Isusova pogrešna proročanstva

Ima odredjena verovatnoca da nadju eliksir zivota u sledecih 25 godina :P
probaces eliksir, pa ces nam javiti, kao eva sto je htela da zezne zmiju sa kog drveta nije smelo da se jede da nam se ne otvore oci - neka se zmiji prvo otvore, pa cemo mi posle da otvaramo nase

e, tako i ti, probaj sam, pa cemo mi da vidimo sta ce tebi da bude, isto kao i sa vakcinama, izvini, mi cemo malo sutra, drugi put na sveti nikad, bocnite zmiju, pa cemo da vidimo... sada bacaju milione vakcina, jok nego sam sa tim djubretom ja trebao da se bodem
 
probaces eliksir, pa ces nam javiti, kao eva sto je htela da zezne zmiju sa kog drveta nije smelo da se jede da nam se ne otvore oci - neka se zmiji prvo otvore, pa cemo mi posle da otvaramo nase

e, tako i ti, probaj sam, pa cemo mi da vidimo sta ce tebi da bude, isto kao i sa vakcinama, izvini, mi cemo malo sutra, drugi put na sveti nikad, bocnite zmiju, pa cemo da vidimo... sada bacaju milione vakcina, jok nego sam sa tim djubretom ja trebao da se bodem
Ako ne popijes eliksir, ode sa 80 i nesto, ako te pre toga ne strefi srcka ili pojede rak...
 
Ako ne popijes eliksir, ode sa 80 i nesto, ako te pre toga ne strefi srcka ili pojede rak...
tako su i vakcinisanje krenuli sa starima, pa stigli do sportista
ne, hvala, popij ti i za MENE, pa zivi 2x80=160 godina

jel tebi jasno da meni ni lazno otkrivenje ne uvalise, kao svima drugima, a ono cak i zabranjeno na liturgiji kod nas?
treba biti glup, ne znam drugi razlog, glupost je na ceni, i onda je vi kupujete, samo neka vas deru sto vise, kao jarce
 
Poslednja izmena:
jel tebi jasno da meni ni lazno otkrivenje ne uvalise, kao svima drugima, a ono cak i zabranjeno na liturgiji kod nas?
Otkrovenje moze da povuce u psihotrip, pa verujem zbog toga...
treba biti glup, ne znam drugi razlog, glupost je na ceni, i onda je vi kupujete, samo neka vas deru sto vise, kao jarce
glupost je vecna, nikad ne umire...
 
Napisano u uvodu posta se sve obistinilo.
A ko cita malo istoriju tog doba shvatiće da je tako .
Već u prvom veku sve sto pise zadesilo je Jerusalem od Rimljana.
pa ja im to objasnjavam, ali ili izgleda da moras da si religiozni fanatik, ili samo fanatik, pa da preskaces istoriju, a tvrdis da tek to treba da se dogodi, i to na kraju sveta - samo ako si clan apokalipticne sekte, ali prvo oprane pameti
 
sve se ispunilo
Napisano u uvodu posta se sve obistinilo.
A ko cita malo istoriju tog doba shvatiće da je tako .
Već u prvom veku sve sto pise zadesilo je Jerusalem od Rimljana.
kako ti mozes da tvrdis da ''se misli'', ako je jasno Hristos rekao ''OVAJ NARASTAJ''? KADA KAZE ''OVAJ'' MOZE DA MISLI SAMO NA 70. GODINU I RIMSKO RAZRUSENJE PRVO. A kada kaze ''vi i vasa deca'', LUKA 23,28-31 Kćeri jerusalimske, ne plačite za mnom, nego plačite za sobom i za decom svojom. *onda moze da misli na oba, iz 70. i 135. godine:
radi se kompiliranju vise prorocanstava, i mi vidimo da ne samo vi to radite nego svi rade, od onih koji su kompilirali jevandjelje, preko vas do hm-a koji cak spaja mateja i luku, a i kod luke se radi o vise razlicitih prorocanstava, a ne o jednom, kako to nije jasno, dok sam mu mateja razjasnio preko dela apostolskih i sv. stefana? pa samo je jerusalim dva puta razrusen od rimljana 70. i 135. godine, minimum 2 prorocanstva samo za jerusalim

