ИЗ БЕОГРАДА 119, А ИЗ МИЛАНОВЦА НИ ЈЕДАН

Милица

Buduća legenda
Poruka
26.912
U novom sazivu skupštine nema poslanika iz 94 opštine
Beta | 03. 06. 2012. - 21:52h | Komentara: 0

U novom sazivu Skupštine Srbije nema poslanika iz 94 opštine u kojima živi oko milion i 300.000 građana, a poslanici dolaze iz 51 opštine ili grada, saopštila je danas nevladina organizacija Centar modernih veština.

Prvi je Beograd sa 119 poslanika, drugi je Novi Sad sa 15 poslanika, a treće mesto po broju poslanika dele Niš i Kragujevac sa po 10 izabranih predstavnika građana.

Svaki od 24 okruga u Srbiji bez Kosova zastupljen je bar sa jednim poslanikom i sva 24 grada imaju bar po jednog poslanika, ali će samo 28 opština imati svog poslanika, naveo je Centar modernih veština.

Najmanje poslanika, po dva, imaju okruzi Zapadnobački, Severnobanatski, Pirotski, Toplički i Borski, a od vehih opština poslanike nemaju Gornji Milanovac, Bor, Paraćin, Smederevska Palanka, Ruma, Kovin i Kula.


Novi saziv parlamenta karakteriše značajno povećanje broja žena, jer će biti za 57 odsto više poslanica nego ranije, 82 u poređenju sa 52 u prošlom sazivu.

Centar je naveo da je moguće da će po konstituisanju Vlade Srbije biti promenjeni broj žena i teritorijalna zastupljenost poslanika.

Važno je da Skupština Srbije i sami poslanici kao nosioci svog mandata nađu način da otvore komunikaciju i dijalog sa ljudima iz lokalnih zajednica koje nemaju svoje predstavnike, kao i predstavnicima lokalnih samouprava i tako im omoguće uticaj na donošenje zakona koji su važni za njihov svakodnevni život, istakao je Centar.




http://www.blic.rs/Vesti/Politika/326604/U-novom-sazivu-skupstine-nema-poslanika-iz-94-opstine



Milanovčani, Borani, Paraćinci ... di su vam poslanici bre..? :zcepanje:
 
Ako bolje da ih nema,bar neće da se grebu za putne troškove ko onaj Šarović što je putovao svakoga dana iz Vranja u BG siroma xD,pa je morao malo da ojadi skupštinu za te "troškove"...
Koštaće nas te uštede na putovanja... po tome je onda najbolje da izaberemo one koji stanuju preko puta zgrade Skupštine, tako da nema ni troškova za tramvaj....
Zamisli sad kako će sad tih 119 da brine o stanju na selima u Banatu, Istočnoj Srbiji, Trgovištu....

Ja bih ovom samo dodao da je u Beogradu upravo otvorena još jedna Narodna kuhinja, ali na "nivou" jer će sada novih/starih 119 Beograđana krkati džaba naredne 4 g.
 
Koštaće nas te uštede na putovanja... po tome je onda najbolje da izaberemo one koji stanuju preko puta zgrade Skupštine, tako da nema ni troškova za tramvaj....
Zamisli sad kako će sad tih 119 da brine o stanju na selima u Banatu, Istočnoj Srbiji, Trgovištu....

Ja bih ovom samo dodao da je u Beogradu upravo otvorena još jedna Narodna kuhinja, ali na "nivou" jer će sada novih/starih 119 Beograđana krkati džaba naredne 4 g.

Pa o tome se i radi,oni su stoka nebitno odakle su,primer pomenutog Šarovića samo to potvrđuje,mada nije on jedini ima ih još koji su tako naplaćivali do daske što se kaže a da za tako nešto nije bilo potrebe...
 
Ово је стварно срамота - тај Закон о изборима посланика МОРА ДА СЕ МЕЊА ПОД ХИТНО..... на шта то личи.... ја сам Београђанин али кажем ДА ЈЕ ОВО НЕВИЂЕНА СРАМОТА........

Zakon je čist kriminal ali iz drugih razloga. Npr. to što se beli listići računaju u izlaznost, pa onda nema minimuma izlaznosti za uspeh izbora i sl.

A ovo gore, to nema veze sa Zakonom već sa strankama. Takve su nam.

Sve su se skoncentrisale sa svojim vođama u Bgd.

Međutim, neka se jave Milanovčani, Borani, Palančani, Paraćinci, Kuljani..... za koga ste glasali vi tamo? A?

Ha, ha, valjda je svima jasno. Za one stranke kojih više nema u parlamentu. Ejjjjjjj 94 Opštine u Srbiji.

