Isus Hrist - Bozji Sin (Biblijski dokazi)

Bog JHVH i njegov Sin Isus Hrist

CJB
Don’t you believe that I am united with the Father, and the Father united with me? What I am telling you, I am not saying on my own initiative; the Father living in me is doing his own works.
CEV
Don't you believe that I am one with the Father and that the Father is one with me? What I say isn't said on my own. The Father who lives in me does these things.

dakle za razmatranje ove teme korisceni su svi moguci prevodi Biblije
i originalni spisi

Poslednja izmena:
Осим што ти нису то напоменули већ чињеницу да је Христос рекао да ко види Њега види и Оца. Ко сем Бога може рећи за себе да је видјети њега једнако видјети самога Бога? То ниједно створење не би могло рећи јер би било светогрђе.
Isto tako kaže da ide k Ocu i da je Otac veći od njega.
On je po karakteru isti kao njegov Otac, Svetu Duh Božiji je u njemu i on je slika našeg i njegovog Boga. Pismo to govori, ne ja.

Jovan 14:28 Reci ISUSA HRISTA
28 Čuli ste da sam vam rekao: ’Odlazim i vratiću se kod vas.‘ Ako me volite, radovaćete se što odlazim kod Oca,
jer Otac je veći od mene.

Jovan 14:28​

Daničić-Karadžić (RDK):

28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak
(RIŠ):

28 Čuli ste, da vam ja rekoh: 'Ja odlazim, i doći ću k vama. Kad biste me ljubili, onda biste se radovali, što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene.

Dimitrije Stefanović
(DS):

28 Čuli ste da sam vam rekao: Idem i doći ću (opet) k vama. Kad biste me ljubili, obradovali biste se što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene.

Lujo Bakotić
(LB):

28 Čuste da vam kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste me ljubili, obradovali biste se što rekoh da idem k Ocu. Jer je Otac moj veći od mene.

Aleksandar Birviš
(AB):

28 Čuli ste kako sam vam rekao: "Idem i vraćam se k vama." Ako me ljubite, biće vam drago što odlazim Ocu, jer moj Otac je veći od mene.

Bible in Basic English
(BBE):

28 Keep in mind how I said to you, I go away and come to you again. If you had love for me you would be glad, because I am going to the Father: for the Father is greater than I.

Isto tako trinitarac tvrde da su fariseji prepoznali Isusa kao Boga. To su bili njegovi neprijatelji.

Apostoli su to odlično razumeli nakon pedesetnice, kada je Sveti Duh sišao na njih, jer su propovedali Hrista kao Sina Božijeg. Onog koji je od Oca nasledio carstvo, onog koji je po Očevoj volji.

Isus je otišao svom Bogu i našem Bogu, svom Ocu i našem Ocu.
On je na prestolu desno pored Boga i Oca.
Njemu je Bog dao otkrivenje na kraju.

Isto tako trinitarac tvrde da su fariseji prepoznali Isusa kao Boga. To su bili njegovi neprijatelji.

Apostoli su to odlično razumeli nakon pedesetnice, kada je Sveti Duh sišao na njih, jer su propovedali Hrista kao Sina Božijeg. Onog koji je od Oca nasledio carstvo, onog koji je po Očevoj volji.

Isus je otišao svom Bogu i našem Bogu, svom Ocu i našem Ocu.
On je na prestolu desno pored Boga i Oca.
Njemu je Bog dao otkrivenje na kraju.
Da. propovedali su istinu da je Isus Bozji Sin

I sam Isus Hrist je rekao za sebe da je Bozji Sin.
Ne bi valjda on lagao

Apostol Petar je rekao da je Isus Bozji Sin
a isus je to potvrdio.

Matj 16 :16

15Zatim ih je upitao: „A vi, šta vi kažete, ko sam ja?“ 16 Simon Petar je odgovorio: „Ti si Hrist, Sin živog Boga.“

17 Tada mu je Isus rekao: „Srećan si, Simone, sine Jonin, jer ti to nisu otkrili ljudi*, nego moj Otac koji je na nebesima.

Jovan 14
Verujte mi da sam ja u jedinstvu sa Ocem i da je Otac u jedinstvu sa mnom. Ako ne verujete meni, verujte delima koja činim.