dakle, spojeno je ono sto se ispunilo na jerusalimu kada su im rimljani napravili genocid, sa onim sto nije i ne treba da se desi jerusalimu - odakle vama ideja da sve saberete u isti kos i plasirate u eshatologiju, meni ne ide u glavu, pa samo je razlika 135-70=65 godina izmedju ta dva razrusenja jerusalima?! pa mannje je vremena proslo izmedju 2 svetska rata, jos malo i 3.

you guys are brainwashed

kad se to ispunilo sledeće

Luka 21,27I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom.

to je prorekao da će se desiti usred te gungule za koju kažeš da se već desila..
 
kad se to ispunilo sledeće

Luka 21,27I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom.

to je prorekao da će se desiti usred te gungule za koju kažeš da se već desila..
ne, ja sam rekao da je neko spojio jevandjelje da tebi to tako izgleda, ali mi ne znamo kada ce biti drugi dolazak, pa tom nekom koji je tako spojio ne mozemo da zamerimo - zapravo je ubacio tih nekoliko stihova kod jerusalima i judeje koji su dani osvete

evo ti, ja mislim da svi ovi stihovi ne pripadaju tom 21. poglavlju kada stradaju jerusalimljani i judejci, a hriscani su se odatle ranije izbavili, prosto su emigrirali u pelu - svi ovi stihovi se nisu ostvarili:
Luka 21,25I biće znaci u suncu i u mjesecu i u zvijezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova.
Luka 21,26Ljudi će umirati od straha i od čekanja onoga što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti.
Luka 21,27I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
Luka 21,28A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše.
Luka 21,29I kaza im priču: gledajte na smokvu i na sva drveta;
Luka 21,30Kad vidite da već potjeraju, sami znate da je blizu ljeto.
Luka 21,31Tako i vi kad vidite ovo da se zbiva, znajte da je blizu carstvo Božije.

dakle, kada dodje sin coveciji to ce da vide svi narodi ceo svet, a prorocanstvo za judeju i jerusalim je lokalno, nije svetsko, tako da imamo 2 razlicita prorocanstva, jedno se ostvarilo na njima tamo, a ovo eshatolosko za ceo svet - nije.
oStvarila se OSVETA, DANI OSVETE, A NE SPASENJE, tako nauci, DANI, A NE DAN, I CAS. lokalno, a ne svetsko.
ništa ti ne znaš
piše se vcbccbc vcbcvb :p
pa kada improvizujem, onda gresim, ali bitno je da se razumemo.
 
Poslednja izmena:
ne, ja sam rekao da je neko spojio jevandjelje da tebi to tako izgleda, ali mi ne znamo kada ce biti drugi dolazak, pa tom nekom koji je tako spojio ne mozemo da zamerimo - zapravo je ubacio tih nekoliko stihova kod jerusalima i judeje koji su dani osvete

evo ti, ja mislim da svi ovi stihovi ne pripadaju tom 21. poglavlju kada stradaju jerusalimljani i judejci, a hriscani su se odatle ranije izbavili, prosto su emigrirali u pelu - svi ovi stihovi se nisu ostvarili:
Luka 21,25I biće znaci u suncu i u mjesecu i u zvijezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova.
Luka 21,26Ljudi će umirati od straha i od čekanja onoga što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti.
Luka 21,27I tada će ugledati sina čovječijega gdje ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
Luka 21,28A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše.
Luka 21,29I kaza im priču: gledajte na smokvu i na sva drveta;
Luka 21,30Kad vidite da već potjeraju, sami znate da je blizu ljeto.
Luka 21,31Tako i vi kad vidite ovo da se zbiva, znajte da je blizu carstvo Božije.
hoćeš da kažeš da je neko falsifikovao Jevanđelja? ili bar slučajno izmešao tekstove?
 
