IŽ ili TOZ

NLOvac

Zainteresovan član
Poruka
123
Ja imam IŽ 12 kal.12/70, i IŽ 153 kal.12/76. Prva mi je nasledstvo a druga moj izbor, odlične su mi i jedna i druga.Brat mi je nasledio TOZ-63 položaru-orozaru u kal.12/70, odlična je ne žali se jedino se žali na oroze, ali dobro nije to on mogao da bira. E a sad ono ali: IŽ 12 je kupljena veoma malo pre TOZ, ali je TOZ u lošijem stanju (mislim da je lošije održavana).Cev je više izgrižena i spolja je više propala. Doduše i bivši gazda je manje vodio računa a i imao manje para i vremena nego predhodni vlasnik IŽ-a. U decembarskom broju kalibra ti je isti takav TOZ repariran. Sve u svemu mislim da je IŽ zastupljeniji kod nas.
E a zaboravio si da napišeš koji IŽ i koji TOZ ?
Uglavnom šta god odabereš nećeš se prevariti ;-)

Nosler

Početnik
Poruka
6
Hvala kolege lovci, mislim da je dilema rešena.I pored svih dobrih osobina IŽ i TOZ se nikad nece moci izjednaciti sa jednim Blaserom F3 (moj nedostižan san) . Ostaje mi samo da odlucim da li ce biti IŽ bokerica ili položara.

Tamnavac

Zainteresovan član
Poruka
220
Lično ne volim bokerice pa bih se odlučio za IŽ -43 sa belom glavom fiksnim čokovima,ejektorima,dve obarače( za sada se samo Ižova položara može naći kod nas u prodaji)!!! Mada ako bi mi neko ponudio i Tozov MC-111 uopšte se ne bih bunio :) :) :)

NLOvac

Zainteresovan član
Poruka
123
Moja IŽ-12 bokerica (stara oko 30 god),u super stanju i ja sam prezadovoljan sa njom. Pre dve godine sam joj brunirao cevi i glavu sam joj hromirao (pošto je puška nasledjena). Inače spoj glave i cevi ključ drži kao da je zavareno kada se puška zatvori, iako je pucano sa svim i svačim, uglavnom ručno PREPUNJENJE,ćaletov ručni rad (a i sam kaže da se vraćao iz lova sa plavim ramenom). Cevi su u veoma dobrom stanju, sem početak duše cevi (3-4 cm od ležišta metka) koji je nagrižen verovatno sa starim korozivnim kapislama.
Ako imaš gde da probaš, probaj i položaru i bokericu, ja sam probao i lično sam više za bokericu.
DOBAR POGLED!

Milan_ns

Ističe se
Poruka
2.342
Ja imam IŽ 27E iz 1980 godine... Jako dobra puška, lepo leži, dobro je kao veslo, jer smo jednom zaboravili u Bečeju vesla kući pa smo koristili puške... :oops:
ne mora se čistiti posle svakog izlaska, samo cevi, zbog baruta i vlage, kod udarnih igala i to je to... :D

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.