Isus Hrist: " Niste deo sveta"...

nemam pojma, od nečeg moraju da žive i održavaju onolike manastire.
Pravoslavno monaštvo je prilično van sveta. Oni imaju i zemlju koju
obrađuju i dosta toga proizvode sami. A šta im pa i treba..

Mada u današnje vreme nije moguće načisto biti van sveta. Čim
se rodiš dobiješ JMBG i kaj. Niko te ništa ni ne pita. Ima nešto
sasvim malo romskih porodica gde se žene porađaju kod kuće
i ne prijavljuju decu, ali i to je sve ređe.
 
Pravoslavno monaštvo je prilično van sveta. Oni imaju i zemlju koju
obrađuju i dosta toga proizvode sami. A šta im pa i treba..

Mada u današnje vreme nije moguće načisto biti van sveta. Čim
se rodiš dobiješ JMBG i kaj. Niko te ništa ni ne pita. Ima nešto
sasvim malo romskih porodica gde se žene porađaju kod kuće
i ne prijavljuju decu, ali i to je sve ređe.
nije samo u fizičkom smislu.
hrist je to rekao apostolima, sledili su i njegovo učenje i njegov život. odrekli se svega i goli ko pištolji što se kaže krenuli.
međutim ovi što se kurobecaju a neće da se odreknu svile i kadife lažu.
u pravoslavlju su ti koji se odrekli ovog sveta tzv starci (ava).
a sve do jedne frakcije protestanata su materijalistički vernici po judaizmu, sad i ovde da imam i još će mi se dodati gore.
 
Pravoslavno monaštvo je prilično van sveta. Oni imaju i zemlju koju
obrađuju i dosta toga proizvode sami. A šta im pa i treba..

Mada u današnje vreme nije moguće načisto biti van sveta. Čim
se rodiš dobiješ JMBG i kaj. Niko te ništa ni ne pita. Ima nešto
sasvim malo romskih porodica gde se žene porađaju kod kuće
i ne prijavljuju decu, ali i to je sve ređe.
Isus nije rekao da hriscani zive izolovano nego da ne budu deo sveta u duhovnom smislu,
da ne prihvataju stavove sveta suprotne Bozjim.

"Ne molim te da ih uzmeš sa sveta, nego da ih čuvaš zbog zloga."
 
misli se na razliku između duhovnog i telesnog,po telu ugađaš sebi,a po duhu drugima
da ne rade u svoju korist,nego u korist zajednice
kad država radi u korist građana,onda nije u antagonizmu sa pojedincem,nego je u službi svakog pojedinca
da razlika izmedju duhovnog i telesnog
u duhu treba biti odvojen od ovog sveta

Jakovljeva 4:4

4 Preljubnici*, zar ne znate da je prijateljstvo sa svetom neprijateljstvo s Bogom? Dakle, ko god želi da bude prijatelj svetu, postaje Božji neprijatelj.+
 
nije samo u fizičkom smislu.
hrist je to rekao apostolima, sledili su i njegovo učenje i njegov život. odrekli se svega i goli ko pištolji što se kaže krenuli.
međutim ovi što se kurobecaju a neće da se odreknu svile i kadife lažu.
u pravoslavlju su ti koji se odrekli ovog sveta tzv starci (ava).
a sve do jedne frakcije protestanata su materijalistički vernici po judaizmu, sad i ovde da imam i još će mi se dodati gore.
У православљу их има и сада у добром броју, један од завјета приликом монашења је заповијест да се одрекне сваке личне својине.
 
У православљу их има и сада у добром броју, један од завјета приликом монашења је заповијест да се одрекне сваке личне својине.
Nije zahtev od Boga da neko zivi asketski niti isolovano od sveta niti to mogu svi da danas sprovedu.
Vec je bita ta duhovna odvojenost od sveta koja znaci porijateljstvo sa Bogom
i drzanje Bozjih zapovesti
 
У православљу их има и сада у добром броју, један од завјета приликом монашења је заповијест да се одрекне сваке личне својине.
tako bi trebalo, ne što ja kažem, nego što isus kaže.
e al to je podvig, dovoljno samo to, a da ne pričamo da spavaju po četiri sata dnevno i mnogobrojne obaveze.
bio sam mesec dana kao rezervista u manastiru đipša na granici sa kroacijom. tamo smo obezbeđivali manastir. bilo je upada ustaša. dve monahinje starije žene, stalno nešto rade, a zima sneg. načistio se dobrovoljno snega i cepanje drva ko niko :D, manastir oronuo, ladno a njih dve uvek nasmejane.
ne znam da li su ga obnovili malo.
 
