Italija open_Rim, Maj 7-15 2022

Finale Rim 2022 pobednik

  • Tsitsipas Stefanos

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    1
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.321
ajde teniski znalci , komentari za i oko teniskog turnira u Rimu ovde , samo nemojte da lomite rekete , i da se gađate lopticama

Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo mastersa u Rimu, pošto je savladao Džona Iznera iz SAD sa 6:3, 6:1 za 76 minuta.
U prvih šest gemova su teniseri sigurno čuvali svoje gemove, a prvi je do šansi došao Izner. Prvu brejk loptu u sedmom gemu Nadal je spasao, ali je potom odservirao duplu grešku. Odlično je Amerikanac riternirao i dobio šansu za napad forhendom, ali promašio je.
Kako to obično biva, Nadal je sačuvao taj gem i onda došao do svojih šansi u sledećem – 15-40. Prvu je Izner spasao dobrim servisom, a na drugoj je zicer volejom poslao u mrežu. Koji minut kasnije, Nadal je osvojio set (6:3).
Bio je to ključni period meča, pošto se Izner sve lošije kretao, a Nadal ulazio u ritam – napravio je brejk već na startu drugog seta i do kraja nikakvih problema nije imao.
Nadal će se u osmini finala sastati sa Denisom Šapovalovom, koji je u utorak bio bolji od Nikoloza Basilašvilija. Prošle godine u Rimu, Šapovalov je imao dve meč lopte, ali je Nadal ipak slavio u troipočasovnom okršaju.
 
Najbolji teniser sveta Novak Đoković četvrtfinalni duel u Rimu protiv Feliksa Ože-Alijasima odigraće večeras ne pre 20.30.
Srbin i Kanađanin, dakle, zatvaraju program u prestonici Italije, a nema sumnje da nas očekuje još jedan uzbudljiv takmičarski dan u obe konkurencije.
Pre Novaka i Feliksa, od 19 sati, na centralni teren će Jil Tajhman i Darija Kasatkina u poslednjem četvrtfinalnom meču u konkurenciji teniserki.
Od 11 sati na centralnom stadionu igra se okršaj Amanda Anisimova – Arina Sabaljenka, zatim na teren izlaze Janik Siner i Stefanos Cicipas, pa je na programu još jedno muško četvrtfinale Rud – Šapovalov.
Na drugom po veličini stadionu od 11.00 igraju Aleksander Zverev i Kristijan Garin, posle čega sledi duel Ige Švjontek i Bjanke Andresku.
Poslednji četvrtfinalni par kod dama je Ons Žaber – Maria Sakari.
 

Petak u Rimu: Zverev dočekao Cicipasa, Švjontek gazi redom​

1651853476-Novak-DJokovic-Rim-750x501.jpg


https://sportklub.rs/tenis/masters-1000/petak-u-rimu-novak-poslednji-zverev-prvi/
 
Mučio se Novak Đoković, propustio i meč loptu, ali je izborio mesto u polufinala Rima. Srbin je u prvom međusobnom duelu savladao mladog Kanađanina Feliksa Ožea Alijasima 7:5, 7:6 (7:1), stigao do 999 pobede na ATP turu i zakazao meč sa Norvežaninom Kasperom Rudom u subotu od 19 časova.
 
ako Novak pobedi one moje dijazepame od prošlog puta poklanjam @~Kiki~ :kez:


tako i treba )))

A šta će oni meni?
Ja se više ne potresam ni zbog Rafe, kamoli zbog Novaka...zbog njega nikad i nisam.
Moram da nađem nekog novog, inače prestajem da gledam tenis.
Rafa će valjda uskoro okačiti reket o klin, ako ipak nastavi da igra, to je praktično samoubistvo.

Alkaraz je dobar ali ima nešto što me podseća na Novaka i to mi se ne sviđa.
Previše se k..rči za svoje godine.
Ne negiram ja njegov talenat i dosadašnje uspehe, ali to su neke sitnice koje me odbijaju.
 

Đoković osvojio peti trofej u glavnom gradu Italije.​

Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je turnir u Rimu pošto je u finalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa sa 2:0 u setovima (6:0, 7:6).

Novak je osvojio svoj prvi trofej u 2022. godini i tako na najbolji način napravio uvertiru za naredni Grend slem na Rolan Garosu.

Đoković je sjajno započeo meč, sa tri uzastopna brejka praktično je "počistio" Cicipasa i za samo 30 minuta osvojio prvi set bez izgubljenog gema.

U drugom, videli smo mnogo više drame.

Cicipas je hrabrijom igrom uspeo da "probije led" i naposletku oduzme servis najboljem teniseru sveta, a u jednom trenutku poveo je i sa 5:2.

Srbin se probudio u ključnom trenutku, uzvratio brejk i meč odveo u taj-brejk koji je takođe bio prilično interesantan.

Prvi je poklekao Cicipas koji je izgubio servis u petom poenu, nakon čega je vratio brejk, ali je nakon toga Novak rutinski priveo posao kraju i osvojio svoj peti trofej u glavnom gradu Italije iskoristivši prvu meč loptu..

Meč je trajao sat i 38 minuta.

Sportske net
*************************
Šampion je šampion uprkos svemu..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top