Istinite fotografije vanzemaljaca?

Ja sam nekada verovao da nas posećuju. Onda sam otkrio izvore na kojima pišu skeptici. Daleko manje i probranije društvo od čitatelja opskurnih zavereničkih sajtova ali i daleko svesnije. Uporedio sam njihove argumente sa argumentima nlo vernika i shvatio da su jači. Za veliku većinu tih viđenja ponuđena su smislena objašnjenja.
 
Mislim da teorija o dobrim vanzemaljcima pada u vodu, pogotovo humanoidima...
Gledaj kako su prosli Indijanci, a to je analogija sta bi se desilo sa nama
da neka napredna civilizacija dodje ovde... takva stvar je nama nepoznata..

Cinjenica je da vanzemaljci, ako postoje, zive jako daleko, jer u protivnom, vec bismo ih videli sa nasim teleskopima, ili detektovali nekako vec. Jer imamo sasvim solidnu opremu za posmatranje ;)

Implikacija toga: ako sa te daljine mogu da dodju do nas u nekom razumnom roku, to znaci da su na takvom tehnoloskom nivou u odnosu na nas, da smo mi za njih amebe. Znaci da su bukvalno naucili da manipulisu samom strukturom kosmosa.
A to implicira sledece dve stvari:
1. da bi se postigao takav tehnoloski nivo, potrebno je da se desi takva evolucija svesti i intelekta, da su stvari tipa "osvajanje i porobljavanje" toliko van pameti tih bića.
2. takav tehnoloski nivo bi omogucio tolike blagodeti, da ekonomija, novac, sve ovo sto je nama danas u centru paznje, bi postalo nebitno da mi ni ne mozemo da zamislimo koliko je to nebitno.
Te bi izostao svaki motiv za bilo kakvom malicioznom akcijom tih bića.

Da su vanzemaljci neki slicni humanoidi sa neke planete tipa Mars, pa da im treba par meseci do nas, onda bi tvoja teorija imala i te kako smisla. :)

P.S.

Takodje, ako dolaze iz nekog drugog univerzuma, paralelnog sveta - ista je prica kao i gore.
 
Poslednja izmena:
Mislim da teorija o dobrim vanzemaljcima pada u vodu, pogotovo humanoidima...
Gledaj kako su prosli Indijanci, a to je analogija sta bi se desilo sa nama
da neka napredna civilizacija dodje ovde... takva stvar je nama nepoznata..
To nema veze. Moraš doći do određenog stupnja razvoja, ali mi smo još daleko od toga. Ako pritom ne uništimo sami sebe. Ne mora značiti da je napredna civilizacija agresivna. Jednostavno, prije bi uništila samu sebe (kao što i mi pokušavamo uništiti sami sebe).
 
Ja sam nekada verovao da nas posećuju. Onda sam otkrio izvore na kojima pišu skeptici. Daleko manje i probranije društvo od čitatelja opskurnih zavereničkih sajtova ali i daleko svesnije. Uporedio sam njihove argumente sa argumentima nlo vernika i shvatio da su jači. Za veliku većinu tih viđenja ponuđena su smislena objašnjenja.
Naglasak je na veliku većinu. Velika većina ne znači sve.
Ako si gledao seriju "Project Blue Book" onda si mogao vidjeti da se sustavno radi na zataškavanju istine. Zašto? Pa između ostaloga zato jer to povlači određena nezgodna pitanja o prošlosti, sadašnjosti, budućnosti, sigurnosti, vjeri...
Bolje je ovako kako je za naš stupanj razvoja.
 
Мени је ближа теорија неког паралелног света. Алиса са друге стране огледала :lol:
Али, зашто се замарати тиме? Доста нам је ових акутних проблема које треба да решимо, и инвазије изопачених будала који воде свет.
 
Naglasak je na veliku većinu. Velika većina ne znači sve.
Ako si gledao seriju "Project Blue Book" onda si mogao vidjeti da se sustavno radi na zataškavanju istine. Zašto? Pa između ostaloga zato jer to povlači određena nezgodna pitanja o prošlosti, sadašnjosti, budućnosti, sigurnosti, vjeri...
Bolje je ovako kako je za naš stupanj razvoja.
I taj projekat Blue book je raskrinkan. Od skeptičnih sajtova preporučio bih ti forum unexplained mysteries kao i sajt na kome piše Mick West. Mnoge od tih slučajeva su debunkovali.
Ja sam recimo nekada verovao da je Varginha incident iz Brazila stvaran da bi se ispostavilo da je to čista izmišljotina.
 
Mene najviše zanima, šta će papa Franji na odori crtež nekog humanida, koji je nacrtan na zemlji "divis atakama chile"
Kakvo je to božanstvo? O tome priča i balkan ufo kanal na yt, malo više.
The Pope and a symbol of the Atacama Giant - Topics - The World News Media
 
I taj projekat Blue book je raskrinkan. Od skeptičnih sajtova preporučio bih ti forum unexplained mysteries kao i sajt na kome piše Mick West. Mnoge od tih slučajeva su debunkovali.
Ja sam recimo nekada verovao da je Varginha incident iz Brazila stvaran da bi se ispostavilo da je to čista izmišljotina.
Ne kažem ja da nema tu jako puno laži, ali opet pretpostavljam da ima nekih stvari koje se ne mogu objasniti.
Za Varginhu nisam čuo, nisam više u toku s tim što se dešava po tom pitanju.
Ali evo, zapitaj se što bi bilo i kakve bi bile posljedice da se obznani da vanzemaljci postoje ili da se negdje na našoj planeti spusti njihov brod. Kakve bi bile reakcije i posljedice i što bi to značilo?
 
