Isus je rekao da se treba biti musliman, dokaz iz Biblije na hebrejskom

oficijelno priznato da je novi zavjet pisan na grckom jer se imaju nekakvi manuskripti za to

ali to ne znaci da nisu prvo pisani na aramejskom ili hebrejskom...pa zaovaranje da su prvo pisani grcki manuskripti i to na stranom jeziku a ne an jezik uIsusa, to jeste aramejskom, je ludilo velikih razmjera, kao kad bi ja promovisao orginalni Kuran na kineskom a Muhammed arap.
Hristos je Apostolima rekao idite i naucite sve narode!
Kuran je kopija Biblije.
Ni priblizno.
 
pa kazu botu da nema veze sa muslim..al ti ne citas i pravis se slijep..
a cuj to, de onda nauci engleski ocito ga ne poznajes.
335090937_734970314804518_5971154870515677527_n.jpg
 
oficijelno priznato da je novi zavjet pisan na grckom jer se imaju nekakvi manuskripti za to
Некакви ? Мислиш 5900 рукописа који су на грчком ?
ali to ne znaci da nisu prvo pisani na aramejskom ili hebrejskom...
Откуд знаш да су прво писани на арамејском. Христова осуда је писана на три језика. Да су је писали само на арамејском, нико не би разумео.
Пробај да проповедаш ислам у америци на српском, тешко ће те било ко разумети.
Не познајеш основе оног времена, не могу они писати на арамејском када је грчки језик увелико био општепознати и општеприхваћен још пре Христовог времена.
pa zaovaranje da su prvo pisani grcki manuskripti i to na stranom jeziku a ne an jezik uIsusa, to jeste aramejskom, je ludilo velikih razmjera, kao kad bi ja promovisao orginalni Kuran na kineskom a Muhammed arap.
Дакле сви су погрешили, само ти ниси ? Аргументи су ти тотално беспредметни за разговор. Дакле оригинал није на грчком јер теби није логично ? А како је настала LXX ? Прескочио си ту лекцију.

ne posto nesto sto se zove bogocovek, ne izmisljas, nigdje ova rijec ne postoji u Bibliji.
Наравно да постоји, пише да је Исус Син Божији. Па није могао да буде само Бог а да не буде човек, пошто се родио од жене.
 
Откуд знаш да су прво писани на арамејском. Христова осуда је писана на три језика. Да су је писали само на арамејском, нико не би разумео.
Пробај да проповедаш ислам у америци на српском, тешко ће те било ко разумети.
Idite i naucite sve narode i gde ti je tu Cackalice aramejski i ko ce to razumeti?
 
a sta izmisljam, kad ti kopiram sa biblijske stranice komentatore sta kazu za tu rijec...pa jesili ti slijep vidis da oni to kazu.
Па прочитај онда да je у питању превод на Bible hub, није оригинал. Неко те слагао, то о чему ти пишеш не постоји.
 
Некакви ? Мислиш 5900 рукописа који су на грчком ?

Откуд знаш да су прво писани на арамејском. Христова осуда је писана на три језика. Да су је писали само на арамејском, нико не би разумео.
Пробај да проповедаш ислам у америци на српском, тешко ће те било ко разумети.
Не познајеш основе оног времена, не могу они писати на арамејском када је грчки језик увелико био општепознати и општеприхваћен још пре Христовог времена.

Дакле сви су погрешили, само ти ниси ? Аргументи су ти тотално беспредметни за разговор. Дакле оригинал није на грчком јер теби није логично ? А како је настала LXX ? Прескочио си ту лекцију.


Наравно да постоји, пише да је Исус Син Божији. Па није могао да буде само Бог а да не буде човек, пошто се родио од жене.



