Istraživanja potvrdila da su inteligentni ljudi skloniji verovanju u teorije zavere

Svako ko ucestvuje na forumu je na svoj nacin moderator, ovaj medij je onakav kakvi su svi ucesnici zajedno.
Znaci redak bastion slobode govora ako uporedimo npr. sa grupama na Fejsbuku koje su ogranicene samo na istomisljenike ili pomenute masmedije u kojima konzument sadrzaja samo slusa, a autoritet govori, kao u skoli (neozbiljno...)
Ne slažem se.
Ja nisam moderator - pa ni blizu toga, dok Ona meni prepravlja postove (ili briše). Nije baš bastion slobode, a da li bi i koliki bastion trebalo da bude, ne odlučujem ja, već moram da se povinujem pravilima... Druga je stvar biti moderator, pa pozoveš drugog moderatora u temu, pa usmerite diskusiju,.. Tako se moderiše,.. vodi se diskusija u željenom smeru.

Na kraju, krajeva ne vidim da je Krstarica utekla od opšte klime u medijima i u društvu. Kud svi Turci, tu i Mali Mujica,.. fali Mali Radojica :)

Gle, i vestacka inteligencija sklona
BBC istraživanje: Kako veštačka inteligencija decu uči teorijama zavere na Jutjubu
Jutjub kanali koji koriste veštačku inteligenciju za pravljenje sadržaja sa lažnim naučnim informacijama preporučuju se deci kao „obrazovni sadržaj", otkriva BBC tim za proveru činjenica.
BBC novinari otkrili su oko 50 kanala na više od 20 jezika, koji koriste veštačku inteligenciju za pravljenje video sadržaja o pseudo naukama ili teorijama zavere.
Kako li ce nauciti AI da laze kad zameni novinare? Veliki problem...

Гадно је бити интелигентан.

Стално нешто као видиш, али не налазиш решења,
патиш и проклињеш свој радознали ум.

Много је боље бити геније или глупак.
И један и други немају проблема са проблемима,
први их решава, други их не види ...

Pa u biti ni ovaj prvi ne resava probleme vec vise resava sopstveni odnos prema tim problemima u smislu percepcije i gledanja na taj problem, a problem kao problem u vecini slucajeva on se ili nekako resi sam od sebe spletom okolnosti (gde izmedju ostalog spada i tvoj uticaj i interakcija) ili jednostavno posle nekog vremena zastari i prestane biti problem. ;)

Jako zanimljivo, ali ja ne kapiram. Postoji ili ne postoji?
Primer:
Pismeni sastavi dece
Ne postoji, niti moze da postoji. Iz prostog razloga, sto je matematicki dokazano nemoguc na Tjuringovoj masini.
Elon Musk je platio milijardu dolara fensi tekst procesor...
Zavera je u tome da likovi koji prodaju maglu uzimaju veliku lovu na tome, pa dok se takvi kao Mask
budu zaludjivali time, da ce AI da zameni ljude u radu, nek im bude ...

Napiši obrazloženje pa da vidim da li si upravu?
Napisao si samo izjavu koja ne može nikome promijeniti razmišljanje.

Znaš li ti koji su to "likovi"?
To su oni koji se voze u audijima i dzipovima, propovedajuci skromnost i siromastvo...
Gordost je deo naseg bica. Mozes se boriti protiv toga, samo ako imas neki uzor...
No, upoznao sam njih dosta, i mogu reci da nosem probijaju oblake...

