Isus Hrist & Šri Krišna - sličnosti

Ordačni Bužap

Domaćin
Banovan
Poruka
3.407
Postoje mnogobrojne sličnosti koje su uočili učenjaci u životima Šri Krišne (živeo u Indiji oko 3000 god. p.n.e.) i Isusa Nazarećanina. Neki radikalniji hrišćanski vernici, smatrajući Bibliju nepogrešivom, kao i to da su autori biblijskih tekstova bili inspirisani direktno bogom, tvrde da je Isus jedina božanska osoba poznata ovoj planeti i jedini iskupitelj, a da su eventualne sličnosti u ovozemaljskim životima Šri Krišne i Isusa zapravo laži kojima je sotona (dijabolička mimikrija) želeo da poljulja veru potencijalnih budućih hrišćanskih vernika, čime direktno optužuju boga da je plagijator, jer po tome ispada da je satana načinio original.

Sa druge strane, postoje neki teolozi koji tvrde da se radi o očiglednom plagijatu od strane crkve (pisaca i kasnijih urednika novozavetnih tekstova), o umetanju raznih drevnih postojećih istočnjačkih (kao i paganskih) religioznih elemenata u priče o Isusu. Bilo kako bilo, sličnosti u životima Šri Krišne i Isusa postoje (isto kao i u životima nekih paganskih božanstava i Isusa) i možemo pobrojati samo neke najvažnije:

- obojica, i Šri Krišna i Isus, smatraju se od strane svojih vernika božanskim osobama;

- obojica se pojavljuju na ovom svetu iz nebeskog kraljevstva u ljudskom obliku;

- obojica se smatraju spasiteljima ovog sveta;

- obojica se smatraju drugom osobom trojstva - Brahma, Višnu (Krišna), Šiva; Otac, Sin (Isus), Duh sveti;

- obojica su kraljevskog roda;

- obojica su bezgrešno začeti božanskom intervencijom;

- obojica su posećeni prilikom rođenja (pojave) od strane mudraca i pastira, pa je na posebnost njihovog rođenja ukazivala povoljna zvezda ne nebu;

- u oba slučaja su natprirodna bića (neutelovljeni glas, anđeli) upozoravali da lokalni diktatori (Kamsa u slučaju Šri Krišne, Herod u slučaju Isusa) planiraju da ih ubiju kao novorođenčad;

- obojica se smatraju pastirima;

- obojica su tvrdili da su živeli (egzistirali) pre svoje pojave na ovom svetu;

- obojica su bezgrešni;

- za obojicu se smatra da su sveprožimajući, sveznajući i svemoćni;

- obojica su činila razna čuda, isceljivali bolesne (smatra se da je prvo isceljenje za obojicu bilo ozdravljenje leproznog čoveka), isterivali zle duhove iz opsednutih i vraćali mrtve u žive...



krishnachristsmall.jpg




Slučajna ili namerna koincidencija?
 
Ne videh nikakav argumentovan post. “Trebi”? Treba? Posle dobre trebe ide cigareta. A ja nisam ljubitelj duvana.



Apsolutno. Prežvakano i dokazano mnogo puta.




I dalje nikakvi argumenti; samo spam.

Kombinacija Egipatskim mitova [oziris], Grckih [Herakle, Dionizije], blisko istocnih [Mitra], Indiskih [ Krisna]. Cak su slicnosti i vise nego ocigledne.
 
na tvoj spam... i hvatanje za slovo...

Ni ne očekujem neki ozbiljan post.

Kombinacija Egipatskim mitova [oziris], Grckih [Herakle, Dionizije], blisko istocnih [Mitra], Indiskih [ Krisna]. Cak su slicnosti i vise nego ocigledne.

Pitanje za "milion dolara": Šta sledeće osobe imaju zajedničko?



