Quantcast

Источна Немачка 30 година после

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.234
Treba napraviti autorsku temu sa predlogom preuzimanja himne DDR-a pošto je "Bože pravde" jako slična himni sadašnje NJemačke a zapravo obe i nisu baš nešto.

Krenuti od 1: 03.
Ja sam za Hej Sloveni, to je himna koju ja razumem, jes da je poljska, al svi smo mi Sloven(c)i.
Nije losa ova nemacka, moze da se peva i svira, Boze pravde je za moj ukus nesto potpuno bzvze.

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.911
Донекле јеси у праву... Другачија мишљења треба неговати на форуму, ако је потребно и штитити... чак и тролове који подстичу дискусију. .. јер супротно води у једноумље и лагану смрт дискусије а тиме и форума...

Али ако ће овај форум бити монолог ликова попут Комунисткиње и треба да умре. Тачније треба превентивно извршити еутаназију.

Ова тема није тема ... Ово је шизофрено цепање једног нервног слома упаковано у спутњик пропаганду. Ова тема треба што пре да умре.
uzeo si da diskutujes samo jedan segment mojeg izlaganja? mislim da sam rekao da komunistkinja preteruje, a gde je tvoje zapazanje onog drugog dela gde sam rekao da HAJKA POCINJE sa bilo kojom temom koju otvori TIXI ili bilo ko drugi o odnosima izmedju srbije i rusije? dali si primetio koliko moderatora i ovih ,,srba,, iz nemacke, engleske, rvatske, sipnije,trokutiskana pocinje da troluje, blati svaki pokusaj diskusije? kako se odmah ujedine siptari, lojavi, rvati i nasi vajni drugosrbijanski modoski dusebriznici?

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.911
da, vidim, tvoj stil je da lajkuješ nebuloze...
Ili je to zato što se slažeš s njima?
vise volim da citam,nego da diskutujem, tako vise naucim. sa cim se slazem, a sa cim ne ostavi meni da odlucim. ti bi po svojoj funkciji trebao da budes neutralan, a ne pristrasan, da negujes diskusiju( ako je diskusija, onda su to 2 suprotnosti?) , da ZASTITIS sve diskutante i njihovo misljenje, a ne da to cinis selektivno. jer i ti si samo jedan od diskutanata sa kojima se neko slaze, a neko ne

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.911
u redu, malo je preterala ali u susitini je u pravu.
Pogleda samo BDP "pro person" . 1980 DDR je imao za 35 posto manji BDP po glavi od BRD a danas 30 posto manji.........stvarno, ogroman napredak za stanovnike istocne nemacke posle ujedinjenja. Mozda je najvaznije istaci da je 1980 DDR prakticno nije imala nezaposlenih a danas 11 posto istocnih nemaca nema posao..........I PORED TOGA STO JE 2 MILIONA ISTOCNIH NEMACA PRESLO U ZAPADNU NEMACKU.

o kvalitetu sigurnog i dobrog zivota onda i siromasnog i bednog zivota sada u DDR ne treba ni razgovarati. Pogledajte samo koliko je danas alkoholicara , kriminalca, nasilnika, lopova............u danasnjoj istocnoj nemackoj. ALI, NAJVAZNIJE OD SVEGA JE DA SU DANAS U BIVSOJ DDR INSTALIRANE AMERICKE RAKETE U PRAVCU RUSIJE, STO JE I BIO RAZLOG UJEDINJENJA DVE NEMACKE.........................i DDR je ovu cinjenicu skupo platila.
a bre milune, NEMOJ BITI TAKO BRUTALAN, bas nas NATOguzija pocela ubedjivati da je to drugacije. odmah je pocelo poredjenje nemacke sa srbijom, rusijom, tunguzijom

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.911
A jel mozda drugo pitanje:

Zasto se Mister Musk ( Tesla) odlucio da svoju najvecu evropsku fabriku za E automobile
pravi bas u Brandenburgu?
Najbolji su univerziteti danas bas u Istocnoj , najbolje klinike jer su moderne, studtenti idu
u Lajpcig , Drezden na studije , ja uopste ne znam od kuda vama informacije o tuiznim
i nesrecnim Istocnim Nemcima? Reko tako Sputnjik Komunistkinji?:D
ja sam ubedjen da idu u te skole, jer je sistem skolstva bolji u istocnoj nemackoj. sta to ima skolstvo sa standardom izmedju delova jedne te iste drzave?

