istorija religiozne uslovno receno misli

Buducnost Religija ili Ateizam

  • Zoroastrianism

  • Hriscanstvo (katolicanstvo)

  • Hriscanstvo (pravoslavlje)

  • Hriscanstvo (neka druga frakcija)

  • Judaizam

  • Islam (sunitski)

  • Islam (shiitski)

  • Budizam

  • Hinduizam

  • Neshto Deseto i ili Ekumenizam

  • Ateizam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.699
manje vishe "isklashe" se fanatici vekovima sve u ime ljubavi i tolerancije

religije se u dele na
monoteistichke (vera u jednog boga) odeljak abrahamske
politeisticke (vera u vishe bogova)

politeisticke religije su preovladavale dublje u proslost (bog vetra, bog kise, bog neba, bog rat, sunca, itd, itd) takve su religije imale i klasifikaciju i hijerarhiju, pogotovo kod grka i rimljana u medjuvremenu su se pojavili i monoteisticke religije koje su do dan danas dominantne

Ljudi su imali potrebu da se veruje u vishu silu koja ima aktivnu rolu u ljudskoj i ljudskim sudbinama i tim deitijima u mnozini ili jednini ili kombinacija poput trojstva pripisuju sve shto ne mogu racionalno da objasne

kao jednu referentnu tachku navescu religiju koja je nastala kao reforma politeistickih religija pre hriscanstva i islama a od koje su principe pa chak i datume postulate i kodekse i tome slicno pokupile, pokrale, iskasapile sve monoteisticke ili abrahamske religije

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoroastrian
saga o proroku zaratustri

cudno je da su se religije uprkos razvoju ljudske vrste odrzale do danasnjih dana iako samo slepi i oni koji ne zele da vide, ne vide koliko u krupnom planu ceo taj timeline nista vishe od priche, tu se krade, pozajmljuje kalemi dodaje secesionishe i ostalo, ako je nesto ostalo

religija je prouzrokovala mnogo zla i sprechavanja progresa ljudske vrste koji je ipak bio nezadrziv sa opstim pitanjem sta ce prevagnuti tas na vagi istorije - verski fundamentalizam koji vodi u njihove sudnje dane ili racionalni um coveka koji ume da prihvati nedostatak objasnjenja bez potreba da ga spakuje u kutiju sa sve mashnicom tamo nekog Boga da l novog il starog il kalemljenog

da li svet okupiraju na kraju hriscani, muslimani, budisti ili ateisti ili neki novi ekumenisticki klon celog buckurisha posto je suzivot neizvodljiv

istina i buducnost?
 
manje vishe "isklashe" se fanatici vekovima sve u ime ljubavi i tolerancije


Kolju se i zbog prepotopskih lesina pretvorenih u smrdljivu crnu tekucinu, whats your point? :lol:



cudno je da su se religije uprkos razvoju ljudske vrste odrzale do danasnjih dana iako samo slepi i oni koji ne zele da vide, ne vide koliko u krupnom planu ceo taj timeline nista vishe od priche, tu se krade, pozajmljuje kalemi dodaje secesionishe i ostalo, ako je nesto ostalo


Moz biti, ali, na koji nacin sve to dokazuje nepostojanje Boga?

Ti znaci tvrdis da si ateista samo zbog toga sto ti se ne svidja ono sto su ljudi pisali o Bogu, ili radili "u ime Boga"? Nije li to malo.. . . glupo?

Ili, da ti se sve te price svidjaju ti bi verovao u Boga? Da se ljudi ne kolju u njegovo ime ti bi verovao u Boga? Da li je tvoje misljenje samo posledica delovanja zlikovaca i lazova? Mislim da jeste jer ocigledno je da si ogorcen zbog svega toga.

Pusti ljude i njihove bolesne tripove o tome koliko ubijenih je dovoljno njihovom bogu, izbaci iz glave krstaske ratove i ostale idiotarije kojima je etiketa "u ime Boga" bila samo izgovor za alavost na shushku (kao sto je danas demokratija izgovor za glad za naftom) i sam razmisli o tome da li ima Boga ili ne. Ne dozvoli da tvoje misljenje formiraju "religijski" teroristi.
 