Zbog zakona fizike, naše kretanje ka najbližoj zvezdi možemo porediti sa pokušajem puža da stigne do Južne Amerike... pa 16 puta toliko... puta 20... i svakim danom sve više.

Zato su šanse da mi posetimo vanzemaljce, ili da oni posete nas, negde oko nule.
Brzina svetlosti je granica, a ta brzina je izuzetno mala sama po sebi.
A mi ne znamo ni kako da dođemo do 1% te brzine.
 
Ne kažem ja da nema tu jako puno laži, ali opet pretpostavljam da ima nekih stvari koje se ne mogu objasniti.
Za Varginhu nisam čuo, nisam više u toku s tim što se dešava po tom pitanju.
Ali evo, zapitaj se što bi bilo i kakve bi bile posljedice da se obznani da vanzemaljci postoje ili da se negdje na našoj planeti spusti njihov brod. Kakve bi bile reakcije i posljedice i što bi to značilo?
Tačno je da postoji par procenata slučajeva koje ne možemo da objasnimo ali to je zato što nemamo dovoljno informacija a ne zato što su nužno alijeni u pitanju.
Što se tiče tvojih pitanja one nisu ni dokaz ni indicija da nas vanzemaljci posećuju. To je kao kad bih pitao kakve bi bile posledice kad bih obznanio da mi nevidljivi ružičasti slon sedi na levom ramenu.
Nakon toliko vremena i dalje nema opipljivih dokaza da su tu. Pa kad će biti? Recimo bio je neki doktor koji je tvrdio da je pronašao implante ali je istraga utvrdila da su to obični metali sa zemlje. Ne sećam se sad detalja, imaš na ovim online mestima koje sam naveo.
 
Zbog zakona fizike, naše kretanje ka najbližoj zvezdi možemo porediti sa pokušajem puža da stigne do Južne Amerike... pa 16 puta toliko... puta 20... i svakim danom sve više.

Zato su šanse da mi posetimo vanzemaljce, ili da oni posete nas, negde oko nule.
Brzina svetlosti je granica, a ta brzina je izuzetno mala sama po sebi.
A mi ne znamo ni kako da dođemo do 1% te brzine.
Postoje neke hipoteze o premošćavanju prostor-vremena ali to deluje više kao naučna fantastika.
 
Imaš onog Bob Lazara koji je trućao o tome da vanzemaljci imaju neki poseban element koji im daje tu energiju ali on mi deluje kao lažov.
1. Treba da znaš da postoje vanzemaljci.
2. Treba da ostvariš kontakt sa njima.
3. Treba da ti oni veruju dovoljno da bi ti otkrili elemenat sa više energije od celog univerzuma.
4. Treba da testiraš taj elemenat da bi bio siguran da te vanzemaljci ne lažu.

Dali je taj Bob Lazar prošao sve te korake?
 
Ne ne, pričao je o nekoj tehnologiji, za koju ne zna odakle je, pa uz pitanje reportera da li je vanzemaljska, odgovorio "može da bude, ali ne može da tvrdi".
1. Treba da ima pristup tehnologiji koja ima snagu veću od celog univerzuma.
2. Ako imaš pristup takvoj tehnologiji, pitanje da li će ti nego odobriti da pričaš o njoj.
3. Ako imaš pristup takvoj tehnologiji, definitivno ćeš znati da li je vanzemaljska ili zemaljska.
 
1. Treba da znaš da postoje vanzemaljci.
2. Treba da ostvariš kontakt sa njima.
3. Treba da ti oni veruju dovoljno da bi ti otkrili elemenat sa više energije od celog univerzuma.
4. Treba da testiraš taj elemenat da bi bio siguran da te vanzemaljci ne lažu.

Dali je taj Bob Lazar prošao sve te korake?
Naravno da ne. Mada on tvrdi da jeste prvi.
 
1. Treba da ima pristup tehnologiji koja ima snagu veću od celog univerzuma.
2. Ako imaš pristup takvoj tehnologiji, pitanje da li će ti nego odobriti da pričaš o njoj.
3. Ako imaš pristup takvoj tehnologiji, definitivno ćeš znati da li je vanzemaljska ili zemaljska.
Pa brate, sad prvi put čuješ za čoveka, a sva ta pitanja daju odgovor ako znaš priču o Bob Lazaru.
Imao je pristup nekoj tehnologiji.
Nije mu bilo dozvoljeno da priča, a on pričao, pa ismevan.
Nije mogao da zna da li je vanzemaljska, jer nije imao pristup celoj tehnologiji već svako radio odredjen deo celokupne tehnologije...mislim da pominjao element 115 početkom 90ih, 92 mislim, a on otkriven 2003.
 

Back
Top