Источна Немачка 30 година после

Rayela

Legenda
Poruka
71.039
Treba napraviti autorsku temu sa predlogom preuzimanja himne DDR-a pošto je "Bože pravde" jako slična himni sadašnje NJemačke a zapravo obe i nisu baš nešto.

Krenuti od 1: 03.
Ja sam za Hej Sloveni, to je himna koju ja razumem, jes da je poljska, al svi smo mi Sloven(c)i.
Nije losa ova nemacka, moze da se peva i svira, Boze pravde je za moj ukus nesto potpuno bzvze.

dragan10

Veoma poznat
Poruka
14.644
Донекле јеси у праву... Другачија мишљења треба неговати на форуму, ако је потребно и штитити... чак и тролове који подстичу дискусију. .. јер супротно води у једноумље и лагану смрт дискусије а тиме и форума...

Али ако ће овај форум бити монолог ликова попут Комунисткиње и треба да умре. Тачније треба превентивно извршити еутаназију.

Ова тема није тема ... Ово је шизофрено цепање једног нервног слома упаковано у спутњик пропаганду. Ова тема треба што пре да умре.
uzeo si da diskutujes samo jedan segment mojeg izlaganja? mislim da sam rekao da komunistkinja preteruje, a gde je tvoje zapazanje onog drugog dela gde sam rekao da HAJKA POCINJE sa bilo kojom temom koju otvori TIXI ili bilo ko drugi o odnosima izmedju srbije i rusije? dali si primetio koliko moderatora i ovih ,,srba,, iz nemacke, engleske, rvatske, sipnije,trokutiskana pocinje da troluje, blati svaki pokusaj diskusije? kako se odmah ujedine siptari, lojavi, rvati i nasi vajni drugosrbijanski modoski dusebriznici?

dragan10

Veoma poznat
Poruka
14.644
da, vidim, tvoj stil je da lajkuješ nebuloze...
Ili je to zato što se slažeš s njima?
vise volim da citam,nego da diskutujem, tako vise naucim. sa cim se slazem, a sa cim ne ostavi meni da odlucim. ti bi po svojoj funkciji trebao da budes neutralan, a ne pristrasan, da negujes diskusiju( ako je diskusija, onda su to 2 suprotnosti?) , da ZASTITIS sve diskutante i njihovo misljenje, a ne da to cinis selektivno. jer i ti si samo jedan od diskutanata sa kojima se neko slaze, a neko ne

dragan10

Veoma poznat
Poruka
14.644
u redu, malo je preterala ali u susitini je u pravu.
Pogleda samo BDP "pro person" . 1980 DDR je imao za 35 posto manji BDP po glavi od BRD a danas 30 posto manji.........stvarno, ogroman napredak za stanovnike istocne nemacke posle ujedinjenja. Mozda je najvaznije istaci da je 1980 DDR prakticno nije imala nezaposlenih a danas 11 posto istocnih nemaca nema posao..........I PORED TOGA STO JE 2 MILIONA ISTOCNIH NEMACA PRESLO U ZAPADNU NEMACKU.

o kvalitetu sigurnog i dobrog zivota onda i siromasnog i bednog zivota sada u DDR ne treba ni razgovarati. Pogledajte samo koliko je danas alkoholicara , kriminalca, nasilnika, lopova............u danasnjoj istocnoj nemackoj. ALI, NAJVAZNIJE OD SVEGA JE DA SU DANAS U BIVSOJ DDR INSTALIRANE AMERICKE RAKETE U PRAVCU RUSIJE, STO JE I BIO RAZLOG UJEDINJENJA DVE NEMACKE.........................i DDR je ovu cinjenicu skupo platila.
a bre milune, NEMOJ BITI TAKO BRUTALAN, bas nas *******ija pocela ubedjivati da je to drugacije. odmah je pocelo poredjenje nemacke sa srbijom, rusijom, tunguzijom

dragan10

Veoma poznat
Poruka
14.644
A jel mozda drugo pitanje:

Zasto se Mister Musk ( Tesla) odlucio da svoju najvecu evropsku fabriku za E automobile
pravi bas u Brandenburgu?
Najbolji su univerziteti danas bas u Istocnoj , najbolje klinike jer su moderne, studtenti idu
u Lajpcig , Drezden na studije , ja uopste ne znam od kuda vama informacije o tuiznim
i nesrecnim Istocnim Nemcima? Reko tako Sputnjik Komunistkinji?:D
ja sam ubedjen da idu u te skole, jer je sistem skolstva bolji u istocnoj nemackoj. sta to ima skolstvo sa standardom izmedju delova jedne te iste drzave?

