Quantcast

Истраживање: Само пет одсто грађана Србије би гласало за улазак у НАТО

Само пет одсто грађана Србије би гласало за улазак у НАТО
https://rs.sputniknews.com/politika...-gradjana-srbije-bi-glasalo-za-ulazak-u-nato/

17.11.2020.

Када би у Србији ове недеље био одржан референдум, само пет одсто грађана Србије би гласало за улазак у НАТО, 80 одсто би било против, док 15 одсто уопште не би гласало, резултат је истраживања које је спроведено у оквиру пројекта Београдска НАТО недеља Центра за евроатлантске студије (ЦЕАС)

Истраживање показује да би само пет одсто испитаника гласало за улазак Србије у НАТО, што је шест одсто мање у односу на пре две године, а 15 одсто уопште не би гласало.

На питање какво је мишљење о НАТО као међународној организацији, више од половине испитаника, односно 54 одсто је њих се изјаснило - негативно, док су 37 одсто равнодушни. Само шест одсто је одговорило да имају позитивно мишљење о НАТО.

Искрена СУЋУТ за форумску НАТОгузију, Јелену Милић као и
ситном смадеревском нарко дилеру и пропалом кафеџији - ШОРМАЗУ! :)

Andrej Bolkonski

Domaćin
Poruka
4.250
Србија је требало да уђе у NATO 1989. сад је касно.
Nikada nije kasno,da Srbija udje u NATO.Da Nato ne valja,i da smo mi JEDINI koji smo pametniji od SVIH, pa zar bi SVE evropske zemlje na glavacke
usle u taj "nevaljali" Pakt. Pa treba imati zrnce pameti,pa da se utvrdi cinjenica,da smo mi danas,bukvalno u prstenu zemalja,koji su clanovi NATO.
Opet naglasavam.Nikada necu poverovati,da su gradjani svih evropskih zemlalja budale,a samo smo mi,kao pametni,Budalastina pa to ti je...

Sasha Smirnoff

Aktivan član
Poruka
1.657
Јачање војне сарадње са Русијом, те тридесетогодишње савезништво са истом није побољшало чак ни статус Јермена у Нагорно Карабаху, из којег данас, изгред буди речено, они морају да беже јер војничку помоћ од савезника нису добили.
Чак сам и ја био разочаран да је Русија тек тако гледала како им неко разара веома лојалног савезника. Ни прстом нису мрднули.
Замисли како би тек онда помогли Србима на Космету, када Јерменима, чија се држава налази на неколико стотина километара од њихове, нису.

missortr

Domaćin
Poruka
3.264
Само шест одсто је одговорило да имају позитивно мишљење о НАТО.
Пуно је то. 6% ових + 6% оних + ...+ . Накупи се тих ... како их већ назвати. :namcor:
Не бих ја то олако схватао ....

Јачање војне сарадње са Русијом, те тридесетогодишње савезништво са истом није побољшало чак ни статус Јермена у Нагорно Карабаху, из којег данас, изгред буди речено, они морају да беже јер војничку помоћ од савезника нису добили.
Чак сам и ја био разочаран да је Русија тек тако гледала како им неко разара веома лојалног савезника. Ни прстом нису мрднули.
Замисли како би тек онда помогли Србима на Космету, када Јерменима, чија се држава налази на неколико стотина километара од њихове, нису.
Знаш зашто су тако поразне анкете по вас НАТОгузе? Зато што ништа не знате,
зато што сте манипулатори, зато што лажете...
НИГДЕ додирне тачке између КиМ и НАгорно Карабаха, а право је чудо како си то повезао са Јерменијом.
Такође, муљаш и лажеш о "савезништву" Јермена и РУсије. Јермени су пљунули у савез са Русијом,
колективно пристајући на "обојену револуцију", на довођење на власт јерменског ЂИНЂИЋА и
јерменске Чеде Прашке, јерменске Чанке, јерменске протуве еквивалентне београдској отпорашкој
багри. Јермени у Јерменији су се сетили Русије тек када им је поплава стигла до Јеревана.

Sasha Smirnoff

Aktivan član
Poruka
1.657
Знаш зашто су тако поразне анкете по вас НАТОгузе? Зато што ништа не знате,
зато што сте манипулатори, зато што лажете...
НИГДЕ додирне тачке између КиМ и НАгорно Карабаха, а право је чудо како си то повезао са Јерменијом.
Такође, муљаш и лажеш о "савезништву" Јермена и РУсије. Јермени су пљунули у савез са Русијом,
колективно пристајући на "обојену револуцију", на довођење на власт јерменског ЂИНЂИЋА и
јерменске Чеде Прашке, јерменске Чанке, јерменске протуве еквивалентне београдској отпорашкој
багри. Јермени у Јерменији су се сетили Русије тек када им је поплава стигла до Јеревана.
Да ти нешто знаш и да ниси обичан трол, проверио би прво са киме причаш и какве ја ставове има о НАТО.
Али, ма колико НАТО био лош по Србе, он, ипак, за разлику од Русије, брани своје савезнике огњем и мачем.
А уз то што немаш појма о саговорнику са којим водиш расправу, не познајеш ни односе поменуте Русије и Јерменије.

Битно је нагласити да је Јерменија део ОДКБ-а.