Pogresno... Zoroastrianizam ako je stariji od Hriscanstva ne znaci da su stvari u Hriscanstvu kopija prethodne. Pardon u Bibliji, u Hriscanstvu mozda. Ne kazem ISLAM jer ZA nije stariji od Islama.

Pazi ovo... Ima jedan hadis koji kaze da je bilo 124000 vjerovjesnika a od toga oko 310 poslanika (znaci nove objave!)

Vracajuci se u originalna ucenja (bez dodataka za koje su ljudi krivi - dokaz su kontradikcije!) sve religije imaju ista ucenja!

U Kur'anu se cesto spominju SLEDBENICI KNJIGE! Da, sledbenici knjige jesu Krscani, Jevreji i Sabijci! Ali i (nije dokazano) Hinduisti, Zoroastrianci i Budisti! Ako je nesto objavljeno kasnije, ne mora znaciti da je falsifikovano! Kur'an je POSLEDNJA Bozija objava a Muhammed s.a.w.s. je pecat poslanstva. Ali prije toga Allah s.w.t. je poslao 124.000 vjerovjesnika i 310 poslanika. I sve objave koje su poslanici donosili su bili vremenski ogranicene ZATO SU I SVE DANAS IZMIJENJENE! Islam je univerzalna vjera. I na pitanje KOJA JE VJERA BUDUCNOSTI... Odgovor je naravno Islam. Jedino logicno. A tako kazu i statistike zbog ogromnog broj prelaza na Islam i nataliteta (i imigracija):

Napomena: Autor klipa je nemusliman:

 
da li svet okupiraju na kraju hriscani, muslimani, budisti ili ateisti ili neki novi ekumenisticki klon celog buckurisha posto je suzivot neizvodljiv

istina i buducnost?

postoji neki trend opadanja religioznosti, ali teško da će ljudi globalno gledano prestati da veruju u boga, mislim da će u budućnosti biti sve više onih koji veruju u "nešto" i koji će se izjašnjavati da "nešto ima" ali se tome neće pridavati značaja više od te konstatacije da veruju da nešto ima.
 
Nemam ja (skoro) nista protiv islama, muslimani su ti koji me brinu.

U svakoj religij imas losih sledbenika.
Slijedis li Boga ili ljude? Stvoritelja ili stvorenja? Problem u svim ovim svadjanjima na forumu je sto zbog gresaka ljudi, sve se svali na vjeru! Islam ce vjecno ostati savrsen. Takav je bio i u vrijeme Ibrahima, takav je bio i u vrijeme Musa, Isaa i Muhammeda s.a.w.s.. Vjernicima ce istina uvijek biti vaznija od bilo kojih gresaka ljudi koje mnogi koriste za izgovor da budu nevjernici. Vjerovanje u Allaha, Jednog i Jedinog Boga, Stvoritelja svega sto postoji, ljubav prema Njemu kao i strah od Njega ce uvijek biti vazniji od bilo koje ovosvjetske zablude.

"I nastojte da zasluzite oprost Gospodara svoga i Dzennet prostran kao nebesa i Zemlja, pripremljen za one koji se Allaha boje, za one koji, i kad su u obilju i kad su u oskudici, udjeljuju, koji srdzbu savladjuju i ljudima prastaju - a Allah voli one koji dobra djela cine: i za one koji se, kad grijeh pocine ili kad se prema sebi ogrijese, Allaha sjete i oprost za grijehe zamole - a ko ce oprostiti grijehe ako ne Allah ? - i koji svjesno u grijehu ne ustraju. Njih ceka nagrada - oprost od Gospodara njihova i dzennetske basce, kroz koje ce rijeke teci, u kojima ce vjecno ostati, a divne li nagrade za ne koji budu tako postupili! ( Ali Imran, 133 - 137. )


Ebu Hurejre r.a. prenosi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: "Kada je Allah stvorio Dzennet i Dzehennem, poslao je Dzibrila u Dzennet i rekao mu: "Idi, pogledaj Dzennet i nagradu koju sam pripremio stanovnicima Dzenneta. Dzibril ode, pogleda Dzennet i nagradu pripremljenu njegovim stanovnicima, i kada se vrati, rece Uzvisenom Allahu:

- "Tvoje mi moci, u Dzennet ce uci svako ko za njega cuje!"

