramima (tamo gde je "m" to su mikrogrami)
-KOKICE SU STRAVA

Uneo si vecinu vitamina i minerala u dovoljnoj kolicini ili priblizno.
Crveno je nedovoljno/zeleno je dovoljno.......
Screenshot 2021-12-14 010943.png

Kopiracu tvoj rucak.
Samo bez rize. Tu nema niceg bitnog.
Imala sam nekoliko tabela ako ima gresaka oprostite.

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
81.968
dorucak - razni sendvici sa djusom

rucak - pljeskavica, pomfrit, feta i salata (zimi moze i ajvar ili tursija) sa coca colom

vecera - gvakamole sos sa prsuticom i kiflicama sa sirom uz jogurt

ne nzam koliko je kalorija, ali je ukusno :D

Bambi

Veoma poznat
Poruka
12.587
Greskom kliknuh na Kulinarstvo i vidim ovu super temu.
Dorucak preskacem, jer mi vecinom ne prija. Ujutro bukvalno samo vodu popijem. Ni kafu ne pijem, osim vikendom.

Danas sam za rucak napravila ovo.
Nije velika posuda. Tikvice, karfiol, sargarepa, preliveno sa par kasika neutralne pavlake i malo parmezana.
Tikvice - 35 kalorija
Karfiol - 40
Sargarepa - 70
N.pavlaka -120 kalorija
Parmezan - 100

To se odnosi na citavu posudu.
Darezljivo sam sabirala kalorije.
Pojela sam pola od toga.

+pola bavarske kifle - 100 kal

EEA356B5-242C-4E4F-AF81-F115430E0567.jpeg

I sad sam za uzinu uzela cinijicu svezeg ananasa. Nije iz konzerve.
To bi bilo jos max. 75 kal.

Bambi

Veoma poznat
Poruka
12.587
Juce sam imala slican rucak kao Alter ego, pilece belo meso i povrce, bez pirinca.
I razne zelene salate, malo krastavca i paradajza, marinirano jogurtom. Bez ulja.
Piletinu spremam na teflonu isto bez ulja.
Uzina - jabuka

Vecera - jaje i pecena paprika, integralni tost i malo jogurta.

milance19

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.616
Da li mozete da napravite dnevni meni:

2 obroka: 600 + 600 kalorija
ili
3 obroka: 300 + 500 + 400 kalorija

koji ce:
1. zadovoljiti dnevni unos masti, ugljenih hidrata i proteina (odnos zavisi od preferencije)

2. zadovoljiti dnevni unos vitamina i minerala

3. + dodajte kriterijum po zelji

na ovom linku je dnevna doza minerala/vitamina:
https://www.stetoskop.info/medicinski-kalkulatori/preporuceni-dnevni-unos-zastitnih-materija

sto se tice kalorija onaj ko unosi vise - moze da prilagodi sebi
inače to je bila noćna mora nas koji smo zakačili taj diiivan predmet "Domaćinstvo" u OŠ, jedna od "disciplina" je bila sastavljanje doručka (bilo i na kontrolnom kao zadatak) :hahaha:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.