hoćeš da kažeš da je neko falsifikovao Jevanđelja? ili bar slučajno izmešao tekstove?
izmesao, naravno, ali ja ga ne krivim, jer niko ne zna ni dan ni cas 2. dolaska;
ovde ti lepo pise u mnozini - dani osvete, a za hriscane znamo da su ranije izbegli u pelu, da nisu cekali satiranje od rimljana...

lazno otkrovenje je falsifikat antihristov, i drugi falsifikat je 2. korincanima, od 10-13 poglavlja, koja nisu od apostola Pavla, vec ih je neko tu zalepio na kraj, ne znam ko, ali imas dokaza koliko hoces za ovu tvrdnju. Pavle je to znao, i ostavio JE NAMA, MENI DA VIDIM, ne znam kako drugi ne vide, jer taj je bio ziv i za vreme Pavla, i rovario zajedno sa jos nekima u Efesu, tj cekao samo da se Pavle skloni i ode, pa da on udje.
  • Dela apostolska 20,29-31 (OD STIHA 20,17, PA DO KRAJA POGLAVLJA PAVLE GOVORI EFESKIM STAREŠINAMA - PREZVITERIMA) Jer ja znam to da će po odlasku mome ući medju vas grabljivi vuci koji ne štede stada; I izmedju vas samih ustaće ljudi koji će govoriti naopako da odvlače učenike za sobom. Zato pazite i opominjite se da tri godine dan i noć ne prestajah poučavati sa suzama svakoga od vas. (PUSTIO JE PAVLE SUZE I ZA, TJ. KA KORINĆANIMA.)
https://www.geocities.ws/svetopismo/lukavi.htm

kako moze biti pogresno prorocanstvo ako se nije ostavarilo i ako ispunjenje njega lezi u buducnosti
to on kaze, a ja kazem da su dva razlicita, jedno se ostvarilo lokalno za judeju, a drugo globalno za ceo svet i 2. dolazak se nije ostvarilo - ostaje problem zasto su spojena u 1 u jevandjelju, ta 2 koja jasno razlikujemo, bar ja.
 
Poslednja izmena:
evo još jednog promašenog proročanstva

Jovan 14,12Zaista, zaista vam kažem: koji vjeruje mene, djela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovijeh tvoriti; jer ja idem k ocu svojemu;
Jovan 14,13I šta god zaištete u oca u ime moje, ono ću vam učiniti, da se proslavi otac u sinu.
Jovan 14,14I ako što zaištete u ime moje, ja ću učiniti.

nit je neko od njegovih sledbenika tvorio veća dela od njega, nit je tačno da se ispunjava šta god zaište čovek u njegovo ime od Oca ili od njega...
 
a šta mislite o sledećem
Matej 10,34Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nijesam došao da donesem mir nego mač.
Matej 10,35Jer sam došao da rastavim čovjeka od oca njegova i kćer od matere njezine i snahu od svekrve njezine:
Matej 10,36I neprijatelji čovjeku (postaće) domašnji njegovi.
Matej 10,37Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.

porodice se zbog religije rasturaju samo među JS....dao je sebi preveliki značaj da će se svet podeliti potpuno po liniji za njega i protiv njega...manija veličine?
i kakav je to bog ljubavi koji planirano unosi razdor? i koji isključuje iz svoje religije sve koji ga ne vole više nego svoje najbliže?

on planski stvara religiju...ucena je sledeća ili me voliš više nego svoje najbliže i spreman si da ih odbaciš ako ne dele tvoja uverenja o meni ili nema spasenja za tebe...emocionalna manipulacija?
 
evo još jednog promašenog proročanstva

Jovan 14,12Zaista, zaista vam kažem: koji vjeruje mene, djela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovijeh tvoriti; jer ja idem k ocu svojemu;
Jovan 14,13I šta god zaištete u oca u ime moje, ono ću vam učiniti, da se proslavi otac u sinu.
Jovan 14,14I ako što zaištete u ime moje, ja ću učiniti.

