IVICA DAČIĆ: Kosovo podijeliti, Srpsku priključiti Srbiji

Marko BL

Iskusan
Poruka
6.940
DNEVNI AVAZ: "SKANDALOZNO" Srbijanski ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić zagovara podjelu Kosova i priključenje manjeg bh. entiteta Srbiji

Dačić je za beogradski NIN ocijenio da je ragraničenje između Srbije i Albanije "jedina opcija"
"Kosovo treba podijeliti između Srbije i Albanije", izjavio je po prvi put javno srbijanski ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

"Ako sutra RS na referendumu donese odluku o otcjepljenju, šta će oni biti? Nezavisna država ili će doneti odluku o priključenju i zajedničkom životu sa Srbijom?", upitao je Dačić i ocijenio da je to "normalno", zato što je to isti narod.

On je rekao da Srbi moraju da stave tačku na probleme koji predstavljaju "rak-ranu".
 
Poslednja izmena:
Dacic je nacisto prolupao...sedu u Vladi koju podrzavaju stranke koje se zalazu za nezavisno Kosovo i ukidanje Srpske...a ovo prica...?!? Ko glasa za ovoga...stvarno nije normalan?!

Dačić je samo svestan da se sprema postizborna koalicija SNS-DS gde za njega nema mesta...

Pokušava da uzburka ovu učmalu političku scenu..
 
DNEVNI AVAZ: "SKANDALOZNO" Srbijanski ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić zagovara podjelu Kosova i priključenje manjeg bh. entiteta Srbiji

Dačić je za beogradski NIN ocijenio da je ragraničenje između Srbije i Albanije "jedina opcija"
"Kosovo treba podijeliti između Srbije i Albanije", izjavio je po prvi put javno srbijanski ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

"Ako sutra RS na referendumu donese odluku o otcjepljenju, šta će oni biti? Nezavisna država ili će doneti odluku o priključenju i zajedničkom životu sa Srbijom?", upitao je Dačić i ocijenio da je to "normalno", zato što je to isti narod.

On je rekao da Srbi moraju da stave tačku na probleme koji predstavljaju "rak-ranu".

Tesko nama crnima sa Dacicem, i "Dnevni avaz" se cudi sta ovaj lupa. Ima li u ovoj nasoj nesretnoj zemlji. iko normalan. da skloni coveka sa politicke scene. Ubi me sram sto mi je on u Vladi :eek::eek:
 
Hrvatska je jamac Daytonskog sporazuma.Ako samo takne u CJELOVITU bosnu najebat ce i on i srbi u BIH to vam je valjda jasno.

sta cete onda ? da necete da nam objavite rat sa svoja 3 aviona ?

ne prdi .

i vama Hrvatima narocito Hrvatima u BIH , je da se ista raspadne na tri dela.

BIH je tamnica i srpskog i hrvatskog naroda.

sramno je sto si spreman da zrtvujes svoj narod da bi nastetio Srbima
 
Sad ću vam reći svoj komentar. Prvo ne lupetajte kakav savez SNS- DS (time bi i jedni i drugi postali marginalni vrlo brzo), Dačić je tu najjači igrač i ni jedni ni drugi neće moći bez njega a njegove izjave su na fonu da može i sa jednima i sa drugima ali nije to ni toliko bitno nego...

Ja smatram ove izjave veoma hrabre jer u situaciji kad je sve od Javnog servisa do nekih beznačajnih medija u rukama Tadića i kad svi vode kolo ne kako Tadić hoće nego kako Brisel i Vašington hoće jer je zemlju stavio u ropstvo, ovo je vrlo smjela izjava i po meni jedno od najboljih rješenja ako gledamo dugoročno, kako bi se ovaj region trajno stabilizovao.

A vi što ratom prijetite, čime ćete vi ratovati, šaka jada vas je ovdje držite te enklave i tih svojih 27% i ne pričajte mnogo i to vam je puno. Oni danas nemaju nikakvu vlast nad 73% zemlje a pričaju bajke o ratovima i nepodjeljenosti zemlje kao da nuklearnu bombu imaju


Istina je i to da za ovu opciju nema podrške onih najjačih ali izjava kao izjava je jedna od rijetkih u slubi koristi prvo za svoj narod a onda i za dugoročnu stabilizaciju regiona a ne samo da vlast radi u službi svih a ponajmanje svog naroda. Sve opcije treba staviti u igru, i da se raspravlja o njima, zašto bi nezavisnost Kosova bila presedan, nema presedana ako oni mogu može i RS
 
Poslednja izmena:
Znaci zeli novi rat...i onda vi recite da vi niste lud narod?

Зашто би само Хрватска и Сло. биле етнички чисте државе? Друге народе су свели на најмању могућу меру.
Рапублика Србија и Република Српска већ у многим сегментима функционишу као да су у једној дражави.Треба и Србе са КиМ-а увући у заједничку државу а Шиптари и Албанци, ако хоће (Шиптари проверено неће!?), нека праве заједницу како им је воља.
Луди можда јесмо али блесави нисмо.
А ви Кроатини, видите с' ким ћете: муслиманима из БиХ или Мађарима (Аустријанци Вас неће!?) а луда комбинација би била: Државна заједница са Словенцима.
Иде време груписања малих државица, бар је тако зимус писала страна штампа.Рекоше: Сло. треба припојити Аустрији.
Па .....!?
 
sta cete onda ? da necete da nam objavite rat sa svoja 3 aviona ?

ne prdi .

i vama Hrvatima narocito Hrvatima u BIH , je da se ista raspadne na tri dela.

BIH je tamnica i srpskog i hrvatskog naroda.

sramno je sto si spreman da zrtvujes svoj narod da bi nastetio Srbima
To sta ovi hrvati iz bosne oce to nama ne igra ulogu,bit ce kako mi ovdi kazemo.Oni su sad malo ljubomorni sto smo mi Hrvati bili JEDINI za mir 90ih pa smo prihvatili takav plan,iako bolje da smo entitet dobili,sad sta je tu je...

Da ugl. dobit cete po picki ako samo nesto probate...
 
Ко је дебелом дао мандат да тргује са КиМ?

Очигледно је добио задатак да испита како ће јавност реаговати ако пристанемо на независно КиМ.

O čemu ti, jel ti živiš u Srbiji ili na Marsu. Pa imaš pregovore Srbije i Kosova, pa pristali su na sve što je traženo više nije misija UN nego EU... Znači nažalost vlast je davno pristala na nezavisnost, pusti verbalne izjeve Srbija nikad neće priznati nezavisno Kosovo a kad ga pitaš - šta ako Srbija dođe pred vrata EU da li ulazi tamo samo sa kosovom ili i bez njega onda Tadija kaže EU nema alternativu i niko nam neće postaviti taj uslov. Pa kako neće onda sprovodi reforme i na Kosovu ako imaš vlast pa da kao cjelina uđete u EU a ne da pregovaraš sa kosovom i direktno ih priznaješ
 
Moje je, inače, mišljenje da je Dačić 100% u pravu, gledajući dugoročno. Trebamo sve Srbe objediniti i onda se pozabaviti natalitetom. Pa nama je na neki način i sreća da su poletjeli da se otcijepe. Šta bi se za 50-80 godina desilo? Albanci bi postali većina i samo bi izglasali pripajanje Albaniji. Imali bi Albaniju od Grčke do Mađarske. Onaj ko ima stanovništvo ima i državu. :-/
 

Back
Top