Ivan Prijma: Patrijarh Porfirije se izjasnio neprijateljski prema Rusiji

Постоје разлике између онога што објављују медији и жута штампа и онога што је стварно.
Лепо је човек питао да му покажете закон који забрањује употребу речи "рат".
Не "рекaо Пера да је Путин рекао"...
Posto se hvali da zivi u najboljoj zemlji na planeti svih vremena, Rusiji, sasvim mu je dovoljno indicija dato da istrazi sve sto ga zanima na temu sta i kako treba da kaze, pardon, misli.

Uostalom, patrijarh je dobio packe zbog istog zakona odnosno Putinove zelje da vrat postane "šija".
 
Katolički samostani u Hercegovini su primili ukrajinske izbjeglice neke od tih izbjeglica su katolici neki pravoslavci ali su im otvorili vrata.
Vjerovatno imaju plan postepeno da ih pokatoliče.
Pravoslavna crkva u RS je ravnodušna po ovom pitanju,a organizacija za neke humanitarne akcije ravna nuli.
samo budale srpske gledaju na izbeglice kao katolike ili pravoslavce. ljudi koji su sve izgubili su slovenski narodi, pa kome se koja religija zalomila
 
Zemo to je drugosrbijanizam kao pojava a u stvari jedna vrsta duhovnog homoseksualizma iliti teletabizam kao sindrom drugosrbijanstva. Neka ih nek se dave u svojoj duhovnoj diareji.
jedno pismo tog ivana, i on sada paranoise rusi u mnozini - ja mislim da ima maniju gonjenja, ali nije jedini, kazu da ce rusi da prepisaju evropu, mislim ako ne uleti konjica iz amerike
 
Од кога и где?
A65A5BF1-1392-4B35-A82B-0C0C413B3DE3.jpeg
 

Ivan Prijma: Patrijarh Porfirije se izjasnio neprijateljski prema Rusiji​

pa, cekaj jel slagao nesto? jel patrijarh izdajnik koji radi za trovace srbije, od rio tinta do ne znam koga?

kako moze da poredi dve neuporedive stvari:
1. jel smo mi dirali ameriku i evropu, pa da nas zato bombarduju? nismo
2. jel su ukre dirale ruse? jesu

pa kako patrijarh moze da nam prodaje m za b da je to isto? ajde bre vise, koji patrijarh? to je mucak!
a ti zemo, south railroad: ako niisi licemer gukni sada - jel ovo udar na pravoslavlje? ili ce tek da bude?

sve je to go izrod u samoj crkvi, patrijarh prvi! ej, da podrzava vucica? neka, neka, ima da bude smenjen sa njim.
 
Најважније је да рат што пре стане, за то се молимо. Молимо се да се ваша дивна породица врати у свој кућу, да деца осете топлину родитељског дома, поручио је патријарх Порфирије и поново позвао верни народ да избеглицама из Украјине пружи сваку помоћ без обзира на то да ли су православни, католици или атеисти, у коју цркву иду и како се моле Богу. -То Христос од нас очекује, да помогнемо невољницима, истако је патријах Порфирије.

Изгледа да је Иван мало жељан славе?
 
Најважније је да рат што пре стане, за то се молимо. Молимо се да се ваша дивна породица врати у свој кућу, да деца осете топлину родитељског дома, поручио је патријарх Порфирије и поново позвао верни народ да избеглицама из Украјине пружи сваку помоћ без обзира на то да ли су православни, католици или атеисти, у коју цркву иду и како се моле Богу. -То Христос од нас очекује, да помогнемо невољницима, истако је патријах Порфирије.

Изгледа да је Иван мало жељан славе?
izgleda da je putin hitler, zelenski moli sa porfijem da prestane da ih ubija, a putin nece da zaustavi rat:

Ми као народ веома добро знамо колика је несрећа рат, а посебно шта су избегличке муке, и зато ћемо као Црква учинити све што је у нашој моћи да помогнемо избеглима из Украјине, али и да доставимо помоћ за ратом угрожено подручје.


Сада је најважније да рат што пре стане, за то се свакодневно молимо у Цркви на богослужењима. Молимо се да се избеглице врате својим домовима и да деца што пре поново осете топлину родитељског дома.


istina je da je zelenski rekao da je odustao samo od resavanja krima vojno, a donjeck i lugansk bi da napada, naravno pod pokroviteljstvom kao i do sada, vapi za jos oruzja

nema nista od mira, lazete sami sebe, glumite isto kao zelenski, PROFITIRIJE licemeru
 
Poslednja izmena:
Da je to neka sreća ne bi Ukrajinci tako žestoko ratovali protiv tog ''usrećivanja'' nego bi se odmah predali.
jel napadaju tamo ruse gde smo i mi pravili crkve vec 8 godina, i jel zelenski odustao da ih pocisti ili i dalje misli kao i hrvati da im napravi oluju? odystao je od vojnog resenja sa za krim, lepo je rekao, donbas bi i dalje da opseda i ubija koga stigne, granitrajuci gradove i sela