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.433
vise volim da citam,nego da diskutujem, tako vise naucim. sa cim se slazem, a sa cim ne ostavi meni da odlucim. ti bi po svojoj funkciji trebao da budes neutralan, a ne pristrasan, da negujes diskusiju( ako je diskusija, onda su to 2 suprotnosti?) , da ZASTITIS sve diskutante i njihovo misljenje, a ne da to cinis selektivno. jer i ti si samo jedan od diskutanata sa kojima se neko slaze, a neko ne
Dragane, nešto si pomešao

Darth Vader

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.969
Mlatite gluposti. Ja sam u bivsoj DDR i problem je veliki, fali stanovnistva i radnika itd itd... Na sasvim sam drugom kraju politicke orijentacije nego @Komunistkinja ali jeste ona u pravu. Samo sto ja mislim da su uzroci ovoga sasvim drugaciji nego sto ona misli.
Hajde piši šta je i kako je tamo?
U kom si tačno gradu i šta je ustvari problem?Kako izgleda svakodnevnica,običan život?

igi192

Elita
Poruka
16.474
Имаш широм Источне Немачке празне фабрике које су опљачкане и радници остали без посла , говоримо о милионима људи
Ovoliki je ukupan broj ljudi koji ne radi u Nemačkoj...... 2,27 miliona.. To možeš lako proveriti.. Nemačka je debelo decentalizovana država.. Sto znaci da ti visina plate ne zavisi od Angele nego od potražnje i regiona u kom se nalaziš.. Jos uvek im fali 1mil radnika visoke stručne spreme.. Istocanjaci su bili pod Rusima i imaju slične simptome kao i mi..

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
44.682
У источној Немачкој живи и доста Немачких Руса који се никада нису прилагодили тој Западној култури ,у осталом као и вечина Источних Немаца..

да ли постоји разумна брига међу Источним Немцима и Руским Немцима да ће Запад да насели Исток са мигрантима да би поједине Немачке партије добиле на изборима .Сигурна сам да ће Руски Немци и источни Немаци учинити све да заштите своје породичне вредности ..

Почео је и обрачун са Руским Немцима за не послушност Западу , тако да им одузимају децу у великој мери јер се не слажу са тарадиционалним васпитањем .Биће ту свашта али не смемо занемартити да су ти људи много ближи словенима него Западу а многи би радо повратили свој сувернитет и независност Источне Немачке ...

Познајући неке људи Немце са Истока дошла је вода до гуше .

ben tara

Iskusan
Poruka
5.837
Мене највише занима шта се у народу прича тамо.
.
Veoma kratak osvrt.

Istocna Njemacka ili DDR je u svakom smislu ekonomski opljackana od politickih vodja SRN prvenstveno Helmut Kohla i
u saradnji sa "zlocinackim timom" imenom Treuhand,-a. Punctum saliens.
Da su gradjani DDR,-a kroz taj proces ponizeni definisem kao dolus eventualis je isto "in media res".
Ostalo je politicko zamagljivanje velikih zvona.

Zvanicna politika Bonn/Berlin,-a je da je DDR bila staljinisticka drzavna tvorevina koja je gazila ljudska prava i sve sto die uz to.
(Identicna argumentacija je bila i razlog za bombardovanje Srbije sa poznatim ishodom itd.) U tvrdnjama ex- DDR gradjana,
da je DDR imala i socijalne kompetencije se vidi direktna kauzalnost sa tvrdnjom:" Nije bilo lose sve kod Adolfa on je gradio autoputeve" itd.

Facit: Komunstkinja (iako politicki zustro ostrasceno) je najblize srzu.

Voma ozbiljna i mocna satiristicka sila u likovima Uthoff i von Wagner je povodom godisnjice "Kupovine DDR,-a od Zapadne Njemacke"
sve to potvrdila materijalnim cinjenicama itd. Ko razumije njemacki i ima osnovno politicko obrazovanje obasjat ce ga platonova suncana
spoznaja.

Die Anstalt | 05.11.2019 | Folge 47

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.