Iz knjige "Svadba Jagnjetova"

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
344.644
"Ako ti neko kaže da je nebo zeleno i preti ti da to priznaš, znaćeš da nešto nije u redu sa tom osobom, i reći ćeš: u redu, neka ti bude, nebo je zeleno. Zar ne?“
„Naravno!“
„Ako ti neko kaže: 'zlo je dobro i dobro je zlo', opet mu možeš reći: 'kakogod, neka ti bude'. Ali zamisli da to govore stalno, iznova, sve veći broj ljudi. Vremenom će svi poverovati kako je zlo zaista dobro. I šta ako to nisu samo reči, ako traže od tebe da zaista živiš po izopačenoj viziji dobrote? I da li je zaista život vredan življenja ako će svaki tvoj izbor biti nametnut? Neko mora reći: dosta. Pa makar i poginuo zbog toga.“

Ti Jasna još nisi shvatila kako funkcioniše ovaj svet. Sve što imamo je dobro, dok se ne nađe bolje,.. e onta ćemo ovo staro da proglasimo za štetno,.. Tako ti je i sa otrovima za biljke. Zabrane se stari, jer su (odjednom postali) kancerogeni ( izda se par studija na tu temu)... i uvodi se nov - bolji ili "bolji".
---------------------------------------------------------
Pa čitaš li kakve su silne polemike u Astrofizici, čak i za one teorije za koje su dodeljena priznanja..

Ti Jasna još nisi shvatila kako funkcioniše ovaj svet. Sve što imamo je dobro, dok se ne nađe bolje,.. e onta ćemo ovo staro da proglasimo za štetno,.. Tako ti je i sa otrovima za biljke. Zabrane se stari, jer su (odjednom postali) kancerogeni ( izda se par studija na tu temu)... i uvodi se nov - bolji ili "bolji".
---------------------------------------------------------
Pa čitaš li kakve su silne polemike u Astrofizici, čak i za one teorije za koje su dodeljena priznanja..
Ako su stara tumačenja bila pogrešna, to ne znači da ni nova nisu pogrešna,
samo što to još ne znamo. I time da budemo vođeni kroz život?
To je kao da te ja slažem jednom, pa te drugi put slažem nešto drugo i ti ćeš
mi svaki put verovati. Jednom me slaži i od tad si stalno pod znakom pitanja.

Da li su jedna te ista tumačenja koja su se i koja se ponavljaju vec 2000 godina
učinila da se ljudima nametne i usadi u glavu ta tumacenja kao jedina istina bez da su imali prilike da sami misle svojom glavom
Nego da se vratimo temi..

Mi ne živimo po tumačenjima Crkve. Bilo da smo vernici ili ateisti, velika
većina ne živi u skladu sa tim. Živimo u materijalističkom svetu, učeni
da je materija sve. Tako mislimo svojom glavom, materijalistički.

Isus samo. Je l' rekao da je nebo zeleno? Može biti Aurora, ali nije.
Da zlo je dobro?
Marš tamo!
Krst? Svako svoj krst neka ponese, a ne: "Jao, ja ne bih danas, možda kasnije malo..."
Bog je sve dobro stvorio, Ali mi smo jeli sa drveta poznanja dobra i zla pa sad nam više ništa nije dobro nego razlikujemo dobro i zlo.
A kad smo se rodili nismo znali šta je dobro a šta zlo, pa i kad dobijemo ćušku od roditelja i to smo prihvatali kao dobro. Ništa nam nije bilo prljavo, nije nam go biti bilo sramota...Zato je Hristos za decu rekao da je njihovo carstvo nebesko. A šta se desilo Adamu i Evi kad su probali plodove sa drveta poznanja dobra i zla? Otvorile su im se oči i videli su da su goli pa su sebi načinili pregače od smokvinog lišća da se ne vidi njihova golotinja.

Bog je sve dobro stvorio, Ali mi smo jeli sa drveta poznanja dobra i zla pa sad nam više ništa nije dobro nego razlikujemo dobro i zlo.
A kad smo se rodili nismo znali šta je dobro a šta zlo, pa i kad dobijemo ćušku od roditelja i to smo prihvatali kao dobro. Ništa nam nije bilo prljavo, nije nam go biti bilo sramota...Zato je Hristos za decu rekao da je njihovo carstvo nebesko. A šta se desilo Adamu i Evi kad su probali plodove sa drveta poznanja dobra i zla? Otvorile su im se oči i videli su da su goli pa su sebi načinili pregače od smokvinog lišća da se ne vidi njihova golotinja.
U svetlu svega rečenog vidimo da smo svi prevareni i sad bi trebalo da otkrijemo istinu.

Back