Allah naredi pa se Dzennet okruzi neugodnostima i rece Dzibrilu: "Vrati se i pogledaj kakvu sam nagradu pripremio stanovnicima Dzenneta. Kada se Dzibril vrati Dzennetu, ugleda Dzennet okruzen neugodnostima, i odmah se vrati Allahu:

- Tvoje mi moci, bojim se da ce iko uci u Dzennet!

- Idi i pogledaj Dzehennem i kaznu koju sam pripremio stanovnicima Dzehennema - naredi mu Allah.

Kada dodje do Dzehennema i ugleda njegovu razbuktalu vatru, vrati se nazad i rece:

- "Tvoje mi moci, niko ko cuje za Dzehennem, nece uci u njega!"

Allah naredi da se Dzehennem okruzi strastima, i rece Dzibrilu da ga ponovo pogleda. Kada ugleda Dzehennem, Dzibril progovori:
- Tvoje mi moci, bojim se da ce se iko spasiti Dzehennema!"




Glupo je zbog verskog fundamentalizma okrenuti ledja Bogu...

Da.
 
Svakako ne očekujem u bliskoj budućnosti bilo kakav globalni ekumenizam koji bi obuhvatio sve kontinente i sve rase.

Po mom mišljenju, u relativno bliskoj budućnosti u Evropi nas očekuje poplava lokalnih gurua različitih modifikovanih vera, zavisno od mesnih uslova. Cepkanje hrišćanskih frakcija odavno je uobičajeno u protestntskom svetu, a sada vidimo da se i pravoslavci seckaju u grupice oko pojedinih vladika. Nema razloga očekivati da će se to cepkanje zaustaviti na nivou relativno značajnih crkvenih figura.
Generalizovano nepoverenje u crkvu kao ustanovu izbaciće na površinu lokalne verske fanatike kadre da napale rulju.
Sama rulja se priprema za ovaj korak kroz sve slabiji školski sistem, tako da će već sledeća generacija biti generalno nesposobna za bilo kakav pokušaj analitičkog i sintetičkog razmišljanja.

U trenutku kada velike crkve budu samlevene, a harizmatični gurui budu zamenjeni svojim (svakako slabijim) naslednicima, nastupiće verska mafija koja će po modelu preuzimanja nezavisnih sindikata, organizovati neku vrstu neopaganske religije okupljene oko grupe živih ... svetaca.

Muslimani će nastaviti razvoj dok još bude nafte, nakon čega će se vratiti tumaranju pustinjom. Opadanje njihove ekonomske moći dovešće do toga da ih radikalne rišćanske grupe postepeno najure iz Evrope.

Epitrahilje, putire i takve stvari porizvodiće Kinezi.
 
Svakako ne očekujem u bliskoj budućnosti bilo kakav globalni ekumenizam koji bi obuhvatio sve kontinente i sve rase.


A Maitreja? :lol:


Po mom mišljenju, u relativno bliskoj budućnosti u Evropi nas očekuje poplava lokalnih gurua različitih modifikovanih vera, zavisno od mesnih uslova. Cepkanje hrišćanskih frakcija odavno je uobičajeno u protestntskom svetu, a sada vidimo da se i pravoslavci seckaju u grupice oko pojedinih vladika. Nema razloga očekivati da će se to cepkanje zaustaviti na nivou relativno značajnih crkvenih figura.
Generalizovano nepoverenje u crkvu kao ustanovu izbaciće na površinu lokalne verske fanatike kadre da napale rulju.
Sama rulja se priprema za ovaj korak kroz sve slabiji školski sistem, tako da će već sledeća generacija biti generalno nesposobna za bilo kakav pokušaj analitičkog i sintetičkog razmišljanja.