Naravno da postoji, piše da je Isus Sin Božiji. Pa nije mogao da bude samo Bog a da ne bude čovek, pošto se rodio od žene.

ne postostoji rijec Bogocovek, nego vi ste to izmislil itu rijec na osnovu pogresnog vjerovanja da je Isus Bog. pa ste covjeka Isusa inkarniranog Boga izmislili rijec Bogocovek a Bog vam u Bibliji kaze

Ja sam Bog a ne covjek.

druga stvar Isus vam jasno kaze u Bibliji, Samo je Otac na nebu pravi istinski Bog.


sto totalno negira hrscansko vjerovanje....i to je jedna od ogromnih mahana hrscanstva da hrscani nisu uskladil isvoje vjerovanje sa onim sto je Isus govorio, ili su ga pogresno razumjeli il islijede Pavlova iskrviljenja ucenja koji se pravio vuk u jagnjecoj kozi, koji je lazima privlacio ljude u hrscanstvo , svoju novokreiranu vjeru.

Meni je kao nehrscanin totalno neatrkativno da hrscanin nesto vjeruje a Biblija mu kontrira u tome.....vi uopste niste svjesni koliko je to nedosljedno, koliko to djeluje kao zabluda....da vjeruje suprotno svojoj svetoj knjizi...i to cini hrscanstvo nelogicnom verom. jer hrscanska izmisljenja vjerovanja se ne poklapaju sa onim sto Isus govorio.
 
Pogledajte prilog 1316526

ali izgleda da nije imao osećaj predaje ili potčinjavanja na hebrejskom.Isaija 42:19
poglavlje Izaije je cisto prorcanstvo Muhammeda


jer se kaze u pocetku Moj sluga (Ahmod, prema kumranskim spisima Biblije)

poslije kaze da ce biti poslan nezidovima

pa se spominje regija Mekke i Medine

spominje se Kedar a kedar je pradjed Muhamemd koji su zivjeli u Mekki ili okolini mekke

spominje se Sela , a Sela je brdo u Medini.

i poslije na kraju u 19 stihu se koristi rijec Mushlam/Meshullam =Muslim

pa ti onda prokontaj o kome je rijec.


Ja inace bolje poznajem Bibliju od vas hrscana, puno vise znam detalja i gdje se sta krije, a vi to ne znate...zato mogu lakse da povezem stvari a vi to ne mozete

iz prostog razloga sto ne poznajete zivotopis Muhamemda niti poznajete sta pise u oreginalnim tekstovima Biblije pa da lakse radite poveznice.
 
poglavlje Izaije je cisto prorcanstvo Muhammeda


jer se kaze u pocetku Moj sluga (Ahmod, prema kumranskim spisima Biblije)

poslije kaze da ce biti poslan nezidovima

pa se spominje regija Mekke i Medine

spominje se Kedar a kedar je pradjed Muhamemd koji su zivjeli u Mekki ili okolini mekke

spominje se Sela , a Sela je brdo u Medini.

i poslije na kraju u 19 stihu se koristi rijec Mushlam/Meshullam =Muslim

pa ti onda prokontaj o kome je rijec.


Ja inace bolje poznajem Bibliju od vas hrscana, puno vise znam detalja i gdje se sta krije, a vi to ne znate...zato mogu lakse da povezem stvari a vi to ne mozete

iz prostog razloga sto ne poznajete zivotopis Muhamemda niti poznajete sta pise u oreginalnim tekstovima Biblije pa da lakse radite poveznice.
Nema ta rec - falsifikat.
 
