"Istorijsko pomirenje" u praksi: Orban nosi šal na kojem je Vojvodina deo Mađarske!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
205.604
Mađarski premijer Viktor Orban objavio je na svom Instagram profilu snimak na kom nosi šal sa mapom "velike Mađarske".

1669068430100.png


Orban, koga predsednik Srbije Aleksandar Vučić neretko predstavlja kao "velikog prijatelja naše države", u više navrata javno je objavljivao kartu "velike Mađarske", u čiji sastav ulazi i Vojvodina, podseća Nova.rs.
Ovoga puta, šal na kom je nacrtana takva mapa nosio je dok je razgovarao sa mađarskim fudbalskim reprezentativcem Blažom Džužakom.
Ranije je kartu na kojoj u sastav Mađarske ulaze delovi Hrvatske, Slovenije i Srbije objavio na svom Fejsbuk profilu, želeći da uputi čestitku maturantima koji su polagali test iz istorije, a godinu dana pre toga, takva ilustracija objavljena je na zvaničnom nalogu države Mađarska na Tviteru.

Orban je, na stotu godišnjicu potpisivanja Trijanonskog sporazuma, otkrio i spomenik kojim iskazuje žalost zbog tih "otetih" teritorija.

Orbanova Vlada je spomenik platila 16 miliona evra, a u centru granitnog kompleksa, Spomenika nacionalnog jedinstva, gori večni plamen.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...-sal-na-kojem-je-Vojvodina-deo-Madjarske.html

Na linku imate ostatak teksta, a ja ću dodati i ono što ne piše sad, a pisalo je pre na drugim mestima. U Orbanovoj kancelariji je statua Mikloša Hortija. Da, onog Hortija čiji su ljudi bacali pod led Srbe i Jevreje i počinili brojna druga zverstva po Vojvodini za vreme 2. svetskog rata. Sad mene zanima nekoliko stvari - zbog čega država Srbija ne reaguje na ovakve provokacije? Zašto se naš predsednik druži sa čovekom koji bi da nam otme deo države. Zašto brojni srpski nacionalisti koji kažu za sebe da vole Srbiju takođe hvale čoveka koji razmišlja o otimanju dela naše teritorije i očigledno ima pozitivno mišljenje o onima koji su nas ubijali? Kako je ovo sve moguće?
 
Zar Madjarska nije clanica EU i zapad,a oni nikada nisu prestali da imaju pretenzije na Vojvodinu.Zasto madjarska manjina ima najbolje uslove zivota u Vojvodini.Imaju i vise nego sto bi imali u Madjarskoj.

Šta su Mađari uradili pa da se kaže kako nikad nisu prestali da imaju pretenzije na Vojvodinu? Oni su najbrojnija i ujedno najlojalnija manjina u Srbiji, mnogi od njih su ginuli za ovu zemlju čak i u poslednjim ratovima. Ovo na slici je navijački šal, pričati kako su to nekakve realne pretenzije bilo bi isto kao kada bi nas Grci optuživali za pretenzije na njihovu zemlju jer se u školama uči o caru Dušanu...
 
Ovo opet napaćeni drugosrbijanci pokušavaju da stanu na put drugarstvu nas i Mađara? :lol:

Po drugosrbijancima Madjarska će nam napraviti invaziju, a Rusija i Kina nas bombardovali i samo što neće opet. Da mi je znati šta je u njihovim glavama i dokle više...
 
Po drugosrbijancima Madjarska će nam napraviti invaziju, a Rusija i Kina nas bombardovali i samo što neće opet. Da mi je znati šta je u njihovim glavama i čemu tolika ljubav prema Zapadu...

Još šatro igraju na neku kartu patriotizma u ovakvim situacijama, a daj Bože da bi jedan od njih ostao ovde ako se stvarno zapuca...
 
Šta su Mađari uradili pa da se kaže kako nikad nisu prestali da imaju pretenzije na Vojvodinu? Oni su najbrojnija i ujedno najlojalnija manjina u Srbiji, mnogi od njih su ginuli za ovu zemlju čak i u poslednjim ratovima. Ovo na slici je navijački šal, pričati kako su to nekakve realne pretenzije bilo bi isto kao kada bi nas Grci optuživali za pretenzije na njihovu zemlju jer se u školama uči o caru Dušanu...
A sta nisu do II Sv. rata i posle toga.Mislis da to moze da se zaboravi.Nema veze sto je navijacki sal.Gde si video Srbina da nosi sal sa Srbijom i Madjarskom zajedno.
 