- Chrisna iz Hindustana

- Budha Sakia iz Indije

- Salivahana sa Bermuda

- Zulis, Zhule poznat i kao Osiris, Orus iz Egipta

- Odin iz Skandinavije

- Crite sa Chaldea

- Zoroaster i Mithra iz Persije

- Baal i Taut "Jedini Božji Stvoritelji" Feničana

- Indra iz Tibeta

- Bali iz Afganistana

- Jao iz Nepala

- Wittoba iz Bilingoneze

- Thammuz iz Sirije

- Atys iz Phrygie

- Xamolxis iz Thrace

- Zoar iz Bonzesa

- Adad iz Assyrie

- Deva Tat i Sammonocadam iz Siama

- Alcides iz Thebesa

- Mikado iz Sintoosa

- Beddru iz Japana

- Hesus ili Eros, i Bremrillah Druida

- Thor, sin Odina, Gali

- Cadmus iz Grčke

- Hil i Feta, Mandaiti

- Gentaut i Quexalcote iz Meksika

- Universal Monarch, Sybili

- Ischy sa otoka Formoze

- Divine Teacher Platona

- Holy One Xaca

- Fohi i Tien iz Kine

- Adonis, sin device Io iz Grčke

- Ixion i Quirinus iz Rima

- Prometheus, Caucasus

- Horus, Egipat

- Attis, Grčka

- Krishna, Indija

- Dionysus, Grčka

- Mythra, Persija

- Isus Hrist iz Nazaretha


ODGOVORI


Ako obratimo pažnju na pojmove:

- rođen 25.12.

- rođen od strane device

- Zvezda sa Istoka

- Tri Kralja

- 12 učenika

- kršten

- poslanik

- kralj kraljeva, alfa i omega

- sin božji, božja svetlost

- "sveta" nedelja

- izvodio je čuda

- razapet na krst

- bio mrtav 3 dana

- uskrsnuo nakon toga
 
Ko je imalo pametan, uočiće uobičajenu "shemu" kojom se opisuju sve dotične osobe. Zar je "pisac" svih tih mitova bio isti? Ovo nam daje nove smernice u otkrićima i istinskom tragaču daje znak da je jedna generalna priča prodavana u raznim epohama i na raznim mestima širom planete.

Pitanje je ZAŠTO su ljudi manipulisani tokom čitavih ovih epoha, zašto su im prodavane priče, zašto je taj "marketing" uveliko uspeo obmanuti veliki deo čovečanstva?

Za početak, možemo uočiti da su datum rođenja, rođenje od strane device i prisustvo zvezde sa istoka, zapravo, astrološke pojave.

Sirius je zvezda sa Istoka, koja 24.12. leže u istu liniju sa tri druge zvezde, u drevna vremena nazvanih "Tri Kralja". Ta linija pokazuje tačno mesto na horizontu Zemlje na kome izlazi Sunce (prividno) 25.12. To simbolizuje rođenje "Sina Božjeg" u vreme zimskog solsticija. Devica je sazvežđe i ime majke device obično počinje sa M jer je oznaka tog sazvežđa M. Kuća iz koje se rađa. Bethlehem = House of bread (kuća iz koje se rađa). I to je mesto na nebu, a ne na Zemlji. Konstalacija Device.
 
Ti moralises drugima a psovka iliti ruzna rec ti je u potpisu...

Jel to licemerje :think:

Ne morališem nikome, samo kažem da ako se neko predstavlja kao pozitivan i dobar ne treba da svojim delima ispada negativan i kaljav. U potpisu mi je ono što ja hoću, kao i svima drugima.

Nije, jer ja se ne predstavljam kao hrišćanin, ili monah, ili neko ko se busa u grudi da je uhvatio boga za bradu i tvrdi da je u pravu, a njegova religija jedina prava... Kada bih radio tako - onda bi bilo licemerje.
 
Dakle, da nastavim. Tri dana ( 22, 23 i 24.12. ) simbolišu sazvežđe "Južni Krst". Tranziciju Sunca. Zato se koncept raspeća na krst, mrtav 3 dana i uskrsnuće ponavlja kod svih tih likova.

12 učenika predstavlja 12 konstelacija (sazvežđa) zodijaka.

