Иван и Даница Црногорчевић: Српство се темељи на Косовском завету

Pa u povelji ide Arbanas Vasilje, ne obrnuto. Uostalom nijesu postojala prezimena u 13. vijeku
Eto naso si jednog Crnogorca koji nije Srbin...samo upitno je dal je taj i postojao,ali dobro sad, neka ti bude.

Nego guslar kako ces ti izjasniti na popisu? Nacionalno kao Crnogorac, a po veroispovesti Srbin? Ili?

Eto kaže Baja da je Novi Sad srce Vojvodine. Dakle priznaje Vojvodinu i njen glavni grad.
Pa ko mu brani da bude Srbin? I autonomaši su Srbi.
Баја живу у Земуну а раније је живио у Сурчину, дакле на бившој војвођанској територији коју је Београд припијио себи. :D

Баја живу у Земуну а раније је живио у Сурчину, дакле на бившој војвођанској територији коју је Београд припијио себи. :D
A jes smešno kada se Beograd širi na račun Vojvodine, a u isto vreme se plače za Baranjom.

Pa ne posto pricas da je Crnogorac nacionalnost a Srbin veroispovest, pa se samo pitam dal ces po tom sablonu da se izjasnjavas?

Pa vlah tvrdite je nekad znacilo stocar, a sada znaci rumun. Jel shvatas

Moja cerkica ce se izjasniti kao Srpkinja, naravno.

Sve dok ne poraste onda ce ici stopama Prijovicke ;)

Власи су стари сточарски сталеж унутар српског народа и увек су били везани за српски народ, њихова припадност српском народу се никад није доводила у питање све док се точак историје није окренуо у Берлину и Бечу током 19 века. Није се доводила у питање ни припадност Црногораца српском народу све док се нисте појавили ви милогорции

Власи су стари сточарски сталеж унутар српског народа и увек су били везани за српски народ, њихова припадност српском народу се никад није доводила у питање све док се точак историје није окренуо у Берлину и Бечу током 19 века. Није се доводила у питање ни припадност Црногораца српском народу све док се нисте појавили ви милогорции

Italija na poljskom je Vlahija, znaci italijani su stocarski stalez unutar srpskog naroda? 😂

Ne i dalje ne kapiram kakve to veze ima sa tvojom tezom da je pojam Srbin zapravo bio verski tj da je to bila veroispovest u CG a me etnicki i nacionalno pojam? Kojom matematikom si dosao do toga?
Mislim, cuo sam ja dosta montenegrina neodukojista sa tom teorijom, eno na primer onaj Novak Kilibarda je drndao svojevremeno o tome.
Ali opet nije objasnio kako su dosli do toga da Srbin znaci pravoslavac?? :dontunderstand:
Sve dok ne poraste onda ce ici stopama Prijovicke ;)
A sta fali nasoj estradnoj umetnici Aleksandri? :D

Back