U trenutku kada velike crkve budu samlevene, a harizmatični gurui budu zamenjeni svojim (svakako slabijim) naslednicima, nastupiće verska mafija koja će po modelu preuzimanja nezavisnih sindikata, organizovati neku vrstu neopaganske religije okupljene oko grupe živih ... svetaca.


Gde rezidiras ti, ako nije tajna? :think:


Muslimani će nastaviti razvoj dok još bude nafte, nakon čega će se vratiti tumaranju pustinjom. Opadanje njihove ekonomske moći dovešće do toga da ih radikalne rišćanske grupe postepeno najure iz Evrope.


Blago se cudeci boldovanom, samo cu reci - iz tvojih usta u bozije usi.




Epitrahilje, putire i takve stvari porizvodiće Kinezi.


'Ladno 'oce. :lol:
 
gde je deizam? deizam je buducjnost.

a shto se tiche ovoga "uslovno recheno misli" mogu odma sada odma da dokazhem da bog postoji. stavljao sam taj dokaz na milion foruma shto stranih shto domacjih, shto javnih, shto profesionalnih, niko ga nikad nije oborio, a javila su mi se gomila ateista koji su postali deisti.
 
gde je deizam? deizam je buducjnost.

a shto se tiche ovoga "uslovno recheno misli" mogu odma sada odma da dokazhem da bog postoji. stavljao sam taj dokaz na milion foruma shto stranih shto domacjih, shto javnih, shto profesionalnih, niko ga nikad nije oborio, a javila su mi se gomila ateista koji su postali deisti.


Bio ili ne bio buducnost, cinjenica je da covecanstvo definitivno jos uvek nije na tom stupnju razvoja da bi strah od Boga, smesten u bekgraund svesti, bio potpuno beskoristan, cak i uz vazece zakonske norme.
 
Svakako ne očekujem u bliskoj budućnosti bilo kakav globalni ekumenizam koji bi obuhvatio sve kontinente i sve rase.

Po mom mišljenju, u relativno bliskoj budućnosti u Evropi nas očekuje poplava lokalnih gurua različitih modifikovanih vera, zavisno od mesnih uslova. Cepkanje hrišćanskih frakcija odavno je uobičajeno u protestntskom svetu, a sada vidimo da se i pravoslavci seckaju u grupice oko pojedinih vladika. Nema razloga očekivati da će se to cepkanje zaustaviti na nivou relativno značajnih crkvenih figura.
Generalizovano nepoverenje u crkvu kao ustanovu izbaciće na površinu lokalne verske fanatike kadre da napale rulju.
Sama rulja se priprema za ovaj korak kroz sve slabiji školski sistem, tako da će već sledeća generacija biti generalno nesposobna za bilo kakav pokušaj analitičkog i sintetičkog razmišljanja.

U trenutku kada velike crkve budu samlevene, a harizmatični gurui budu zamenjeni svojim (svakako slabijim) naslednicima, nastupiće verska mafija koja će po modelu preuzimanja nezavisnih sindikata, organizovati neku vrstu neopaganske religije okupljene oko grupe živih ... svetaca.

Muslimani će nastaviti razvoj dok još bude nafte, nakon čega će se vratiti tumaranju pustinjom. Opadanje njihove ekonomske moći dovešće do toga da ih radikalne rišćanske grupe postepeno najure iz Evrope.