Ne biti deo sveta jeste nemati duh tog sveta. Čovek kada je promenjen iznutra, njemu ne smeta život u svetu jer ga taj svet ne može poremetiti u njegovim načelima. Takav čovek je so svetu, i takav čovek utiče na ljude oko sebe.
Tako je.
Bozje sluge imaju duh od Boga
a Duh ovog sveta je satanski duh

Duhovnost coveka ide iznutra, od njegovog dominantnog stava koji je proizvod Bozjeg duha.
 
da razlika izmedju duhovnog i telesnog
u duhu treba biti odvojen od ovog sveta

Jakovljeva 4:4
4 Preljubnici*, zar ne znate da je prijateljstvo sa svetom neprijateljstvo s Bogom? Dakle, ko god želi da bude prijatelj svetu, postaje Božji neprijatelj.+
ovo je jedna ogromna i slozena tema, ali generalno su se sve verske org. sprijateljile sa ovim POKVARENIM I NEPRAVEDNIM svetom, bukvalno slizale sa svim vlastima, i dosli smo u pat poziciju gde je ponudjeno posthriscanstvo, tj. rusenje svih figura, autoritarnih, ili - rat, svetski

ja sam zagovarao prozivku svih aytoriteta, ali buduci da sam omanuo, sada zagovaram rat, vlast ova protov vlasti one, a mi maleni svi da dezertiramo

dakle da se gadjaju parlamenti i vlade sila u sukobu, a ne da se regrutujemo mi maleni i guramo u tenkove, rovove, itd... e da su mi bile rakete u 1. svetskom ratu ne bi bilo 3. svetskog rata - sada cemo da zavrsimo sa POLITICARIMA, gadjati parlamente svih drzava koje su u ratu, nemacka je obnaznila da je u ratu, SATRTI POLITICARE SVE U NEMACKOJ! a narod, vojska neka dezertira, ko je lud da ide sa puskom ili tenkom, ako imamo rakete, i nuklearno, SAMO GADJAJ


neka gadjaju i kremlj, samo rokaj, ali i zapadni politicari, dokle vise da se jadan narod zrtvuje? kada ce politicari da plate sto su nas doveli do apokalipse?
 
Poslednja izmena:
još kad bi znali oko čega se biju :rotf: :lol:
pa da eliminisu narode, nacije koji dzaba leba jedu, a koje smatraju stokom, dok su oni elita
gadjati elitu raketama koja gura narode u rat

i pazi, nisam ja to izmislio, vec je to prosta logika, neminovnost koja samo sto nije usledila

ja narodu otvaram oci da ne gine uludo, vec da dezertura, a po eliti da pocne rokanje konacno, revolucija u ratovanju, a ne da se guraju pesaci, tenkici, da se poturaju civilne zrtve i sl. dokle bre aman vise? samo gadjati parlamente, koji se pogodi, politicari te zemlje nisu bili u pravu

ja ionako ne glasam, tako da su moje ruke ciste od njihove krvi
 
Poslednja izmena:
ovo je jedna ogromna i slozena tema, ali generalno su se sve verske org. sprijateljile sa ovim POKVARENIM I NEPRAVEDNIM svetom, bukvalno slizale sa svim vlastima, i dosli smo u pat poziciju gde je ponudjeno posthriscanstvo, tj. rusenje svih figura, autoritarnih, ili - rat, svetski

ja sam zagovarao prozivku svih aytoriteta, ali buduci da sam omanuo, sada zagovaram rat, vlast ova protov vlasti one, a mi maleni svi da dezertiramo

dakle da se gadjaju parlamenti i vlade sila u sukobu, a ne da se regrutujemo mi maleni i guramo u tenkove, rovove, itd... e da su mi bile rakete u 1. svetskom ratu ne bi bilo 3. svetskog rata - sada cemo da zavrsimo sa POLITICARIMA, gadjati parlamente svih drzava koje su u ratu, nemacka je obnaznila da je u ratu, SATRTI POLITICARE SVE U NEMACKOJ! a narod, vojska neka dezertira, ko je lud da ide sa puskom ili tenkom, ako imamo rakete, i nuklearno, SAMO GADJAJ


neka gadjaju i kremlj, samo rokaj, ali i zapadni politicari, dokle vise da se jadan narod zrtvuje? kada ce politicari da plate sto su nas doveli do apokalipse?
pravi hriscani nisu deo ovog sveta i tako sto ne ucestvuju u ratovima sveta
 

Back
Top