Како су Срби изградили 40 цркава у Донбасу


sad ce profitirije da ih podrzi, cutao je 8 godina, samo nije posteno da vas laze da je za mir

ovde sam jedino ja za mir, da se obustavi gas pa da vidis da li bi zapad doturao oruzje da se ubijaju rusi - rusi iz rusije su dosli u invaziju, a ja mislim na ruse u ukrajini koji tu zive vekovima

buduci da rat tece, isto vas lazu da bi odustali od krima - krim nisu ni imali ni pre rata, ako racunaju ovu ''invaziju'', samoopredelio se mirno, referendumom

dakle, sada moraju da se odreknu pola ukrajine koja je malorusija, rekao sam vam vec, granica je reka dnjepar gde god ljudi kazu da su rusi, nece biti ukrajine, drugacije ne moze vise posle rata- ne moze sada u sred rata neko zelenskom da organizije referendum, on vas samo laze i glumata kao porfirije

javite se kada budete zeleli realnost, i sa njom realpolitiku u ratnim uslovima
 
Poslednja izmena:
Jedna od osnovnih gresaka kremlja jeste ta sto su ocekivali da ce se Ukrajinci odmah predati, stavise da ce docekati Ruse ko Zagrepcani Hicu 1941. :mrgreen:
kako vi hrvati ''pusite'' [jel se tako kaze] propagandu...
dajte se modernizirati, pa i ukre znaju da se bore za novi svetski poredak, kakav sad hica?

samo je pitanje cija ce biti glavna u tom nsp, da li se mogu rusija [i kina] izbaciti iz sb, a svi ostali da aminuju
 
Da je to neka sreća ne bi Ukrajinci tako žestoko ratovali protiv tog ''usrećivanja'' nego bi se odmah predali.
Украјинци углавном и не ратују. Ратују банде нациста.
Држава од 40.000.000 становника, ратује цца 100.000. Укључи мод логика.
 
Украјинци углавном и не ратују. Ратују банде нациста.
Држава од 40.000.000 становника, ратује цца 100.000. Укључи мод логика.
Bolje bi bilo da ti isključiš rusku propagandu. Koliko Ukrajinaca ratuje ne znaš. Nisi ih sigurno brojao, a nisam ni ja. Kad vidim kako Rusi vređaju narod koji se brani od agresije u svojoj zemlji odmah se setim šta su natovci pričali za nas 1999. tokom slične akcije. Agresor uvek izmišlja opravdanja.
 
Bolje bi bilo da ti isključiš rusku propagandu. Koliko Ukrajinaca ratuje ne znaš. Nisi ih sigurno brojao, a nisam ni ja. Kad vidim kako Rusi vređaju narod koji se brani od agresije u svojoj zemlji odmah se setim šta su natovci pričali za nas 1999. tokom slične akcije. Agresor uvek izmišlja opravdanja.
Потпуно је исто твоје искључивање западне пропаганде. Ако ћемо о пропаганди на овој теми.
Навео си Украјинци, што подразумева сви, што опет није тачно. Али ако ти је тако рекао цнн, онда добро, разумљиво.
Руси вређају народ Украјине достављањем хуманитарне помоћи и спасавањем од улоге живог штита за нацисте? Па није то лоше, штета што ти идоли којима верујеш нису то исто радили 99.
 
Потпуно је исто твоје искључивање западне пропаганде. Ако ћемо о пропаганди на овој теми.
Навео си Украјинци, што подразумева сви, што опет није тачно. Али ако ти је тако рекао цнн, онда добро, разумљиво.
Руси вређају народ Украјине достављањем хуманитарне помоћи и спасавањем од улоге живог штита за нацисте? Па није то лоше, штета што ти идоли којима верујеш нису то исто радили 99.
Opet priča koja ne može da promeni činjenicu - ruska vojska se nalazi na teritoriji Ukrajine, a ukrajinska nije na teritoriji Rusije. To nije nikakva propaganda, jednostavno tako stvari stoje.
 
Opet priča koja ne može da promeni činjenicu - ruska vojska se nalazi na teritoriji Ukrajine, a ukrajinska nije na teritoriji Rusije. To nije nikakva propaganda, jednostavno tako stvari stoje.
Као и многи, одабереш тренутак у следу догађаја који теби одговара. Тај сукоб има своју историју, чија ескалација почиње 2014. поништавањем воље украјинског народа. А то је доказана кривица западних колонијалних сила. Као и код нас.
Све даље је последица за коју чак ни пре пар месеци није била "река без повратка". До пре пар месеци све је могло да буде мирно и без крви (осим оне коју су сами Украјинци међу собом просули), али некоме је одоговарало да не буде тако. А то није Русија.

Убр, то што ти нећу одговорити на следећи коментар је резултат мишљења да спамујемо тему која није отворена ради овога о чему смо почели.
 
Ja sam uvek verovao u Boga, a kršten sam još kao dete, tako da sam od tada i pripadnik Srpske pravoslavne crkve. Slavim svoju slavu, znači jesam vernik.
Veseliš se ubijanju, ti si neka militantna pravoslavna sekta kod koje božja zapovijed glasi "Ubij!" :hahaha:
"Slavim slavu" ergo, vjernik sam, buhahahahaha
 

Back
Top