Poslednja izmena od moderatora:
Uvazeni gosti i posetioci foruma Krstarica, znajte da se na ovom mestu svacije misljenje uvazava, ali to takodje znaci i da je svacije misljenje podlozno i diskusiji i kritici, inace govorimo o jednoumlju, a to ovde, po svim parametrima - ne postoji. Misljenja su sarena ko zastave sveta. Neko se njima ponosi, neko samo predstavlja taj kolorit, ali da je rec o 100 nijansi sive - o tome nema govora, stoga to ovde odlucno demantujem, i kao covek i kao komuni..salim se, mod.
Smatram da se moze pisati i svemu, jasno, tacno i precizno. Ja nemam problem sa tim... :) Ali, izrazavam, blago receno, cudjenje da, kad se tudje interpretira implicitno kao "mudrijasko", neprijateljsko, "prepotentno" ili "arogantno", odgovara na nacin koji je prenaglaseno i visestruko uvredljiviji od pretpostavljenog prvog...:confused:Slazem se da ni moderacija niti clanovi nisu "digitalni ucitelji", premda na ovim stranicama svasta korisno i novo moze da se nauci...;) U tom smislu, modovi i nisu duzni da vas uce kako treba da mislite, kako da se ponasate i da se izrazavate u ovom virtuelnom prostoru...:) Ali, kao jednu od funkcija koje ovde nose, duzni su da uticu na to da se dostojanstvo korisnika postuje, kako njih, tako i modova, jer to je fer i kolegijalno ovde. ;) Ne govorim jos ni o kakvim alatima kaznjavanja, iako su nam i te mere dostupne u tom putu, ali opominjem na odredjeni nivo ophodjenja na forumu koji ipak mora biti respektabilan u odredjenom smislu. Kao moderator, a i kao korisnik, prihvatam tudja misljenja i kritike i na svoj racun i na racun uprave, ali zahtevam jednu finu meru pristojnog i adekvatnog ponasanja, kako se kaze - ispeci pa reci...Svako gresi, pa kako nece i administracija, i mi smo ljudi. :D I nama je dolazilo hiljadu puta na pamet da napisemo nesto nekome van svake (auto)cenzure, ali onda se setimo sta je nasa duznost i funkcija ovde, pa korigujemo i upristojimo izrazavanje, jer tako resavamo sve... :) Ja vas molim da imate to na umu, jer ovo je sve virtuelni prostor, nije prava pijaca ili trznica, pa da vadimo iz dzepova svako sve sto ima, da se raskusurujemo i razduzujemo...Lepo je imati srce na dlanu, ali pazite da drugim ne izbijete oko masuci njime pred tudjom glavom kao dokaz... Fakticki, ovo i jeste neobicna tema da bi se spominjali unutrasnji ljudski organi, jer se cini da klackalica, po kojoj cak i ceo ovaj forum nosi ime, predstavlja debatu izmedju srca i mozga, odnosno, iracionalnog i racionalnog... Verujem, i ubedjen sam, da svako od vas ima odgovarajuci recnik kojim moze da izrazi ovaj odnos, uvek fluidan, a sustinski rigidan ako preteze iskljucivo na jednu stranu. Mozda vam se dosad cinilo da vas moderator preteze na stranu iskljucivo suvog racija, tj. glave, ali vas uveravam da nije tako, inace ne bih bio ovde....:) Istina, ja sam vise tip koji je za pdf Misterije nego za same Teorije Zavera, ali ako sve bude ok, uskoro ce se ova dva foruma objediniti, tako da ce zadovoljstvo tipkanja ovde biti duplirano. :P :cool: (Inace, sa kolegom uredjujem oba). Ako vam nesto smeta, ometa, ukoliko nesto nije po volji, obratite nam se na pp, umesto da nam javno sasipate "istinu" u lice, vrelo kao domaca pljuvacka, bez pardona, pa se jos i cudite sto smo vas zapamtili po tom cinu, a sto je jos ludje - vi nas ne! :P , i sto bi bio drugi ekstrem, vezan samo za srce i izricito iracionalno. :cool: Posto, znate..."I mi cigani imamo dusu.." :cool:
Moje misljenje o samim teorijama zavera i dalje stoji: potrebno je naci balans izmedju uma i srca i filterovati stvari na pravi nacin. ;) :) Ima raznih korisnika koji su ovde u logici svasta demonstrirali... Recimo @Grom_sa_neba! pokazuje sindrom info-treshholda, prezasicenosti podacima, a sve na fonu nulte postmoderne potrosacke svesti.. Sliva sve informacije do kojih dnevno dospeva s kuke i motike niz jedan levak u istu casu, pa im zatre i uzrok i posledicu... :D Drugi korisnici sire neka svoja licna ucenja i uverenja, poprilicno dogmatski okamenjena.:confused: Njih je tesko uveriti u suzenost njihove vizije, ali se cak i sa njima diskutuje, ako nista, ostrica se na kamenu brusi... ;) :cool: Imali smo cak i ucesnike problematicnih granica uma, takvi nazalost brzo bivaju banovani, ali to je sve njihov izbor...Takvi su u pocetku zabavni jer cak nisu tu ni da razdvoje zito od kukolja, vec da to sve istucaju u jednu bljutavu masu i gadjaju time druge korisnike bez ikakvog obzira.... Ali, kako sejes tako zanjes...Mi im tu nismo mogli pomoci. Takvima je ovo sve nepravda, pocev od Zavera pa do celog foruma..... Ali, uostalom, zasto bi se ovde radilo samo o pravdi i nepravdi? :) Moze li postojati neka pozitivna zavera? Eto jos jedno pitanje za razmisljanje...
@~sweet girl~ @Plant @Schrodinger , pozdrav od kolege i mod TZ. :) :bye::cool:

Poslednja izmena:
@Black_star i ja sam nekada tako pisala, kao ti sada, ali sam srećom malo sazrela, bar u vidu samokontrole te potrebe da nekoga riječima vješto, suptilno uvrijediš.

Ne očekujem od tebe izvinjenje, kao ni od bilo koga, ali bi vilo lijepo da se izvineš za ono gore.
Ali pošto to nisi, ne želiš iline umiješ, izabrao si još da pokušavaš vrijeđati.
Svakom njegovo ponašanje ostaje, a ne tuđe.

No, dosta o tome.
Vjerovatno si samo nikako ne odgovaramo i to je uredu. Mora da i u meni ima te tvoje bahatosti, ljigavosti - pa mi zato smeta više no nekima ovdje. I mora da si i ti zato mene zapamtio, po jednakoj ljudskoj ljigavosti i ništavnosti. Baš smo se dobro sreli- rog na rog. Ali ja sam se dragi @Black_star promijenila, a trudim se i dalje.