ne postostoji rijec Bogocovek, nego vi ste to izmislil itu rijec na osnovu pogresnog vjerovanja da je Isus Bog. pa ste covjeka Isusa inkarniranog Boga izmislili rijec Bogocovek a Bog vam u Bibliji kaze
Питам те опет - Христос је човек, а пошто је и Бог, наравно да је богочовек.
Ниси ми одговорио
Ja sam Bog a ne covjek.
Христос се родио од жене, како ти тврдиш да није човек ? То је немогуће. Како друге оптужујеш да не размишљају а ти само преписујеш туђе ствари а Нови Завет не познајеш и лажеш нас овде да 20 година проучаваш Библију а појма о њој немаш ? Кога ти завараваш овде да ти није јасно да је Христос рођен од жене и да је зато човек ?
Ти се држиш ствари које си ко зна где прочитао и само понављаш једне исте ствари у круг а причаш другима да не размишљају. Покушај да не брукаш поштене муслимане и да размислиш шта пишеш јер очигледно да пишеш ствари које су потпуно неистините, а видели смо и да фалсификујеш текстове.
jer se kaze u pocetku Moj sluga (Ahmod, prema kumranskim spisima Biblije)
Не постоји никакав Ахмод у кумранским списима.
Него да се вратимо да је нелогично да је Нови Завет писан на грчком. Пре него почнеш да пишеш неке измишљотине, пробај да не тврдиш нешто што се лако може проверити, пошто се сам залажеш за правило које не поштујеш. Потребно је мање од 30 секунди да се утврди на ком језику је писан Нови Завет, а ти то тамо где си учио ниси добро научио, па је крајње смешно да овде било коме пишеш да си дугогодишњи познавалац Новог Завета, а пишеш да је "нелогично" да је писан на грчком.
Биће да је твоје незнање толико да се држиш прича које свако може врло лако проверити и утврдити да не говориш истину.
Преко 5900 рукописа на koine грчком говори у прилог оригиналном језику Новог Завета, а ти овде фалсификујеш и потураш превод уместо оригинала и онда бежиш у другу тему и правиш се да се ништа није десило.
 
Poslednja izmena:
ne postostoji rijec Bogocovek, nego vi ste to izmislil itu rijec na osnovu pogresnog vjerovanja da je Isus Bog.
da si čitao nz a ne muslimansku propagandu video bi ovo

jovan 14

7. Кад бисте мене знали онда бисте знали и Оца мог; и одселе познајете Га, и видесте Га.

zatim ga pitaju

8. Рече Му Филип: Господе! Покажи нам Оца и биће нам доста.

isus mu odgovara

9. Исус му рече: Толико сам време с вама и ниси ме познао, Филипе? Који виде мене, виде Оца; па како ти говориш: Покажи нам Оца?

ko je Otac u biblliji?
 
Питам те опет - Христос је човек, а пошто је и Бог, наравно да је богочовек.
Ниси ми одговорио

Христос се родио од жене, како ти тврдиш да није човек ? То је немогуће. Како друге оптужујеш да не размишљају а ти само преписујеш туђе ствари а Нови Завет не познајеш и лажеш нас овде да 20 година проучаваш Библију а појма о њој немаш ? Кога ти завараваш овде да ти није јасно да је Христос рођен од жене и да је зато човек ?
Ти се држиш ствари које си ко зна где прочитао и само понављаш једне исте ствари у круг а причаш другима да не размишљају. Покушај да не брукаш поштене муслимане и да размислиш шта пишеш јер очигледно да пишеш ствари које су потпуно неистините, а видели смо и да фалсификујеш текстове.

Не постоји никакав Ахмод у кумранским списима.
Него да се вратимо да је нелогично да је Нови Завет писан на грчком. Пре него почнеш да пишеш неке измишљотине, пробај да не тврдиш нешто што се лако може проверити, пошто се сам залажеш за правило које не поштујеш. Потребно је мање од 30 секунди да се утврди на ком језику је писан Нови Завет, а ти то тамо где си учио ниси добро научио, па је крајње смешно да овде било коме пишеш да си дугогодишњи познавалац Новог Завета, а пишеш да је "нелогично" да је писан на грчком.
Биће да је твоје незнање толико да се држиш прича које свако може врло лако проверити и утврдити да не говориш истину.
Преко 5900 рукописа на koine грчком говори у прилог оригиналном језику Новог Завета, а ти овде фалсификујеш и потураш превод уместо оригинала и онда бежиш у другу тему и правиш се да се ништа није десило.

Pitam te opet - Hristos je čovek, a pošto je i Bog, naravno da je bogočovek.

standardno hrscansko izmisljanje

Biblija kaze:
Hošea 11,9.... jer sam ja Bog a ne čovjek,...."


Ivan 17,1Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
Ivan 17,2Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
Ivan 17,3A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedino pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.

Ovi tekstovi ukazuju na kakvoj si zabludi kad vjerujes da je Isus Bog.



Ne postoji nikakav Ahmod u kumranskim spisima.

a sta je ovo
16587039_382770132100764_2094797691977364547_o.png


16601919_382770025434108_290853502493671879_o.png
 

Back
Top