Epitrahilje, putire i takve stvari porizvodiće Kinezi.

http://en.wikipedia.org/wiki/99942_Apophis
sta su kao ljudi bolji od dinosa, well grand test is coming rofl

bice sarmagedon za sve

a to onda ce mnogi da poveruju kad nas promasi, a oni sto su od ranije ce da tripuju da nas je arhitekta, samo mislim da ko se oslanja na druge moze se naceka tako da ocemo da verujemo u boga il da postavljamo gromobran na gajbu

ima mnogo inertne misli u religijama, bog ce sredi ovo ce sredi ono, kako da ne ostavi nesto i za sebe lmao :mrgreen::hahaha:

a mozda nas oshine i neka solarna sad kad je sunce na kraju ciklusa tako da ono sto sad po japanu malo dishu loma plutonium i zajashio ih tsunami ima izgleda ko decji program

:per:

bilo kako bilo apropo uvek ce biti znaci zadnjih vremena
nego gromobran il bog pitanje je sad :roll:
 
Proroci su kao sarma. Sarme ne valjadu od živog kupusa, nego prvo kupus mora da se ukiseli. A sarma treba da se bar triput podgreje ako oćeš da valja. Tako da bi tom Majtreji trebalo da odleži bar 500 godina. A z 500 godina svašta mož da bude. :mrgreen:

Gde rezidiras ti, ako nije tajna? :think:
U Banatu. :)

Blago se cudeci boldovanom, samo cu reci - iz tvojih usta u bozije usi.
Čudiš se da cenim kako će radikalni rišćani da najure muslimane iz Evrope? :eek:
Radikalne rišćanske grupe i sada pokušavaju da najure muslimane iz Evrope. Al za sada muslimani imaju naftu, pa im ne polazi za rukom. :D
 
Svakako ne očekujem u bliskoj budućnosti bilo kakav globalni ekumenizam koji bi obuhvatio sve kontinente i sve rase.
Po mom mišljenju, u relativno bliskoj budućnosti u Evropi nas očekuje poplava lokalnih gurua različitih modifikovanih vera, zavisno od mesnih uslova. Cepkanje hrišćanskih frakcija odavno je uobičajeno u protestntskom svetu, a sada vidimo da se i pravoslavci seckaju u grupice oko pojedinih vladika. Nema razloga očekivati da će se to cepkanje zaustaviti na nivou relativno značajnih crkvenih figura.
Generalizovano nepoverenje u crkvu kao ustanovu izbaciće na površinu lokalne verske fanatike kadre da napale rulju.
Sama rulja se priprema za ovaj korak kroz sve slabiji školski sistem, tako da će već sledeća generacija biti generalno nesposobna za bilo kakav pokušaj analitičkog i sintetičkog razmišljanja.
U trenutku kada velike crkve budu samlevene, a harizmatični gurui budu zamenjeni svojim (svakako slabijim) naslednicima, nastupiće verska mafija koja će po modelu preuzimanja nezavisnih sindikata, organizovati neku vrstu neopaganske religije okupljene oko grupe živih ... svetaca.
Muslimani će nastaviti razvoj dok još bude nafte, nakon čega će se vratiti tumaranju pustinjom. Opadanje njihove ekonomske moći dovešće do toga da ih radikalne rišćanske grupe postepeno najure iz Evrope.
Epitrahilje, putire i takve stvari porizvodiće Kinezi.

Зази, превидео си једну чињеницу- сви политички системи воле монолитне религијске институције. тешко да би се ту допустио неки стихијски развој. државе воле контролу- неке суптилну, неке бруталну.. а како год узмеш- све области живота постају уређене којекаквим прописима (илити стандардима). аутономији воље остаје све мање.. аутономије.
 
Зази, превидео си једну чињеницу- сви политички системи воле монолитне религијске институције. тешко да би се ту допустио неки стихијски развој. државе воле контролу- неке суптилну, неке бруталну.. а како год узмеш- све области живота постају уређене којекаквим прописима (илити стандардима). аутономији воље остаје све мање.. аутономије.

normalno nema politcara koji se ne kune u boga, ateiste je tesko obraditi na tu foru ali svako ce da glasa za fellow pravoslavca bez obzira koliko bliznjih ostalo bes posla ili koliko gadosti se desavalo i ugovaralo iza kulisa

ljudi se drze u stadima jer je razum rulje prilichno blizu krda bizona samo ih usmerish i kidaju u tom pravcu
bez odgovora bez pogovora
 

Back
Top