Jedino dobro kod tebe je što si na kraju i rekao nešto pametno i za razmišljanje.
Samo što u 1kg poruke, ima 950g splačine, lažnog moralisanja kojim se samo uzdižeš, a to ne radiš, poneka uvreda, i tek 50g pametnog i korisnog.

Ali da, hvala i prijatno, i za to malo dobroga.
Na to ću se i fokusirati. Neću te staviti na ignore, jer sam sama odgovorna što pišem po temama koje privlače isfrustrirane ljude.

Umjesto da se fokusiramo na ono što volimo, mi ovdje kakiml drugima kako i šta. Ma daj. Blesavo od mene.
A ti ostaješ mod ovdje, pa ti džaba tvoja elokvencija i pamet, kad ostaješ i dalje u jami, i još to svjesno i samovoljno biraš.

Ne pišem ti ovo sa smajlijima kao ti meni, jer kod mene nema zle namjere, ni ljutnje, cinizma.
Srećno ti, ja vjerujem u ljude i lični osjećaj, zato ti ovo i pišem- inače ne bih.

Ako misliš da možeš nešto nekome ukazati, što je lijepa namjera, promijeni način!
Od uvreda i smajlija, promakne suština čitaocu tvojih poruka i ti tako samo živiš u uvjerenju da su drugi glupi :mrgreen:

Pa ako ovo nisi do sada skontao, što tripuješ da si toliko smartie?
@Black_star

P.S.
O ovome ti govorim kada kažem da mogu biti i ja ljigava kao ti.
Ali nikad nisam voljela ljude kao ti, jer mogu biti mnogo ljigavija, zbog visoke sposobnosti uočavanja, vjer.bolje od svakog ko se ponaša kao ti.Jer da dobro kontaš, skontao bi do sada zašto to tvoje nije dobro po tebe samoga!

Djeluješ mi kao neko ko se samo loži na pamet, i pun je kompleksa.
I ne, nisam nježna, namjerno, jer želim da zapamtiš da ne želiš komunikaciju sa mnom :mrgreen:

Svi- želim vam lijep dan.
I odlazim sa ove teme.

Kada zapadni mediji, a pogotovo engleski i americki, pricaju o tudjim fake news, ogromne su sanse da je to zapravo istina a to sto oni kazu da je istina, upravo bude fake news. Putin kancer, umire, Putin alchajmer,umire, Rusi nemaju oruzje,ratuju sa lopatama, sami sebi unistili Severni tok , ekonomija im propala , Irak imao nuklearno oruzje- sve laz do lazi i oni govore o fake news, sprdnja.

Ne očekujem od tebe izvinjenje, kao ni od bilo koga, ali bi vilo lijepo da se izvineš za ono gore.
Ali pošto to nisi, ne želiš iline umiješ, izabrao si još da pokušavaš vrijeđati.
Svakom njegovo ponašanje ostaje, a ne tuđe.
Cekaj, ti ocekujes izvinjenje zbog mog stila pisanja kog si samoinicijativno protumacila kao uvredu, dok u medjuvremenu (nicim tacno izazvana) saljes pregrst ad hominem uvreda na moj racun, na sta ja ostajem prosto "mutav na sokiran"...Gde si to videla, koji je sad to nacin? :P
Izrazio sam neko svoje opste misljenje na odredjenu temu i u trenu pocascen izjavama da sam "ljigav", "arogantan" (al` pametan ;) :lol:) ,"iskompleksiran", .. ne znam, jel ima nesto da sam zaboravio...? :P I to mozda cak ne ni zbog precizno utvrdjenog razmimoilazenja u razmisljenju s tobom (ili vecinom ovde), vec samo zbog mozda tek naznake o takvom mogucem razmimoilazenju...! Kao da sam Atila, bezbeli, Bic Boziji, kao da rusim svakog sneska, bog te mazo !! :cool:
Pa dje je tu ta tolerancija, sta sam ja nevernik, kaurin, a svi ostali adepti, upucenici u svetu tajnu foruma Zavera...? :) Valjda i ja imam pravo da u nesto verujem ili ne verujem, kao korisnik, ne mod, pa cak i da nesto smatram previse apsurdnim da bi to pilo vodu?
Problem je u generalizaciji...Niti sam igde rekao da je bas sve sto se ovuda pise i ima procitati apsurdno, ali ni da je sve brilijantnost ljudske dedukcije. ... jer negde valja naci i otkriti i onu suvislu zlatnu sredinu?
Ali sio mi ga djura, kako je tako je...Dugo sam na Krsti, te znam da su nekad cak i Zavere bile nekako zanimljivije, sadrzajnije, pa i kriticnije, i to tako da kad bi npr. citala TE i TAKVE opaske tada, zapalila odavde bez da ostanu dugmici, e takvih se ja diskusija ovde secam, a ne "joj, uvredi me Black_Star, a nije to ni mislio...".... :cool: Otkud znas sta sam i mislio? :D Sasece sve prstima (nadam se bez ostrih noktiju) po tastaturi ko macem...
Daj vise da vidimo sta su te Teorije Zavera, al moramo to - cuti.... prvo.... ;) :cool:

Back