Ištvan Pastor traži novi ustavni zakon

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Beta

NOVI SAD, 1. avgusta 2012. (Beta) - Predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor ocenio je da bi se trenutna "politička konfliktna situacija" u vezi sa nadležnostima ove pokrajine mogla rešiti donošenjem ustavnog zakona.

"Ustavnim zakonom bi se na jasan način definisale ingerencije Vojvodine, a taj akt bi imao snagu Ustava", rekao je Pastor za novosadski "Dnevnik".

Dodao je da je to jedna od mogućnosti za prevazilaženje aktuelne "strašno problematične situacije", pošto, kako je ocenio, nije realno očekivati izmene Ustava Srbije, pošto taj proces zahteva široki politički kompromis, ali i vreme.

Prema Pastorovim rečima, problemi u funkcionisanju vojvodjanske autonomije nakon što je Ustavni sud pokrajini ukinuo deo nadležnosti mogu se rešavati samo dogovorom izmedju pokrajinske i republičke vlasti.

Ocenio je da ćemo, ukoliko ne dodje do dogovora izmedju pokrajinske i republičke vlasti, živeti u politički konfliktnoj situaciji, odnosno "u veoma haotičnoj situaciji u ustavnopravnom smislu".

Vesti Krstarice

Evo ,a primer ja sam Srbin iz Vojvodine i kao takav imam snažnu političku potrebu da na referendumu izrazim svoj stav o potrebi ukidanja autonomije komunističkog tipa.

Ne želim beogradizaciju da zamenim novosadizacijom

ma niko nije protiv autonomije, sve dok je drzava na prvom mestu.

privreda, kultura, svasta

sta bi se desilo kada bi sumadija zaustavila proizvodnju struje - gde nase pare bre?

"Ustavnim zakonom bi se na jasan način definisale ingerencije Vojvodine, a taj akt bi imao snagu Ustava", rekao je Pastor za novosadski "Dnevnik"
:hahaha:

Kakve sve gluposti se valja ovde na političkoj sceni, pa to je katastrofa. Kada bi taj Pastor uopšte znao šta je Ustavni zakon. :roll:

Treba da se promeni Statut i uskladi sa Ustavom i rešen problem a ne da se jedu gvna i daju debilne izjave na koje se jedino pale ovi poput Blajbingera, Jominija i sl. :lol:

Beta

NOVI SAD, 1. avgusta 2012. (Beta) - Predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor ocenio je da bi se trenutna "politička konfliktna situacija" u vezi sa nadležnostima ove pokrajine mogla rešiti donošenjem ustavnog zakona.

"Ustavnim zakonom bi se na jasan način definisale ingerencije Vojvodine, a taj akt bi imao snagu Ustava", rekao je Pastor za novosadski "Dnevnik".

Dodao je da je to jedna od mogućnosti za prevazilaženje aktuelne "strašno problematične situacije", pošto, kako je ocenio, nije realno očekivati izmene Ustava Srbije, pošto taj proces zahteva široki politički kompromis, ali i vreme.

Prema Pastorovim rečima, problemi u funkcionisanju vojvodjanske autonomije nakon što je Ustavni sud pokrajini ukinuo deo nadležnosti mogu se rešavati samo dogovorom izmedju pokrajinske i republičke vlasti.

Ocenio je da ćemo, ukoliko ne dodje do dogovora izmedju pokrajinske i republičke vlasti, živeti u politički konfliktnoj situaciji, odnosno "u veoma haotičnoj situaciji u ustavnopravnom smislu".

Vesti Krstarice

Naslov ne valja. Ne traze "vojvodjani " vec lopovi iz stranaka LSV,DS i madjari

Imam predlog za rešavanje ovih problema. Pošto političari iz Vojvodine žele samo fotelje i titule zašto ne bi svakom stanovniku Srbije dodelili po jednu fotelju (ili više) i po jednu titulu (ili više)? Pošto se kod nas samo gleda da li imaš fotelju možemo da se rešimo svih tenzija unutar države ovim prostim potezom. Kad se rodi dete pokloniti mu odmah fotelju i titulu. Kad neko umre pokopati fotelju i titulu sa njim. Ovim bi se rešili svih trvenja i raspprava u našoj državi jer bi svi imali fotelju i titulu i niko ne bi bio zakinut. Samo još treba da nađemo i sponzora koji će da finansira sve ove silne činovnike i titulare u ovom našem malom hepeningu koji se zove politika.

Vojvođanski Srbi su, siguran sam, za ukidanje pokrajinskih organa
Pa onda su trebali na izborima masovno glasati za neku partiju ili organizaciju koja se zalaze za ukidanje APV ,a ovako preko 90% glasova u pokrajni su dobile partije koje ne dovode u pitanje postojanje APV i njene organe ,ako vec ne postoji takva organizacija mogli su je oformiti ,osvojiti potreban broj glasova i krenuti u taj proces ukidanja APV.

Прави одговор на питање у овој теми би требало да да референдум. Питање на референдуму би гласило да ли сте за укидање аутономије Војводине, референдум би био спроведен у Војводини. Свим субјектима предочити да би негативан одговор значио почетак мирног раздвајања Војводине и остатка остатака Србије.
У зависности од резултата и ми на крстарици бисмо сазнали да ли је назив теме исправан.

Pa onda su trebali na izborima masovno glasati za neku partiju ili organizaciju koja se zalaze za ukidanje APV ,a ovako preko 90% glasova u pokrajni su dobile partije koje ne dovode u pitanje postojanje APV i njene organe ,ako vec ne postoji takva organizacija mogli su je oformiti ,osvojiti potreban broj glasova i krenuti u taj proces ukidanja APV.

Zašto misliš tako?

Meni je recimo odgovarao ovaj stepen autonomije.

Samo sam sad promenio mišljenje i smatram da je treba sasvim ukinuti.

Back