Isus Hrist - Bozji Sin (Biblijski dokazi)

Bunar definitivno nije nego je To Bog nebeski,vladar i godpodar citavog svemira.
A sto se tice zelje za osoznavanje Biblijske istne ,u Bibliji imamo jasnog primera da Bog intervenise cak i na spektakularne nacine kako bi takvom iskrenom coveku omogucio razumevanje Njegove istine ... toga radi sam cvrsto uveren da svaki takav zahtev/molitva za Bozje vodstvo kroz proucavanje Bozje reci nece ostati neprimecen od Boga.
Jeste baš će Bog da pomera svoje planove da vama ispunjava želje.

Jeste baš će Bog da pomera svoje planove da vama ispunjava želje.
Iskrena molitva svakog coveka da bi mu Bog otvori razum da pravilno shvati Bozju poruku definitivno ne menja Bozje planove vec je u funkciji Njegovog plana.
A zasto ?
Pa zato sto Bog hoce da se svi ljudi spasu a to se moze desiti kroz poslusnost Njegovom zakonu sto se moze sprovesti jedino ukoliko ljudi tacno znaju sta Bog trazi,sta nalaze i sta brani dok je sve to jasno zapisano u Svetom Pismu.

Iskrena molitva svakog coveka da bi mu Bog otvori razum da pravilno shvati Bozju poruku definitivno ne menja Bozje planove vec je u funkciji Njegovog plana.
A zasto ?
Pa zato sto Bog hoce da se svi ljudi spasu a to se moze desiti kroz poslusnost Njegovom zakonu sto se moze sprovesti jedino ukoliko ljudi tacno znaju sta Bog trazi,sta nalaze i sta brani dok je sve to jasno zapisano u Svetom Pismu.
Bog je odavno svima nama odredio budučnost i zna sve milionima godina unapred kako će danas kazni ili da nas nagradi.

Marko 2 poglavlje

Kad se posle nekoliko dana vratio u Kapernaum, pročulo se da se nalazi u jednoj kući.2 Tamo je došlo toliko mnogo ljudi da više nije bilo mesta, čak ni pred vratima. Tada je počeo da im govori Božju reč.3 I došli su neki ljudi i doneli mu paralizovanog čoveka. Četvorica su ga nosila.4 Pošto ga zbog naroda nisu mogli doneti do Isusa, napravili su otvor na krovu iznad mesta gde je bio Isus i spustili nosila na kojima je paralizovani ležao. 5 Kad je Isus video njihovu veru, rekao je tom čoveku: „Sine, oprošteni su ti gresi.“6 A tamo su sedeli neki poznavaoci Zakona i razmišljali u svom srcu:7 „Zašto ovaj čovek tako govori? On huli na Boga. Ko može da oprašta grehe osim samog Boga?“ Isus je odmah prozreo* da tako razmišljaju, pa im je rekao: „Zašto tako razmišljate u svom srcu?9 Šta je lakše reći onom ko je paralizovan: ’Gresi su ti oprošteni‘ ili ’Ustani, uzmi nosila i hodaj‘?
10 Ali znajte da Sin čovečji ima vlast da oprašta grehe na zemlji.
Tada je rekao paralizovanom čoveku: 11 „Tebi govorim, ustani, uzmi nosila i idi kući.“ 12 I čovek je ustao, odmah uzeo nosila i izašao pred svima. Svi su se zadivili i slavili su Boga, govoreći: „Nikada nismo videli ovako nešto.“

Tacno Isus kao Bozji sin je bio blizak Ocu.
Isus sve sto je radio radio je u ime Oca.
Sto mu je Otac dao.

Jovan 7: 16 Isus im je odgovorio: “Ono što naučavam nije moje, nego dolazi od onoga koji me poslao

Jovan 8:28

28 Stoga je Isus rekao: “Kad podignete* Sina Čovječjeg, znat ćete da sam ja onaj koji kažem da jesam i da ništa ne činim sam od sebe. Naprotiv, ja govorim ono što me Otac naučio.
Jovan 5
19 Isus im je na to rekao: „Istinu vam kažem, Sin ne može ništa da učini sam od sebe, nego samo ono što vidi da Otac čini.
Jer šta god Otac čini, to i Sin čini na isti način. 20 Jer Otac voli Sina i pokazuje mu sve što sam čini. Pokazaće mu i dela koja su veća od ovih, da biste se vi divili.
Onda je i otac fulao kad od njega je vidio.

Boziji sin je titula po nekoj kvaliteti zasluzi a ne po rodjenju.
Npr David pa Solomon su boziji sinovi itd
No ljubomorni bog krscana ili crkva sve uništio/la da ostane samo jedan.
Stvari su zaista poprilicno jasne.
Jedino se za Isusa Kaze da je jedinorodjeni i prvorodjeni Bozji Sin.
Jedino je Isus stvoren prvi i direktno od strane Boga
Sve ostalo je Bog stvarao preko Isusa.

Back