Quantcast

Istorija na Balkanu

Araon

Iskusan
Poruka
6.540
A koja bi to bila politika sa onima koji recimo 'iljadu godina sanjaju odcepljenje? Svaki dan streljati sto ljudi? :zcepanje:
Ne, ali ih držati pod kontrolom, kao što se, npr, radi trenutno sa Čečenima, Dagestancima, Kabib dobije meč, ode kod Putina. Nije uopšte stvar da li ga on voli zaista, ali poštuje. Kao što imaš u Americi afrikanca, koji podiže Američku zastavu i to je to. Približiš ga, nekako smo uvek išli protiv toga da ostanu muslimani, neka ostanu šta hoće, neka se mole kome hoće, samo neka se izjašnjavaju kao Srbi.

Araon

Iskusan
Poruka
6.540
A NATO koji im drži kišobran?
I naveo sam da je sigurno našom glupom politikom NATO odlučio da brani one manje, koje je mogao sve da reši samo da su nama dali podršku, ne znam da li razumeš...

Zašto bi oni čuvali pet nekih izmišljenih naroda, kada mogu nas podržavati i držati ih sve kao na lancu. Znači neko je tu zabrljao.

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.664
I naveo sam da je sigurno našom glupom politikom NATO odlučio da brani one manje, koje je mogao sve da reši samo da su nama dali podršku, ne znam da li razumeš...

Zašto bi oni čuvali pet nekih izmišljenih naroda, kada mogu nas podržavati i držati ih sve kao na lancu. Znači neko je tu zabrljao.
Другим речима, криво ти је што уз помоћ НАТО Срби нису успели да командују свима у окружењу?

Araon

Iskusan
Poruka
6.540
Другим речима, криво ти је што уз помоћ НАТО Срби нису успели да командују свима у окружењу?
Ne, krivo mi je samo to što, uvek, ostanemo poslednja rupa na svirali, prema kojoj se svi ponašaju zapovednički, bez da jasno iza sebe imamo nekog saveznika, sa čijim nam se interesi poklapaju.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.741
Ne, krivo mi je samo to što, uvek, ostanemo poslednja rupa na svirali, prema kojoj se svi ponašaju zapovednički, bez da jasno iza sebe imamo nekog saveznika, sa čijim nam se interesi poklapaju.
A koji bi to mogli biti? Nisam siguran ni da je Putinova Rusija JOŠ spremna za to! I oni sigurno JOŠ imaju 'boljševičke' repove!

Araon

Iskusan
Poruka
6.540
A koji bi to mogli biti? Nisam siguran ni da je Putinova Rusija JOŠ spremna za to! I oni sigurno JOŠ imaju 'boljševičke' repove!
Spremni su bili za Siriju, Bugarsku, Ukrajinu, zašto ne bi bili i ovde? Nego im, na neki način, možda i ne odgovara, ne znam.

Nije ni čudno što imaju, stari KGB i dalje drma, pa oni još imaju i crveni trg.

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.664
Spremni su bili za Siriju, Bugarsku, Ukrajinu, zašto ne bi bili i ovde? Nego im, na neki način, možda i ne odgovara, ne znam.
У Сирији су за паре а служи им и као војни полигон. Бугарску и Украјину су сматрали својим губернијама (покрајинама) где су они главнокомандујући. Сви знамо како су се провеле све земље под Руском управом. Ми можемо да понудимо врло мало а и за то се кењкамо.

Araon

Iskusan
Poruka
6.540
У Сирији су за паре а служи им и као војни полигон. Бугарску и Украјину су сматрали својим губернијама (покрајинама) где су они главнокомандујући. Сви знамо како су се провеле све земље под Руском управом. Ми можемо да понудимо врло мало а и за то се кењкамо.
Sve jasno... Samo, pitanje je može li se samostalno opstati ili svesno postati gubernija?

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.664
Sve jasno... Samo, pitanje je može li se samostalno opstati ili svesno postati gubernija?
Имаш две опције: Да постанеш вазал свесно (Руси) или несвесно (Запад).
Уствари, има и трећа: Да се удружиш са земљама у окружењу које имају исти проблем и циљ. То смо већ пробали, али невешто. Но, не треба клонути духом. Може то много боље да се одради.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.741
Уствари, има и трећа: Да се удружиш са земљама у окружењу које имају исти проблем и циљ. То смо већ пробали, али невешто. Но, не треба клонути духом. Може то много боље да се одради.
Zato smo i imali ovo: Teorija i Praksa Socijalističkog Samoupravljanja! Teoretski može, parktično NE može! :zcepanje:

Araon

Iskusan
Poruka
6.540
A to što je 'pola' Srbije za EU i NATO? Šta će Putin sa takvima? Poslati u Gulag? :zcepanje:
Pa, naravno da je za EU i NATO, kada nikakve podrške od drugih nema, plus smo okruženi sa NATO i EU... Možeš se ti busati u Ruse puno, ali daj mi neku njihovu veliku investiciju ovde? Nešto što oni mogu da brane jednog dana, nešto održivo? I nemoj da mi pomeneš NIS, to je tek posebna priča.

Araon

Iskusan
Poruka
6.540
Šta može da se uradi?

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.664
Zato smo i imali ovo: Teorija i Praksa Socijalističkog Samoupravljanja! Teoretski može, parktično NE može! :zcepanje:
Ко што рекох, то смо већ пробали, али невешто. То=Социјализам (комунизам)
Узор не треба да буде Русија већ Немачка и Италија. И они имају своје Србе и Хрвате и остале.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.741
Ко што рекох, то смо већ пробали, али невешто. То=Социјализам (комунизам)
Узор не треба да буде Русија већ Немачка и Италија. И они имају своје Србе и Хрвате и остале.
Ne možeš da ujediniš ni Srbiju i Srpsku, a ti bi ujedinjavao i ostale!? :zcepanje:

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.664
Ne možeš da ujediniš ni Srbiju i Srpsku, a ti bi ujedinjavao i ostale!? :zcepanje:
Може, и биће. Србија и РС ће бити заједно за мање од десет година. Када нама буде кренуло економски, и шиптари ће да траже да се удруже. Македонци, Бугари и Румуни такође. Запад ће да их исиса за 20 година и доћиће им из дупета у главу. Наравно, треба издржати тешка времена.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.