Istocna Evropa u EU, EU u istocnu Evropu smece

  • Začetnik teme Začetnik teme NN77
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

NN77

Domaćin
Banovan
Poruka
3.255
Slovačka asocijacija potrošača žalila se Evropskoj komisiji da potpuno isti proizvodi i brendovi imaju gori kvalitet kada su namenjeni srednjoj i istočnoj Evropi.
Nedavni test pokazao je da od šest poznatih proizvoda, počev od koka kole, preko začina do kafe, kupljenih u supermarketima u Austriji, Nemačkoj i pet novih članica EU jednaki kvalitet ima samo čokolada milka, dok su sve ostale namirnice u "novoj" Evropi bile manje kvalitetne i izrađene od nekvalitetnijih sirovina.

A kazu da kada budu imali vece plate nece morati jesti smece:

Dali je potvrdio tezu da će jednako kvalitetne proizvode Evropljani iz siromašnijih članica moći da kupuju tek kada budu mogli da plate kvalitet i kada se izjednači kupovna moć ljudi u raznim članicama.

http://www.biznisnovine.com/cms/item/realtime/sr.html?view=story&id=53249&sectionId=3
 
pametno im je i rek'o. Gledam ja ovde Pepsi ili Koka Kolu ako kupis od litar su ti negde oko 60 dinara,a uporedis to sa kashastim sokovima od NECTARA koji su isto od litar i kostaju od 100 do 130 dinara ,odmah vidis da trpaju neko djubre i najgori otpad u ova prva dva produkta. Za jedan prirodan sok koji je koliko toliko zdrav od litar ti mozes da kupis flasu ili cak dve flase od dva litra PEpsija i Koka Kole. Ako ne znate sta je dobro,kupite sta je skupo. E sad kakve ovo ima veze sa temom? e ima,jer cim prodaje se nesto tako jeftino logicno je da je manjeg kvaliteta. Ubedjen sam da postoji ogromna razlika kvaliteta svih proizvoda sa zapada ovde i to ne samo prehrambene industrije,vec i garderobe,racunarskih komponenti i dr. Sta god da kupim od delova za komp me yebe dva dana da ga namestim,a proizvodjac ime,kao deo vrh klasa, a cim ga malo opteretis pregreje se i restartuje se komp,cak se i desava da ti crkne pa da menjas. OVde se debelo uvaljuje.
 
Nije u redu.
Da oni posalju kvalitetniju robu onda bi ona bila skuplja a onda bi i domaca roba bila daleko konkurentnija. Ta domaca roba je kvalitetnija od smeca koje se prodaje po istocnoj Evropi pod firmom brendiranih imena sa zapada. Ovako pravi dvostruku stetu:
1) unistavaju domacu privredu smecem koje je brednirano i koje ce debilne mase kupovati bez razmisljanja. U Srbiji su to najcesce priglupi drugosrbijanci;
2) smece koje dolazi je ko zna kakvog kvaliteta sa stanovista zdravlja ali zbog korupcije domacina sve prolazi.
 
прича о куповној моћи уопште не стоји

паковање тоблерона од 6x100 gr. у малопродаји кошта у Немачкој 4,5 евра, а у Србији 8 евра

куповна моћ у Србији јесте мања, али је цена укључујући транспорт, царину и порез иста па и већа

такође нису у питању само намирнице

поуздано знам да се мерцедесова возила за источну Европу раде са мањим квалитетом
 
Браво за Словаке - ето и потврде зашто сам одувек највише волео тај народ код нас... поштени, искрени и честити људи.

Тачно је то што су навели - СВИ СТРАНИ ПРОИЗВОДИ КОЈИМА ЈЕ СРБИЈА ПРЕПЛАВЉЕНА ЈЕСУ НАЈОБИЧНИЈЕ ЂУБРЕ. Недавно сам купио "модеран" усисивач без папирнате кесе КОЈИ УОПШТЕ НЕ УСИСАВА тј. тако му је мала усисна моћ без обзира на јак мотор ДА САМО МОГУ ДА ГА УВИЈЕМ У НОВИНУ И БАЦИМ НА ЂУБРЕ ... а дизајн и спољашњост је СУПЕР... олош лоповски овде ИЗВОЗИ СВОЈЕ ЂУБРЕ...
 

Najverovatnije je u pitanju neka svetska zavera, sa neizbežnim elementima TROVANJA naravno.

nema veze sa zaverom vec sa cinjenicom da se kvalitet zadrzava u zemljama zapada, dok se srednja i istocna evropa smatraju zemljama koje mogu variti sve...
zasto bi to bio SF ili zavera ,to je realnost TRZISTA, kina u svojoj drzavi ima takav kvalitet robe da bi izbalavio od ne-verovanja, ali zato sav fush salju na zapad
:hahaha::hahaha::hahaha:....si video kako su se pobunili pre 2-3 god. evropski proizvodjaci tekstila, kosulja, majica itd...eee, o tome je rec !
evropski zapad nije bas nesto sa naklonoscu gledao na srednji i istocni deo evrope ,jer sebe zapad smatra uzvisenim ....pa se tako i odnose sa srednjim i istocnim evropskim delom kroz trziste. kad se stvarala EU bili su u velikom strahu od primanja clanica iz srednje i istocne evrope....o mnogo cemu je rec ....
 


Nisi ti to dobro razumeo.

Ko će šta da kupi, to je njegova odluka, a ne tvoja.

Ako neko kupi Milka čokoladu umesto Simke,
to nije "uništavanje domaće privrede smećem."
nego je to trijumf boljeg proizvođača nad gorim.

Svako ima pravo da kupuje sta hoce samo sto treba da zna svako sta kupuje. I da mu se kaze da to sto kupuje je losijeg kvaliteta.
 
Браво за Словаке - ето и потврде зашто сам одувек највише волео тај народ код нас... поштени, искрени и честити људи.

Тачно је то што су навели - СВИ СТРАНИ ПРОИЗВОДИ КОЈИМА ЈЕ СРБИЈА ПРЕПЛАВЉЕНА ЈЕСУ НАЈОБИЧНИЈЕ ЂУБРЕ. Недавно сам купио "модеран" усисивач без папирнате кесе КОЈИ УОПШТЕ НЕ УСИСАВА тј. тако му је мала усисна моћ без обзира на јак мотор ДА САМО МОГУ ДА ГА УВИЈЕМ У НОВИНУ И БАЦИМ НА ЂУБРЕ ... а дизајн и спољашњост је СУПЕР... олош лоповски овде ИЗВОЗИ СВОЈЕ ЂУБРЕ...
Ovo je istina. Moji imaju LG usisivac od 1500w,a usisne moci 320w,a ne moze da usisa mrve sa stola i plocica koje su najlakse povrsine za usisavanje. Posle 2 minuta se usija i ugasi se. Krs nad krsevima.
 

Back
Top