12 Istinu vam kažem, ko veruje u mene, činiće dela kakva i ja činim. Činiće i veća dela, jer ja idem kod Oca.

13 I šta god zamolite u moje ime, učiniću to, da bi se Otac proslavio preko Sina.
14 Šta god zamolite u moje ime, ja ću to učiniti.

ja ipak imam jevandjeosku argumentaciju da se nije moralo insistirati, i kako i sam Hristos upotrebljava dva konteksta: Sin Coveciji SUDI i Sin Boziji VASKRSAVA -ajde sta bi vise hteli?
to je uradjeno da se ocrni moja stranka, i Jevsevije Kesarijski, malo bilo samaranje Arija

nema se sta zameriti aeternum, stihovi stoje 90-95% sigurno, mozda tek ponesto, ali velikom vecinom argumentuje

to nije trebalo da se radi u nikeji, da je njihov rimski carev Isus veci od naseg, jer nas kaze da je Otac veci
Da hvala.
da u Nikeji Je Car Konstantin povecao ulogu Hrista - sravnao ga sa Bogom i otud se pojavila dogma o trojstvu
a prema Bibliji Isus jasno kaze Da je Otac veci od njega.
kao sto i jasno pise da je Bog jedan.

dakle to je greh prepravljati Bozju rec i uvoditi lazna ucenja u hriscanstvo

Da hvala.
da u Nikeji Je Car Konstantin povecao ulogu Hrista - sravnao ga sa Bogom i otud se pojavila dogma o trojstvu
a prema Bibliji Isus jasno kaze Da je Otac veci od njega.
kao sto i jasno pise da je Bog jedan.

dakle to je greh prepravljati Bozju rec i uvoditi lazna ucenja u hriscanstvo
Не мантрај. Догмат о Тројици је старији од Константина. Константин сам није увијек био на страни тројичара и након Никеје је знао бити наклоњен и аријанској страни.

Не мантрај. Догмат о Тројици је старији од Константина. Константин сам није увијек био на страни тројичара и након Никеје је знао бити наклоњен и аријанској страни.
Стварно је све то помало чудно, на пример познато је да је од почетака хришћанства и цркве постојала светотројична молитва и дефиниција и исповедање вере у тајни крштења, па довољно је издвојити само мало времена и прочитати одговарајуће текстове светитеља и хришћана прва три века у којима постоји вера у св.Тројицу, и онда неко дође и ладно каже цар Константин увео тројичну догму, свашта.

Мислим стварно, слично ко рецимо о недељи и свештенству, директни апостолски ученици и наследници и разни хришћани пишу о тим стварима и онда опет неко дође и каже ма то све не важи ми боље знамо о тим стварима, то слично ко неко био рецимо у Њујорк и посетио и видео сва важна места и онда му дође неко и почне да му прича какав је Њујорк,...... а тај видео Њујорк само на сликама..... :zcepanje:

Е,тако слично ти неки протестанти нашли да измишљају топлу воду после 15 векова историје и борбе цркве за веру и мисле да само преко тих слика могу да реконструишу шта је било на почетку, док са друге стране имамо људе који су видели и чули шта је било на почетку и то предали цркви.

Ti mantras jer nemas nikakve argumente
ja sam sve iznela iz Biblije normalni ljudi to vide a i Bog
Konstantin je Nikejskim Koncilom uveo trojstvo u crkvu 325 god i to je cinjenica
sta ima veze od kada postoji to lazno ucenje - dogma

Ti mantras jer nemas nikakve argumente
ja sam sve iznela iz Biblije normalni ljudi to vide a i Bog
Konstantin je Nikejskim Koncilom uveo trojstvo u crkvu 325 god i to je cinjenica
sta ima veze od kada postoji to lazno ucenje - dogma
Прије свега није цар Константин одлучивао у Никеји него епископи. Друго учење о Тројици је старије од Никеје и свједоче га многи рани Оци Цркве као и сам Нови Завјет.

Прије свега није цар Константин одлучивао у Никеји него епископи. Друго учење о Тројици је старије од Никеје и свједоче га многи рани Оци Цркве као и сам Нови Завјет.
Bavis se nebitnim detaljima
Cinjenica je da je car Konstantin uveo to ucenje da ono nije postojalo u hriscanstvu 3 veka
jer i nije hriscansko ucenje

To je protiv tvoje price a istina
ja istinu iz Biblije iznosim
dakle detalji su nebitni jer se ne menja cinjenica da je cara Konstantin odlucio da Hristu da vecu ulogu nego sto je ima.
Хахахахсх ти си феномен мајкеми. Детаљи су каже небитни али ти знаш да је Константин то увео.

Back