nit je neko od njegovih sledbenika tvorio veća dela od njega, nit je tačno da se ispunjava šta god zaište čovek u njegovo ime od Oca ili od njega...
Nije ni Isus bio posebno nešto jer je bilo Solomonovih ranga Egzorcista kod Židova vrlo duga tradicija.
No o tome se ne zna mnogo treba cesljati duboko po Flavijevim knjigama pa Protiv Hereze Gnostika.
Ti Gnostici su bili na desestke ko Isus u prva dva stoljeca nove ere no proglaseni sotonistima.
Hebi ga presjekli su linkove zastrasivanjima da bi politicki Isus zablistao kao jedan jedini.
Ko da pobijes sve muskarce i onda sve zene se zaljube u tebe bagava i šepava doslovce.
Treba ljudima dati izbor da vide poredjuju a ne da im uskrate.
 
evo još jednog promašenog proročanstva

Jovan 14,12Zaista, zaista vam kažem: koji vjeruje mene, djela koja ja tvorim i on će tvoriti, i veća će od ovijeh tvoriti; jer ja idem k ocu svojemu;
Jovan 14,13I šta god zaištete u oca u ime moje, ono ću vam učiniti, da se proslavi otac u sinu.
Jovan 14,14I ako što zaištete u ime moje, ja ću učiniti.

nit je neko od njegovih sledbenika tvorio veća dela od njega, nit je tačno da se ispunjava šta god zaište čovek u njegovo ime od Oca ili od njega...
ne moze niko veca dela da tvori jer je zaveden laznim otkrivenjem' cim se ono satre slede veca dela
a šta mislite o sledećem
Matej 10,34Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nijesam došao da donesem mir nego mač.
Matej 10,35Jer sam došao da rastavim čovjeka od oca njegova i kćer od matere njezine i snahu od svekrve njezine:
Matej 10,36I neprijatelji čovjeku (postaće) domašnji njegovi.
Matej 10,37Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.

porodice se zbog religije rasturaju samo među JS....dao je sebi preveliki značaj da će se svet podeliti potpuno po liniji za njega i protiv njega...manija veličine?
i kakav je to bog ljubavi koji planirano unosi razdor? i koji isključuje iz svoje religije sve koji ga ne vole više nego svoje najbliže?

on planski stvara religiju...ucena je sledeća ili me voliš više nego svoje najbliže i spreman si da ih odbaciš ako ne dele tvoja uverenja o meni ili nema spasenja za tebe...emocionalna manipulacija?
pa, koliko se danas brakova rasture, ne samo medju js? jos za vreme milosevioca smo imali generacijski jaz, podelu, pa i potom, ... nista tu Hristos nije pogresio... pa pogledaj samo koje probleme imamo sa mladima, a ranije ih nismo imali

pa., ja adam mislis da sam u ljubavi sa evom? sad samo imamo vise srece, a ne kao onda sa kainom i aveljom, ali isto vlada omraza i neprijateljstvo, isto kao i onda sa KAINOM I AVELJOM, ne postaje se ubica zbog glupave ljubomore, jer je Bog pogledao prineseno od jednog,a ne od drugog, to se vi grdno varate
 
Poslednja izmena:
ne moze niko veca dela da tvori jer je zaveden laznim otkrivenjem' cim se ono satre slede veca dela
moj utisak je da problem sa hrišćanstvom nije samo u Otkrivenju..Mnogo je dublji...
pa, koliko se danas brakova rasture, ne samo medju js? jos za vreme milosevioca smo imali generacijski jaz, podelu, pa i potom, ... nista tu Hristos nije pogresio... pa pogledaj samo koje probleme imamo sa mladima, a ranije ih nismo imali

pa., ja adam mislis da sam u ljubavi sa evom? sad samo imamo vise srece, a ne kao onda sa kainom i aveljom, ali isto vlada omraza i neprijateljstvo, isto kao i onda sa KAINOM I AVELJOM, ne postaje se ubica zbog glupave ljubomore, jer je Bog pogledao prineseno od jednog,a ne od drugog, to se vi grdno varate
pozdravi Evu :p i ne daj da vas religijska neslaganja podele
 

Back
Top