A sta nisu do II Sv. rata i posle toga.Mislis da to moze da se zaboravi.Nema veze sto je navijacki sal.Gde si video Srbina da nosi sal sa Srbijom i Madjarskom zajedno.

Pogledaj kalendar, ovo je 2022. godina. Nisam video takvog Srbina jer mi nikada nismo osvajali Mađarsku. Uzgred, taj period Drugog svetskog rata je i jedini period da su Mađari imali pretenzije ka Vojvodini, a čak i ovaj "zloglasni" Horti je osudio zločince iz Novosadske racije.
 
Ostali bi mnogo vise nego sto ti mislis,jer mnogi od nas nemamo gde i ostaje nam sam da branimo ovo sta imamo.

Da, na to sam i mislio, oni bi ostali ovde isključivo jer nemaju drugog izbora. E vidiš, tokom ratova devedesetih Mađari iz Vojvodine su imali izbora, pa su ipak ostali ovde.
 
Pogledaj kalendar, ovo je 2022. godina. Nisam video takvog Srbina jer mi nikada nismo osvajali Mađarsku. Uzgred, taj period Drugog svetskog rata je i jedini period da su Mađari imali pretenzije ka Vojvodini, a čak i ovaj "zloglasni" Horti je osudio zločince iz Novosadske racije.
Nisam ni rekao da bi isao u osvajanje,nego bi branio ono sto imamo.Sto se tice pretenzija,dovoljno zla su ucinili da ne moze da se zaboravi.
 
Nisam ni rekao da bi isao u osvajanje,nego bi branio ono sto imamo.Sto se tice pretenzija,dovoljno zla su ucinili da ne moze da se zaboravi.

Zapravo ne, jer kao što rekoh, jedini period u kome im se može nešto prebaciti je nekoliko godina DSR. A ako pogledaš istoriju, imamo znatno više razloga da im budemo zahvalni :kafa:
 
Da, na to sam i mislio, oni bi ostali ovde isključivo jer nemaju drugog izbora. E vidiš, tokom ratova devedesetih Mađari iz Vojvodine su imali izbora, pa su ipak ostali ovde.
Svaka cast i zao mi je onog mladica koji je poginuo na kosarama,jer nas snajperista nije mogao da pronadje americkog,pa je skocio par puta i amer ga je pogodio i to samo da bi saznali gde se nalazi.Posle ga je nas skinuo,ali ovaj mladi zivot se ugasio.One je ucen drugacije i rodjen je ovde,a ne u madjarskoj.
 
Svaka cast i zao mi je onog mladica koji je poginuo na kosarama,jer nas snajperista nije mogao da pronadje americkog,pa je skocio par puta i amer ga je pogodio i to samo da bi saznali gde se nalazi.Posle ga je nas skinuo,ali ovaj mladi zivot se ugasio.One je ucen drugacije i rodjen je ovde,a ne u madjarskoj.

Ne samo jedan, dosta ih položilo živote za svoju otadžbinu Srbiju i u Bosni i u Hrvatskoj.
 
Zapravo ne, jer kao što rekoh, jedini period u kome im se može nešto prebaciti je nekoliko godina DSR. A ako pogledaš istoriju, imamo znatno više razloga da im budemo zahvalni :kafa:
Nikada zaboraviti,a za nesto sto sada cine treba im biti zahvalan,ali nije mi dobro kada vidi s kim saradjuju,pa oni ispadaju bolji Srbi nego ovi sto je vode.
 
Ima vise prica o njemu,pa kako se uzme.To sto nije osudjen ne znaci nista.

Zapravo znači, jer ne samo da nije osuđen, već je i mirno proživeo ostatak svog života u Mađarskoj, a to se svakako ne bi desilo pod tadašnjom mađarskom komunističkom vlašću da su zaista imali za šta da ga osude.
 
Orban je, čini mi se, na svom Twitteru napisao da misli da će Srbija da pobedi na prvenstvu u fudbalu. Eto, navija za nas! :lol:

Ako dođemo dotle da se stvara Velika Mađarska na uštrb nas, Hrvata i ostalih, onda bi to značilo da je nastao totalni haos u svetu i Evropi. :lol:

Nešto mi je to teško zamislivo osim da se dogodi Treći svetski rat ili pandan tome...

Drago da smo počeli više da sarađujemo sa komšijama i bliskim zemljama i da se sve više odlepljujemo od bivše Jugoslavije i sve manje moramo o njima da čitamo i da se informišemo. Kad čovek pomisli samo na Hrvate i Bosance - odmah oseti da ga nešto davi oko vrata. Mađari i ostali su dah svežeg vazduha! :)
 

Back
Top