Isusovo ime

Ja vjerujem samo u ono što vidim. Agnostik sam, valjda? Nit vjerujem, nit ne vjerujem.
ja verujem u Boga ali sam sveo veru na logični minimum...Bog je fenomen života i izvor života, fenomen svesnosti i izvor svesnosti, fenomen ljubavi i izvor ljubavi...Bog je primarni Tvorac svih svetova duhovnih i materjalnih...to je moj simbol vere...ono za šta racionalno mogu da pretpostavim da je tačno...sve van toga je spekulacija...

Kako se Isus zvao?
Име Исус потиче од грчке речи Ἰησοῦς (Језус), која је хеленизација хебрејске речи יהושע (Јехошуа) од хебрејско-арамејског ישוע (Јешуа), што значи Јахве спасава. Христос је титула која потиче од грчке речи χριστός (христос), односно помазаник, што се подудара са хебрејским називом речи месија (машиах).

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Исус

Sve pobrisaste. Pročitah doduše.

Ja naručih žutu jabuku umesto orase.
Samo što je nejestiva.

A možeš je gledati, voditi krstaški ratove, upijati svakakve emocijati, sijati svakakve komentare.
Apple 14 na dan Trifunovog Valentina...koji je to dan za Allahove sledbe?

Sve pobrisaste.

Ja naručih žutu jabuku umesto orase.
Samo što je nejestiva.
Tačno sam nepoželjna :(
Oh, majko, zašto si me rodila kao muslimanku!!

Muslim GIF

Samo da podsetim članove da je tema ime Isusa a ne pripadnost religiji. Svi postovi kojima se vređaju pripadnici bilo koje priznate verske zajednice, biće obrisani jer ne podržavamo versku netrpeljivost. Hvala na razumevanju.
Samo da te podsjetim da je ovo PDF religija i da ja samo citiram sta je njen prorok rekao za nju. I ne vrijedjam nju nego njenu satanisticku religiju. Sto imam potpuno pravo.

Samo da te podsjetim da je ovo PDF religija i da ja samo citiram sta je njen prorok rekao za nju. I ne vrijedjam nju nego njenu satanisticku religiju. Sto imam potpuno pravo.
Ali tema nije islam, tako da nemaš potrebe da joj navodiš delove Kurana. I upravo si uvredio sve vernike islamske veroispovesti. Ovo je samo savet da prestaneš sa time. Za sada smo ovde svi dobrodošli.

Име Исус потиче од грчке речи Ἰησοῦς (Језус), која је хеленизација хебрејске речи יהושע (Јехошуа) од хебрејско-арамејског ישוע (Јешуа), што значи Јахве спасава. Христос је титула која потиче од грчке речи χριστός (христос), односно помазаник, што се подудара са хебрејским називом речи месија (машиах).

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Исус
Da sa time sto mislim da je ispravnije Jehova spasava
dakle
Isusovo ime Jehoshua znaci Jehova je spasenje.

Poslednja izmena:

Back