Drevni paganski simbol predstavlja krst, središte zodijaka, Sunce kao izvor... Krst nije simbol hrišćanstva, već je postojao mnogo, mnogo ranije... U drevnim tekstovima se često spominje izraz "Age" (godina, doba). Ta godina nije klasična godina, već kod precesije ekvinoksa (ravnodnevnice, dan kada su noć i dan jednako dugi), velikog (pod)ciklusa od 26000 godina, označava vremenski period od 2150 godina, jedne kuće u zodijaku. To se takođe zove "velika godina".

Probajte zameniti reč "Horus" u egipatskoj mitologiji sa reči "Isus" iz hrišćanske, pa ćete verojatno uvideti isti dokument sa dva različita imena, koja simbolišu jedno te isto - znak Sunca!
 
Znači... sve sami plagijati...



"Hrišćanska religija je parodija na koncept obožavanja Sunca, u kojoj su stavili čoveka zvanog Hrist na mesto Sunca i dali mu obožavanje koje je izvorno dato Suncu." (Thomas Paine, 1737-1809.)



"Religija nikad neće reformisati čovečanstvo, jer ona je ropstvo." (Robert G. Ingersoll, 1833-1899.)
 
Dakle, da nastavim. Tri dana ( 22, 23 i 24.12. ) simbolišu sazvežđe "Južni Krst". Tranziciju Sunca. Zato se koncept raspeća na krst, mrtav 3 dana i uskrsnuće ponavlja kod svih tih likova.

12 učenika predstavlja 12 konstelacija (sazvežđa) zodijaka.

Drevni paganski simbol predstavlja krst, središte zodijaka, Sunce kao izvor... Krst nije simbol hrišćanstva, već je postojao mnogo, mnogo ranije... U drevnim tekstovima se često spominje izraz "Age" (godina, doba). Ta godina nije klasična godina, već kod precesije ekvinoksa (ravnodnevnice, dan kada su noć i dan jednako dugi), velikog (pod)ciklusa od 26000 godina, označava vremenski period od 2150 godina, jedne kuće u zodijaku. To se takođe zove "velika godina".

Probajte zameniti reč "Horus" u egipatskoj mitologiji sa reči "Isus" iz hrišćanske, pa ćete verojatno uvideti isti dokument sa dva različita imena, koja simbolišu jedno te isto - znak Sunca!
KRST i jeste PAGANSKI SIMBOL... i za to postoje dokazi...
 
Dobro je da se oko nečega slažemo, odnosno da znaš nešto od ovoga. A i ostale napisane stvari su tačne... dokazive... i neoborive...

Lupaš po tastaturi i smatraš se pametnim. :roll:
Iako znam da je ovo što sad radim uzaludno trošenje bajtova, mogu samo da ti ukažem na to da je i to što ti pišeš prežvakavanje starih tema pljuvača hrišćanstva. Ovu količinu raznih svetskih božanstava, može u istu vreću strpati samo potpuno neuk čovek. Po tebi je isto božanstvo Isus koji je razapet i Tor koji nosi čekić, Baal orgijastički bog kom su žrtvovana deca i Buda koji je propovedao totalno nenasilje....:neutral:
Red bi bio malo se edukovati o istoriji religija, čisto da ne ispadaš glup u društvu.
 
Naravno da je Hrist produkt mnogo drevnijih mitova o "umirućem božanstvu". Detalji legendi se razlikuju, ali princip je isti: božanstvo koje svojom smrću iskupljuje/spasava svet. To je pokazao i Frejzer u "Zlatnoj grani", da pomenem samo taj "narodni" izvor. Ne uvideti tu činjenicu znači biti fanatik, ne vernik. Imao sam ja iskustva sa "vernicima" koji su tvrdili da je hrišćanstvo najstarija religija na svetu, a na sve dokaze koji su tvrdili suprotno jednostavno su okrenuli glavu na drugu stranu. Činjenice su jedno, verski fanatizam je nešto sasvim drugo i štetno po inteligenciju.
 

Back
Top