Tomo, Tomo, ......, predsedniče!
Ništa neću da ti kažem, samo ću da te pogledam.
 
Prvi je Beograd sa 119 poslanika,

Još malo pa mogu sami formirati vladu ako tako požele jednog dana... I šta sad mi ostali da očekujemo, Beogradske mrvice kao i do sada...

Iz Beograda skoro 50% poslanika

Eto sta radi Tadicevsko-antisrpska beogradizacija

sto ti kazes fali im jos 7 poslanika da formiraju vladu

beograd ni 1/3 stanovnika srbije a 90% funkcija uzima 80% para iz budzeta. ostatak srbije 20% para
 
Iz Beograda skoro 50% poslanika

Eto sta radi Tadicevsko-antisrpska beogradizacija

sto ti kazes fali im jos 7 poslanika da formiraju vladu

beograd ni 1/3 stanovnika srbije a 90% funkcija uzima 80% para iz budzeta. ostatak srbije 20% para
I sad kad ja kažem da to nije Beograd koji treba da bude, da ga ja ne doživljavam kao svoj glavni grad, da je duboko nepravedan, da mi je pun qurac Mićunovića od 100 godina i još takvih njemu sličnih, odma će me neko od ovoh "asfaltiranih" napasti da sam autonomaš i separatista...

A znate li Vi Beograđani da je Srbija trenutno na ZADNJEM mestu po kvalitetu zdravstva u EVROPI, na 34. Znate li da smo na 145 po kvalitetu Sudstva i vladavini prava u SVETU, znate li da imamo najmanje plate i najviše onih koji nemaju ni te najmanje plate....

I sad sve to treba da promeni ona drtina Mićunović & co...
 
sikter more zutacu

ne nego ce ko matora drtina micunovic tadic i jeremic 50 puta da obidju zemaljsku kuglu

tata ti žutać šabane:mrgreen:nemo se vređamo..

to što pravdaš ove krpelje iz skupštine znači da si se automatski diskvalifikovao da uopšte govoriš o bilo kakvoj korupciji i lopovluku što inače radiš,a ta priča"šta je to par miliona dindži za benzin u odnosu na onu tamo krađu"je slab argument u odbrani tih tvojih krpelja što ih braniš...
 
Poslednja izmena:
I sad kad ja kažem da to nije Beograd koji treba da bude, da ga ja ne doživljavam kao svoj glavni grad, da je duboko nepravedan, da mi je pun qurac Mićunovića od 100 godina i još takvih njemu sličnih, odma će me neko od ovoh "asfaltiranih" napasti da sam autonomaš i separatista...

A znate li Vi Beograđani da je Srbija trenutno na ZADNJEM mestu po kvalitetu zdravstva u EVROPI, na 34. Znate li da smo na 145 po kvalitetu Sudstva i vladavini prava u SVETU, znate li da imamo najmanje plate i najviše onih koji nemaju ni te najmanje plate....

I sad sve to treba da promeni ona drtina Mićunović & co...

Nismo ih mi stavljali na stranačke liste.
I Toma odavno živi u Beogradu, a nije beogradjanin. Koliko ih takvih.
Možda je i nama u rodnom gradu bilo lepše nego što je sada.
 
Ovde je fora da se niko ne vraća u rodno mesto ma kojim povodom da je došao.

Да бре.

И зато би требало гласати по општинама, first past the post, тако да Врачар може да заступа само баја са Врачара, а Бабушницу неко ко и данас седи у Бабушници. Ал' б било свађе и туче по ГО у Београду којих шест-седам могу да буду кандидати за Београд... било би одлично.
 
Да бре.

И зато би требало гласати по општинама, first past the post, тако да Врачар може да заступа само баја са Врачара, а Бабушницу неко ко и данас седи у Бабушници. Ал' б било свађе и туче по ГО у Београду којих шест-седам могу да буду кандидати за Београд... било би одлично.

Za to je potrebno da imamo vecinski sistem, ili barem da bude neka mesavina, kao u Engleskoj. Ali posto mi imao proporcionalni, onda je to Meka za super-korupciju.
 
Naravno.
Negde sam pročitala da grad Ljubljana ima zakon po kom nema novog doseljavanja ako se neko ne iseli. Ljubljana ima statičan broj stanovnika.

I sad bi neko od onih kojima je Beograd kriv za sve i svašta potegao kao argument da je ostatak Srbije ekonomski nerazvijen. To jeste tačno. Ali, kadrovi koji od 1945. godine dolaze u Beograd iz unutrašnjosti ništa i ne rade sa svojih pozicija moći za rodna mesta. Njihov domet je da sa sobom povedu rodbinu i da se zajedno udome u Beogradu.
Postali smo manjina u rodnom gradu.
 

Back
Top