Dе Sisti

Legenda
Poruka
61.976
vise volim da citam,nego da diskutujem, tako vise naucim. sa cim se slazem, a sa cim ne ostavi meni da odlucim. ti bi po svojoj funkciji trebao da budes neutralan, a ne pristrasan, da negujes diskusiju( ako je diskusija, onda su to 2 suprotnosti?) , da ZASTITIS sve diskutante i njihovo misljenje, a ne da to cinis selektivno. jer i ti si samo jedan od diskutanata sa kojima se neko slaze, a neko ne
Dragane, nešto si pomešao

Darth Vader

Elita
Poruka
17.541
Mlatite gluposti. Ja sam u bivsoj DDR i problem je veliki, fali stanovnistva i radnika itd itd... Na sasvim sam drugom kraju politicke orijentacije nego @Komunistkinja ali jeste ona u pravu. Samo sto ja mislim da su uzroci ovoga sasvim drugaciji nego sto ona misli.
Hajde piši šta je i kako je tamo?
U kom si tačno gradu i šta je ustvari problem?Kako izgleda svakodnevnica,običan život?

igi192

Elita
Poruka
20.593
Имаш широм Источне Немачке празне фабрике које су опљачкане и радници остали без посла , говоримо о милионима људи
Ovoliki je ukupan broj ljudi koji ne radi u Nemačkoj...... 2,27 miliona.. To možeš lako proveriti.. Nemačka je debelo decentalizovana država.. Sto znaci da ti visina plate ne zavisi od Angele nego od potražnje i regiona u kom se nalaziš.. Jos uvek im fali 1mil radnika visoke stručne spreme.. Istocanjaci su bili pod Rusima i imaju slične simptome kao i mi..

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.823
У источној Немачкој живи и доста Немачких Руса који се никада нису прилагодили тој Западној култури ,у осталом као и вечина Источних Немаца..

да ли постоји разумна брига међу Источним Немцима и Руским Немцима да ће Запад да насели Исток са мигрантима да би поједине Немачке партије добиле на изборима .Сигурна сам да ће Руски Немци и источни Немаци учинити све да заштите своје породичне вредности ..

Почео је и обрачун са Руским Немцима за не послушност Западу , тако да им одузимају децу у великој мери јер се не слажу са тарадиционалним васпитањем .Биће ту свашта али не смемо занемартити да су ти људи много ближи словенима него Западу а многи би радо повратили свој сувернитет и независност Источне Немачке ...

Познајући неке људи Немце са Истока дошла је вода до гуше .

ben tara

Iskusan
Poruka
6.516
Мене највише занима шта се у народу прича тамо.
.
Veoma kratak osvrt.

Istocna Njemacka ili DDR je u svakom smislu ekonomski opljackana od politickih vodja SRN prvenstveno Helmut Kohla i
u saradnji sa "zlocinackim timom" imenom Treuhand,-a. Punctum saliens.
Da su gradjani DDR,-a kroz taj proces ponizeni definisem kao dolus eventualis je isto "in media res".
Ostalo je politicko zamagljivanje velikih zvona.

Zvanicna politika Bonn/Berlin,-a je da je DDR bila staljinisticka drzavna tvorevina koja je gazila ljudska prava i sve sto die uz to.
(Identicna argumentacija je bila i razlog za bombardovanje Srbije sa poznatim ishodom itd.) U tvrdnjama ex- DDR gradjana,
da je DDR imala i socijalne kompetencije se vidi direktna kauzalnost sa tvrdnjom:" Nije bilo lose sve kod Adolfa on je gradio autoputeve" itd.

Facit: Komunstkinja (iako politicki zustro ostrasceno) je najblize srzu.

Voma ozbiljna i mocna satiristicka sila u likovima Uthoff i von Wagner je povodom godisnjice "Kupovine DDR,-a od Zapadne Njemacke"
sve to potvrdila materijalnim cinjenicama itd. Ko razumije njemacki i ima osnovno politicko obrazovanje obasjat ce ga platonova suncana
spoznaja.

Die Anstalt | 05.11.2019 | Folge 47

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.