Да ти нешто знаш и да ниси обичан трол, проверио би прво са киме причаш и какве ја ставове има о НАТО.
Али, ма колико НАТО био лош по Србе, он, ипак, за разлику од Русије, брани своје савезнике огњем и мачем.
А уз то што немаш појма о саговорнику са којим водиш расправу, не познајеш ни односе поменуте Русије и Јерменије.
Битно је нагласити да је Јерменија део ОДКБ-а.
Ауууу.. Тек сад угледах еполете! :sad2:
Извините ђенерале галактичких НАТО војски, ово се није смело превидети. :(
Ето, да не беше Вас гос'н Ђенерале, појма не бих имао да је НАТО и ОДКБ исто,
а није исто, нема појма једно са другим.
У сваком случају, опростите гос'н Ђенерале. ;)

Sasha Smirnoff

Aktivan član
Poruka
1.657
Ауууу.. Тек сад угледах еполете! :sad2:
Извините ђенерале галактичких НАТО војски, ово се није смело превидети. :(
Ето, да не беше Вас гос'н Ђенерале, појма не бих имао да је НАТО и ОДКБ исто,
а није исто, нема појма једно са другим.
У сваком случају, опростите гос'н Ђенерале. ;)
Било како било, уз сав покушај да се додвориш и испаднеш симпатичан, ипак... покушај прво да се информишеш о стварима о којима пишеш. Овако испадаш смешан.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
36.445
NATO је створен да чува слободан свет од бољшевизма. како смо се ми нашли на погрешној страни, то треба сами себе да запитамо.
Е, стварно се не спрдај данас у 2020.години када су и сами отворили архиве,
када све јасно као сунце јарко. Па где им је данас "бољшевизам"? 'ај'не брукај се!

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
36.445
Е, стварно се не спрдај данас у 2020.години када су и сами отворили архиве,
када све јасно као сунце јарко. Па где им је данас "бољшевизам"? 'ај'не брукај се!
ти уопште не пратиш шта сам написао. говорио сам о години 1989. кад смо ми изабрали погрешну страну. тад је Милошевић требало да аплицира за NATO. то се наравно није могло ни замислити, јер он је био комуњара.

ти уопште не пратиш шта сам написао. говорио сам о години 1989. кад смо ми изабрали погрешну страну. тад је Милошевић требало да аплицира за NATO. то се наравно није могло ни замислити, јер он је био комуњара.
Па добро, јел' се ти спрдаш, лоопеташ, имаш14,5 година, или само за'ебаваш?
-КОЈИМ овлашћењима је Милошевић '89-те могао тако нешто предложити?
- НА КОЈОЈ функцији је био?
- КО ЈЕ о таквим ствариома одлучивао у СФРЈ?
- ДА ЛИ о томе знаш било шта?
- ДА ЛИ размишљаш пре него нешто тако тупаво напишеш?

Па то је још горе од оне приче интернет лелемуда о командовању ЈНА! :bljak:

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
36.445
Па добро, јел' се ти спрдаш, лоопеташ, имаш14,5 година, или само за'ебаваш?
-КОЈИМ овлашћењима је Милошевић '89-те могао тако нешто предложити?
- НА КОЈОЈ функцији је био?
- КО ЈЕ о таквим ствариома одлучивао у СФРЈ?
- ДА ЛИ о томе знаш било шта?
- ДА ЛИ размишљаш пре него нешто тако тупаво напишеш?

Па то је још горе од оне приче интернет лелемуда о командовању ЈНА! :bljak:
ЈНА се распала већ наредне године, заједно са државом коју је као требало да одбрани. а уствари је створена да одбрани Титов комунистички режим. према томе, 1989. је за нас био последњи тренутак. нажалост, пропуштен.

Било како било, уз сав покушај да се додвориш и испаднеш симпатичан, ипак... покушај прво да се информишеш о стварима о којима пишеш. Овако испадаш смешан.
Ђенерале,
Мани се фраза и тирада, ниси одговорио на питање:
-КАКВА паралела и шта је заједничко ОДКБ-у
и НАТО нацистичкој организацији?
nato_swastika.gif

Sasha Smirnoff

Aktivan član
Poruka
1.657
Ђенерале,
Мани се фраза и тирада, ниси одговорио на питање:
-КАКВА паралела и шта је заједничко ОДКБ-у
и НАТО нацистичкој организацији?
Pogledajte prilog 800720
НАТО, какав је такав је, брани своје чланице огњем и мачем. Премда се мало више бави очувањем интереса Сједињених Држава и њихових штићеника шитом планете.
Са друге стране ОДКБ, па ни сама Русија, нису у стању да заштите своје савезнике (пример: Јерменија).

Све у свему, ако Русија не штити Јерменију, државу која је тик поред ње, како онда ми то очекујемо да ће бранити Србију када се над нашим небом и око наших граница опет појаве НАТО хорде?

Оно што је овде најбитније јесте да ти све своје постове сводиш на демагогију, просипање хитлеровске реторике и мржње, а да у опште не објашњаваш ко је то Србију позвао у НАТО (нико), да ли Србија иде ка НАТО (не иде и не треба да иде), те зашто Русија није у стању да заштити Јерменију од једног Азербејџана, док се Срби надају да ће нас баш та Русија заштити од Сједињених држава и њеног топовског меса.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.